• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התלבטות בבחירת מדד

אנא-אל

משתמש בכיר
דירוג
2,514
אני לא יודעת מה לחפש אז אם הנושא נטחן אשמח להפניה.

מצד אחד s&p 500 או VTI או בקיצור מדד ארה"ב עשה בממוצע תשואה הרבה יותר גבוהה ממדד עולמי (VT או VTI+VXUS)
מצד שני, השקעה רק בארה"ב מרגיש כמו נסיון לחזות את העתיד והסנופי מרגיש כמעט כמו בחירת מניות ספציפיות.

אני לא בטוחה מה יגרום לי לישון פחות טוב - פספוס תשואה גבוהה בהרבה או לתת משקל עודף ובעצם לחזות שארהב תגדל לנצח.

אני לא בטוחה מה יגרום לי לישון פחות טוב

לדעתי, צריך להיות רציונליים ולהיצמד לידע המחקרי.

הנימוקים שתומכים בהשקעה בארה"ב בלבד:
1. תשואות עבר אינן מנבאות תשואות עתיד.
2. עלויות מנבאות תשואות עתיד (קולרציה שלילית). בקרנות האמריקאיות, השקעה בארה"ב היא זולה יותר.
3. ארה"ב מהווה כרגע 54% מהשוק העולמי ונמצאת בקורלציה מאוד גבוהה עם שאר העולם.

הנימוקים שתומכים בהשקעה בכל העולם:
1. היסטורית, פערי התשואות בין מדינות היו גדולים בהרבה מפערי עלויות ההשקעה בין המדינות.
2. היסטורית, השקעה במדינה יחידה (כמו יפן ב-1990) התגלתה לעיתים כאסון. למיטב ידיעתי, השקעה גלובלית ארוכת-טווח לא אכזבה משנת 1900.
2. ניתן להשיג כיסוי עולמי כמעט מלא במחיר נמוך באמצעות השקעה בקרן האירית IWDA (מהווה כרגע כ-91.2% מכל העולם) ועל הדרך להתחמק מסכנת מס הירושה האמריקאי.

לא ממליץ ולא מייעץ.

Make your choice.

באיזו תקופה?
מ2008 השקת VT
לא מתחייבת על דיוק

היסטורית, פערי התשואות בין מדינות היו גדולים בהרבה מפערי עלויות ההשקעה בין המדינות.
תוכל בבקשה להסביר מה הכוונה?

אני מעדיפה בהרבה לשים את קרני על צמיחת הכלכלה העולמית "לנצח" מאשר של ארהב, מצד שני תשואת ארהב גבוהה בהרבה, מהעולמית והרבה זמן.

אני מניחה שבסופו של דבר הופתעתי מפערי התשואות.

לדעתי, צריך להיות רציונליים ולהיצמד לידע המחקרי.

הנימוקים שתומכים בהשקעה בארה"ב בלבד:
1. תשואות עבר אינן מנבאות תשואות עתיד.
2. עלויות מנבאות תשואות עתיד (קולרציה שלילית). בקרנות האמריקאיות, השקעה בארה"ב היא זולה יותר.
3. ארה"ב מהווה כרגע 54% מהשוק העולמי ונמצאת בקורלציה מאוד גבוהה עם שאר העולם.

הנימוקים שתומכים בהשקעה בכל העולם:
1. היסטורית, פערי התשואות בין מדינות היו גדולים בהרבה מפערי עלויות ההשקעה בין המדינות.
2. היסטורית, השקעה במדינה יחידה (כמו יפן ב-1990) התגלתה לעיתים כאסון. למיטב ידיעתי, השקעה גלובלית ארוכת-טווח לא אכזבה משנת 1900.
2. ניתן להשיג כיסוי עולמי כמעט מלא במחיר נמוך באמצעות השקעה בקרן האירית IWDA (מהווה כרגע כ-91.2% מכל העולם) ועל הדרך להתחמק מסכנת מס הירושה האמריקאי.

לא ממליץ ולא מייעץ.

Make your choice.
חפרנו על זה ממש לאחרונה... מציע לחפש את המילים בתגובה של @OnTheVerge ...

לדעתי שיקול העלויות הוא יחסית זניח בכל מקרה.

ומצד שני sp500 זה מדד בינלאומי לכל דבר ועניין , וגם הרבה חברות במיוחד בנאסדק.

ג"נ: התיק האישי שלי גלובאלי. התיק השני שעזרתי לבנות אמריקאי.

לא ממליץ. לא מייעץ. לא יודע מה אני מדבר.

