• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בחירת מסלול לימודים - העברית? רייכמן?

דור ה-Z

משתמש בכיר
דירוג
1,476
אז הגיע הזמן לבחור מסלול לימודים ממזמן, ואני מוצא את עצמי במצב הנוכחי:
סיימתי 40% ממתכונת ״חוג לאחר תואר״ בביולוגיה* באוניברסיטה הפתוחה
אני יכול להתקבל לעברית (אבל החוג למדמ״ח נסגר להרשמה אלא אם כן אערער וכו׳)
אני יכול להתקבל לרייכמן

אני מעוניין ללמוד כלכלה במתכונת דו חוגית
------
התוכנית המקורית שלי הייתה ללמוד כלכלה-ביולוגיה בעברית, ללמוד MBA מואץ ולסיים הכל תוך 4 שנים.
מפה לשם, זה יכול להיות קצת טריקי - בגלל המצב בביולוגיה, אני אתחיל את שנה א׳ באוניברסיטה בלימודי שנה א׳ בכלכלה + בלימודי שנה ב׳ בביולוגיה - אז שנה ג׳ תהיה עבורי מאוד מאוד ריקה.
שאלתי אם ניתן להאיץ את הלימודים בכלכלה על חשבון ה״ואקום״ בביולוגיה - אמרו לי שלא.
גם התברר לי שיש תואר MA בכלכלה פיננסית שנראה לי יותר מעניין מה-MBA, אבל אני לא בטוח שאפשר להתחיל אותו בשנה ג׳ ולסיים הכל תוך 4 שנים.

במקביל, אני לא מתעניין במדמ״ח (למרות שאני עומד בתנאי הקבלה), אבל אני כן מוצא את עצמי תוהה על הזדמנויות התעסוקה באפיק הזה.
אולי שווה ללמוד מדמ״ח, למרות שאני בכלל לא רוצה להיות מתכנת? או מקסימום אלמד קורס על דאטה סיינס באוניברסיטה או לאחר מכן? אולי דווקא פכ״מ? הוא מסלול מאוד איכותי במדעי החברה שם...

השאלה הגדולה מכל היא האם העברית היא בכלל הכתובת עבורי.
אני בעיקר מתעניין בתחום ההון סיכון, ואני תוהה אם ללמוד ברייכמן יאפשר לי להשתלב בתחום בהצלחה רבה יותר, בזכות הנטוורקינג של האוניברסיטה.
החשש הכי גדול שלי בעיקרון הוא להיות מצטיין ״על הנייר״ אבל בלי באמת כישורים בניתוח חברות או ניסיון להקים משהו משלי באמת.

ברייכמן התקבלתי למסלול כלכלה-מנהל עסקים, לתוכניות ההעשרה המצטיינים + כנראה אתקבל גם לחטיבה בחשבונאות אחרי ראיון קצר בשבוע הבא.
במקביל, אוכל להמשיך את הלימודים שלי בפתוחה - כך שתוך 3-4 שנים פלוס מינוס יהיה ברשותי תואר BA בכלכלה ומנהל עסקים עם חטיבה בחשבונאות + B.Sc בביולוגיה.
ראוי לציין שיש ברייכמן גם את תוכנית זל המעולה, שאני ממש לוטש אליה עיניים. היא פתוחה רק לתלמידי תואר ראשון, אז גם אם אבחר לעשות תואר ראשון בעברית ותואר שני ברייכמן, לא אוכל להתקבל אליה בעתיד.

עוד נקודה לציון: בשתי האוניברסיטאות, תהיה ברשותי מלגת שכר לימוד מלאה + דמי מחייה, בגובה של כ-2,000 ש״ח לחודש (בעברית יותר).
על כן, החסם העיקר עבורי הוא עלויות מחייה: הן יותר זולות בעברית הודות למעונות (שכ״ד של 1,600 ש״ח ליד הר הצופים), ומאוד יקרים ברייכמן (3,000 ש״ח - כך שברייכמן אצטרך להביא כסף ״מהבית״/לעבוד/להשאר בבית ולנסוע לאוניברסיטה כל יום). בגלל שמקבלים מלגה רק פעם אחת (כל עוד האדם לא מחזיק בתואר ראשון), אני מאוד מפחד ״לטעות״ - כי לא אוכל לממן לימודים ברייכמן בעתיד בלי מלגה.

בעיקרון, אני באמת משותק מאובר-אנליסיס כי אני פשוט מפחד להחמיץ הזדמנויות. אולי רייכמן היא הזדמנות עבורי לאינטרגרציה עם אוכלוסיות חזקות יותר (סוציואקונומית) מהסביבה שלי? אולי העברית היא דווקא הזדמנות עבורי להשיג תואר מאוניברסיטה ותיקה בהרבה? אבל מה אם הלימודים בה תיאורטיים מדי? ברייכמן יש הרבה מועדונים מעניינים...

