• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משכיר דירה או שוכר אמור לנקות מזגנים?

TheOneTech

משתמש רשום
דירוג
1
ניקוי מכיף של מזגן בדירה (עושים פעם בשנתיים) זה משהו שמשכיר דירה צריך לטפל או שוכר דירה אמור לדאוג לזה? או שנהוגה השתתפות חלקית של משכיר דירה?

מדובר בשטיפה במים של המסנן,בשביל זה להזעיק את המשכיר? או שאתה מתכוון למשהו אחר?

נראה שהוא התכוון לניקוי עמוק ויסודי.

מדובר על ניקוי יסודי שאני בבית שלי לעולם לא עשיתי. אני משכיר ואני לא משלם על זה, לדברי האיש מזגנים שלי, זה גם לא הנוהג. הדייר שלי שילם החודש על ניקוי יסודי של כמה מזגנים (300 ש"ח לאחד) בגלל שזה מה שהוא רצה. אני משלם על תיקון והחלפת חלקים.

ניקוי מכיף של מזגן בדירה (עושים פעם בשנתיים) זה משהו שמשכיר דירה צריך לטפל או שוכר דירה אמור לדאוג לזה? או שנהוגה השתתפות חלקית של משכיר דירה?
אם המזגן עושה את העבודה בלי הניקוי - אז זכותו של המשכיר להגיד שאינו רוצה ניקוי ואם השוכר רוצה ניקוי אז שהשוכר ישלם.
אם המזגן לא עושה את העובדה בלי ניקוי - אז אם החוזה מדבר על דירה ממוזגת, זכותו של השוכר לקבל מיזוג והמשכיר צריך לשאת בהוצאות הניקוי.
וכרגיל יהיו מקרים גבוליים של מחלוקת (אמיתית או כזו שבראש של בעל אינטרס).
וכל זה בכפוף לאמור בחוזה וכדאי להיות גמיש והוגן גם בלי שכתוב בחוזה כי יחסים זה מעבר למה שמגיע לפי חוק.

אם זה משהו שמאריך ומשפר את חיי המזגן, אולי זה אינטרס של בעל הדירה לעשות כל כמה שנים כדי לחסוך תיקונים והחלפות לאורך זמן.
בתור שוכר אני מנקה פעמיים בשנה את הפילטר ופעם בשנה גם מעביר מברשת בחלק יותר פנימי (יש איזה שרשור פה שהתעסק בזה) וזה משפר פלאים את עוצמת הקירור (ואולי גם חוסך בעלות החשמל).

לפי איש המזגנים שלי אין צורך בניקוי המזגן על ידי חברה חיצונית.
לפיו זו דרך של טכנאים להוציא ממך כסף.
מה שאתם רואים כשחור בפנים אינו עובש אלא סוג של בוצה ולא מצריך ניקוי כפי שעובש היה מצריך.
שאל כל כמה זמן מנקה פילטרים.
אמרתי לו שאני מנקה פילטרים פעם בחודש (ביחוד בקיץ).
הוא אמר שזה מצוין וגם להעביר פעם ב... מטלית בחוץ והמזגן בן 14 יכול להחזיק גם עוד 10 שנים.

לי אחד המזגנים היה פשוט מסריח כשהוא פעל בנוסף היה מלא באבק, הזמנתי טכנאי שינקה ויחטא אותו עבורי.
יש הטועניםם שעם הזמן הרדיאטור נסתם+המאיץ מתמלא באבק וזה יכול להוריד מהיעילות של המזגן.
נשאלת השאלה אם באמת יש בזה צורך או לא.
אם המזגן ממש מטונף בעובש ובאבק, ולא מדובר בגחמה של השוכר - אני באופן אישי הייתי מסכים על ביצוע ניקוי שכזה.

כתבה מהחודש על עובש במזגן
מה שאתם רואים כשחור בפנים אינו עובש אלא סוג של בוצה ולא מצריך ניקוי כפי שעובש היה מצריך.
לפעמים זה כן עובש, וכדאי להזמין טכנאי לחלקים הפנימיים יותר אם יש ריח רע שיוצא מהמזגן. עובש שמתפזר באוויר זה חולירע.
ניקוי מקיף של מזגן בדירה (עושים פעם בשנתיים) זה משהו שמשכיר דירה צריך לטפל או שוכר דירה אמור לדאוג לזה?
פה נכנס כבר שיקול אחר - היחסים הטובים עם בעל הדירה.
על פניו, המזגן הוא חלק מהדירה ולכן באחריות המשכיר.
אבל (ואני אומרת בתור שוכרת) אם רוצים להגדיל את הסיכוי למגורים ארוכי טווח (יותר משנה-שנתיים), ובמיוחד את הסיכוי שלא יקפיצו לך שכ"ד כל שנה - עדיף לשוכר בדרך כלל לתחזק על חשבונו דברים קטנים שעולים כמה מאות ש"ח. החשבון הוא פשוט: תיקונים קלים ובדיקות בנושאי מזגן, ניאגרה, סיפון סתום, ברז מטפטף וכדומה קורים פעמים ספורות בשנה (אם הדירה במצב סביר, אם לא - תתחפף משם). נניח יעלה לך שנתית 1000-2000 ש"ח. אבל אם הוא יעלה את שכר הדירה אפילו רק ב-200 ש"ח זה כבר יהיה יקר הרבה יותר. ובעלי בית שמנג'סים להם, יותר קל להם נפשית להעלות שכ"ד.
*הסתייגות- אם אחרי שנה שתיקנת על חשבונך וחסכת ממנו כאב ראש הוא עדיין רוצה להעלות לך שכ"ד? תברח משם. אתה ממש רוצה בעלי בית שיודעים להעריך את השוכר שלהם.
**עוד הסתייגות - נדמה לי שלהרבה בעלי דירות בת"א יצא שם רע במיוחד (ולא מהיום) של חמדנים ונצלנים. אם אתה גר שם אז אולי כל מה שכתבתי לא תקף :(

כתבה מהחודש על עובש במזגן

פה נכנס כבר שיקול אחר - היחסים הטובים עם בעל הדירה.