מצד אחד s&p 500 או VTI או בקיצור מדד ארה"ב עשה בממוצע תשואה הרבה יותר גבוהה ממדד עולמי (VT או VTI+VXUS)
מצד שני, השקעה רק בארה"ב מרגיש כמו נסיון לחזות את העתיד והסנופי מרגיש כמעט כמו בחירת מניות ספציפיות.
אני קורא כאן שאלה נסתרת בין השורות, שאולי לא התכוונת אליה, אך אותי היא מאוד מעניינת והיא-
S&P500 או VTI
הסיבה שטרם שאלתי אותה בעצמי בריש גלי היא שזה עדיין לא מעשי מבחינתי.
אבל אם כבר, אשמח לשמוע התייחסויות בלתי תלויות לא מייעצות, בעיקר מכאלו שיודעים שאינם יודעים ;)

תוכל בבקשה להסביר מה הכוונה?

לפי הסקירה הזו, משנת 1900 עד היום, מדד מניות גלובלי הניב 5% בממוצע בשנה (עמ' 61) בעוד השוק האמריקאי הניב 6.4% בממוצע בשנה (עמ' 60).
מדובר בפער תשואות משמעותי של 1.4% בשנה.
פערי העלויות בקרנות האמריקאיות קטנים מכך בהרבה - סדר גודל של 0.57% כרגע, בעיקר בגלל המיסוי הכפול על הדיבידנדים הזרים ב-VXUS.

מומלץ מאוד גם לעיין בעמ' 37 ולראות כיצד החלק היחסי של המדינות השתנה מ-1900 עד היום: בריטניה וגרמניה הצטמקו, ארה"ב גדלה ועוד.

נערך לאחרונה ב:
מ2008 השקת VT
אפשר די בקלות לשחזר את VT עד 1996 ע"י שילוב של קרן הנאמנות ששקולה ל-VTI עם קרן הנאמנות ששקולה ל-VXUS.
קישור (רטרולייזר)

ואז אם מסתכלים על היחס בין שוק ארה"ב לכל העולם רואים שהוא מחזורי (לפחות ב-20 השנים האחרונות).

לא ממש משנה, הסנופי = 80% מVTI
לענ״ד 20% אינן מעט כל-כך במיוחד שהשיקול להעדיף את VTI הוא החברות הצומחות שקפיצתן גבוה עד להכללתן ב500 הוא תוספת תשואה חשובה.
אגב, אתה עצמך הגבת שאילו היית בונה תיק היום זה היה vti...

אם ארה"ב תמשיך לצמוח מהר יותר משאר המדינות אז המשקל היחסי שלה במדד ילך ויגדל (נדמה לי), ואם כך, הרי שגם אם תשקיעי באופן יחסי למשקל השוק העולמי, ההשקעה שלך בארה"ב תלך ותגדל מעצמה.

בעיני השאלה היא אם את מחפשת לגדר סיכונים או למקסם תשואה. כידוע, תשואה בלי סיכון קשה להשיג. האם את רוצה לקחת את הסיכון שארה"ב תפסיק להוביל תמורת הסיכוי לתשואה עודפת? אני לא חושבת שמישהו חוץ ממך יכול להחליט את ההחלטה הזאת.

אולי זה רק אני אבל בעיניי זה דווקא שיקול נגד השקעה בארהב בלבד (אני מעדיף לקנות דברים זולים ולא יקרים).

@doc29 זולים מאיזו בחינה?
דמי הניהול יותר גבוהים בvt.

אני לא בטוחה שזו הדרך המקצועית למדוד תשואה אבל לקחתי את מחיר vt היום ות מחיר השקתו, כנל מחיר הסנופי וvti מ2008 ואת ההפרש חילקתי במחיר ההתחלתי, חלקי מספר השנים.
יצא שvt גדלה בממוצע 3٪ וארהב 9٪
או שלא חישבתי נכון.

VT:
62-48=14
14/48= 0.29 -> 29%
29/8 = 3.5

VTI:
117-65=52
52/65= 0/8 -> 80%
80 / 8 = 10%

לפי הסקירה הזו, משנת 1900 עד היום, מדד מניות גלובלי הניב 5% בממוצע בשנה (עמ' 61) בעוד השוק האמריקאי הניב 6.4% בממוצע בשנה (עמ' 60).
היום בערב אבדוק את הקישור. אם ההפרש זה אחוז או שניים זה סביר בעיניי.

נערך לאחרונה ב:
מהבחינה שהמחיר שלהם עלה משמעותית יותר מהמדד העולמי בשנים האחרונות (או לחילופין מכפיל גבוה יותר)
מכפיל זאת שאלה מעניינת

מחיר ללא הקשר קצת פחות...

