• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השוואה בין מיטב ד"ש ל-IBI

איש

משתמש רגיל
דירוג
26
שלום לכולם,
הנושא נידון לא מעט אך עדיין לא הגעתי לידי החלטה מי מבין השניים עדיף. בסופו של דבר הבחירה היא בין שני בתי ההשקעות האלו כשלשניהם הצעות כמעט זהות לתיק השקעות מינימלי.

מיטב ד"ש:
  • עלות סגירת תיק ההשקעות ומעבר לבית השקעות אחר: נדרשת עמלה בגובה 0.09% מתיק ההשקעות.
  • המינימום לקניה ומכירה של מניות הוא 8$.
  • העברות הכספים אל הבנק הם ללא עלות.
  • עלות המרת מט"ח: שער רציף+ 2 אגורות.
  • קיזוז עמלות בסך 300 ש"ח לחודשיים.

IBI
  • עלות סגירת תיק ההשקעות ומעבר לבית השקעות אחר: 50 ש"ח למניה.
  • המינימום לקניה ומכירה של מניות הוא 10$.
  • העברות כספים לבנק: 5 העברות חינם בשנה.
  • עלות המרת מט"ח: 0.7% עד 15000$.

חברי למודי הניסיון, מה דעתכם?

1. האם יש הבדל ביחס האישי? אני מוצא שזה שיקול חשוב שיכול להכריע את בחירתי.
2. האם יש משמעות לגודל בית ההשקעות?
3. האם המרת מט"ח כדאית יותר אצל מיטב ד"ש?
4. העברת התיק, במידה ואצטרך להעבירו, פחות כדאית במיטב ד"ש. עד כמה מרכזי שיקול זה לדעתכם?

לא כתבת מה דמי הניהול.
מהניסיון שלי, השירות במיטב ד"ש גרוע ביותר. אני עכשיו ב-IBI ובינתיים הכל בסדר גמור, אם כי לא היו לי ארועים שדורשים תשומת לב מיוחדת מצד שירות הלקוחות.
בקשר לעמלת העברת תיק, נדמה שיש חקיקה בנושא, אבל אולי היא לא חלה על בתי השקעות.

דמי הניהול כמו גם התנאים זהים. 15 ש"ח ללא קיזוז עמלות. מצאתי לנכון לציין רק את ההבדלים בינהם כיוון ששאר העמלות זהות.
עמלת העברת התיק, כך נראה, שונה בבתי ההשקעות. האם זהו שיקול שראוי לתת אליו את הדעת?

בהצעה שאני קיבלתי מ-IBI כתוב:
"העברת ניירות ערך או נכסים פיננסיים מהחשבון לחשבון הבנק של הלקוח: בורסת ת"א - לכל 10 ניירות 50 ש"ח"
אני מבינה מזה ש-50 שח זה עבור 10 ניירות, לא עבור נייר בודד...לא?
הניסוח קצת מוזר, מה אם בן אדם רוצה להעביר נייר אחד? 50? 5?

אני חוויתי שירות **מצויין** במיטב ד"ש, באמת מצוין. ושיגעתי לחבר'ה האלה את השכל באלף ואחת שאלות ותמיד ענו לי בסבלנות ולא משנה איפה שאלתי- גם את הסוכן וגם אנשים בחדר מסחר - גם ישראלי וגם אמריקאי. דיברתי עם הסוכן איזה 10 פעמים ואף פעם לא נתקלתי ביחס לא טוב.

לגבי גודל- להבנתי עדיף גוף גדול יותר (=מיטב דש)- כי זה נותן לו בין השאר כוח התמקחות טוב יותר בהמרת מט"ח (אם כי מניסיוני זה יוצא די דומה לא זול בהרבה במיטב דש). דרך אגב, כבר רמזו לי שם שכשהתיק יהיה גדול יותר אפשר יהיה לקבל שער מט"ח יותר טוב.