בקיצור, אשמח לעצתכם.
תודה לעונים :)

(נ.ב. - אם מישהו מזהה אותי איכשהו, אשמח אם הוא לא ינקוב בשמי)
* אם מישהו תוהה לעצמו למה דווקא ביולוגיה - אני פשוט ממש מתעניין בתחום. זה יהיה נהדר אם אוכל לעבוד בקרן הון סיכון בתחום הביוטק כמו aMoon. אם לא, גם עבודה רגילה כאנליסט פיננסי מעניינת עבורי מאוד. בגלל זה החשיבות של התואר בכלכלה + הכיוון הכללי לתחום הזה בתכנון הלימודים.
* + פתאום שמתי לב שיש אלמנט אחד שקצת ״שכחתי״ ממנו בניתוח שלי: מבחינה חברתית, אני חושב שאני יותר אסתדר בעברית מאשר ברייכמן. אי אפשר באמת לדעת, אבל יש שם type קצת שונה של אנשים.

נערך לאחרונה ב:
בעיקרון, אני באמת משותק מאובר-אנליסיס כי אני פשוט מפחד להחמיץ הזדמנויות
סיכמת בעצמך.

כל כך הרבה שיקולים לשאלה שבסוף מתמצית ב:
מה המסלול הכי מהיר וזול להגיע לעבודה כאנליסט פיננסי. כל השאר זה רעש רקע.

כשחושבים על השאלה ככה התשובה היא כנראה: זה לא משנה אם תלמד ברייכמן או בעברית.

מקריאת הטקסט שלך, כנראה שהעברית מנצחת בקצת, אבל זה כל כך זניח בטווח הארוך.
בהצלחה!

אני למדתי בעברית בעבר, ומה שאני זוכר מאז זה שמאוד כדאי ללמוד מסלול דו חוגי שהאוניברסיטה חפצה ביקרו.
דוגמאות מהתקופה שלי: פיסיקה-כימיה, מתמטיקה מדמ"ח, ועוד כמה. השילוב של כלכלה וביולוגיה נשמע לי נדיר ולא מקובל ולפיכך אתה יכול לצפות לדברים הבאים:
1. תהיה היחיד במסלול הזה
2. יהיו לך קורסים בכל אחד מהחוגים באותן שעות בקמפוסים נפרדים
3. במקרה הטוב חלק מהמבחנים יהיו באותו היום, במקרה הרע באותה השעה
4. אין עם מי לדבר על הבעיות הנ"ל, זה לא יזיז לאף אחד.

חוץ מזה אין לי ניסיון בהון סיכון אבל ברור שבבין תחומי תכיר הרבה יותר אנשים רלוונטיים.

לדעתי תמשיך ביולוגיה בפתוחה ותלך להרצליה.

אז הגיע הזמן לבחור מסלול לימודים ממזמן, ואני מוצא את עצמי במצב הנוכחי:
סיימתי 40% ממתכונת ״חוג לאחר תואר״ בביולוגיה* באוניברסיטה הפתוחה
אני יכול להתקבל לעברית (אבל החוג למדמ״ח נסגר להרשמה אלא אם כן אערער וכו׳)
אני יכול להתקבל לרייכמן

אני מעוניין ללמוד כלכלה במתכונת דו חוגית
------
התוכנית המקורית שלי הייתה ללמוד כלכלה-ביולוגיה בעברית, ללמוד MBA מואץ ולסיים הכל תוך 4 שנים.
מפה לשם, זה יכול להיות קצת טריקי - בגלל המצב בביולוגיה, אני אתחיל את שנה א׳ באוניברסיטה בלימודי שנה א׳ בכלכלה + בלימודי שנה ב׳ בביולוגיה - אז שנה ג׳ תהיה עבורי מאוד מאוד ריקה.
שאלתי אם ניתן להאיץ את הלימודים בכלכלה על חשבון ה״ואקום״ בביולוגיה - אמרו לי שלא.
גם התברר לי שיש תואר MA בכלכלה פיננסית שנראה לי יותר מעניין מה-MBA, אבל אני לא בטוח שאפשר להתחיל אותו בשנה ג׳ ולסיים הכל תוך 4 שנים.

במקביל, אני לא מתעניין במדמ״ח (למרות שאני עומד בתנאי הקבלה), אבל אני כן מוצא את עצמי תוהה על הזדמנויות התעסוקה באפיק הזה.
אולי שווה ללמוד מדמ״ח, למרות שאני בכלל לא רוצה להיות מתכנת? או מקסימום אלמד קורס על דאטה סיינס באוניברסיטה או לאחר מכן? אולי דווקא פכ״מ? הוא מסלול מאוד איכותי במדעי החברה שם...

