• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איזון תיק בתקופות כאלו

KIKAROV

משתמש סולידי
דירוג
16
יש לי תיק שרעיונית אמור להיות מחולק כך:
30% עולמי (IXUS)
30% ארה"ב (SCHB)
30% נדל"ן ארהב (VNQ)
5% אג"ח עולמי (BNDX)
5% ממונף נדלן ארה"ב (REM)

המטרה של התיק זה להיות סוג של 100% מניות, כאשר יש הטיה חזקה על נדל"ן ועל ארה"ב בתיק (VNQ זה בעצם עוד 30% לארה"ב) כיוון שחשוב לי זרימת דיבידנדים קבועה (אני פחות מסתכל על עליה של נכסים ויותר מעדיף דיבידנדים כי בהם המס מנוקה אוטומטית ואין לי צורך להתעסק עם רו"ח משלי...)
BNDX נועד להיות על משבצת של הכנסה חודשית לכיסוי עמלות ושטויות שיש בIB לפעמים (הדיבידנד קטנטן ומכסה בדיוק את העמלות המעצבנות שקורות כאשר אתה ממיר שקלים לדולרים ו"בדיוק" אז יש שינוי קטן בשער ואז אתה פתאום בחוב של 3 שקל לIB)

תאכלס, IXUS ירד הרבה יותר מהשאר ולא יכלתי להתנגד לנכס זול במיוחד וכעת התיק שלי נראה כך:

5.53% REM
42.16% IXUS
32.53% SCHB
3.24% BNDX
16.54% VNQ

כמו שאתם רואים +- הכל התחרבש, הסיבה המרכזית לזה היא שIXUS ירדה הרבה יותר מהר ומוקדם מSCHB אז התחלתי לקנות יותר מזה, וVNQ נשארה ירוק לאורך כל המשברון האחרון (ביחס לזמן הקניה הראשוני שלי) ואני מעדיף תמיד לקנות רק את מה שנצבע באדום (זול יותר).

איך אתם ממליצים לאזן במקרים כאלו? (אתם רואים שיש לכם נכס אחד שירד משמעותית נניח 15% ונכס שני שירד רק ב2% אבל עדיין מבחינת תכנון התיק צריך לקנות מהנכס שירד רק ב2%) אתם קונים את הזול יותר ומחכים שדברים ישתנו או נצמדים לחלוקת התיק?

כמו כן, מתחיל להימאס לי מBNDX , הוא דיי שקול ללהשקיע בVT מבחינת הפיזור שלו והדיבידנדים בו הם מינמלים ולא נדבר על תאכלס התוצאות שלו, זה נראה לי כרגע שהוא הפסד מכל כיוון (הוא יצלול עם השוק ככה שהוא לא באמת "מגן" עלי כפלח אג"ח והוא לא נותן מצד שני תשואה מנייתית) , אני שוקל להחליף אותו עם sdiv שנמצאת במחיר דיי זול כרגע ונותנת דיבידנד גבוה משמעותית מBNDX.
המחיר של ההחלפה הזאת יהיה נייר עם נתח שוק קטן יותר ונזילות נמוכה יותר...

איך אתם מציעים לאפטמ את התיק?

נערך לאחרונה ב:
יש סיבה שהיא נותנת דיבידנד יותר גבוה
בדקת מה היא מכילה?
רמז: אגחים קונצרניים, לרוב של חברות פיננסיות קטנות והטייה סקטוריאלית של ריטים, שותפיות ,
BNDX מכילה אג"ח מדינה

איך אתם מציעים לאפטמ את התיק?
ההצעה הכללית הינה לפשט את כמות הניירות כדי להמנע מצורך איזוני של אחוזים בודדים

בדקת מה היא מכילה?
האמת שהיא בכלל מנייתית, לא אג"ח. לא הבנתי איך היא קשורה ל-BNDX ואיך היא מחליפה אותה, אבל מצד שני גם לא הבנתי למה בכלל הוא מחזיק דווקא BNDX (קרן אג"ח לא אמריקאי מגודר דולר)? בשביל לשלם את העמלות?
BNDX מכילה אג"ח מדינה
לא רק, אג"ח בדירוג השקעה בכלל.

