• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך להבריז מהעבודה בלי לקחת יום חופש

מתכנת

מודרטור
דירוג
8,695
נזכרתי בפוסט של @הסולידית איך להבריז מהעבודה בלי לקחת יום חופש.
לאחר שקראתי את הפוסט הבא גם לכם יהיו יסורי מצפון כשתגלו איך לקבל שכר מלא על שעתיים עבודה בלבד? (הלינק שבור, זמין ב Interent Archive), ושיש ביניהם מכנה משותף בנושא ההגינות.
אז עם הפוסט של הסולידית ממש לא הסכמתי, במצבים מסוימים זה גורם למעסיק עוול, אי עמידה ביעדים וכו' לא מוסרי בעליל לדעתי, כך או כך אם מדובר על יום מחלה בתשלום זה ממש גזל, מישהו משלם לי כסף על היום הזה.
אבל ההוא שעשה אוטומציה לעבודה שלו זה אולי קצת אחרת כי המעסיק כן קיבל את כל התמורה המבוקשת, מאידך לו הייתי מעסיק ולעובד יש הצעה לייעל ולהפוך עבודה לאוטומטית, הייתי מצפה שישתף אותי במחשבות שלו ולו מבחינה אתית.
זה אגב גם מה שעשיתי מספר פעמים לא בהקשר של אוטומציה מוחלטת כמתואר שם אבל דברים קטנים דומים.

מה דעתכם?

נערך לאחרונה ב:
רוב המעסיקים משלמים לך עבור הזמן שלך ולא עבור התפוקה. אם אתה עובד בקבלנות ומקבל תשלום על פי תפוקה, לגיטימי לעשות מה שאתה רוצה בכמה זמן שאתה רוצה אם זה משיג את התפוקה המבוקשת. אם אתה שכיר שעובד לפי שעות כמו רוב השכירים, ציפיית המעסיק היא שאם לקח לך פחות זמן תשתמש בשאר הזמן בשביל משימות אחרות, בדיוק כמו שאם משימה היתה לוקחת לך יותר זמן ממה שתוכנן לא מורידים לך במשכורת. זה הדיל.

כשקראתי את כותרת השירשור ישר עלה לי לראש, זה מה שאני עושה כל הזמן ואין מי שיקח לי יום חופש ממילא
לאחר מכן
בתור מעסיק אני חושב ככה, אם עשית את מה שהיה צריך במסגרת הזמן שהוקצבה לכך, תקצור את פירותך ונצל את זמנך הפנוי כרצונך
תפוקה זה כל מה שאני מבקש, לא מילוי של חלל הזמן
בתור עובד תמיד השתמשתי במחשבים כדי לייעל את העבודה שלי גם אם הייתי בשטח (יותר נכון במיוחד), זאת אומרת שאם היתה לי בנוסף עבודה משרדתית (שמעורבים בה ניירות), הייתי מבצע אותה ב"שטח", ככה הייתי נמנע מלמלא אותו חלל (משרד) בזמן שאני במקום אחר, תמורת זה קיבלתי תשלום על עוד חצי משרה בנוסף למשרת השטח
אבל אם הייתי מנצל יום כדי "לא לקחת חופש", הייתי צריך לדעת להשלים את מה שלא ביצעתי באותו היום והכל היה מתאזן

אולי אצלי ספיציפית העבודה גמישה יותר כי אני מבלה חלק גדול מהזמן אצל לקוחות מחוץ למשרד, כך שאם יום שלם לא הגעתי זה לא ממש נראה מוזר ואני לא צריכה לדווח לאף אחד. גם יש לי את האופציה של לעבוד מהבית מדי פעם שמבחינתי העבודה בבית הרבה יותר יעילה. אין קולגות שצריך לנהל איתם סמול טוק או הפרעות מרובות באופן ספייס וכך אני מצליחה לסיים את המשימות שלי בחצי מהזמן ובחצי הזמן הנוסף אני עוסקת בעניינים שלי.
אבל גם עכשיו וגם בעבודה הקודמת אני לא רואה בעיה מיוחדת בלקצר יום עבודה או להתחיל אותו ממש מאוחר כשאין עומס. בדיוק כמו שלמנהלים אין בעיה להתקשר מחוץ לשעות העבודה בחגים ובסופ"שים ולבקש שאזרז עניינים כשיש עומס או דברים דחופים להגיש. אם הם מרגישים בנוח שאני אעבוד מעבר לשעות המקובלות (כי כביכול משלמים לי "שעות נוספות" באופן גלובלי) על חשבון הזמן הפנוי שלי אני מרגישה בנוח לעבוד פחות מהשעות המקובלות כשיש לי סידורים או עניינים אישיים על חשבון זמן העבודה. סך הכל זה מתאזן. זה עובד לי עכשיו ובמקומות עבודה קודמים. כל עוד התפוקה שהם צריכים מתקבלת בזמן סביר זה לא ממש מפריע לאף אחד.

