• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלות על הייטק

אתה צודק לגמרי.
מכיר מקרים שסטודנטים מאוניברסיטאות עם ממוצע טוב לא מצאו עבודה והתחילו תואר שני.
צריך לבחון כל מקרה לגופו - יש כאלה שלא הסכימו לעבוד בשכר נמוך, יש כאלה שלא הסכימו לשנות מיקום גיאוגרפי, יש כאלה שלא הצליחו לעבור אף ראיון בגלל פאק באופי.
ממש לא הכל ורוד.
יש הרבה אגו, יש כאלה שאם זה לא חברה מפונפנת לא ישלחו קוח.
לא מסכים שאי אפשר למצוא, מי שבאמת רוצה מוצא.
תבדוק אותי-תלך לאלו שלא מצאו ותראה שהם לא מוכנים להתפשר.

תבדוק אותי-תלך לאלו שלא מצאו ותראה שהם לא מוכנים להתפשר.
בדקתי אותך עוד הרבה לפני. כן יש כאלה, שמתעקשים על חברות גדולות, כשניסיתי להבין למה - לא היתה שם תשובה טובה.
אבל יש גם כאלה שפשוט אי אפשר לעבוד איתם.

אני מרגיש שיש פער בין מה שאומרים פה בפורום הסולידית לבין המציאות בחוץ.
כאן המציאות ורודה. כולם נכנסים לתעשייה, גם אם זה לא הכי קל. מתחילים ב-18-20+, ותוך כמה שנים מתקרבים לאיזור ה-30. אולי כי כאן האנשים מוכשרים יותר?
בחוץ המציאות אחרת. @Shaz יכול להעיד מפוסטים אחרים שקראתי שהוא הגיב בהם.
סטודנטים מאוניברסיטאות עם ממוצע טוב לפעמים לא מצליחים להגיע למשרות פיתוח. על מכללות אני לא מדבר בכלל.
יש לי חבר בוגר מכללה שלמד איתי
המציאות שלו הרבה יותר ורודה בעניין הזה משלי אז לדעתי תלוי יותר בבן אדם מאשר במקום הלימוד

אז כל הזמן כותבים פה שזה תלוי בן אדם וכמה ערך הוא יכול לתת לחברה ופחות לתואר ואיפה התואר נעשה.
אז איך אפשר להיות הבן אדם שמצליח לקבל את המשרות ומצליח לתת ערך?
בהנחה ואין לי נסיון.

נערך לאחרונה ב:
הבן אדם שמצליח לקבל את המשרות ומצליח לתת ערך?
רק אציין שלא תמיד מדובר באותו האדם.

כדי לקבל משרות צריך לעשות שני דברים בצורה מעולה:
1. לקבל ראיונות עבודה
2. לעבור לפחות אחד מהם
מה צריך לעשות כדי לעבור כל אחד מהשלבים זה תורה בפני עצמה.

כדי לתת ערך כשאין לך ניסיון, הייתי עובד על פרויקטים אישיים מהצד, משקיע בלימודים וב-extracurriculars ומשקיע זמן בקורסים פרקטיים ביוטיוב או יודמי לדוגמה שיתנו לך ניסיון hands on.

אתה צודק לגמרי.
מכיר מקרים שסטודנטים מאוניברסיטאות עם ממוצע טוב לא מצאו עבודה

בדיוק כמו שנאמר פה:

כדי לתת ערך כשאין לך ניסיון, הייתי עובד על פרויקטים אישיים מהצד, משקיע בלימודים וב-extracurriculars ומשקיע זמן בקורסים פרקטיים ביוטיוב או יודמי לדוגמה שיתנו לך ניסיון hands on.

כמה דברים:
- אם אתה מסיים עם ממוצע 80+, סביר להניח שתמצא עבודה. עדיין יש מיעוט שלא מוצא עבודה (בדגש על מיעוט).
- כשאין נסיון, יותר קשה למצוא עבודה - מסכים.
- אם אתה עם ממוצע נמוך מ80+, ניתן לצמצם את מספר הקורסים בסמסטר כדי לשפר את הממוצע., או שאפשר גם לחזור על קורסים כדי לשפר את הממוצע.
- כל מי שהוא סטודנט עם ממוצע 80+ יכול בקלות למצוא משרת סטודנט.
- אחרי שנה נסיון של משרת סטודנט כבר מאוד קל למצוא משרה מלאה לעבודה ראשונה.
- בחופשת סמסטר, אפשר לעשות פרוייקט צד כמו למשל אתר אינטרנט און אפליקציית אנדרואיד, תוך שימוש בעקרונות שמחפשים במשרות fullstack כמו למשל client-server כלומר שהאפליקציה מדברת עם שרת כלשהו. אם זה אתר - תפרסם אותו, אם זה אפליקציה, תעלה לplaystore.

