• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פינוי שוכר בעייתי

Meni Adam

משתמש רגיל
דירוג
446
היי

אני משכיר דירה, והחוזה הנוכחי מסתיים בעוד חודשיים (סוף פברואר) ואני לא מעוניין לחדש עם השוכרים את החוזה. עקב התנהגות שלו, אי הסדרת חשבונות מול הרשויות לתקופה ארוכה, ש׳קים שחזרו והייתי צריך לחכות כמה ימים עד שיסדר את זה.
בחוזה כתוב שעלי להודיע לו על כך 60 יום לפני תום החוזה, ואני הקדמתי והודעתי לו 120 יום קודם בשיחה טלפונית מוקלטת בה אני מודיע לו על זה.
בתחילת חודש דצמבר כתבתי מכתב על כך שלא נחדש את החוזה ודרשתי ממנו חתימה על כך שהוא קיבל את ההודעה והוא לא הסכים לחתום ולקחת את המכתב ומיהר לברוח.
מאז יש לי עוד 2 שיחות טלפוניות מוקלטות שאני מודיע לו שעליו לעזוב בתום החוזה.
מההתנהגות והתשובות שלו ברור לי שהוא לא מתכוון לעזוב את הדירה בזמן.

והשאלה שלי מה עלי לעשות עכשיו כדי לוודא את זה שהוא יוצא בזמן מהדירה.
האם אני צריך לחכות על תום החוזה ואחרי שהוא לא עוזב לפנות לבית משפט או שיש דברים שאני כבר יכול לעשות?

בנוסף יש חוב לחברת המים על 4 חודשים הראשונים שהוא היה בדירה ולא העביר את החשבונית על שמו ולא שילם את החשבוניות גם. החוב הזה נשאר על השוכרים הקודמים ואני שילמתי אותו אחרי שהשוכר הנוכחי דחה את התשלום כל הזמן והשוכרים הקודמים קיבלו מכתב התראה מעורך דין.(יש פה פשלה שלי שלא דאגתי על העברת החשבוניות מראש על שמו)
בחוזה כתוב שכל איחור בתשלום שכר הדירה או החשבוניות הוא הפרה של החוזה ושיש לי את הזכות לדרוש ממנו פינוי מידי מהדירה במקרה והוא מפר את החוזה. האם כדאי לעשות את זה ולדרוש ממנו כבר עכשיו לעזוב את הדירה בגלל הפרת החוזה?

תודה

נערך לאחרונה ב:
אילו ביטחונות לקחת ממנו?

תתעייץ עם עו"ד שמבין בתהליך פינוי מושכר.
למרות שאתה עדיין לא שם, עדיף להיערך מראש עם בעל המקצוע המתאים.

השאלה המרכזית פה היא האם מדובר באנשים שיש להם מה להפסיד, ואז תוכל לפתור את העניין בלי מלחמות ובתי משפט, או לא, במה הם עובדים?

בנוסף יש חוב לחברת המים על 4 חודשים הראשונים שהוא היה בדירה ולא העביר את החשבונית על שמו ולא שילם את החשבוניות גם. החוב הזה נשאר על השוכרים הקודמים ואני שילמתי אותו אחרי שהשוכר הנוכחי דחה את התשלום כל הזמן והשוכרים הקודמים קיבלו מכתב התראה מעורך דין.(יש פה פשלה שלי שלא דאגתי על העברת החשבוניות מראש על שמו)
בחוזה כתוב שכל איחור בתשלום שכר הדירה או החשבוניות הוא הפרה של החוזה ושיש לי את הזכות לדרוש ממנו פינוי מידי מהדירה במקרה והוא מפר את החוזה. האם כדאי לעשות את זה ולדרוש ממנו כבר עכשיו לעזוב את הדירה בגלל הפרת החוזה?

תודה
מרגע שתפנה לבקשת צו פינוי זה ייקח 7 חודשים, לכן לדעתי כדאי לך לפנות לעורכת דין עם ניסיון בפינוי דיירים בעייתיים, לתת לה לעבור על החוזה ולראות שיש הפרה שמצדיקה סיום מוקדם של החוזה, ולהתחיל לפעול להוצאת הדיירים.

