• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אז מה לעזאזל בעצם קורה פה?!

Wannabe

משתמש סולידי
דירוג
8
אהלן חברים
אולי חכמי הפורום יוכלו לעזור לי להבין מה בעצם קורה פה ולאן ארה״ב מועדת?
לאור ההתרחשויות המאקרו כלכליות והכניסה הגלובלית למיתון, ממשלות החלו לנקוט בצעדי תמיכה שמחריפים את הגירעונות.
הפד בארה״ב שוקל Bailout של חברות ציבוריות גדולות שנפגעו מהמשבר (Delta ובוינג לדוגמא). ארה״ב נכון לעכשיו בגרעון גבוה מ-1 טריליון דולר.
הוצאות הממשל האמריקאי גדלו בעקבות המשבר לרמה חסרת שליטה של 4.5 טריליון דולר והגרעון נע סביב 1.1 טריליון דולר, החוב הלאומי של ארה״ב עומד על 23.5 טריליון דולר.
כ-6 טריליון דולר מהחוב הולכים לביטוח לאומי (social security)
1. יכול להיות שהלאמת החברות הציבוריות הגדולות בארה״ב היא טריק להחזיר את החובות ולסגור את הגרעון הפסיכי?
2. אפשר להניח שאם כל הגופים בארה״ב ימשיכו לעבוד כמו שצריך המדינה תצליח לעמוד בחובות שלה?
3. כשארה״ב פיזרה דולרים לבנקים מרכזיים בעולם כדי לתמוך בדולר ובהיחלשות המטבעות המקומיים השונים היא חיזקה את עצמה כי משרה ביטחון בכלכלות השונות ומעודדת קנייה של מוצרים ושירותים אמריקאים בדולר?
4. החוב התאגידי ברמה של 75 טריליון דולר, ככל שעובר הזמן, יותר עסקים נפגעים ואפשר להניח שהחוב יחריף והמדינה תצטרך להמשיך להוציא כספים על שיקום המשק והכלכלה. יש מאין? ב2017 היה קיצוץ במס וצעד זה בלבד הגדיל משמעותית את הגרעון (צעדי הפד בהתערבות בשווקי הריפו, הרחבה כמותית (quanitative easing) דחיית תשלומי המס ומענקים לציבור ואולי עוד מהלכים שפספסתי)

זה (קצת) ארוךךך אני יודע... אני ממש רוצה לסגור מעגל ולהבין את הדברים שיעזרו לפזר קצת את מסך הערפל.

תודהההה (:

אף אחד לא יודע. הסיטואציה של החוב לא הגיונית בשום צורה.

הניחוש שלי הוא שהגרעון ימשיך לגדול, הגענו למצב שזה פשוט מספר שהולך וגדל בלי שיש לזה משמעות.

אף אחד לא יודע. הסיטואציה של החוב לא הגיונית בשום צורה.

הניחוש שלי הוא שהגרעון ימשיך לגדול, הגענו למצב שזה פשוט מספר שהולך וגדל בלי שיש לזה משמעות.

אני לא רואה מצב בו ארה''ב תשלם את הגרעון הזה אי פעם
היא פשוט תמשיך למחזר את החוב לעד, תוך הדפסת עוד ועוד דולרים, עד שבסופו של דבר, לעולם ימאס מזה והם ייפלו, כמו כל אימפריה

השאלה היא פשוט כמה זמן זה ייקח

מהלך של סין להשתלט על העולם.
רק להם יש תרופה/חיסון והם הפיצו את הנגיף בצורה כזאת שיחשבו שגם הם סבלו מזה. הם עכשיו כבר אחרי זה ויכולים לקנות חברות בינלאומיות ואג"חים בפרוטות.
הכל הצגה מתוכננת שלהם. נשיא אמריקאי ליצן שאי אפשר לסמוך עליו שינהל משברים בשנת בחירות עוד, מקביל אנגלי ליצן לא פחות, איחוד אירופי שמפחד מהזנב של עצמו.
הגיע זמנה של סין. ממליץ להתחיל ללמוד סינית בדואלינגו. יהיה מאוד שימושי בשנים הקרובות.