יש סיבה שהיא נותנת דיבידנד יותר גבוה
בדקת מה היא מכילה?
רמז: אגחים קונצרניים, לרוב של חברות פיננסיות קטנות והטייה סקטוריאלית של ריטים, שותפיות ,
BNDX מכילה אג"ח מדינה

בדקתי, היא מכילה מניות פרפרד - שם נרדף למניות יחסית גרועות שמכורח הנסיבות חייבות לתת דיבידנד גבוה, מה שמושך אותי בנייר הזה זה לא הרכב הקרן כמו המחיר הנמוך שלה (16.66$ לניירבזמן שבדקתי) ואחוז הדיבידנד הגבוה + החלוקה החודשית שלהם.
לדעתי הסיכוי שכלל הקרן תקרוס (הנייר יהיה שווה 0) נמוך יחסית אני חושב שהוא +- במקום של הערך שלו ומכאן יהיה בטווח הרחוק עליות וירידות מינוריות סביבו.

ההצעה הכללית הינה לפשט את כמות הניירות כדי להמנע מצורך איזוני של אחוזים בודדים

תוכל לתת לי דוגמא לפישוט כזה?
המטרה שלי היא תיק 100% מניות כאשר יש הטיה לדיבידנד (חותר ל~4% דיבידנד שנתי כאשר שווי כלל התיק כולל הדיבידנד לא רחוק מSPY (כלומר תשואה מורכבת משווי הנייר + ערך הדיבידנד , אני לא מעוניין להצמד לנכס עם דיבידנד גבוה אבל שווי נייר יורד , אני מעוניין בנייר שהרווח השנתי הכולל שלו זהה +- לSPY פשוט חלוקת הרווח הזה (דהיינו אחוז הרווח בדיבידנדים VS אחוז העליה המגולם במחיר הנייר) הוא לטובת הדיבידנדים , נניח VNQ פחות או יותר דיי דומה לSPY מבחינת תשואות כשלוקחים בחשבון שהם מחלקים 4% דיבידנד)

מה שמושך אותי בנייר הזה זה לא הרכב הקרן כמו המחיר הנמוך שלה (16.66$ לניירבזמן שבדקתי)
אין לזה שום חשיבות (זאת אומרת זה ליטרלי פאקטור חסר חשיבות, מלבד אם אתה משקיע בכל פעם סכוך נמוך מדי בשביל לקנות קרן אחרת ואז זה אומר שאתה מבצע קניה ב100 שקל..)

האמת שהיא בכלל מנייתית, לא אג"ח. לא הבנתי איך היא קשורה ל-BNDX ואיך היא מחליפה אותה, אבל מצד שני גם לא הבנתי למה בכלל הוא מחזיק דווקא BNDX (קרן אג"ח לא אמריקאי מגודר דולר)? בשביל לשלם את העמלות?

לא רק, אג"ח בדירוג השקעה בכלל.

התחלתי להחזיק במקור BNDX בשביל פלח אג"חי (טעות ושטות בעיקר בגלל שBNDX מורכבת מלא מעט קונצרני ככה שתהה מושפעת מירידות השוק בערך כמו מניה רגילה).
הפלח הזה בתיק שלי מטרתו לספק הכנסה *חודשית* יחסית יציבה כשפחות מעניין אותי ערך הנייר כל עוד ההכנסה ממשיכה להיות חודשית ויציבה.

החלופות שנראות לי הגיוניות הם BND/AGG - בשביל להשיג פלח קטן אג"חי יותר זול מBNDX (מבחינת FEE).
AGG - שכיר יותר אבל יקר יותר פר נייר בודד.
BND - שכיר מעט פחות אבל עולה פחות פר נייר.

ואז יש אלטרנטיבות שהם לא יושבות על אותו משבצת כאג"ח אמנם אבל מזרימות דיבידנדים ונראות במחיר טוב כרגע,יש את PEX , שכרגע היא במחיר של 30$ לאחד עם המינוס האדיר של 2.78% FEE + העובדה שהם משקיעים בכל מיני מקומות מוזרים ... (אבל היי, הם הביאו 20% דיבידנד שנתי..) ויש את sdiv עם FEE יותר הגיוני 0.58% המחיר גם נראה יחסית זול.

כמובן שPEX ו SDIV לא יושבים על אותה המשבצת של BND/AGG , אבל אני מאוד מתפתה בגלל הדיבידנדים הגדולים שלהם (8%/20%)

אם אין לך בעיה עם תיק 100% מנייתי ואתה מעוניין שתהיה לו חלוקת דיבידנד גבוהה אז למה פשוט לא לקנות קרן שמחלקת דיבידנד(sphd, spyd, vym)?