אבל (ואני אומרת בתור שוכרת) אם רוצים להגדיל את הסיכוי למגורים ארוכי טווח (יותר משנה-שנתיים), ובמיוחד את הסיכוי שלא יקפיצו לך שכ"ד כל שנה - עדיף לשוכר בדרך כלל לתחזק על חשבונו דברים קטנים שעולים כמה מאות ש"ח. החשבון הוא פשוט: תיקונים קלים ובדיקות בנושאי מזגן, ניאגרה, סיפון סתום, ברז מטפטף וכדומה קורים פעמים ספורות בשנה (אם הדירה במצב סביר, אם לא - תתחפף משם). נניח יעלה לך שנתית 1000-2000 ש"ח. אבל אם הוא יעלה את שכר הדירה אפילו רק ב-200 ש"ח זה כבר יהיה יקר הרבה יותר. ובעלי בית שמנג'סים להם, יותר קל להם נפשית להעלות שכ"ד.
הייתי מוסיף שצריך לידע את בעל הדירה על התיקונים העצמיים, אחרת הוא יחשוב שהכל נשאר תקין ויעלה את שכר הדירה אם נהוג בסביבה\או אם בא לו.

לפעמים זה כן עובש
אצלי אין ריח.
לפי הכתבה זה כנראה המצב החריג שנובע מתקלה או מטיפול לא נכון בפילטרים.
לבטח לא משהו שצריך לעשות באופן יזום פעם בתקופה.
זה גם לא נשמע המצב של פות"ש:
ניקוי מכיף של מזגן בדירה (עושים פעם בשנתיים)

הניקיון הזה מכיל חומרים לא בריאים (איזשהי חומצה) שעלולים להיות מופצים בעיקר כשהמזגן עובד על חום.
כך שאם אין ריח של עובש זה גם חבל על הכסף וגם חבל על הבריאות.

הייתי מוסיף שצריך לידע את בעל הדירה על התיקונים העצמיים, אחרת הוא יחשוב שהכל נשאר תקין
כבעלת דירה, אני גם מעדיפה (ולפי החוזה) לדעת על מה שבוצע, ואם מגיעים אנשי מקצוע ולא משנה מי משלם - אז מתוך רשימה שסוכמה מראש

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M משכיר ושוכר: האם יש חובה לעדכן כתובת במשרד הפנים? נדל"ן 0
מ שוכר מול משכיר פוסטים מאיכות נמוכה 16
A עוקץ/ הונאת משכירי דירות - משכיר שרוצה לסגור מרחוק נדל"ן 29
unrealx משכיר גרוע צרכנות פיננסית 16
H תשלום גיזום שנתי - משכיר או שוכר? אוף טופיק 8
N צרכים של משכיר ושל השוכר נדל"ן 2
hommie תשלומים שוטפים עד משכיר נדל"ן 5
נ משכיר/שוכר - נקודות חשובות בחוזה שכירות משנה נדל"ן 5
adamshalev קרן פנסיה משכיר לעצמאי - יש תשלום חובה ? צרכנות פיננסית 8
אחד_שיודע הצהרת הון - האם לדווח על דירה שנרכשה ונמכרה בין הצהרות הון מיסים 2
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 0
M רשימת עלויות ברכישת דירה יד 2 נדל"ן 1
Nons Ense רכישת דירה ראשונה להשקעה מיד 2 איך וממה מתחילים? נדל"ן 1
O תשואה דירה להשקעה נדל"ן 9
ח משכנתא - חצי דירה ראשונה וחצי דירה שניה נדל"ן 4
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
M מכירת דירה שנרכשה בעסקת 80/20 נדל"ן 12
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
ע זכיתי בפרויקט דירה בהנחה, זה שווה? נדל"ן 13
L רכישת דירה ראשונה מקבלן נדל"ן 4
A מסלולי מיסוי שכר דירה מיסים 1
M סדר פעולות בקניית דירה נדל"ן 20
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
O דירה על הנייר - "גינדי גרנדס", רמת אפעל החדשה נדל"ן 12
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
S קבלת דירה ללא תמורה- האם ניתן למכור כמשפר דיור? נדל"ן 2
ל משנכתא בשותפים שרוכשים דירה נדל"ן 8
ס בין דירה לפרישה- העו"ש מעלה אבק יומני מסע אישיים 12
E בחירת דירה בדירה בהנחה נדל"ן 2
A שיעבוד על דירה עם אפשרות מכירה נדל"ן 8
S דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 17
R מס דירה שניה פוסטים מאיכות נמוכה 2
T מועד תשלומים עבור דירה יד2 נדל"ן 8
S שדרוג דירה - התייעצות האם לקחת משכנתא ובאיזה סכום נדל"ן 13
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1