אילו ביטחונות לקחת ממנו?
צ׳ק ביטחון על סכום של 3 חודשי שכירות

השאלה המרכזית פה היא האם מדובר באנשים שיש להם מה להפסיד, ואז תוכל לפתור את העניין בלי מלחמות ובתי משפט, או לא, במה הם עובדים?
כמו שזה נראה בינתיים זה לא פעם הראשונה שלהם

צ׳ק ביטחון על סכום של 3 חודשי שכירות

כמו שזה נראה בינתיים זה לא פעם הראשונה שלהם
תראה צ'ק ביטחון הוא יכול לבטל.

למה אתה מתכוון שזו לא פעם ראשונה? הם החזירו לך צ'קים? בכל אופן תכניס את פרטי החשבון שלו שמופיעים בצ'ק באתר של בנק ישראל ותראה אם החשבון מוגבל. אתה גם יכול להכניס שם את הת.ז שלהם לראות אם מישהו מהם נחשב מוגבל.

החוב לחשבון המים נראה לי די זניח, אם הם לא מתפנים הייתי אפילו מוותר להם על חודש/חודשיים שכירות העיקר שילכו. לי היתה דיירת סרבנית שויתרתי לה על חודשיים שכירות העיקר שתתפנה, אני לא מצטער על זה לרגע.
לדודה שלי לקח שנה לפנות דייר סרבן בהליך "מהיר" מהיחידת דיור שלהם. את הכסף כמובן שהיא לא תראה.
יש לי חבר שלא שילמו לו, פנה לעו"ד ולאחר שבעה חודשים שלא התקדמו דברים הוא לא היה מרוצה מהתהליך, לא עזר לו שהאמא של הזוג היתה חתומה כערבה על החוזה. פנה לעו"ד נוסף שאשכרה אמר לו שחבל לו על הזמן ושיפנה לגורמים בעלי "כושר שיכנוע". פנה לאותם גורמים מהמגזר כי הוא מאמין בדו קיום שפינו לו את הדיירים תוך יום, הוא נתן להם טיפ יפה.

תראה צ'ק ביטחון הוא יכול לבטל.

למה אתה מתכוון שזו לא פעם ראשונה? הם החזירו לך צ'קים? בכל אופן תכניס את פרטי החשבון שלו שמופיעים בצ'ק באתר של בנק ישראל ותראה אם החשבון מוגבל. אתה גם יכול להכניס שם את הת.ז שלהם לראות אם מישהו מהם נחשב מוגבל.

החוב לחשבון המים נראה לי די זניח, אם הם לא מתפנים הייתי אפילו מוותר להם על חודש/חודשיים שכירות העיקר שילכו. לי היתה דיירת סרבנית שויתרתי לה על חודשיים שכירות העיקר שתתפנה, אני לא מצטער על זה לרגע.
לדודה שלי לקח שנה לפנות דייר סרבן בהליך "מהיר" מהיחידת דיור שלהם. את הכסף כמובן שהיא לא תראה.
יש לי חבר שלא שילמו לו, פנה לעו"ד ולאחר שבעה חודשים שלא התקדמו דברים הוא לא היה מרוצה מהתהליך, לא עזר לו שהאמא של הזוג היתה חתומה כערבה על החוזה. פנה לעו"ד נוסף שאשכרה אמר לו שחבל לו על הזמן ושיפנה לגורמים בעלי "כושר שיכנוע". פנה לאותם גורמים מהמגזר כי הוא מאמין בדו קיום שפינו לו את הדיירים תוך יום, הוא נתן להם טיפ יפה.
תודה על ההודעה המורחבת,
הצ׳קים שלהם חזרו כמה פעמים , ואז הם הביאו לי מזומן במקום אחרי כמה ימים.
בחודש האחרון כשאני מדבר איתו על הפינוי, הוא מאוד נזהר בלשונו וגם העלה את זה שיש לו עורך דין מוכן אם אפנה לבית משפט, מה שנותן את ההרגשה שהוא מכיר את הסיטואציה כבר.
אז מה שמפורסם בכל מקום שהתהליך המהיר לוקח עד 60 יום זה לא נכון במציאות?