העבודה של שעתיים בשבוע וקבלת משכורת מלאה זה די קרוב לחלום של הכנסה פסיבית לא?

לפני המון שנים התחלתי לעבוד בקיבוץ, שישה ימים בשבוע. הבוס שלי טען שאני צריכה לעבוד כמו שנהוג בקיבוץ ולא כמו שנהוג מחוץ לו.
הבעיה היתה שאני לא חייתי בקיבוץ ולכן לא היה לי זמן לטפל בעניניי האישיים ושל ילדיי. (שיניים, בגדים וכו')
אחרי שנתיים מטורללות, סיפרתי לו יום אחד שכל ימי החופש שלי בתשלום הולכים לטובת הפרוצדורות האלו ואני בכלל לא יוצאת לחופש אף פעם. הוא היה מבועת ומיד שינה את הסידור. (לא סיפרתי לו שהשתמשתי ברוב ימי המחלה שלי גם לצורך הזה וגם כדי לנוח באמת מדי פעם).
כל עוד התפוקה שהם צריכים מתקבלת בזמן סביר זה לא ממש מפריע לאף אחד.
+1

בתור מעסיק אני חושב ככה, אם עשית את מה שהיה צריך במסגרת הזמן שהוקצבה לכך, תקצור את פירותך ונצל את זמנך הפנוי כרצונך
תפוקה זה כל מה שאני מבקש, לא מילוי של חלל הזמן
אם היה לך עובד כמתואר בסיפור ההוא,
היית רוצה שימשיך לעשות כלום או שיספר לך ואז תיתן לו משימות אחרות?

@מתכנת
אני חושב שיש פה טעות והיא נפוצה מאוד.
אתה רואה פקידה בבנק/ קופאית בסופר/ חוטב עצים או כל תפקיד שחור אחר.
אתה רואה בן אדם שמקבל שכר על X שעות ומצופה ממנו לעבוד את ה-X שעות הללו בלי הפסקה. או עם Y הפסקה לאוכל, Z לסיגריה וכו'.
ואתה משליך את זה על אנשים שהעבודה שלהם כוללת יותר מפעולה פיסית.
כי ביננו, רוב המתכנתים לא כותבים 6 שעות (והורדתי הפסקות ועוד קצת מיום העבודה) ברצף אחד ארוך בלי הפסקה.
זה אולי נראה יפה בסרטים, אבל ביננו - לא מציאותי.
גם עו"ד/ רופא/ מהנדס בנין לא עובדים בלי הפסקה. צריכים לפעמים להרים את הראש, לחשוב על קו הפעולה, לקרוא שוב את מסמך האפיון וכו'.
הבחור שעובד מהבית מקבל סכום כסף מסויים על כך שהוא זמין לעבודתו X שעות ביום.
לא יותר ולא פחות.
והמשפט שהיא ציטטה -
"הדבר היחיד שאתה שוגה בו הוא שאתה לא מנצל נכון את הכישורים שלך ואת הפוטנציאל. הפתרון האופטימלי בשבילך הוא למצוא עבודה טובה יותר"
הוא מדוייק.