אם אין לך בעיה עם תיק 100% מנייתי ואתה מעוניין שתהיה לו חלוקת דיבידנד גבוהה אז למה פשוט לא לקנות קרן שמחלקת דיבידנד(sphd, spyd, vym)?
כי בגדול SCHB מכסה לי את הסנופי (עם תוספת - כי הם מקיפים טוב יותר את השוק האמריקאי) וכל זה ב0.03% עלות במקום 0.08% באחרות)

מניות פרפרד - שם נרדף למניות יחסית גרועות שמכורח הנסיבות חייבות לתת דיבידנד גבוה[/QUOTE
זה לא רק מה שהקרן מחזיקה, אבל בעקרון אילו מניות בכורה, סוג של הכלאה בין חוב ומניות שמשלמות דיבידנד פיקס

תוכל לתת לי דוגמא לפישוט כזה?
קודם כל חשוב לדעת ש SPY מכילה בתוכה גם ריטים
לאור התגובה הבאה שלך חשוב שתדע
הדיבידנד של החברות הללו הוא לא בהכרח דיבידנד, הוא יכול להיות החזר הון (Return of capital)
מה שרוב המקרים מוביל להפחתת ה NAV של המניה (החברה) ואיתה יורד גם המחיר
משמע קרן שחילקה 20% דיבידנד שנתי יתכן שגם ירדה במחירה באותו הסכום (ולא חזרה למצבה), משמע הדיבידנד זה הערך היחיד שהיא הביאה לבעל המניות
אל תתפתה למספרים הגדולים הם מביאים איתם סיכון

לא ברור לי למה אתה מתעניין במחיר של הנייר

כי זה מגדיל את תשואת הדיבידנד (%) מלאכותית והופך את המניות זולות הללו למניות אטרקטיביות
לא בטוח כמובן גובה הדיבידנד בעתיד והוא נקבע (מחדש) כל רבעון לרבעון הבא

כי זה מגדיל את תשואת הדיבידנד (%) מלאכותית והופך את המניות זולות הללו למניות אטרקטיביות
א. איך זה מגדיל את תשואת הדיבידנד? אולי זה רק "נראה" שתשואת הדיבידנד גדולה ממה שהיא באמת
ב. למה מחיר נמוך זה אטקרטיבי? יש לזה משמעות רק לקניה עם "עודף" שנשאר לך ובסכומים האלה זה כבר לא משנה אם הכסף שלך מושקע או "שוכב" כמזומן

אולי זה רק "נראה" שתשואת הדיבידנד גדולה ממה שהיא באמת
נכון, כתבתי מלאכותית
למה מחיר נמוך זה אטקרטיבי?
כי אנשים שלא אוהבים להתעסק בניתוח עמוק יותר מסתפקים במחיר (הנמוך "מאוד") בתוספת של "יהיה בסדר"
יש משהו מושך באחוז גבוה של "דיבידנד בטוח", אבל לא מסתכלים מעבר לרבעון אז נופלים בסיכון שאבדן הערך יתעלה על התשואה והדיבידנד יירד או שערך המניה יירד עוד מסיבות פונדמנטליות

בגדול ETF מייצג את המחיר של הניירות תחתיו.
יש לו מחיר מסויים לצורך העניין X והוא מחלק אחוז מסויים ממנו כדיבידנד נניח 0.1X.
דיבידנדים יכולים להקבע כל רבעון או כל שנה בהתאם לחוקי הקרן.
כעת אם יש ETF שלאחרונה מחירו ירד מאוד, הוא עדיין מייצג את אותם הניירות, רק שכעת הוא נמכר "בהנחה" , כלומר היה זעזוע כלשהו בשוק (דהיינו השבועות האחרונים) ובהשפעתו חלק מהניירות (רובם) זולים יותר.

לכן אם אני רואה נייר ETF שמחירו ירד ולדעתי לטווח הארוך זה מתחת לשווי האמיתי שלו אז זה לכאורה יותר "משתלם" לקנות אותו.
כמו שכבר ציינו בנוסף לטווח הקצר (עד הרבעון הקרוב) זה גם אומר שאקבל יותר אחוזי דיבידנדים.