לדעתי העברת התיק - לדעתי זה שיקול יותר משני, אם כי כמו שאמרו גודל התיק חשוב בהקשר זה. מצד שני, אם יש לך תיק מכובד אני די בטוח שתוכל לכופף אותם.

נ.ב. @איש אני מנסה לעבור על החוזה עם מיטב דש, באיזה סעיף אתה רואה את העמלה של ה-0.09% של העברת התיק?
** לא המלצה **
גילוי נאות: לקוח של מיטב ד"ש.

@איש
אני משלם במיטב 20 ש"ח לחודש ו10$ מינימום(תיק של כ 100,000)
מה גודל התיק שלך?

@ע.מדי, תודה רבה על התגובות המועילות. אכן עושה רושם שמיטב יהיו זולים יותר בהתחלה. הנוסחה שציינת האירה את הדברים בבהירות אם כי לגבי העברת התיק מבית ההשקעות IBI יהיו זולים יותר כיוון שהעמלה שלהם היא לעשרה ניירות. אם התיק גדול מ- 55K ומספר הניירות קטן מעשרה, IBI עדיפים.
@Lamur, אכן כן. הכוונה היא ל- 50 ש"ח לכל עשרה ניירות.
@doc29, שאלתי לגבי עמלת העברת התיק. זו התשובה שקיבלתי ואני מסכים איתך שזהו שיקול שולי. היחס לטעמי הוא שיקול מרכזי יותר. האם היית גם בבית השקעות אחר מהם?
@אבא עשיר, ההצעה שקיבלתי היא לתיק של פחות מ-50K. העלות החודשית היא 15 ש"ח ומינימום 8$ לקנייה ומכירה של ניירות בארה"ב.

@ע.מדי, תודה רבה על התגובות המועילות. אכן עושה רושם שמיטב יהיו זולים יותר בהתחלה. הנוסחה שציינת האירה את הדברים בבהירות אם כי לגבי העברת התיק מבית ההשקעות IBI יהיו זולים יותר כיוון שהעמלה שלהם היא לעשרה ניירות. אם התיק גדול מ- 55K ומספר הניירות קטן מעשרה, IBI עדיפים.
@Lamur, אכן כן. הכוונה היא ל- 50 ש"ח לכל עשרה ניירות.
@doc29, שאלתי לגבי עמלת העברת התיק. זו התשובה שקיבלתי ואני מסכים איתך שזהו שיקול שולי. היחס לטעמי הוא שיקול מרכזי יותר. האם היית גם בבית השקעות אחר מהם?
@אבא עשיר, ההצעה שקיבלתי היא לתיק של פחות מ-50K. העלות החודשית היא 15 ש"ח ומינימום 8$ לקנייה ומכירה של ניירות בארה"ב.
מעניין כי עברתי על החוזה ולא מופיע שם שום התייחסות לזה. אני תוהה אם זה לטובתי או לרעתי.
מכל מקום- כן, הייתי ב-4 בתי השקעות: מיטב דש, IBI, מגדל פיננסים ובנק ירושלים/כלל פיננסים. בבנק ירושלים הנציג היה אנטיפת, בלי שום גמישות. ב-IBI הנציג היה ממש לא נחמד, לא יודע אם זה מעיד על הכלל. במגדל פיננסים הנציגה הייתה חמודה אבל בשניה שהתחלתי להתמקח קלות היא נהייתה ממש לא נחמדה, וגם שם לא הייתה גמישות לגבי המחירים (שגבוהים יחסית למי שלא רוצה לעשות הרבה פעולות וכשניסיתי להסביר לה את זה היא פשוט אמרה לי ש"אני אגיד לך בכנות אם אתה לא עושה הרבה פעילות -אז זה פשוט לא משתלם לי" ).

לא יודע אם זה משקף באופן גלובאלי את השירות בבתי ההשקעות האלה, אבל זו הייתה החווייה שלי.

