• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קניית דירה-כן או לא

דירת 3 חדרים, לדעתי דירה כזו תוכל לשמש אותי + בן זוג + 2 ילדים לטווח של 10-15,
אני חושבת שאת אופטימית, קשה להסתדר בדירת 3 חדרים עם 2 ילדים בסטנדרטים שרוב החילונים רגילים להם. ואת לא יודעת איפה בן הזוג יעבוד ומה יהיו השיקולים שלו.

הרצון שלך לחיות בדירה משלך והמיאוס מדירות שכורות מאד מובנים לי. אפשרות ביניים היא לקנות דירה שמשתלמת מבחינת השקעה על פי חישובי תשואה, ולגור בה כל עוד זה נח לך, כך שאם יום אחד זה יהיה פחות נוח תוכלי להשכיר אותה בלב שלם ולשכור/לקנות במקום אחר.

אפשרות אחרת,שונה לחלוטין ופחות "הגיונית" היא לקנות דווקא בית שיש בו יחידת דיור שנמצא באזור השרון/הצפון הקרוב בסמוך לרכבת (בנימינה/פרדס חנה) במקרה הזה מתכננת לגור ביחידה ולהשכיר את הבית ובהמשך לעבור לבית ולהשכיר את היחידה (או שאשכיר את שניהם ורק בעוד כמה שנים אעבור לבית).
.

לי זה נשמע כמו אופציה טובה במחיר הנכון.

אני אישית לא הייתי ישן בלילה עם 2 מ' מושקעים בבורסה... אבל זה אינדיבידואלי

אפשרות ביניים היא לקנות דירה שמשתלמת מבחינת השקעה על פי חישובי תשואה, ולגור בה כל עוד זה נח לך
מממ....תגדיר "דירה משתלמת"
ואם נבחן את שתי האופציות שהעליתי -
1. דירת 2.5-3 חדרים באזור המרכז תעלה סביב 1.65 מלש"ח. השכירות הפוטנציאלית היא 3.5-4 אלף בחודש - שיעור תשואה של 2.8%~
2. רכישת בית באזור בנימינה/פרדס חנה עם יחידה תעלה סביב 2.2-2.5 מלש"ח והשכירות הפוטנציאלית (מהבית ללא היחידה) היא 5.5-7 אלף בחודש - שיעור תשואה של 3%~ לפני שאני משקללת לחישוב שתידרש משכנתא של 0.3-0.7 מלש"ח כדי שזו תהיה בכלל אפשרות <לא זוכרת אם לצורך החישוב אמורה להתחשב בסכום הכולל או בהון העצמי בלבד כרגע עשיתי על הסכום הכולל אבל התעלמתי מההוצאות על המשכנתא>

ככל שאני מהרהרת בזה, האופציה השנייה הועלתה אך ורק מטעמי נוסטלגיה/פנטזיה לבית עם גינה שדומה לבית של סבא וסבתא שלי ז"ל שנמכר אך לאחרונה (ולהלן המקור לכספי הירושה שמגיעים אליי). נראה לי שאפשר פשוט להוריד אותה מהשולחן.

אני אישית לא הייתי ישן בלילה עם 2 מ' מושקעים בבורסה... אבל זה אינדיבידואלי
גם לא מרגישה בנוח עם האפשרות הזו ובהתאם מרגישה שיותר קל לי לקנות דירה עם הכסף הזה מאשר להשתמש בו כדי לקנות כמה קרנות מחקות.
רציונלית יכולה לטעון שתיק מפוזר מסוכן פחות מנכס אחד שחשוף לשלל סיכונים שונים ומשונים וכי מניסיון העבר שוק ההון הניב תשואות גבוהות מהנד"ן

אה ואם אני חושבת על דירה שבה הייתי שמחה לגור בשנים הקרובות אז בתכלס יכולה בכיף לגור בדירת 1.5-2.5 חדרים 40-65 מ"ר שתהיה קרובה לעבודה כלומר
בתל אביב (עלות רכישה יותר קרובה ל- 2-2.5 מלש"ח, תלוי באזור, השכר הפוטנציאלי סביב 4-5.5 אלף לחודש)
או בגבעתיים/רמת גן (כלומר העלויות ופוטנציאל ההשכרה דומה לאפשרות 1 שכבר כתבתי בהודעה הקודמת)

אה ואם אני חושבת על דירה שבה הייתי שמחה לגור בשנים הקרובות אז בתכלס יכולה בכיף לגור בדירת 1.5-2.5 חדרים 40-65 מ"ר שתהיה קרובה לעבודה כלומר
בתל אביב (עלות רכישה יותר קרובה ל- 2-2.5 מלש"ח, תלוי באזור, השכר הפוטנציאלי סביב 4-5.5 אלף לחודש)
או בגבעתיים/רמת גן (כלומר העלויות ופוטנציאל ההשכרה דומה לאפשרות 1 שכבר כתבתי בהודעה הקודמת)
בגדול אם את קונה דירה שגם תרצי לגור בה בעתיד את מקטינה את הסיכון שלך .

שימי לב ששכירות של 4 פטורה ממס ושכירות גבוהה יותר יכולה להיות ממוסה ב10% אם תבחרי שזה ממש אפסי.
מבחינת תשואה צריכים לקחת הכנסות משכירות פחות הוצאות שונות ופחות מרכיה הריבית של המשכנתא ואת זה להשוות לאלטרנטיבות.
שימי לב שבדירה עם היחידה את צריכה להכניס לשקלול את ההכנסות מהשכרת הבית וגם היחידה . או את הכנסות השכרת הבית ואת החסכון שלך בהוצאות שכירות על דירה משלך אם את גרה ביחידה.