כלומר יש כאן מתכון להשגת עבודה ראשונה בקלות:
תגיע לממוצע 80. אם קשה לך, תוריד קורסים. אם זה לא מספיק מהיר, תשפר קורסים. בכל חופשת קיץ תעשה פרוייקט צד כלשהו. הגעת ל80? כנס למשרת סטודנט. שמור על הממוצע. סיים ת׳תואר -> כנס למשרה מלאה.

ממש לא. אני בוגר מכללה ומרוויח 30+ יש לי חבר בוגר אוניברסיטה שמרוויח פחות.
כמה שנות ניסיון יש לך וכמה יש לאותו חבר?
אי אפשר להשוות תפוחים לתפוזים.

כמה שנות ניסיון יש לך וכמה יש לאותו חבר?
אי אפשר להשוות תפוחים לתפוזים.
נכון, ומה שאתה אומר עוד יותר מחזק את הטענה שלי שאין קשר בשכר בין אוניברסיטה/מכללה ;)
יש עוד פרמטרים חשובים, בין היתר ניסיון כמו שכבר ציינת.
שכחתי לציין בהודעה הקודמת, ככל הנראה בוגר אוניברסיטה ירשה לעצמו לדרוש קצת יותר שכר במשרה הראשונה(גם פה לא תמיד זה די משתנה) וכתוצאה מכך ירוויח קצת יותר בהתחלה. לאט לאט זה מתייצב.

על נושא אוניברסיטה/מכללה: היה לי עכשיו סשן עם מגייסת (חברת FANG). מסתכלים על לינקדאין (שלי) לחיפוש מועמדים וחותכים. הופיעו מעל מאה לפי מילות מפתח רלוונטיות למה שחיפשנו, ואז המגייסת מייד סיננה לפי מוסד לימודים. בע״פ אמרה ״נסנן מכללות״, אבל בפועל סימנה רק את אונ׳ ת״א והטכניון, כלומר מחקה את כל השאר. בהמשך רצה על השמות, ודילגה על מישהו ״לא 76״, כלומר ממוצע 76 היה נמוך מדי כדי שתתעכב 10 שניות לשאול אותי מה דעתי עליו בכלל.ֿ ואוו.
ה-״נסנן מכללות״ חזר גם בעבר, לא חדש לי, אבל זה היה סינון בעין, כלומר עוד היה סיכוי, לפי ניסיון, טיטל, חברה, תפקידים, אם משהו היה מתאים. כאן ממש סיננה תוצאות בחיפוש, כלומר גם אם יש לך 20 שנות נסיון בתחום, לא היה עוזר. מעניין. למדתי.

אני מניח שמדובר בתפקיד ג'וניור, אני מכיר לא מעט אנשים שעובדים בחברות FANG שהממוצע שלהם לא שיחק שום פקטור בקבלה שלהם.

על נושא אוניברסיטה/מכללה: היה לי עכשיו סשן עם מגייסת (חברת FANG). מסתכלים על לינקדאין (שלי) לחיפוש מועמדים וחותכים. הופיעו מעל מאה לפי מילות מפתח רלוונטיות למה שחיפשנו, ואז המגייסת מייד סיננה לפי מוסד לימודים. בע״פ אמרה ״נסנן מכללות״, אבל בפועל סימנה רק את אונ׳ ת״א והטכניון, כלומר מחקה את כל השאר. בהמשך רצה על השמות, ודילגה על מישהו ״לא 76״, כלומר ממוצע 76 היה נמוך מדי כדי שתתעכב 10 שניות לשאול אותי מה דעתי עליו בכלל.ֿ ואוו.
ה-״נסנן מכללות״ חזר גם בעבר, לא חדש לי, אבל זה היה סינון בעין, כלומר עוד היה סיכוי, לפי ניסיון, טיטל, חברה, תפקידים, אם משהו היה מתאים. כאן ממש סיננה תוצאות בחיפוש, כלומר גם אם יש לך 20 שנות נסיון בתחום, לא היה עוזר. מעניין. למדתי.
תודה על שחיזקת את שנאתי לתחום בו אני עובד D:
אותה מגייסת, אגב, יכלה באותה קלות לבקש מאחד המתכנתים בחברה לכתוב לה קוד פייתון ששולף k פרופילים רנדומליים מתוך המאגר וזה היה מביא לה מועמדים איכותיים טיפה יותר (באופן זניח).

