• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שוכר מול משכיר

מת על השטר

משתמש סולידי
דירוג
13
שלום

שאלות ברומו של עולם השכירויות : שוכר מול משכיר

1. האם השוכר צריך לצבוע את הדירה כשנכנס אליה?
אני עתיד להחליף משפחה עם ילדים קטנים שמרחו כל דבר שקיים בעולםעל הקירות וכשיעזבו הם מתכוונים "להעביר" צבע ( מה שלא יפתור את הבעיה..)
2. רשתות בלויות - שוב השוכרים שאני מחליף שמו " פלסטרים" לתיקון הרשת וזה לא מתאים לי - מי צריך לתקן?
3. פאנלים שבורים/חסרים - ריאלי לבקש מהמשכיר לתקן?

לעניות דעתי, אתה יכול לנסות לדבר עם בעל הבית על התיקונים שהיית מעוניין בהם לפני החתימה על החוזה. מהשלושה שציינת, נראה לי שהחלפת רשתות זה הכי ריאלי.
בנוגע לפאנלים- האם הם עדיין קיימים? כי לנו נפלו כמה כאלה ושמרנו אותם בצד. כאשר היה לנו עניין בידר האמבטיה שבאמת הצריך איש תיקונים ובעלת הדירה זופסוף שלחה אחד כזה, הוא כבר הדביק אותם על הדרך.

אני עתיד להחליף משפחה עם ילדים קטנים שמרחו כל דבר שקיים בעולםעל הקירות וכשיעזבו הם מתכוונים "להעביר" צבע ( מה שלא יפתור את הבעיה..)
דוד שלי מתעסק בנדלן הרבה שנים והוא אמר שהוא מעדיף לדאוג לצבע בעצמו כשהדירה ריקה (תוספת שלי: או לסגור עם השוכר הנכנס שיעשה את זה) ולא להפיל את זה על השוכר היוצא, שהראש שלו נמצא כבר בדירה הבאה. שוכר יוצא יצבע את הדירה כי הוא חייב, לא כי הוא רוצה שיצא יפה.

אם הדירה הושכרה כפי שהיא המשכיר לא אמור לתקן ענייני קוסמטיקה. זאת הכלה. אלה דברים שדנים בהם קודם.

בנוגע לפאנלים- האם הם עדיין קיימים? כי לנו נפלו כמה כאלה ושמרנו אותם בצד. כאשר היה לנו עניין בידר האמבטיה שבאמת הצריך איש תיקונים ובעלת הדירה זופסוף שלחה אחד כזה, הוא כבר הדביק אותם על הדרך.
זהו שאני לא יודע אם הם קיימים כי מסיור בדירה קלטתי כמה שחסרים...

אלה דברים שדנים בהם קודם.
נכון בגלל קוצר זמן ומלחמה על הנכס
אני אפגוש את המשכירים ממש בסמוך לחתימת חוזה לדון על הנושאים.

ממה שהבנתי מהדיירים שעוזבים
במהלך ה4-5 שנים שהם שם, הם לא פנו בכלום למשכיר - גם אם התגלו בעיות בלאי שלדעתם היה ניתן להסתדר ללא התערבות/תיקון
אבל
הדרך שלי שונה משלהם.

כל מה שכתבת הוא לדעתי על חשבון בעל הבית, כי הדברים האלה נשארים בדירה, אלה לא דברים שאתה יכול ''לקחת'' איתך.
בעל הבית ''מרוויח'' (benefit) מהדברים האלה והוא זה שצריך לתקן אותם.

אם בכל זאת החלטת להיכנס לדירה הזאת, תצלם כל דבר שלא בסדר-צבע, רשתות קרועות וכו', כדי שתהיה לך הוכחה.
כמובן גם לכתוב את זה בחוזה ולדרוש ממנו לתקן את זה לפני הכניסה.
אתה משלם על דירה תקינה. לא על דירה לא צבועה, עם רשתות קרועות ופנאלים שבורים.

מעדיף לדאוג לצבע בעצמו כשהדירה ריקה (תוספת שלי: או לסגור עם השוכר הנכנס שיעשה את זה)
תוספת שלי: להסכים מראש על העלות שתשולם על ידי השוכר (אם קיבל דירה מסויידת) בתשלום החודש האחרון. כך ניתן לוודא שהדירה מסויידת על ידי בעל מקצוע.

במהלך ה4-5 שנים שהם שם, הם לא פנו בכלום למשכיר - גם אם התגלו בעיות בלאי שלדעתם היה ניתן להסתדר ללא התערבות/תיקון
אבל
הדרך שלי שונה משלהם.
בעל הנכס העלה להם את השכירות ב4-5 שנים האלו? יתכן והדרך שלהם הייתה חכמה יותר.
בעלי נכסים אוהבים שוכרים שמשלמים כמו שעון ולא שומעים מהם.