אז מה שמפורסם בכל מקום שהתהליך המהיר לוקח עד 60 יום זה לא נכון במציאות?
ממש ממש לא, ההליך הוא בפועל הרבה יותר ארוך. אל תשכח שבאמצע התהליך יש חגים/פגרות(רק פגרת הקיץ של בתי המשפט היא כמעט חודשיים)

ממש ממש לא, ההליך הוא בפועל הרבה יותר ארוך. אל תשכח שבאמצע התהליך יש חגים/פגרות(רק פגרת הקיץ של בתי המשפט היא כמעט חודשיים)
מבאס שזה המצב. ועוד נקרא תהליך מהיר

זה הסרטון המעשי ביותר(חובה לצפייה) 2-3 דקות כל חלק

חלק ב':
חלק א':

השאלה אם אתה רוצה להיות צודק או חכם (נכון בעיקר במדינה שלנו)

1. אם אתה רוצה להיות צודק, תאלץ לקחת עו"ד ולנהל מול השוכר תכתובת ואולי בהמשך משפט. בכך גם תסתכן שהוא יפסיק לשלם את השכירות (אני מבין שסך הכל הוא לא חייב הרבה ובסוף שילם הכל, מבחינתך תניח כאילו קיבלת שכירות מלאה של X אחוזים ולא מה שרשום בחוזה (X נראה לי 90% או יותר וזה סבבה).

2. אם אתה רוצה להיות חכם
א. תהיה בטוח שתקבל ממישהו אחר שכירות כזו או גבוהה מכך אחרת כדאי לך פשוט להמשיך כל עוד
הוא משלם.

ב. אם הוא הפסיק לשלם תשלח לו הודעה כי אתה מעוניין "להסתדר" איתו. קבע איתו פגישה ותציע לו סכום כסף כדי שייצא. נכון
שזה מעצבן אבל זה הכי יעיל וזול. גם אם הוא לא חשב על האפשרות הזאת, הוא יקח אותה כי למעשה הוא ישאר עם רווח
(אגב כאן יש שאלה הפוכה - אם השכרת לו בזול מהמקובל בשוק אז לא בטוח כמה רווח יהיה לו וזה פועל נגדך).
כמה להציע? שאלה טובה. אם השכירות נמוכה יחסית דבר איתו בחודשי שכירות (תציע חודשיים ותסכים ל-3).
אם השכירות גבוהה אז זה תלוי כבר בך.
אגב כל סכום כזה נמוך ממה שתשלם/תפסיד ממשפט וזה בלי לתמחר עצבים,פגיעה בריאותית והזמן שתשרוף על כך.

נערך לאחרונה ב:
היי

אני משכיר דירה, והחוזה הנוכחי מסתיים בעוד חודשיים (סוף פברואר) ואני לא מעוניין לחדש עם השוכרים את החוזה. עקב התנהגות שלו, אי הסדרת חשבונות מול הרשויות לתקופה ארוכה, ש׳קים שחזרו והייתי צריך לחכות כמה ימים עד שיסדר את זה.
בחוזה כתוב שעלי להודיע לו על כך 60 יום לפני תום החוזה, ואני הקדמתי והודעתי לו 120 יום קודם בשיחה טלפונית מוקלטת בה אני מודיע לו על זה.
בתחילת חודש דצמבר כתבתי מכתב על כך שלא נחדש את החוזה ודרשתי ממנו חתימה על כך שהוא קיבל את ההודעה והוא לא הסכים לחתום ולקחת את המכתב ומיהר לברוח.
מאז יש לי עוד 2 שיחות טלפוניות מוקלטות שאני מודיע לו שעליו לעזוב בתום החוזה.
מההתנהגות והתשובות שלו ברור לי שהוא לא מתכוון לעזוב את הדירה בזמן.

והשאלה שלי מה עלי לעשות עכשיו כדי לוודא את זה שהוא יוצא בזמן מהדירה.
האם אני צריך לחכות על תום החוזה ואחרי שהוא לא עוזב לפנות לבית משפט או שיש דברים שאני כבר יכול לעשות?