אני ישבתי עם נציג מאוד נחמד מ-IBI
יש לי גם חבר שמשקיע שם ואין לו תלונות מיוחדות, אני בטוח שזה גם היה פונקציה של הבן אדם הספציפי.
על מיטב דש אני פשוט יכול להעיד שחפרתי שם לפחות ל-4 אנשים שונים וכולם היו סבלניים.

בכל מקרה- הפרמטרים היבשים הם בלי ספק הכי חשובים.

אפשר לדעת מה בחרת בסוף והאם אתה מרוצה (אני בדילמה דומה כרגע)

1.
https://www.htzone.co.il/item/13755/IBI-TRADE-/
2.
https://www.htzone.co.il/item/13750/מיטב-דש-טרייד/

ב IBI כתוב עלות ניהול חשבון: 20 ₪ קבוע לחודש + 10 ₪ עלות מערכת מסחר
במיטב - דמי ניהול חודשיים 15 ₪ בחודש

במידה ואני לא סוחר הרבה האם ההבדל הוא פי 2 בדמי הניהול? אין עלות על מערכת מסחר במיטב ד"ש בכלל ?

אני ישבתי עם נציג מאוד נחמד מ-IBI
חברים. אין קשר בין הנציג שפותח לכם חשבון לבין הנציגים שיטפלו בחשבונכם לאחר פתיחתו. הם אפילו לא עובדים באותה מחלקה. יכול להיות נציג מכירות נחמד לכאורה ושירות לקוחות גרוע ולהפך. אגב - הייתי לקוח שלי שני בתי השקעות בארץ והשירות בשניהם בינוני. ואין מה להשוות לשירות שמקבלים אצל Ib, לפחות במובן של מהירות התגובה ומתן מענה (או מוכנות לתת מענה) לבעיות.

נושא של מו"מ נקבע בין השאר לפי האופי של הצדדים. סביר להניח שלבתי ההשקעות יש קווים מסוימים שאי אפשר לרדת מתחתם, אך אפשר לשאוף להתקרב אליהם.

לפני שמנהלים מו"מ לדעתי צריך להגיע די מוכנים: לדעת מי המתחרים, מהי ההצעה במקום האחר, להיות מוכנים לעשות פינג-פונג בין ההצעות וכו'.
לשדר קוליות, לא ללחוץ ולא לרוץ ישר אל העמלות. להסביר מהם הדברים החשובים ומה ההיגיון שעומד מבחינתך כמנהל תיק באופן עצמאי.

במו"מ האחרון שניהלתי על תנאים - הפריעה לי עמלת מינימום של 4.5 ש"ח. ב-IBI זה 2.6 ש"ח, בבנק ירושלים ללא עמלת מינימום כלל ולמעשה כך היה לי גם בלאומי. הנציג שאל: "מה ? לא תקנה נייר ביותר מ-5K ש"ח ? אתה סוחר רק במנות קטנות ?" - אז לעמלת מינימום יש בעייתיות מסוימת בתרחישים הבאים:
1. אם רק חלק קטן מהעסקה בוצע, אפילו יח' בודדות, עדיין תיגבה עמלת מינימום מלאה.
2. בניירות עם סחירות דלילה יחסית או תנודתיות רבה - אפשר לפזר מספר פקודות רכישה בסכומים קטנים (קצת פחות מתאים לקבירת ההון על ETF אחד מן הסתם ורלוונטי יותר לשוק המקומי, אך יכול להתרחש גם בתעודות סל פחות סחירות ובפקודות מתמשכות).
הסברתי את שני הגורמים הללו ואת החששות שלי - והצד השני ניאות להוריד לשלושה שקלים.
אז לא אתעשר מהדבר הזה - וזוהי לא העמלה הכי חשובה בעולם (עבור ני"ע בארץ), אבל הרעיון בכללי של להסביר את הרציונל ואת החשיבות במקום לדרוש.
די עוזר לבוא מוכן ולומר מהי אותה העמלה בבתי השקעות אחרים כבדרך אגב ולא בגישה תוקפנית/מתלהמת. סה"כ המטרה היא להגיע להסכמה ואין טעם בניהול דיון בטונים גבוהים.