״לא 76״, כלומר ממוצע 76 היה נמוך מדי כדי שתתעכב 10 שניות לשאול אותי מה דעתי עליו בכלל.ֿ ואוו
מי אתם אנשים שמציינים בלינקדין את העובדה שסיימתם אוניברסיטה בממוצע 76?
אותה מגייסת, אגב, יכלה באותה קלות לבקש מאחד המתכנתים בחברה לכתוב לה קוד פייתון ששולף k פרופילים רנדומליים מתוך המאגר וזה היה מביא לה מועמדים איכותיים טיפה יותר (באופן זניח).
יש לך ביסוס לטענה הזו?

אם הבנתי נכון היא בדקה אותם offline, לא בלינקדאין (כנראה פנתה אליהם וביקשה שישלחו קו"ח וגליון ציונים). עדיין לא ברור לי איזה מהנדס מנוסה עונה בכלל למישהו שמבקש ממנו גליון ציונים.

@דורון אנקדוטה יפה.
לא ברור לאיזה תפקיד היא מחפשת.
יצא לי להתראיין לגוגל ואמזון ואני לא בוגר טכניון ות"א.

אני מניח שמדובר בתפקיד ג'וניור
לא חסרי ניסיון לחלוטין. דרג ביניים.

אם הבנתי נכון היא בדקה אותם offline, לא בלינקדאין (כנראה פנתה אליהם וביקשה שישלחו קו"ח וגליון ציונים).
ביקשה שאוסיף אותה כאיש קשר, ואז נכנסה לראות את החברים שלי, והסתכלה שם. בהמשך מחקתי אותה. :)

+1, מתברר. אל תעשו את זה.

@דורון אנקדוטה יפה.
לא ברור לאיזה תפקיד היא מחפשת.
יצא לי להתראיין לגוגל ואמזון ואני לא בוגר טכניון ות"א.
מקווה שלא כולן ככה. סרט נע.

ביקשה שאוסיף אותה כאיש קשר, ואז נכנסה לראות את החברים שלי, והסתכלה שם. בהמשך מחקתי אותה.
למה שתמחק מגייסת שעובדת איתך בחברה?
אם הבנתי נכון לפי התשובה שלך היא כן רשמה 76 בפרופיל לינקדין. [לא משנה, ראיתי שרשמת את זה במפורש בתגובה שלך]

למה שתמחק מגייסת שעובדת איתך בחברה?
למה אני צריך אותה? רשימת האנשים זה רק כאלה שעבדתי איתם ישירות, יודע להגיד עליהם כמה משפטים לפחות. גם ככה זה מאות.

למה אני צריך אותה? רשימת האנשים זה רק כאלה שעבדתי איתם ישירות, יודע להגיד עליהם כמה משפטים לפחות. גם ככה זה מאות.
תמיד חשבתי שבלינקדין מאשרים כל אחד.

אני אישית מאשר כל אחד עם תפקיד דומה לשלי, אפילו אם לעולם לא פגשתי אותו.

אם כך, מה מונע מאנשים לשקר בלינקדאין איפה הם עבדו?
נראה לי אחלה פתרון :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
MaorRocky שאלות על קרנות אמריקאיות ומס ירושה עבור אזרח ישראלי מיסים 6
M שאלות לגבי הצהרת בריאות בביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 1
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1
M דירה ראשונה להשקעה- כמה שאלות נדל"ן 18
K כמה שאלות למשקיע פאסיבי מתחיל שוק ההון 3
C עוש -> כספית: כמה שאלות לפני שוק ההון 27
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
פ נספח ד לדוח השנתי למס הכנסה (טופס 1324) - כמה שאלות מיסים 3