השאלה הגדולה מכל היא האם העברית היא בכלל הכתובת עבורי.
אני בעיקר מתעניין בתחום ההון סיכון, ואני תוהה אם ללמוד ברייכמן יאפשר לי להשתלב בתחום בהצלחה רבה יותר, בזכות הנטוורקינג של האוניברסיטה.
החשש הכי גדול שלי בעיקרון הוא להיות מצטיין ״על הנייר״ אבל בלי באמת כישורים בניתוח חברות או ניסיון להקים משהו משלי באמת.

ברייכמן התקבלתי למסלול כלכלה-מנהל עסקים, לתוכניות ההעשרה המצטיינים + כנראה אתקבל גם לחטיבה בחשבונאות אחרי ראיון קצר בשבוע הבא.
במקביל, אוכל להמשיך את הלימודים שלי בפתוחה - כך שתוך 3-4 שנים פלוס מינוס יהיה ברשותי תואר BA בכלכלה ומנהל עסקים עם חטיבה בחשבונאות + B.Sc בביולוגיה.
ראוי לציין שיש ברייכמן גם את תוכנית זל המעולה, שאני ממש לוטש אליה עיניים. היא פתוחה רק לתלמידי תואר ראשון, אז גם אם אבחר לעשות תואר ראשון בעברית ותואר שני ברייכמן, לא אוכל להתקבל אליה בעתיד.

עוד נקודה לציון: בשתי האוניברסיטאות, תהיה ברשותי מלגת שכר לימוד מלאה + דמי מחייה, בגובה של כ-2,000 ש״ח לחודש (בעברית יותר).
על כן, החסם העיקר עבורי הוא עלויות מחייה: הן יותר זולות בעברית הודות למעונות (שכ״ד של 1,600 ש״ח ליד הר הצופים), ומאוד יקרים ברייכמן (3,000 ש״ח - כך שברייכמן אצטרך להביא כסף ״מהבית״/לעבוד/להשאר בבית ולנסוע לאוניברסיטה כל יום). בגלל שמקבלים מלגה רק פעם אחת (כל עוד האדם לא מחזיק בתואר ראשון), אני מאוד מפחד ״לטעות״ - כי לא אוכל לממן לימודים ברייכמן בעתיד בלי מלגה.

בעיקרון, אני באמת משותק מאובר-אנליסיס כי אני פשוט מפחד להחמיץ הזדמנויות. אולי רייכמן היא הזדמנות עבורי לאינטרגרציה עם אוכלוסיות חזקות יותר (סוציואקונומית) מהסביבה שלי? אולי העברית היא דווקא הזדמנות עבורי להשיג תואר מאוניברסיטה ותיקה בהרבה? אבל מה אם הלימודים בה תיאורטיים מדי? ברייכמן יש הרבה מועדונים מעניינים...

בקיצור, אשמח לעצתכם.
תודה לעונים :)

(נ.ב. - אם מישהו מזהה אותי איכשהו, אשמח אם הוא לא ינקוב בשמי)
* אם מישהו תוהה לעצמו למה דווקא ביולוגיה - אני פשוט ממש מתעניין בתחום. זה יהיה נהדר אם אוכל לעבוד בקרן הון סיכון בתחום הביוטק כמו aMoon. אם לא, גם עבודה רגילה כאנליסט פיננסי מעניינת עבורי מאוד. בגלל זה החשיבות של התואר בכלכלה + הכיוון הכללי לתחום הזה בתכנון הלימודים.
* + פתאום שמתי לב שיש אלמנט אחד שקצת ״שכחתי״ ממנו בניתוח שלי: מבחינה חברתית, אני חושב שאני יותר אסתדר בעברית מאשר ברייכמן. אי אפשר באמת לדעת, אבל יש שם type קצת שונה של אנשים.
מה לגבי דו חוגי כלכלה+ סטטיסטיקה?
זה יכול לפתוח לך עוד כמה דלתות בעתיד.
תואר ראשון בביולוגיה לא נותן המון מבחינת שוק העבודה אז אולי אפשר פשוט לעשות קורסים בביולוגיה אונליין אם זה מעניין אותך.

תודה לכל העונים!
מה לגבי דו חוגי כלכלה+ סטטיסטיקה?
זה יכול לפתוח לך עוד כמה דלתות בעתיד.
תואר ראשון בביולוגיה לא נותן המון מבחינת שוק העבודה אז אולי אפשר פשוט לעשות קורסים בביולוגיה אונליין אם זה מעניין אותך.
הצעה מעניינת, איזה הזדמנויות הוא יכול לאפשר בשוק העבודה (יש הבדל מקורס דאטה אנליסט מבית העברית)?