חברים. אין קשר בין הנציג שפותח לכם חשבון לבין הנציגים שיטפלו בחשבונכם לאחר פתיחתו. הם אפילו לא עובדים באותה מחלקה.
לא בהכרח.
אני עם אותם הנציגים בדיוק. אותם המגייסים הם גם אלו שעוזרים עם בעיות בחשבון. נכון לבנקים, בתי השקעות וברוקרים בחו"ל.

...

במידה ואני לא סוחר הרבה האם ההבדל הוא פי 2 בדמי הניהול? אין עלות על מערכת מסחר במיטב ד"ש בכלל ?

אכן פי 2. אם אתה שואל האם יש עלויות נוספות במיטב דש, תוודא מול נציג. מַכָּרה שלי נרשמה לפני כ-4 חודשים למיטב ומשלמת 15 ש"ח.

1. האם יש הבדל ביחס האישי? אני מוצא שזה שיקול חשוב שיכול להכריע את בחירתי.

אם זה עוזר, על IBI אני יכול להעיד שכשהסבתי את תשומת ליבם לטעות בחישוב מגן מס שהם עשו, היחס היה מקצועי ואדיב והטיפול די מהיר (כשבוע).

אני גם במיטב דש כבר 3 שנים והשירות שאני מקבל הוא טוב. גם כשהיו לי בעיות.
אני גם משלם 15 ש"ח לחודש. קח בחשבון שהאפליקציה במיטב לא עולה כסף. אני זוכר שחבר ב- IBI רצה להשתמש באפליקציה והם רצו 10 ש"ח לחודש אבל זה היה לפני שנתיים ולא יודע מה השתנה מאז.
וגם אני מאז פתיחת החשבון עם 15 ש"ח דמי ניהול חודשיים . התחלתי עם מינימום 10$ ואחרי כמה חודשים כשחבר קיבל 8$ דרשתי לקבל גם וקיבלתי.

אפשר לדעת מה בחרת בסוף והאם אתה מרוצה (אני בדילמה דומה כרגע)

1.
https://www.htzone.co.il/item/13755/IBI-TRADE-/
2.
https://www.htzone.co.il/item/13750/מיטב-דש-טרייד/

מישהו סיפר שמשלם 10 ש"ח ללא עלות מערכת מסחר ויכול לצרף חברים נוספים באותם תנאים, נדמה לי @doc29

לא בהכרח.
אני עם אותם הנציגים בדיוק. אותם המגייסים הם גם אלו שעוזרים עם בעיות בחשבון. נכון לבנקים, בתי השקעות וברוקרים בחו"ל.