אתה רואה פקידה בבנק/ קופאית בסופר/ חוטב עצים או כל תפקיד שחור אחר.
אתה רואה בן אדם שמקבל שכר על X שעות ומצופה ממנו לעבוד את ה-X שעות הללו בלי הפסקה. או עם Y הפסקה לאוכל, Z לסיגריה וכו'.
ואתה משליך את זה על אנשים שהעבודה שלהם כוללת יותר מפעולה פיסית.
כי ביננו, רוב המתכנתים לא כותבים 6 שעות (והורדתי הפסקות ועוד קצת מיום העבודה) ברצף אחד ארוך בלי הפסקה.
זה אולי נראה יפה בסרטים, אבל ביננו - לא מציאותי.
גם עו"ד/ רופא/ מהנדס בנין לא עובדים בלי הפסקה. צריכים לפעמים להרים את הראש, לחשוב על קו הפעולה, לקרוא שוב את מסמך האפיון וכו'.
הבחור שעובד מהבית מקבל סכום כסף מסויים על כך שהוא זמין לעבודתו X שעות ביום.
לא יותר ולא פחות.
ההבחנה שלך בין 2 סוגי המשרות נכונה.
אני מסכים לגבי מתכנת טיפוסי שעובד 9 שעות אך פרודוקטיבי רק 5.
אבל המקרה המדובר יוצא דופן, לא?!

בגדול, מצטרף לגישת ״שילמו על התפוקה״. השאלה היא רק האם חלק מציפיות התפקיד לא כוללות לבצע אוטומציה כזו.
במקום העבודה שלי מצופה שנבצע אוטומציה לכמה שיותר מהעבודה שלנו. אבל בגלל שזה חלק מהעבודה, מצופה שנעשה את זה ונמשיך הלאה לדברים אחרים.
אם זה לא היה חלק מהתפקיד, לא הייתי מרגיש רע לבצע אוטומציה למה שהוא כן התפקיד שלי ואפילו לא לעבוד בכלל.
אם אני משלם לנגר על כיסא, ממש לא מעניין אותי אם הנגר ניגר אותו בעצמו או שהוא בנה רובוט שמנגר לו ניגורים.

בינך לבין הנגר אין יחסי עובד-מעביד קבועים ומתמשכים.
יש ועדיין העבודה היא לא יומית או נמנית על פי שעון, אלא על הגעה לסופה במסגרת הזמן שהוקצבה
דוגמא לנגר ושוליה שלו, אז הוא סיים את המיטה והלך הביתה, או בנה רובוט שיעשה זאת במקומו ובסוף התהליך עדיין העבודה נעשית ע"י השוליה עד לתומה
לא מדובר פה על מפעל שבו קיים פס ייצור שצריך לפעול ולייצר מסביב לשעון, האמת שדווקא בתהליכים הללו אני לא רואה עתיד לבני אדם
גם לא מדובר פה על מחלקה בשירות לקוחות שעובדת בשעות קבועות או משרד שלטלפון שלו צריך להיות מענה בשעות מסויימות
במקומות כאלו כפי שציינתי ובמיוחד כאשר מדובר במחלקה, צריך לתאם בין מספר גורמים (קולגות) כדי שזה יעשה באופן שלא יפגע בתהיליכי העבודה ו"מכסת" השעות שיש לנצל

@קפה שחור השאלה היא מה ההסכם בין המעביד לבין העובד. האם המעביד מוכן שהעובד יעשה את העבודה ברבע מהזמן וילך הביתה? אם כן, הכל טוב. אם לא, העובד יצטרך להתחמק או להעמיד פנים כדי לחסוך לעצמו שעות עבודה, וזה לא ממש פתרון לאורך זמן לדעתי.

האם המעביד מוכן שהעובד יעשה את העבודה ברבע מהזמן וילך הביתה?
ציינתי את המקרים שלפי דעתי המעסיק לא יהיה מוכן להם לפי מה ששאלת, מעסיקים במקומות שבהם שעות פעילות קבועות ללא גיבוי קבוצתי (חיפוי) וגם מענה אנושי בטלפון של משרד קטן, ישנם גם המפעלים אשר חלקם עובדים על תפוקה יומית ואז זה עונה בחיוב לשאלתך, ויש שעובדים על בסיס משמרת ולא ניתן לזוז מטר מתחת לזמן המשמרת לכן זה גם תקף למעסיק שלא יסכים לדברים כאלה
אגב, מעביד זאת מילה קשה ומיתוגית היא נשמעת שלילית, אני מעדיף מעסיק, מלשון תעסוקה, ללא שום קונוטציות של כפיה

• אהבתי
Reactions: Leo
לדעתי מוסרי לשאוף במקום העבודה לעשות כמה שפחות ולהרוויח כמה שיותר, על כל מה שכרוך בכך.
כפי שמוסרי לשלם כמה שפחות ולהפיק כמה שיותר תועלת אישית מכל בית עסק.
מישהו אמר 0 עמלות? להכנס לבתי עסק ולקנות רק את המוצרים שהם מוכרים במחירי הפסד? להוריד ספקי שירות על הברכיים? היינו הך.