או שלא חישבתי נכון.
בגלל שתשואה היא פעולה כפלית ולא חיבורית, הדרך למצע אותה היא בעזרת ממוצע הנדסי ולא חשבוני.
פרקטית זה אומר שבמקום לחלק את התשואה (80%) במספר השנים (8) את צריכה לקחת את את המספר 1.80 (שמייצג תשואה של 80%) ולהעלות אותו בחזקת 1/8 (לפי מספר השנים). במקרה הזה תקבלי את המספר 1.0762 שזה אומר תשואה שנתית ממוצעת של 7.62% (זה פחות מ-8% בגלל אפקט הריבית דריבית).

@עש לילה
הסברת באופן פשוט ענין סבוך, שזה פשוט מדהים! חשבתי שאין לי דרך להבין ופתאום באת והסברת יפה כל כך!

לענ״ד 20% אינן מעט כל-כך במיוחד שהשיקול להעדיף את VTI הוא החברות הצומחות שקפיצתן גבוה עד להכללתן ב500 הוא תוספת תשואה חשובה.
אגב, אתה עצמך הגבת שאילו היית בונה תיק היום זה היה vti...
נכון אתה צודק ואני באמת חושב שהוא עדיף אבל בסך הכל אומר שההבדלים ביניהם לא עצומים, תוספת התשואה ככל שתהיה תהיה קטנה והסיכון גם הוא דומה +-
2 הבחירות טובות בעיניי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O התלבטות בבחירת דירה - דירה בהנחה נדל"ן 9
M התלבטות בבחירת מוסד לימודים לכלכלה התפתחות אישית 7
T התלבטות בבחירת בנק חדש צרכנות פיננסית 12
ה התלבטות בבחירת קריירה ותואר התפתחות אישית 9
ק התלבטות בבחירת עבודה התפתחות אישית 21
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 0
מ התלבטות בין שתי הצעות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
א קרן כספית - התלבטות שוק ההון 15
O התלבטות אם להשאיר דירה שניה או למכור נדל"ן 10
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
מ התלבטות קשה לגבי דמי אבטלה, דמי לידה ומה שביניהם יומני מסע אישיים 2
E התלבטות לגבי חלק סולידי בתיק השקעות שוק ההון 0
O התלבטות לאן לנתב כסף פנוי כל חודש שוק ההון 5
B התלבטות בין S&P500/כספית/העברה מט״ח שקל לדולר - לטווח של כחצי שנה שוק ההון 7
D ויתור על אזרחות אמריקאית - התלבטות מיסים 43
מ התלבטות בין פיקדון בבנק לקרן מחקה אגח מיסים 0
הפרופסור התלבטות מה רלוונטי יותר לתעשיה, היום ובעתיד התפתחות אישית 6
D התלבטות אם להמשיך להחזיק דירה שנייה. נדל"ן 23
B התלבטות בין שתי חלופות השקעה נדל"ן 6
A התלבטות בין הנדסת נתונים לכלכלה וסטטיסטיקה התפתחות אישית 8
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
ב התלבטות ביטוח מנהלים מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
V התלבטות קריירה קשה - קידום או עזיבה התפתחות אישית 17
J התלבטות בנוגע למשיכת כספי פנסיה בצורה חד פעמית לפורש לפנסיה עקב הכנסות אחרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
A התלבטות לגבי פרעון משכנתא נדל"ן 2
O התלבטות לגבי משכנתא והון פנוי נדל"ן 29
N התלבטות בנוגע לפרעון משכנתא נדל"ן 15
א מחזור או פרעון חלקי של משכנתא - התלבטות נדל"ן 6
ז התלבטות לגבי תחום בקריירה התפתחות אישית 3
ד התלבטות באיזה מסלול לעשות פירעון חלקי של המשכנתא נדל"ן 15
ר התלבטות מה לעשות עם תיק ההשקעות שלי בהיבט הון עצמי לקניית דירה להשקעה שוק ההון 2
ל התלבטות בין שני כיווני קריירה התפתחות אישית 6
romrom התלבטות בין דירות (מחיר למשתכן) נדל"ן 2
בובין חוט-השני התלבטות לגבי דירה על דרך נמיר נדל"ן 13
A התלבטות לגבי פרעון משכנתא נדל"ן 15
א האם למשוך תגמולים בפטור ממס - התלבטות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
T התלבטות בין 2 מסלולי קריירה בראיית חשבון התפתחות אישית 1
א התלבטות השקעה נדל"ן 1
M התלבטות לגבי רכישת נכס נדל"ן 6
R התלבטות האם למכור מגרש או לבנות נדל"ן 60
ה התלבטות בין מק״מ לפקדון בבנק שוק ההון 3
ב התלבטות בין 3 ל- 4 חדרים - מחיר למשתכן נדל"ן 8
R התלבטות לגבי משיכת משתנה צמודה נדל"ן 4