יתכן ותלוי בגודל התיק .:)... בדרך כלל הנציגים שפותחים חשבון , לא מכירים אותך אחר כך ...
חייב לציין שבמיטב דש חוויתי לא פעם שירות לא טוב ... יש לי רושם שבתי ההשקעות הגדולים או הגדלים קצת נשחקים עם שירות הלקוחות שלהם ... מה שנותן יתרון לקטנים יותר ...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
אוגורן המרת מט"ח - השוואה מעשית צרכנות פיננסית 54
צ השוואה בין קרנות סל שוק ההון 0
לאץ' השוואה בין ETFs סקטוריאליות שוק ההון 2
קאמי השוואה ב״הוצאות ניהול השקעות״ בין קרנות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ל איך עושים השוואה בקרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
מ השוואה בין קרנות סל שוק ההון 3
mk1 השוואה בין קרנות סל ת״א שוק ההון 1
ה השוואה של חברות ביטוח לבחירת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
W השוואה בין קרנות תכלית ת"א 125 שוק ההון 2
R השוואה בין קרן נאמנות מנוהלת לבין קרן מחקה שוק ההון 0
א השוואה בין acwi ל-3 הקרנות שוק ההון 1
ש השוואה בין השקעות של קרנות הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
F השוואה בין תמהילים למשכנתא נדל"ן 24
O השוואה בין אלטרנטיבות - קניית דירה אחת או שתי דירות (הון התחלתי זהה) נדל"ן 2
ב השוואה בין שני אגחים - האם אחד לא הרבה יותר טוב מהשני? שוק ההון 29
ש השוואה בין מסלולי קרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A השוואה בין שתי אלטרנטיבות השקעה נדל"ן 4
deussex השוואה בין ברוקרים ישראלים שוק ההון 21
stamEhad אג"ח, החלק הסולידי בתיק - השוואה בין תיק "שוקולד מריר" VS. תיק "שוקולד מריר בטעמים" שוק ההון 10
S השוואה בין חברות + שאלות על קרנות נאמנות שוק ההון 2
ramiv קניית דירה בארץ מול השקעה בשוק ההון - השוואה שוק ההון 42
P השוואה בין אפיקי השקעה שוק ההון 1
Dinoman השוואה שעשיתי בין הקרן VT לבין אלטשולר שחם מסלול מנייתי לקופת גמל להשקעה בשנה האחרונה שוק ההון 32
M השוואה בין: קסם SP500 KTF לעומת SP 500 PTF (פסגות)/קסם SP MidCap400 ETF שוק ההון 11
S מישהו מכיר מנגנון קיים שבודק השוואה של שני ETF? שוק ההון 1
D השוואה בין קרנות להשקעה ב MSCI Emerging Markets שוק ההון 4
ה השוואה בין ביצועי קרנות מחקות שוק ההון 6
O השוואה בין קופת גמל IRA או קרן פנסיה - לא מה שציפיתי צרכנות פיננסית 6
א השוואה בין ילין לפידות ואלטשולר למדד צרכנות פיננסית 20
Y השוואה בין כרטיס היטקזון ל ineedit צרכנות פיננסית 87
O השוואה בין קרן פנסיה מחקה וקופ"ג IRA צרכנות פיננסית 0
P השוואה בין המדדים השונים שוק ההון 3
H ביטוח בריאות- השוואה בין השב"ן לפרטי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
Y הרכב תיק הארי בראון - השוואה בין אפשרויות שוק ההון 8
Y השוואה חישובית בין תיקים מנוהלים להשקעה דרך בית השקעות שוק ההון 15
M נעשה פה ריכוז/השוואה של קרנות פנסיה עם מסלולים מחקי מדד ברוח הסולידית? צרכנות פיננסית 190
dorian העברת קופ״ג - השוואה בין בתי השקעות+מסלקה כתנאי שוק ההון 0
N השוואה שביצעתי בעולם ה: "היכן לנהל את הכסף" שוק ההון 3
א מחפשת השוואה של עוקבי S&P לS&P שוק ההון 2
unrealx השוואה בתשואות בין קרן שקלית לדולרית שוק ההון 1
ITS אג"ח ממשלתי לעומת זהב - השוואה כנכסים מאזנים למניות שוק ההון 26
י השוואה בין שוק ההון לבין נדל"ן נדל"ן 3
קורא הדוק מסחר עצמאי - השוואה של מערכות מסחר/שירות לקוחות בבתי השקעות השונים צרכנות פיננסית 4
L מדדי השוואה לנכסים שאינם סחירים/השקעות אלטרנטיביות שוק ההון 2
R השוואה בין רכישת דירה ותיק פסיבי לצורך פרישה מוקדמת שוק ההון 121
IdoB השוואה בין קרנות מחקות ת"א 100 צרכנות פיננסית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
S IBKR או מיטב טרייד? שוק ההון 8
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10

נושאים דומים

Back
למעלה