• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בחירת אג"ח למחזיקי VT

הוא כן. לפני שהגבתי, הורדתי את רשימת הנכסים.
לא הרבה, כמובן. 5 המדינות האלו יחד הן כ-1.2% מהקרן (אבל יש עוד מדינות כאלה).
תודה על התיקון, לא שיערתי שאלו מדינות בדירוג השקעה.
אגב טוב לראות שסין היא כבר חלק מהקרן כפי שהובטח לפני כשנה שהיא תהיה.

ממליץ לך לקרוא את זה.
יש שם סיבות כלכליות לצד סיבות פסיכולוגיות, לצד הדגמה לא קטנה למה הן משפיעות זו על זו.
מכיר.
אולי גם לא הבהרתי את עצמי לחלוטין. אני לא התיחסתי ל100% מהתיק ההוליסטי אלא ל100% מהתיק בבית ההשקעות. כמובן שמי שמחזיק 100% מניות בתיק ההשקעות צריך בטחונות אחרים (לדוגמא מזומן בעו״ש).
פות״ש ציין במפורש שהסיבה היא לרכוש מניות כאשר השוק נופל. בנוגע לזה ציינתי שאם הסיבה היא פיננסית אז ברוב המכריע של המקרים אין בכך טעם.

מה גורם לך לחשוב שהמינונים שלך מוצדקים יותר?
בזמנו עשיתי backtest לשלל תקופות ואם אני לא טועה הגעתי לבין 3-5 שנים לפני הפרישה לרדת לאזור ה50% מניות (מניח של @FIYaacov יש חישוב מדויק יותר [לצרכיו]). כמובן שאני אעשה את הבדיקה באופן יותר מדויק ובהתאם למצב והסיכון שאני מעוניין בו.

אז אם אני מנסה לכסות את כל הצירופים מבחינת חובת דיווח למס הכנסה, יש רק שני מקרים בהם אין חובת דיווח בתיק ממוסה כל עוד לא מכרנו?

סוג
--| מיקום הנכס--| דיבידנדים--| >--------מיסוי במקור------------------------| חובת דיווח שנתית למס הכנסה על על חלוקת דיבדנים
אג"ח | אירלנד---------| צובר----------|>לא--------------------------------------------| כן
אג"ח | אירלנד---------| מחלק---------|>לא--------------------------------------------| כן
אג"ח | ארה"ב----------|צובר --------|>לא---------------------------------------------| כן
אג"ח | ארה"ב----------|מחלק--------|>לא---------------------------------------------| כן
מניות | אירלנד---------|צובר----------|>לא (אירלנד לא מנקה מס' דיב' לישראלי?) | כן
מניות | אירלנד---------|מחלק---------|>לא (אירלנד לא מנקה מס' דיב' לישראלי?) | כן
מניות | ארה"ב----------||צובר---------|> כן---------------------------------------------| לא
מניות | ארה"ב----------||מחלק--------|> כן---------------------------------------------| לא

נערך לאחרונה ב:
אז אם אני מנסה לכסות את כל הצירופים מבחינת חובת דיווח למס הכנסה, יש רק שני מקרים בהם אין חובת דיווח בתיק ממוסה כל עוד לא מכרנו?

סוג
--| מיקום הנכס--| דיבידנדים--| >--------מיסוי במקור------------------------| חובת דיווח שנתית למס הכנסה על על חלוקת דיבדנים
אג"ח | אירלנד---------| צובר----------|>לא--------------------------------------------| כן
אג"ח | אירלנד---------| מחלק---------|>לא--------------------------------------------| כן
אג"ח | ארה"ב----------|צובר --------|>לא---------------------------------------------| כן
אג"ח | ארה"ב----------|מחלק--------|>לא---------------------------------------------| כן
מניות | אירלנד---------|צובר----------|>לא (אירלנד לא מנקה מס' דיב' לישראלי?) | כן
מניות | אירלנד---------|מחלק---------|>לא (אירלנד לא מנקה מס' דיב' לישראלי?) | כן
מניות | ארה"ב----------||צובר---------|> כן---------------------------------------------| לא
מניות | ארה"ב----------||מחלק--------|> כן---------------------------------------------| לא
לא מדויק.
ראשית, אין ארה"ב צובר. בכלל.
שנית, אם הקרן צוברת ולא מכרת אין מה לדווח. לא קיבלת דיבידנדים. אין הבדל בין אג"ח למניות.
שלישית, במניות ארה"ב, שמנכים 25% במקור, אין הסכמה חד משמעית שזה פוטר מדיווח.
לסיכום:
סוג-------| מיקום הנכס-| דיבידנדים-| >-מיסוי במקור-------| חובת דיווח שנתית למס הכנסה על על חלוקת דיבדנים
לא משנה-| אירלנד-------| צובר---------|>לא משנה------------| לא (אין חלוקת דיבידנדים אז אין חובת דיווח שנתית למס הכנסה על על חלוקת דיבדנים)
אג"ח-----| ארה"ב--------|מחלק--------|>נראה לי שלפעמים (בקרנות. לא בטוח בכלל)-| כן אם לא נוכה במקור
מניות----| ארה"ב--------||מחלק--------|> כן--------------------| כנראה שלא