צודק... לא לקחתי בחשבון את החיסכון בשכר דירה או הכנסות מהשכרת היחידה וגם לא מס שולי מעבר לתיקרה (5 פעם אחרונה שבדקתי) / 10% מהשקל הראשון

אשב לעשות חישוב קצת יותר מסודר

לדעתי את מעריכה בחסר את השכירות
בתל אביב (עלות רכישה יותר קרובה ל- 2-2.5 מלש"ח, תלוי באזור, השכר הפוטנציאלי סביב 4-5.5 אלף לחודש

חפשי עסקה עם תשואה של 3.5-4% לדירה שתסכימי לגור בה בעצמך (בעיר שתסכימי לגור בה).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D קניית דירה שהיא לא בית משותף, אלא מושע, מגורים או השקעה לעתיד בפינוי בינוי, אם יהיה נדל"ן 27
O השוואה בין אלטרנטיבות - קניית דירה אחת או שתי דירות (הון התחלתי זהה) נדל"ן 2
G קניית דירה למגורים או פיזור השקעות נדל"ן 33
O קניית דירה למגורים או להשקעה נדל"ן 18
Y קניית דירה להשקעה לבד עם משכתנה או עם שותף ללא משכנתה נדל"ן 10
Y קניית דירה להשקעה ב״מחיר למשתכן״ בפרוייקט לאוכלוסיה החרדית נדל"ן 13
M קניית דירה ראשונה בפרויקט דירה בהנחה - השוואת תמהילים נדל"ן 52
J קניית דירה ראשונה - התלבטויות נדל"ן 2
י התייעצות לגבי קניית שליש דירה נדל"ן 9
J קניית דירה ראשונה נדל"ן 4
A קניית דירה ראשונה - איפה מתחילים? נדל"ן 3
N קניית דירה ראשונה למגורים בזמן המלחמה אוף טופיק 10
M התייעצות - קניית דירה להשקעה בפסגת רמות ב"ש נדל"ן 8
T קניית דירה ברחוב שאמור לעבור בו מטרו נדל"ן 0
Mufasa קניית דירה ראשונה להייטקיסט בן 26 נדל"ן 87
צ קניית דירה - זוג לפני חתונה נדל"ן 24
D קניית דירה בפולין נדל"ן 14
D קניית דירה בלי משכנתא נדל"ן 19
ה קניית דירה חדשה לפני קבלת מפתח נדל"ן 4
D קניית דירה בהתניה של המוכר, שימכור הדירה אם לא ישלם מיסים . אשמח לטיפים, וממה להזהר. נדל"ן 246
י התלבטות על מזומן לפני קניית דירה נדל"ן 10
D אשמח לטיפים, איך אפשר למנוע קניית דירה ע'י אמא שלי, ושהחלופה תהיה שכירות לכמה שנים... נדל"ן 78
D שאלה בנושא התקדמות בהליך קניית דירה , מהם השלבים הנדרשים? שלב העורכי דין, המו"מ , התשלום נדל"ן 6
D שאלה לגבי קניית דירה ללא חנייה נדל"ן 14
ה קניית דירה נוספת לאחר זכייה במחיר למשתכן נדל"ן 25
S שאלות בנוגע למחקר לפני קניית דירה ראשונה להשקעה - בדגש על התחדשות עירונית נדל"ן 11
O איך להוציא הון מדירה קיימת לצורך קניית דירה נוספת נדל"ן 0
O איך להוציא הון מדירה קיימת לצורך קניית דירה נוספת נדל"ן 42
מ קניית דירה במגדל מגורים (כ-20 קומות) לעומת דירה בבניין עד 9 קומות נדל"ן 22
מ קניית דירה מעמידר ללא קבלת הנחה ולחסוך את הערת הזהרה נדל"ן 7
א קניית דירה מדיור ציבורי נדל"ן 10
משקיע בתבונה כדאיות לקיחת הלוואה מקופת גמל להשקעה לצורך קניית דירה להשקעה נדל"ן 9
F קניית דירה בחכירה - כמה משפיע על השווי? נדל"ן 11
ולנטין קניית דירה ראשונה למגורים בצפון נדל"ן 14
מומו הברווז קניית דירה כמשפר דיור... בלי חרטות? נדל"ן 1
M משכנתא על קניית חצי דירה נדל"ן 17
ד קניית דירה לטווח קצר נדל"ן 8
B קניית דירה למגורים כדירה שנייה נדל"ן 8
L קניית דירה חדשה למגורים, שתהיה גם השקעה טובה נדל"ן 74
A הון עצמי נמוך קניית דירה נדל"ן 21
ח קניית דירה להשקעה , עם מינוף וחלוקה לשלישים נדל"ן 7
Y התלבטות לגבי קניית דירה בנאות אפק בקריית ביאליק דרך מחיר למשתכן נדל"ן 5
ד שאלה לגבי קניית דירה מכונס נכסים נדל"ן 13
D התלבטות לגבי קניית דירה ליד מסילת רכבת בפרויקט שחלקו מחיר למשתכן נדל"ן 3