מהלך של סין להשתלט על העולם.
רק להם יש תרופה/חיסון והם הפיצו את הנגיף בצורה כזאת שיחשבו שגם הם סבלו מזה. הם עכשיו כבר אחרי זה ויכולים לקנות חברות בינלאומיות ואג"חים בפרוטות.
הכל הצגה מתוכננת שלהם. נשיא אמריקאי ליצן שאי אפשר לסמוך עליו שינהל משברים בשנת בחירות עוד, מקביל אנגלי ליצן לא פחות, איחוד אירופי שמפחד מהזנב של עצמו.
הגיע זמנה של סין. ממליץ להתחיל ללמוד סינית בדואלינגו. יהיה מאוד שימושי בשנים הקרובות.
קישקוש

אהלן חברים
אולי חכמי הפורום יוכלו לעזור לי להבין מה בעצם קורה פה ולאן ארה״ב מועדת?
לאור ההתרחשויות המאקרו כלכליות והכניסה הגלובלית למיתון, ממשלות החלו לנקוט בצעדי תמיכה שמחריפים את הגירעונות.
הפד בארה״ב שוקל Bailout של חברות ציבוריות גדולות שנפגעו מהמשבר (Delta ובוינג לדוגמא). ארה״ב נכון לעכשיו בגרעון גבוה מ-1 טריליון דולר.
הוצאות הממשל האמריקאי גדלו בעקבות המשבר לרמה חסרת שליטה של 4.5 טריליון דולר והגרעון נע סביב 1.1 טריליון דולר, החוב הלאומי של ארה״ב עומד על 23.5 טריליון דולר.
כ-6 טריליון דולר מהחוב הולכים לביטוח לאומי (social security)
1. יכול להיות שהלאמת החברות הציבוריות הגדולות בארה״ב היא טריק להחזיר את החובות ולסגור את הגרעון הפסיכי?
החוב של ממשלת ארה"ב לעולם לא ייסגר, היא תלאים חלק גדול מהחברות האמריקאיות הכושלות.
2. אפשר להניח שאם כל הגופים בארה״ב ימשיכו לעבוד כמו שצריך המדינה תצליח לעמוד בחובות שלה?
לא ייקרה לעולם.
3. כשארה״ב פיזרה דולרים לבנקים מרכזיים בעולם כדי לתמוך בדולר ובהיחלשות המטבעות המקומיים השונים היא חיזקה את עצמה כי משרה ביטחון בכלכלות השונות ומעודדת קנייה של מוצרים ושירותים אמריקאים בדולר?
בגדול כן, היא גם מעודדת צריכה של מוצרים אמריקאים באמצעות חוזים כמו שנעשים מול ישראל וגם עם סנקציות כנגד מי שהולך/ עושה
דברים שהיא לא אוהבת.

4. החוב התאגידי ברמה של 75 טריליון דולר, ככל שעובר הזמן, יותר עסקים נפגעים ואפשר להניח שהחוב יחריף והמדינה תצטרך להמשיך להוציא כספים על שיקום המשק והכלכלה. יש מאין? ב2017 היה קיצוץ במס וצעד זה בלבד הגדיל משמעותית את הגרעון (צעדי הפד בהתערבות בשווקי הריפו, הרחבה כמותית (quanitative easing) דחיית תשלומי המס ומענקים לציבור ואולי עוד מהלכים שפספסתי)
כל הצעדים שציינת רק ילכו ויחריפו ואיתם הגרעון הממשלתי
זה (קצת) ארוךךך אני יודע... אני ממש רוצה לסגור מעגל ולהבין את הדברים שיעזרו לפזר קצת את מסך הערפל.

תודהההה (:

השאלה לדעתי היא מי יבחר בבחירות הבאות, טראמפ שימשיך את הגרעון או הח'ברה של המפלגה הדמוקרטית שיכולים לאזן אותו (עדיין ברמה נמוכה)

השאלה לדעתי היא מי יבחר בבחירות הבאות, טראמפ שימשיך את הגרעון או הח'ברה של המפלגה הדמוקרטית שיכולים לאזן אותו (עדיין ברמה נמוכה)

החבר'ה מהמפלגה הדמוקרטית יאזנו את הגרעון?
שמעת על התוכניות של סנדרס?
אם הוא ייבחר, בקצב שלו, תוך שתי קדנציות הגרעון בתחילת ה-40 טריליון דולר