כפי שמוסרי לשלם כמה שפחות ולהפיק כמה שיותר תועלת אישית מכל בית עסק.
המילה שחיפשת: "צרכנות נבונה"
והמשפט הראשון שאמרת הוא בכוון של "אבטלה סמויה"
ואני אומר, המעסיקים לא כאלה מטומטמים, הם יודעים בדיוק מי עושה מה ולתת לעובדים להתפלפל בתירוצים על הברזה זה תמיד מרענן
כאילו שמעסיקים רוצים לראות את העובדים כל היום, נו באמת..

index33.jpg

תודה שעזרת לי לנסח את דברי במילותיך שלך, תבוא כל יום.
המנגנון של מרבית המעסיקים רקוב ואפשר למצוא בו פרצות, ולנצלן. לדבריך: 'צרכנות נבונה', רק שבמקום להמיר כסף למוצר או שירות, ממירים מינימום תפוקה למקסימום כסף. סמוך עלי, זה עובד.

סמוך עלי, זה עובד.
חשבתי שלא יהיה לי מה לתרום יותר אבל....
אתה צריך לעשות הפרדה בין אילו שאוהבים את מה שהם עושים ואילו שלא, שהם כנראה הרוב
אני יכול לסמוך עליך, אני מעסיק 5 שנים בסך הכל, ניהלתי עובדים וגם הייתי בתחתית השרשרת של השכירים, משם צמחתי
אם אני הכרתי את התירוצים להמנע מלעשות עבודה ועדיין לקבל תשלום, אז בתור מעסיק הייתי ה"נשוא" של החירטוט וזה משעשע כי אני יודע שהייתי שם, לכן זה גם מרענן
עכשיו, כאשר התברגתי במעלה הסולם השכירי ראיתי שביכולתי לבצע יותר פעולות בזמן נתון, אז היה בי ניצוץ היעילות, כל יעילות קטנה שהייתי מצליח לייצר היה מעורר בי ניצחון קטן או עמידה באתגר, אני אף פעם לא התחמקתי מכדורים תועים שנורו אלי, זה מה שהחזיק את הרעב שלי לניצחון והמשך הטיפוס בסולם
מבחינתי זאת היתה הדרך שלי "להעביר את הזמן" בעבודה
כשראיתי שהסולם נגמר, העפתי אותו והפכתי להיות הנגר, לאחר מכן העסקתי שוליה, ובסוף הגעתי לעובדים שכרגע הם לא מעט
היום אני בונה סולם נוסף חדש (הכל בצורה מטאפורית כמובן)
אז הנקודה שלי בכל הסיפור, הכל תלוי בך מה אתה רוצה לעשות בעבודה ואם אתה לא יכול לעשות בעבודה מה שאתה רוצה אז לך תבנה לך סולם לבד, זה נורא פשוט