ממה שהיה מקובל בתקופתי - אם קיבלת דירה מסוידת, היית צריך להחזיר דירה מסויידת. אם קיבלת דירה וסיידת בעצמך בכניסה - אתה גם לא מסייד ביציאה.
לדעתי עדיף לסייד בכניסה, ככה אתה נהנה מהעבודה שלך.
בכל מקרה, אל תדרוש מהמשכיר לסייד - תראה לו שהדירה לא מסויידת, ותסכם איתו שלכן אתה לא מסייד ביציאה.

פאנלים יהיה קשה למצוא זהים למה שקיים. אם יש אותם, להדביק זה לא סיפור גדול, וגם להחליף רשתות (בהנחה ומסגרת האלומיניום תקינה) - תעשה את הדברים האלו בעצמך. ודאי אם יש "מלחמה על הנכס".
אם אין פאנלים להדביק, תצא מנקודת הנחה שהבעלים לא יהפוך את העולם למצוא פנלים תואמים, אלא ישכיר את הדירה לשוכר שלא אכפת לו (מקסימום יקנה פאנלים לא תואמים וידביק, ושוב ישכיר למי שלא אכפת לו).

שלום

שאלות ברומו של עולם השכירויות : שוכר מול משכיר

2. רשתות בלויות - שוב השוכרים שאני מחליף שמו " פלסטרים" לתיקון הרשת וזה לא מתאים לי - מי צריך לתקן?
3. פאנלים שבורים/חסרים - ריאלי לבקש מהמשכיר לתקן?
היי
בכל שלושת המקרים בעל הדירה אמור לתקן אם הוא מעוניין בכך, אפשר לבקש לא ניתן לחייב.

מחיר השכירות צריך לשקף את מצב הדירה, המיקום שלה והביקוש להשכרה בשוק.

אתה מחליט אם זה מתאים להשכיר את הדירה.

חוק השכירות
סעיפים 7,8,9,וסעיף 25 ח' מתייחסים לנושא.
הרעיון המרכזי הוא:
המשכיר חייב, תוך זמן סביר לאחר שקיבל דרישה לכך מאת השוכר, לתקן במושכר, או בנכס שלו המשמש את המושכר, כל דבר הגורם הפרעה של ממש לשימוש הרגיל במושכר
ועכשיו השאלה היא האם צבע, רשתות ופאנלים עונים על ההגדרה הזאת.
*לא מפתיע שההגדרה כל-כך עמומה, החוק דואג לפרנסת עורכי הדין כנראה.

חוק השכירות
סעיפים 7,8,9,וסעיף 25 ח' מתייחסים לנושא.
הרעיון המרכזי הוא:

ועכשיו השאלה היא האם צבע, רשתות ופאנלים עונים על ההגדרה הזאת.
*לא מפתיע שההגדרה כל-כך עמומה, החוק דואג לפרנסת עורכי הדין כנראה.
אני מניח שהכוונה היא לדברים לא קוסמטיים כגון צבע או פאנלים, אלא לדברים מהותיים כמו סתימה בשירותים / ברז דולף / מזגן מקולקל וכו'.
אבל מסכים שהסעיף מעורפל מדי ומותיר מקום לפרשנות.

ריאלי לבקש מהמשכיר לתקן?
בגדול אתה יכול לבקש הכל
מהניסיון שלי בתור משכיר

יהיה לך הרבה יותר קל להגיד לו שזה מה שמפריע לך
ואתה תשמח אם הוא יוכל לסדר את זה
או אין בעיה שאתה תסדר הכל בעצמך ורק שתתקזזו בתשלום הראשון על עלות החומרים/ עבודה

אתה הרי תעשה אתה לביתך הכי טוב, ובשביל המשכיר כמה מאות שקלים פחות בחודש בודד עדיף מאשר הכאב ראש של למצוא בעלי מקצוע וכו

גילוי נאות:
אני בדרך כלל נותן של פעם ששוכר מתחלף חודש חינם בשביל שישפץ את הדירה כמו שהוא רואה לנכון לעצמו
לרוב השוכרים עושים מעל ומעבר בשביל עצמם ואני מרוויח מזה דירה יותר טובה (היתה לי שוכרת שהחליפה את הדלתות פנים בעצמה...)

חודש חינם בשביל שישפץ את הדירה כמו שהוא רואה לנכון לעצמו
זה רעיון אדיר וחשיבה נדיבה ויפה!
לזוגתו של בני יש סטנדרט עיצובי שגורם להם לצבוע מחדש כל דירה שהם נכנסים אליה בשכירות, אפילו אם המשכיר/השוכר הקודם צבע את הדירה כבר. אם היה לה משכיר כמותך, היא בטח היתה מוקסמת :)

• אהבתי
Reactions: A42
כמה דלתות?
איזה דלתות?
מה סכום השכירות?
בלי הנתונים האלו קשה להסיק מסקנות
השכירות היא 4100
ונראה לי זה היה 2 דלתות פנים
זה לא היה בשביל להגיד שזה השתלם לי
אני נתתי חודש שכירות בחינם בשביל שתצבא את הדירה ותחליף רק מנורה וברז בכיור מקלחת
אבל בגלל שאני יצאתי איתה בסדר, אז הם כבר המשיכו את השיפוץ על חשבונם והחליפו דלתות שהפריעו להם שהיו מאוד ישנות