תודה
תראה מהניסיון שלי, רוב האנשים יחסית נורמטיבים
ובדרכ ימשיכו לשלם או יעזבו בזמן בערך
(היתה לי דיירת ש4 חודשים לא עזבה עד שלא קיבלה את הדירה שלה, אבל כן שילמה כל חודש, למרות שנגמר החוזה ודיירים אחרים היו צריכים להיכנס)

מה שעשיתי היום, זה ביטוח שכר דירה (אני עשיתי דרך חברת דיפרנט, אבל יש עוד כמה כאלה)

בגדול לוקחים איזה 3-4 אחוז משכר הדירה החודשי
והם מבטחים אותך אם הדייר לא משלם, ואז הם מעבירים לך תשלום במקומו
ואם הוא לא מתפנה אז הם דואגים לכל תהליך הפינוי שלו בתי משפט וכו
אבל כן זה מוגבל ל4 חודשים של תשלום אחרי תאריך סוף החוזה

ממה שראיתי ברגע שהדיירים רואים שמעורבת בזה חברת ביטוח אז הם יותר נרתעים
כי זה כבר לא מולך אישית ועורך דין פשוט מקומי
אלה מול חברה גדולה שלא רק שתפנה אותם אלה גם תתבע אותם על כל העלויות וההפרשים וההצמדות

אולי אתה יכול לבטח את הדירה עכשיו לפני שהחוזה מסתיים, תבדוק
אבל תיהיה כנה איתם בהכל שלא תשתלם סתם ואז בגלל איזה סעיף טכני זה לא יעבוד

מבלי קשר לפעמים מכתב רשמי מעורך דין גם יכול לעשות לך סדר והוא יעזוב בסוף
כך או כך לא הייתי מקצר את התקופה זה פתח לכאבי ראש

פנה לעו"ד נוסף שאשכרה אמר לו שחבל לו על הזמן ושיפנה לגורמים בעלי "כושר שיכנוע". פנה לאותם גורמים מהמגזר כי הוא מאמין בדו קיום שפינו לו את הדיירים תוך יום, הוא נתן להם טיפ יפה.
הומור משובח. תודה

הקלות הבלתי נתפסת בה שוכר יכול לגרום לנזק גדול לבעלי הדירה,
כפי שחששתי השוכר לא מפנה את הדירה, וביטל את הצ'קים שנתן כביטחון. בינתיים הוא ממשיך לגור בדירה בלי לשלם, עד שנסיים את תהליך המשפטי.
מצאתי עליו שכבר לפני 5 שנים גרם לנזק לבעלי דירה קודמים שלו באותו הדרך והשופט בבית משפט ריחם עליו בגלל היותו מפרנס יחיד ופסק:
1. לא להגביל את החשבון שלו
2. להוצאה לפועל אסור לגעת במשכורת שלו
3. הוא פטור מהוצאות משפט ועו"ד של התובע
4. את החוב על תקופת השכירות שלא שילם + חשבוניות עליו לשלם בפריסה ארוכה