כאילו שמעסיקים רוצים לראות את העובדים כל היום, נו באמת..
הנסיון שלי הוא שמעסיקים שמים לב לעובדים שנמצאים פחות שעות (או אפילו אותה כמות שעות אבל לא בשעות המקובלות) וזה לא מוצא חן בעיניהם. ואני מדברת על הייטק, לא על משמרות בסופר. אני לא אומרת שהם צודקים, הם ממש לא, אבל כל עוד זה המצב קשה להתחמק מלהשפט לפי זה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D ביטוח פרטי מהעבודה עם הצהרת בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
לב מישקין מה עדיף לקנות רכב יד שנייה או לקחת מהעבודה תמורת תשלום? צרכנות פיננסית 12
D רכב צמוד מהעבודה ומעבר ליישוב מזכה מס מיסים 1
E שימוש בכרטיס דביט מהעבודה להשקעה? צרכנות פיננסית 5
deussex פלונטר עם א.כ.ע מהעבודה, בעקבות מעבר של ביטוח מנהלים לקרן פנסיה משלימה, ממגדל למיטב דש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
deussex בילבול בנושא אובדן כושר עבודה מהעבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T לוקח פסק זמן מהעבודה - האם צריך לדאוג באופן מיוחד לקופות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ה התפטרות מהעבודה וחלת פוסטים מאיכות נמוכה 30
ס הצעת פנסיה מהעבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
G רכב צמוד מהעבודה אוף טופיק 0
L שאלה מחשבתית שמאתגרת אותי - קולגה מהעבודה שהוא גם שכן, ונסיעה במונית אוף טופיק 22
the_newbie האם ראיונות העבודה ברוב המקצועות דיי מנותקים מהעבודה עצמה? אוף טופיק 22
R קרן השתלמות מהעבודה שוק ההון 1
Chase מתי יודעים האם משתלם לקחת רכב מהעבודה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 62
C תהיות לגבי סיפוק מהעבודה התפתחות אישית 6
M ביטוח אובדן כושר עבודה בזמן הפסקה של שנים מהעבודה צרכנות פיננסית 10
M כדאיות אחזקה של מניות מהעבודה שוק ההון 95
oz1987 פיצויים מהעבודה אוף טופיק 1
Delta שאלה עקרונית [האם אנשים שנהנים מהעבודה הם עכברים במרוץ] אוף טופיק 31
S שדרוג דירה - התייעצות האם לקחת משכנתא ובאיזה סכום נדל"ן 13
C מלווה משקיעים - האם לקחת, איך לבחור ואת מי נדל"ן 9
C כמה משכנתא לקחת אם רוצים לפרוש מוקדם נדל"ן 19
M האם יש טעם לקחת עורך דין ברכישת דירה מקבלן נדל"ן 18
T האם חייב לקחת שמאי מקרקעין לפני רכישת דירה? נדל"ן 7
T מחשבות על הפנסיה ואיזה סיכון כדי לקחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
א לקחת משכנתא יותר גדולה כדי לחסוך לנכס נוסף נדל"ן 5
Shnizelia יש סיבה למה לא לקחת משכנתא 100% קל"צ? נדל"ן 15
C איפה הכי משתלם וכדאי לקחת קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א מאפשרים לי הלואה עד 170 K בקל"צ 3.75. לקחת ולהשקיע? שוק ההון 48
S האם כדאי לקחת משכנתא מקסימלית? נדל"ן 4
J האם לקחת פחות משכנתא? נדל"ן 30
ס יש בתי השקעות שמאפשרים לקחת הלוואה בתנאים טובים? שוק ההון 13
B שיוך הפקדות חודשיות מהמעסיק - כמה זמן זה אמור לקחת ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ת לקחת הלוואה לדחות את ההחזר בחצי שנה ואז להחזיר צרכנות פיננסית 3
R מתלבט האם שווה לקחת פקדון "נטול סיכון" בבנק שוק ההון 30
S האם לקחת שמאי? נדל"ן 3
T לקחת משכנתא או לקנות במזומן? נדל"ן 18
T לקחת RSU או אופציות ? מיסים 7
McMurphy האם לשמור על ביטוח החיים, למרות העלות הגבוהה, בשביל לשמור על אפשרות לקחת משכנתא? צרכנות פיננסית 5
Y האם אפשר היום לקחת הלוואה בריבית קבועה ולהתחיל לשלם אותה רק עוד כמה שנים? צרכנות פיננסית 5
M תואר בכלכלה - איזה מגמה לקחת? התפתחות אישית 7
E אני פרילנסר. האם כדאי לקחת עבודה בכל מחיר? או עדיף כלום? אוף טופיק 26
G לא רוצה לקחת משכנתא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
עייף ומותש סעמק הגעה להון ראשוני לדירה ע"מ לקחת משכנתא פוסטים מאיכות נמוכה 72
ג האם ניתן לקחת משכנאת על סכום של מגרש + עלות בניית בית? נדל"ן 5
R לקחו לי מס של 25% על דיבידנד מ-VXUS, לא היו אמורים לקחת יותר? שוק ההון 6
ג לקחת משכנתא או הלוואה בנקאית? נדל"ן 7
T על איזה דירה לקחת את המשכנתא הפוכה צרכנות פיננסית 10
S מתי אפשר לקחת משכנתא רגילה בקבוצת רכישה? צרכנות פיננסית 3
C מתי לקחת את המשכנתא כעושים Relocation? נדל"ן 2

נושאים דומים

Back