החבר'ה מהמפלגה הדמוקרטית יאזנו את הגרעון?
שמעת על התוכניות של סנדרס?
אם הוא ייבחר, בקצב שלו, תוך שתי קדנציות הגרעון בתחילת ה-40 טריליון דולר
הוא זוועה מכל הבחינות, אני אישית מדבר על ביידן ועל כמה מחברי המפלגה בתקווה שתהיה להם השפעה (ובלומברג אם היה אפשרי המצב)

מי שלימד אותי אמר לי "חוב לא צריך להחזיר, חוב צריך לשרת".
ארה"ב לא צריכה להחזיר את כל הטריליונים, היא רק צריכה לעמוד בתשלומי הריביות.
למדת אצל @אורי ג. ?

לא הבנתי מה הבעיה של פותח האשכול עם הגדלת הגירעון, הרי ההגדלה היא זמנית, רק לשנה זו, בגלל הקורונה, המקור התקציבי איננו חוב נוסף, אלא הדפסת דולרים על ידי הבנק המרכזי, על מה המהומה כאן?

לא הבנתי מה הבעיה של פותח האשכול עם הגדלת הגירעון, הרי ההגדלה היא זמנית, רק לשנה זו, בגלל הקורונה, המקור התקציבי איננו חוב נוסף, אלא הדפסת דולרים על ידי הבנק המרכזי, על מה המהומה כאן?
גירעון קל מאד להגדיל, קשה מאד להקטין.

הרי ההגדלה היא זמנית
כשהצמיחה נמוכה, שלא נדבר על שלילית, (כמו בארה״ב ברבעונים הקרובים) קשה מאוד לצמצם את הגרעון ובטח שלהעלים אותו. למדינות כמו סין זה יותר ריאלי לעמוד בהתחייבות... אבל ארה״ב?!
אוווו היא כבר במקום אחר לגמרי ועם כל זרעי הדולר שהיא זורעת במדינות העולם אנחנו איתה על הסירה המיטלטלת...

תוך שתי קדנציות הגרעון בתחילת ה-40 טריליון דולר
לפי דעתך בקצב הנוכחי של הגדלת הוצאות הממשלה וקיצוץ במיסים, שמטיב עם חברים של טראמפ >:D, לא נגיע לשם כבר בקרוב?