תודה לכל העונים!

הצעה מעניינת, איזה הזדמנויות הוא יכול לאפשר בשוק העבודה (יש הבדל מקורס דאטה אנליסט מבית העברית)?
קיים סיכוי למצוא עבודה כ ds (יש אנשים עם תואר ראשון בסטטיסטיקה שעובדים בתחום).
אפשר גם לעשות תואר שני ואז יהיה יותר קל.
מועמד עם תואר בכלכלה ובסטטיסטיקה יהיה לדעתי גם מועמד יותר חזק למשרת אנליסט מאשר מועמד עם תואר רק בכלכלה.

בגדול, היות ותואר בסטטיסיטקה הוא תואר ריאלי וקשה (משמעותית יותר מביולוגיה) הוא מהווה סיגנל טוב יותר עבור שוק העבודה לאיכות המועמד.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B בחירת מסלול אצל אקסלנס שוק ההון 4
ס בחירת מסלול מס להשכרה - 10% או פטור חלקי: האם ניתן לקזז הוצאות גדולות של התקנת המזגן / אי השכרה? מיסים 4
Y בחירת מסלול במשכנתא לסילוק נדל"ן 5
א בחירת מסלול השקעה לs&p500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
J בחירת מסלול פאסיבי - קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Z בחירת מסלול קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A בחירת מסלול קרנות פנסיה למורים / משרד החינוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
A קופת גמל להשקעה בחירת מסלול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
מ בחירת מסלול משכנתא צרכנות פיננסית 10
Michel בחירת מסלול קיצבה בביטוח מנהלים ישן פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 12
ש בחירת מסלול עמלות מינימליות שוק ההון 8
S בחירת מסלול לפנסיה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
E בחירת מסלול פנסיה שוק ההון 16
ה בחירת מסלול בקרן ההשתלמות שוק ההון 5
מ שאלה לגבי בחירת מסלול בפוליסות פיננסיות שוק ההון 8
E בחירת דירה בדירה בהנחה נדל"ן 2
Y בחירת קרן כספית שוק ההון 3
א בחירת דירה - מחיר למשתכן נדל"ן 16
ג קנית קרן מחקה מדד סנופי + בחירת פלטפורמה שוק ההון 0
י בחירת האינסטרומנט המתאים לגידור שוק ההון 0
ד בחירת יועץ משכנתא נדל"ן 7
D מיסוי espp, בחירת אופן חישוב המס מיסים 2
T בחירת דרך השקעה מתאימה לשנה בלי משכורת שוק ההון 7
caterpillar בחירת מקבילה דואלית מתאימה לנייר שקלי שוק ההון 0
ס בחירת בורסה לרכישת נייר דולרי שוק ההון 9
T בחירת דירה בפינוי בינוי נדל"ן 32
S בחירת שכונה למגורים אוף טופיק 16
doc29 בחירת עורך דין מייצג פינוי בינוי נדל"ן 7
ttmoon בחירת דירה ומשכנתא נדל"ן 26
Y בחירת קרן פנסיה ו"אנומליה" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L בחירת קרן כספית שוק ההון 9
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
M בחירת קרן פנסיה בשלב שבו מתחילים למשוך קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ה בחירת בנק וכרטיס אשראי צרכנות פיננסית 2
S התייעצות - בחירת נושא ומנחה לתואר שני/שלישי [מדעי המחשב] התפתחות אישית 4
I בחירת קרנות מתאימות דרך ib לנאסדק100 ו״לכל העולם״ שוק ההון 1
S ייעוץ בנושא מחיר למשתכן -בחירת דירה נדל"ן 24
O בחירת סוכן פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ל בחירת דירה בפרוייקט מחיר למשתכן נדל"ן 6
F בחירת קרן עוקבת זרה מגודרת/חשופת מט״ח שוק ההון 2
yanosh34 בחירת קרן כספית\מק"מ לפי רמת סיכון שוק ההון 0
ישראלי מצוי בחירת ביטח בריאות - אחד עם הצרת בריאות והשני ללא הצהרה אוף טופיק 0
א התייעצות בחירת בית השקעות ישיר או דרך יועצים פנסיונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A אופן בחירת גוף מנהל לקופת פנסיה/קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M בחירת דירה נדל"ן 28
E התלבטות לגבי בחירת תחום לימודים התפתחות אישית 13
C בחירת ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 6
Lag בחירת כיוון לאחר תואר ראשון התפתחות אישית 14
Y בחירת קרן פנסיה בעניין דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S בחירת קרן פנסיה והשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4

נושאים דומים

Back
למעלה