זה רעיון אדיר וחשיבה נדיבה ויפה!
משתדל תמיד להיות כמה שיותר נחמד, בשבילי זה יחסית כסף קטן חודש שכירות
אבל נותן תמיד מניח להם הרגשה טובה
ובדרכ מייצר לי אחרכ שנים של שקט כי הם יותר מתאמצים לפתור דברים בעצמם ולא להציק לי בכל מריבת שכנים או ברז דולף

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
3 כמה שאלות של שוכר מתחיל נדל"ן 8
V ביטוחי דירה - שוכר ומשכיר נדל"ן 3
E חוב חברת ניהול בניין שמוטל על שוכר נדל"ן 14
M פינוי שוכר בעייתי נדל"ן 37
TheOneTech משכיר דירה או שוכר אמור לנקות מזגנים? פוסטים מאיכות נמוכה 13
N בעל הבית מכר קרקע הצמודה לבית שאני שוכר ממנו - איך אפשר לדעת מתי תתחיל הבניה? אוף טופיק 4
Y האם שוכר טוב שווה השכרה במתחת למחיר השוק? נדל"ן 68
H תשלום גיזום שנתי - משכיר או שוכר? אוף טופיק 8
אני חדש סליחה אם זה שייך לנדלן, רק רוצה להבין. כשאני שוכר דירה, חובה לשלם ארנונה ודמי וועד? אוף טופיק 1
D מציאת שוכר - על מה לשים דגש בזמנים כאלה? נדל"ן 26
נ משכיר/שוכר - נקודות חשובות בחוזה שכירות משנה נדל"ן 5
לאץ' מס הכנסה מול מס רווח הון מיסים 11
ל עזרה מול המנהל אוף טופיק 5
S עבודה מול מעסיק בחו"ל - מה הדיבור? מיסים 2
A גביית ביטוח שארים למרות קיום מסמך המבטל זאת - איך להתנהל מול הגוף המנהל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
N פריסייל מול יד 2 נדל"ן 3
ש קרן השתלמות לעצמאי/ת כדאית אל מול הפרשה לחשבון פרטי ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
א מצליחים להזדהות איתי בהרגשה שלי מול הבנק? צרכנות פיננסית 38
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
ס השוואת קופת גמל להשקעה מול מסחר עצמאי שוק ההון 15
M מדד עולמי מול ACWI+שווקים מתפתחים בתיק חדש שוק ההון 14
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
L אינבסקו מול בלקרוק (ישראל) שוק ההון 6
S חישוב רווח: קופגל"ה מול ניהול עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O דיבידנדים מול מדדים בהקשר של יציאה לחופש כלכלי - איך כדאי להתנהל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 88
ש החזר מס על הפסדים בבורסה מול מס רכישה לדירה שניה שוק ההון 3
N CSPX אל מול 1159250 שוק ההון 10
ה תחשיב ימי מילואים מול תשלום בט'ל ומס הכנסה אוף טופיק 1
Bonfire הישורת האחרונה מול FinUpp - מה דעתכם? מיסים 12
G MSCI World מול NASDAQ - מתקשה להשתכנע שוק ההון 100
K סוכן ישיר מול סוכנות הסדר - תיאום דמי ניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ttmoon סוגי הוצאות בקרן פנסיה אל מול קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ק דמי ניהול יקרים כנגד תשלום מס על רווחי הון - קרנות ישראליות אל מול זרות שוק ההון 2
ס השוואת פתיחת חשבון בנק בקפריסין מול אנגליה צרכנות פיננסית 2
S IB מול בית השקעות מיסים 1
J סגירת מסלול משכנתא אל מול השקעה בפקדון נדל"ן 9
O דמי ניהול נמוכים מול קרן מחקה S&P פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
R החזרת משכנתא - מסלול פריים אל מול השארת הכסף בקופת גמל להשקעה נדל"ן 5
Y ביטוח מנהלים מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
U קרן כספית - שקלית מול דולרית (מה השיקולים) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
O חשיבות איזון/גירעון אקטוארי אל מול דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
N מיסוי על ETFs מול REITs כאזרח אמריקאי מיסים 7
מ מחקר טריניטי - אגח מול אופציות שוק ההון 2
א תשואה פנימית מול מחיר כניסה לetf של אגחים שוק ההון 13
S ביטוח מנהלים מ-2012 מול פנסיה משלימה מול ק. גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
4 האם ניתן לקזז הפסד שבח ממכירת דירה מול רווח כלשהו? נדל"ן 4
O איך לחשב כדאיות זכייה במחיר למשתכן מול שכירות ? נדל"ן 9
ס מדד מנייתי עולמי מול מדד מנייתי אמריקאי שוק ההון 57
R כיצד ניתן לקזז הפסדים בשוק ההון, אל מול חישוב מס במימוש רווחים בשנים שאחרי? מיסים 2
ס הסיכון בשליחת ילד לגן ילדים - אל מול המספרים של מקרי ההתעללות בארץ אוף טופיק 26

נושאים דומים

Back
למעלה