הכל כמובן מגיע במחיר של סיכון גבוה יותר, אני כותב פה את הרעיונות הללו כדי לקבל בראש קצת מאנשים מסביב לפני, זה עוזר לי להפנים ולראות את כל צדדי הסיכון שאולי פספסתי או ייתרונות במהלך שפספסתי (ותשועה ברוב יועץ).

קודם כל חשוב לדעת ש SPY מכילה בתוכה גם ריטים
לאור התגובה הבאה שלך חשוב שתדע
הדיבידנד של החברות הללו הוא לא בהכרח דיבידנד, הוא יכול להיות החזר הון (Return of capital)
מה שרוב המקרים מוביל להפחתת ה NAV של המניה (החברה) ואיתה יורד גם המחיר
משמע קרן שחילקה 20% דיבידנד שנתי יתכן שגם ירדה במחירה באותו הסכום (ולא חזרה למצבה), משמע הדיבידנד זה הערך היחיד שהיא הביאה לבעל המניות
אל תתפתה למספרים הגדולים הם מביאים איתם סיכון
נכון, היא מכילה ריטים, התיק הוא מוטה ריט וארה"ב בגלל התוספת של VNQ.
הנקודה של הNAV היא חשובה אבל קשה לעקוב אחריה (בגדול אחרי כל חלוקת דיבידנד מחיר הנייר יורד בהתאמה - התיקון שמגיע או לא מגיע בהמשך קשה לדעת האם הוא נובע מזה שהנייר פשוט מחזיר הון קיים או יש האטה בכלל בשוק וגם הנייר נפגע מזה)

א. איך זה מגדיל את תשואת הדיבידנד? אולי זה רק "נראה" שתשואת הדיבידנד גדולה ממה שהיא באמת
ב. למה מחיר נמוך זה אטקרטיבי? יש לזה משמעות רק לקניה עם "עודף" שנשאר לך ובסכומים האלה זה כבר לא משנה אם הכסף שלך מושקע או "שוכב" כמזומן
מחיר נמוך ביחס למחיר הנייר הופך את זה לאטרקטיבי, אם פשוט זה נייר בעל הערך X והוא נמוך מ10 ניירות אחרים זה לא שיקול למעט אם ארצה להשקיע סכום קטן במיוחד או זה מתחלק טוב יותר בכמות המזומן שאני רוצה להזרים לשוק (ואז יש לי פחות כסף ששוכב בצד - אבל שוב מדובר בדולרים בודדים)

לכן אם אני רואה נייר ETF שמחירו ירד ולדעתי לטווח הארוך זה מתחת לשווי האמיתי שלו אז זה לכאורה יותר "משתלם" לקנות אותו.
כמו שכבר ציינו בנוסף לטווח הקצר (עד הרבעון הקרוב) זה גם אומר שאקבל יותר אחוזי דיבידנדים
אז אין קשר למחיר של הנייר, אלא לכך שהוא ירד. גם אם המחיר של כל נייר בודד היה $800 זה לא היה הופך אותו ליותר או פחות אטרקטיבי מנייר שעולה $16, בהנחה שהוא ירד ל-$800 ממחיר גבוה יותר.
בקיצור כמו שנכתב למעלה, מחיר הנייר הוא נטול חשיבות לחלוטין.
אגב, גם אחוז הדיבידנד של VT עולה מאותן סיבות, זה לא משהו יחודי לנייר הזה (אם כי הדיבידנד בVT הוא מראש קטן יותר).
וכל זה בלי להיכנס לשאלה למה (אם) הוא ירד באופן יחסי יותר מאחרים, ומה זה אומר על הסיכון.

אז אין קשר למחיר של הנייר, אלא לכך שהוא ירד. גם אם המחיר של כל נייר בודד היה $800 זה לא היה הופך אותו ליותר או פחות אטרקטיבי מנייר שעולה $16, בהנחה שהוא ירד ל-$800 ממחיר גבוה יותר.
בקיצור כמו שנכתב למעלה, מחיר הנייר הוא נטול חשיבות לחלוטין.
אגב, גם אחוז הדיבידנד של VT עולה מאותן סיבות, זה לא משהו יחודי לנייר הזה (אם כי הדיבידנד בVT הוא מראש קטן יותר).
וכל זה בלי להיכנס לשאלה למה (אם) הוא ירד באופן יחסי יותר מאחרים, ומה זה אומר על הסיכון.
אתה צודק לא התנסחתי נכון, המחיר לכשעצמו הוא לא פקטור