ראשית הגירעון הזה הוא לא כזה נורא, רובו הוא חוב פנים אמריקאי, תזכרו שמתוך גירעון של 20 וקצת טריליון, הפד מחזיק לבד מעל 4, וכעת ב2 טריליון החדשים, הפד יתגייס לקנות לפחות טריליון, אני מעריך שנסיים את המשבר הזה עם לפחות רבע מהגירעון שמוחזק על ידי הפד.
מעבר לכך, צריך לזכור, שכל עוד אין אלטרנטיבה לדולר, המשמעות של הגירעון האמריקאי אם הוא מאה וחמש אחוז או מאה חמישים, לא כזו משנה, כי בסופו של דבר יכולת ההדפסה נמצאת אצל הפד, ולמרות זאת אתה תעדיף לקנות דולר ולא אירו ובטח שלא מטבע סיני.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E האם המשפט “אקנה דירה , מקסימום לא אוכל לעמוד בהחזרים ,אז אמכור אותה”-הוא מטעה מאוד נדל"ן 18
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד האם הגיע הזמן להוציא את ההשקעות מהארץ? ואם כן, אז איך? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 145
B אחוז משכנתא רצוי עוד 2-6 שנים + השקעה עד אז נדל"ן 5
de dud מחפש קטע ג׳אז כבר שנים .. HELP! אוף טופיק 4
Flex אז למה לא בעצם? בן 27 יומני מסע אישיים 38
Sp0 אם אני מחזיק מק"מ עד תאריך הפירעון אז אני יכול להתעלם מעליות\ירידות? שוק ההון 3
Y אז מה היא אינפלציה? הנה הסבר לכל מי שלא יודע... שוק ההון 163
stamEhad זכייה במחיר למשתכן - אז עשיתי סימולציות. מנסה כעת להבין מה הצעדים הבאים ומשתדל לא לעשות טעויות יקרות נדל"ן 33
א האם זה זמן טוב להתחיל ליצור שכבות מלאכותיות, ואם כן אז איך לעשות את זה? שוק ההון 19
T אז.. ממה מתחילים? שוק ההון 7
N קרן מחקה אג"ח ממשלתי כללי - אז מה קורה עכשיו? שוק ההון 16
M אז איך אתם עם הוצאות החגים פורים ופסח? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
ת בבואי לשלם היום ארנונה באתר-שגיאה. אז לחצתי שוב - האם תשלום ירד פעמיים? מיסים 9
Gambit אז… איך אתם עוקבים אחרי תיק ההשקעות שלכם? שוק ההון 32
S אז מה עוד אפשר לעשות עם הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 35
aminadav האם נכון להסיק שגם אם מחירי הנדל"ן ירדו או יעלו אז ת"א בניה לא יושפע מזה ישירות? שוק ההון 1
Y אז מה בעצם העלות של משכנתא כמינוף לשם מינוף? נדל"ן 13
פ דיון פוסט - אז אתם רוצים “להשקיע” בביטקוין? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 143
1337justme אז למה לא קצבה לכל החיים? שוק ההון 45
ס אז איך נכון לבקש מהבוס העלאת שכר ? אשמח לעזרתכם אוף טופיק 18
Y אז מה עושים עם פנסיה משלימה? צרכנות פיננסית 6
ת "אל תמהר להפעיל ביטוח רכב, כי..." אז -האם אני צודק במסקנה שלי אוף טופיק 15
א אז השנה היא 2020 - אג״ח עוד רלוונטיות? שוק ההון 59
K נו... אז הבטיחו תשואה ללא סיכון נדל"ן 1
L אז איפה ככי זול? שוק ההון 8
S אז....הצטרפתי לפרוייקט של "דרך ערך" אוף טופיק 31
Cleo אז מה ערך התיק בנקודת הסיום? (אזהרה - פוסט מורבידי) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 32
Wonko פתחתי חשבון בבית השקעות! אבל אז התחלתי לקרוא.. שוק ההון 46
מ אז להעביר את הקרן המחקה שלי לקרן סל? בעקבות הרפורמה שוק ההון 0
N אז לכל מי שרצה כרטיס אשראי ישראלי עם 1% עמלת המרה צרכנות פיננסית 178
M אז למה כן להחזיק אג"ח ממשלתי? שוק ההון 87
tpr אז מה לא בסדר בתיק שוקולד מריר שוק ההון 13
P אז אקסלנס החליטו להעלות לי את דמי הטיפול שוק ההון 45
N משקיע חדש - אז... מה קורה עם אג״ח? שוק ההון 2
R אז מה דעתכם לגבי אג"ח בימים אלו? שוק ההון 24
M אז... מתי בעצם למכור? שוק ההון 13
Frenchman אז בעצם, כל הכסף בעולם הוא דיגיטלי? אוף טופיק 40
Y אם אני מאמין שטסלה הולכת להתרסק אז איפה ואיך כדאי לקנות שוק ההון 29
P אז מה דעתכם על מניית GE? שוק ההון 26
D הבנק שינה את התנאים אז החלטתי לעזוב, האם זו עילה לשיחרור פיקדון? צרכנות פיננסית 5
חסכונית אז כמה אאוטפיטים יש לכם לעבודה משרדית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
גרהם אז מה נקבע בקשר לקיזוז הפסד שנובע מירידת שעח ? שוק ההון 0
מ אז איפה מכירים סולידיות? אוף טופיק 65
BRK אז מה עושים כשהשוק יורד? שוק ההון 13
c881 אז הגעתי לנקודת הפקדה חודשית לפנסיה שיש לחלק את הסכום שוק ההון 40
א אז כמה אפשר להפקיד בקרן השתלמות לעצמאים+שכירים שוק ההון 1
M אז מה הסיפור של קרן החירום שוק ההון 14
R אז מה אתם אומרים על וורן באפט ב-2016? שוק ההון 121
גרהם אז למה לא להשקיע במניות בודדות? שוק ההון 141

נושאים דומים

Back
למעלה