לא מדויק.
ראשית, אין ארה"ב צובר. בכלל.
שנית, אם הקרן צוברת ולא מכרת אין מה לדווח. לא קיבלת דיבידנדים. אין הבדל בין אג"ח למניות.
שלישית, במניות ארה"ב, שמנכים 25% במקור, אין הסכמה חד משמעית שזה פוטר מדיווח.
לסיכום:
סוג-------| מיקום הנכס-| דיבידנדים-| >-מיסוי במקור-------| חובת דיווח שנתית למס הכנסה על על חלוקת דיבדנים
לא משנה-| אירלנד-------| צובר---------|>לא משנה------------| לא (אין חלוקת דיבידנדים אז אין חובת דיווח שנתית למס הכנסה על על חלוקת דיבדנים)
אג"ח-----| ארה"ב--------|מחלק--------|>נראה לי שלפעמים (בקרנות. לא בטוח בכלל)-| כן אם לא נוכה במקור

נראה שהורדת אופציה, למשל IEMG, מה לגבי המקרה הזה?

נכון.
(לא יועץ, רו"ח וכיוצא באלו)

שים לב שבמקרה של אירית מחלקת זה לא משנה אם זה מניות או אג"ח

@Liron2035 , תודה על פתיחת השרשור ולמגיבים!
אשמח לדעת במה בחרת בסוף?
השיקולים שלי בבחירת אג"ח זהים לשלך בדיוק

כנראה שכן*

בעקבות הדיון הארוך עם נינה.

המסקנה הייתה שיש לדווח גם אם נוכה מלוא המס הנדרש במקור.

כנראה שכן*

בעקבות הדיון הארוך עם נינה.

המסקנה הייתה שיש לדווח גם אם נוכה מלוא המס הנדרש במקור.
לא ממש, התקבלו שם תשובות סותרות. התשובה שנינה ציווה אכן אמרה לקונית שכן, אך יעקב וכן יוס נדמה לי החזירו תשובה שלא.

עריכה: קישור לקישור:
כל מה שהיית צריך לעשות זה ללכת דף אחד אחורה
הפנייה שלי
הפנייה של Yoss

החלטתי ללכת על AGGG.
אומנם נתקלתי בקושי טכני (ראה שרשור) שעצר אותי אבל זה הכיוון
תודה, אני יכול להניח שהעדפת לשלם מס על הדיבדנדים + חובת דיווח (כמה עולה דיווח היום? \ אני מניח שגם אפשר להגיש לבד - עד כמה זה מסובך?)
כנגד גידור לדולר?
אם כן, יצא לך להריץ סימולציה של AGGU VS AGGG?

אני כרגע נוטה ללכת על AGGG בחשבון פטור (כדי לשמור על חלוקת נכסים שהגדרתי לעצמי אני נאלץ לקנות אג"ח בחשבון פטור באופן זמני עד שהחלק של האג"ח יעבור לתיק הממוסה ושם ככל הנראה אקנה AGGU)

אשמח אם תרחיב קצת. דולרי או שקלי? ישירות או בקרן?
MINT/NEAR - אלו קרנות עם אגח קונצרני, אמריקאי בעיקר אבל לא רק, לטווח קצר עם מח״מ של פחות משנה.
לאחרונה נתקלתי גם ב-ICSH שדומה להן גם.

אחרי קריאה ארוכה הגעתי למסקנה שהזמן נגמר ועלי לקבל החלטה.
הפור נפל על AGGU, קרן צוברת (מינימום התעסקות + אין תשלום מס וחובת דיווח בחשבון ממוסה) ומגודרת לדולר (אין לי בעיה עם זה)
השאלה שלי האם יש איזו "עז" בקניית AGGU בחשבון פטור לחנייה למשך שנה? אתם רואים אפשרות יותר טובה לתקופה הזו עד שהחלק האגחי בתיק שלי יכנס לתיק הממוסה?

@Yoss אני רוצה לחדד נושא אחד כדי לוודא שהבנתי נכון - בהחזקה של AGGU בחשבון ממוסה לא יהייה כפל מס על דיבדנדים במכירה נכון?
רק מס רווח הון - וזה בניגוד לקרן אירית צוברת מנייתית שם יהייה כפל מס + מס רווח הון.