אתה צודק לא התנסחתי נכון, המחיר לכשעצמו הוא לא פקטור
אז זה סתם תזמון שוק הישן וה"טוב" (אלא אם אתה משקיע ערך ובדקת ומצאת שדווקא החברות בETF הספציפי הזה ירדו מתחת לשווי שלהן).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S איזון תיק והוספת חלב וסוכר לתמהיל שוק ההון 12
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
F קה"ש IRA עם הפקדות מעל התקרה - מכירה למען איזון תיק זה אירוע מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
N איזון תיק מנייתי בלבד שוק ההון 8
י איזון תיק מניות שוק ההון 4
G איזון תיק השקעות באמצעות קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א איזון תיק ללא מס שוק ההון 1
N איזון תיק שוק ההון 3
ח איזון תיק בקנייה בלבד שוק ההון 5
N איזון פנימי בחלק הלא ממוסה של תיק השקעות שוק ההון 19
לאונל איזון תיק שקלי-דולרי והשקעה עקיפה בזהב שוק ההון 4
L המלצה לאופן איזון של תיק השקעות שוק ההון 3
D חוות דעת על תיק השקעות ושאלה על איזון עם IRA שוק ההון 8
Wonko איזון תיק עם פנסית S&P500 שוק ההון 2
מ איזון תיק והפקת לקחים מהמשבר שוק ההון 5
MJJF איזון תיק (rebalancing) ומס רווח הון - באמת כדאי? שוק ההון 4
ח איזון תיק משולב פנסיה \ גמל \ השתלמות צרכנות פיננסית 1
B שאלה לגבי איזון תיק ההשקעות שוק ההון 6
ל איזון תיק - מה זה אומר שוק ההון 6
1337justme איזון תיק עם קרן השתלמות ופנסיה ושאלה לגביי אג"ח שוק ההון 7
H איזון וניהול תיק שמפוזר במוצרים פיננסיים שונים שוק ההון 2
ד איזון תיק שוק ההון 25
unrealx איזון תיק שוק ההון 1
M שאלת תם על איזון תיק שוק ההון 5
מ איזון תיק 100% מניות עוקב מדדים שוק ההון 3
שזוהר איזון תיק השקעות בגמל IRA שוק ההון 16
O איזון תיק השקעות ומס שוק ההון 59
A איזון תיק במערכת המסחר של IB שוק ההון 44
7 איזון תיק שוק ההון 11
הפנסיונר איזון תיק - האם להקדים שוק ההון 5
yossik איזון תיק השקעות ללא אירוע מס - יש כזו חייה? צרכנות פיננסית 81
ל איזון תיק יותר מפעם בשנה/חצי שנה/רבעון שוק ההון 5
doc29 איזון תיק השקעות שחלקו במט"ח שוק ההון 4
א איזון תיק(עצל) דולרי ושקלי שוק ההון 51
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A גירושין - איזון משאבים אוף טופיק 8
J איזון אקטוארי - עד כמה משמעותי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
O חשיבות איזון/גירעון אקטוארי אל מול דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
O כל כמה זמן מומלץ לשנות את הקצאת הנכסים בתיק השקעות ( לא לעשות איזון) בהתאם לשינוי פרופיל הסיכון? שוק ההון 1
Avi W איך איזון אקטוארי עובד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
J איזון בין השקעות פרטיות לצמצום משכנתא קיימת ועתידית שוק ההון 33
ד שאלה של מתחיל לגבי איזון בין אג"ח למניות שוק ההון 3
אוגורן איזון בירידה - סכנה? שוק ההון 24
נ איזון אקטוארי: שיקול בבחירת קרן פנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
C איזון אג"ח ארוך בתיק הארי בראון שוק ההון 10
deussex איזון נפשי וסדרי עדיפויות התפתחות אישית 15
Y איזון פורטפוליו עם נכסים תנודתיים שוק ההון 8
מ איזון התיק שלי עקב הוספת ערך של - 50% שוק ההון 4
A מכירים אתר השוואת תיקים שלוקח בחשבון מס על איזון? שוק ההון 19
פ איזון התיק איך עושים את זה פרקטית שוק ההון 6

נושאים דומים