משתלם להיות פושע בישראל

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ת פינוי בינוי אזרח אמריקאי נדל"ן 11
littleSeal רכישת דירת פינוי בינוי בצל המלחמה נדל"ן 15
מ פינוי בינוי - לקיחת עורך דין נוסף נדל"ן 5
S פינוי בינוי בפריפריה - ההיית או חלמתי חלום? נדל"ן 23
G עזרה בנושא פינוי בינוי ותוכנית מתאר נדל"ן 0
doc29 בחירת עורך דין מייצג פינוי בינוי נדל"ן 7
D פינוי מושכר ותביעה קטנה במקביל נדל"ן 4
Res Cogitans חישוב ערך של דירה שעתידה להיהרס בפרוייקט פינוי בינוי נדל"ן 31
א רכישת דירה שהמוכרים חתומים על פינוי בינוי פוסטים מאיכות נמוכה 6
D לבעלי חניה בבניין,. לא ביקשנו חלף חניה בתמ'א פינוי בינוי , לאחר תכנון וחתימה אבל טרם חתימה סופית., מה הכי טוב כרגע לעשות? נדל"ן 4
Wonko פרוייקט פינוי בינוי בבת ים נדל"ן 13
K היוון בעסקת פינוי בינוי נדל"ן 28
ד היטל השבחה פינוי בינוי מיסים 3
F דירה יחידה - חדשה על הנייר לעוד 5 שנים, או ישנה שתעבור פינוי בינוי יום אחד? נדל"ן 27
D שאלה על תמחור דירה ישנה שתעבור פינוי בינוי. כיצד יש להעריך את הדירה ? איך הקונה יכול להעריך את שווי הדירה נדל"ן 5
Skazi פינוי מטווח 24 בחוף ראשל"צ במימון העירייה נדל"ן 0
P פינוי-בינוי בשכונות צמודי-קרקע / אופן מגורים מועדף? אוף טופיק 2
ש איך מתחילים תהליך תמ"א/פינוי בינוי? נדל"ן 0
ד משכנתא על פינוי בינוי נדל"ן 1
Y פינוי-בינוי ביפו ד' נדל"ן 25
L שאלה לגבי תהליך אישור תמ"א 38/פינוי-בינוי נדל"ן 4
ח מינוף בעת פינוי בינוי - עסקת החלומות? נדל"ן 6
א סטאטוס דירה בתהליך פינוי בינוי נדל"ן 0
P פינוי בינוי בחיפה נדל"ן 0
כ הכרזת המדינה על מתחמי פינוי בינוי מועדפים - יש יתרון? נדל"ן 1
כ השקעה בנדל"ן 400K להגדלת הון עצמי - ייעוץ על כיוון (בנייה בדירה עם זכויות\שטח במכרז\לפני פינוי בינוי\מחולקת) נדל"ן 24
Harvey מה מקבלים מקבלן במידה ויש פינוי בינוי בבניין ישן נדל"ן 11
B מיסי השבחה בפרוייקט פינוי בינוי תמא38 פוסטים מאיכות נמוכה 1
A בדיקה של חברה יזמית והשלכות חתימה על הסכם פינוי בינוי נדל"ן 17
T דירה להשקעה עם פינוי רחוק - יתרון או חסרון? נדל"ן 10
צ פינוי בינוי באשדוד, שווה? נדל"ן 4
צ פינוי בינוי בקרית ים נדל"ן 14
ק כמה דירות מינימום כדאי לקבלן פינוי-בינוי נדל"ן 15
M עסק בתחום פינוי המתכות אוף טופיק 8
ש דירה בקרית ים פינוי בינוי נדל"ן 3
A החברה להתחדשות עירונית ושאלות בנושא פינוי בינוי נדל"ן 2
eivgeni פינוי בינוי ע״י חברת יהודה לוי נדל"ן 3
א התייעצות בנושא פינוי, ותשלום בעת חתימת חוזה נדל"ן 8
unrealx פינוי ובינוי - מה צריך לבדוק? נדל"ן 17
זאב פינוי פסולת פלסטיק בתשלום אוף טופיק 3
3 כמה שאלות של שוכר מתחיל נדל"ן 8
V ביטוחי דירה - שוכר ומשכיר נדל"ן 3
E חוב חברת ניהול בניין שמוטל על שוכר נדל"ן 14
מ שוכר מול משכיר פוסטים מאיכות נמוכה 16
TheOneTech משכיר דירה או שוכר אמור לנקות מזגנים? פוסטים מאיכות נמוכה 13
N בעל הבית מכר קרקע הצמודה לבית שאני שוכר ממנו - איך אפשר לדעת מתי תתחיל הבניה? אוף טופיק 4
Y האם שוכר טוב שווה השכרה במתחת למחיר השוק? נדל"ן 68
H תשלום גיזום שנתי - משכיר או שוכר? אוף טופיק 8
אני חדש סליחה אם זה שייך לנדלן, רק רוצה להבין. כשאני שוכר דירה, חובה לשלם ארנונה ודמי וועד? אוף טופיק 1
D מציאת שוכר - על מה לשים דגש בזמנים כאלה? נדל"ן 26

נושאים דומים

Back
למעלה