בהחזקה של AGGU בחשבון ממוסה לא יהייה כפל מס על דיבדנדים במכירה נכון?
נכון.
רוב (כל?) המדינות לא ממסות במקור קופונים של אג"ח, בניגוד לדיבידנדים.
וזה בניגוד לקרן אירית צוברת מנייתית שם יהייה כפל מס + מס רווח הון.
לא מדוייק.
בקרן אירית אין גם כפל מס וגם רווחי הון, יש מס מופחת על דיבידנדים פעם אחת + מס רווחי הון.

נכון.
רוב (כל?) המדינות לא ממסות במקור קופונים של אג"ח, בניגוד לדיבידנדים.

לא מדוייק.
בקרן אירית אין גם כפל מס וגם רווחי הון, יש מס מופחת על דיבידנדים פעם אחת + מס רווחי הון.
תודה על החידוד, זכור לי שקראתי שישנו כפל מס במכירה של קרן אירית צוברת מנייתית VS קרן אמריקאית מחלקת מנייתית בחשבון ממוסה - תוכל להבהיר את הנושא?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א בחירת אג"ח - שאלת מתחיל שוק ההון 22
E בחירת קרן סל של אג"ח שוק ההון 8
שיקלר בחירת קרנות אג"ח שוק ההון 5
Liron2035 סיכום בחירת אג"ח בתיק פסיבי שוק ההון 19
Mamaof קניית אג"ח בתיק מנייתי - בחירת מכשיר שוק ההון 16
ע שוב שאלה על בחירת קרן אג"ח עם דמי ניהול נמוכים שוק ההון 8
ע עוד כמה שאלות טכניות (בחירת אג"ח, מעקב אחרי דיבידנדים ועמלות) שוק ההון 0
Z שאלה לגבי בחירת קרן אג"ח מחקה שוק ההון 1
Henchman34 תהיות על בחירת אג"ח בחלק הפחות תנודתי בתיק. שוק ההון 118
E בחירת דירה בדירה בהנחה נדל"ן 2
Y בחירת קרן כספית שוק ההון 3
א בחירת דירה - מחיר למשתכן נדל"ן 16
ג קנית קרן מחקה מדד סנופי + בחירת פלטפורמה שוק ההון 0
י בחירת האינסטרומנט המתאים לגידור שוק ההון 0
ד בחירת יועץ משכנתא נדל"ן 7
B בחירת מסלול אצל אקסלנס שוק ההון 4
D מיסוי espp, בחירת אופן חישוב המס מיסים 2
T בחירת דרך השקעה מתאימה לשנה בלי משכורת שוק ההון 7
caterpillar בחירת מקבילה דואלית מתאימה לנייר שקלי שוק ההון 0
ס בחירת בורסה לרכישת נייר דולרי שוק ההון 9
T בחירת דירה בפינוי בינוי נדל"ן 32
ס בחירת מסלול מס להשכרה - 10% או פטור חלקי: האם ניתן לקזז הוצאות גדולות של התקנת המזגן / אי השכרה? מיסים 4
S בחירת שכונה למגורים אוף טופיק 16
doc29 בחירת עורך דין מייצג פינוי בינוי נדל"ן 7
ttmoon בחירת דירה ומשכנתא נדל"ן 26
Y בחירת קרן פנסיה ו"אנומליה" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L בחירת קרן כספית שוק ההון 9
ד בחירת מסלול לימודים - העברית? רייכמן? התפתחות אישית 5
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
M בחירת קרן פנסיה בשלב שבו מתחילים למשוך קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Y בחירת מסלול במשכנתא לסילוק נדל"ן 5
ה בחירת בנק וכרטיס אשראי צרכנות פיננסית 2
S התייעצות - בחירת נושא ומנחה לתואר שני/שלישי [מדעי המחשב] התפתחות אישית 4
I בחירת קרנות מתאימות דרך ib לנאסדק100 ו״לכל העולם״ שוק ההון 1
S ייעוץ בנושא מחיר למשתכן -בחירת דירה נדל"ן 24
א בחירת מסלול השקעה לs&p500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
O בחירת סוכן פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ל בחירת דירה בפרוייקט מחיר למשתכן נדל"ן 6
F בחירת קרן עוקבת זרה מגודרת/חשופת מט״ח שוק ההון 2
yanosh34 בחירת קרן כספית\מק"מ לפי רמת סיכון שוק ההון 0
ישראלי מצוי בחירת ביטח בריאות - אחד עם הצרת בריאות והשני ללא הצהרה אוף טופיק 0
א התייעצות בחירת בית השקעות ישיר או דרך יועצים פנסיונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A אופן בחירת גוף מנהל לקופת פנסיה/קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
J בחירת מסלול פאסיבי - קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M בחירת דירה נדל"ן 28
E התלבטות לגבי בחירת תחום לימודים התפתחות אישית 13
C בחירת ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 6
Lag בחירת כיוון לאחר תואר ראשון התפתחות אישית 14
Y בחירת קרן פנסיה בעניין דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S בחירת קרן פנסיה והשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4

נושאים דומים

Back
למעלה