• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מציאת שוכר - על מה לשים דגש בזמנים כאלה?

Dayagos

משתמש רגיל
דירוג
183
שלום לכולם,
לפני כמה חודשים רכשתי דירה ראשונה להשקעה (דירה ראשונה בכלל), שיפצתי אותה ובדיוק עכשיו אני מחפש שוכרים.
כמובן אם רכישה ושיפוץ ראשונים לא מחשלים מספיק בחתילת דרכי בשוק הנדל"ן, אז עכשיו גם מציאת שוכר איכותי הופכת להיות משימה טיפה יותר מאתגרת.
הדירה ממוקמת בצפון הארץ, יש ביקוש באזור, אבל לא משהו חריג ככה שגחמות קיצוניות עלולות בהחלט להיות דיל ברייקר מבחינת שוכר פוטנציאלי.

אשמח לדעת לדעתכם, על מה כדאי לשים דגש בזמנים כאלה כדי להבטיח שהשוכר שנכנס יוכל לעמוד בהוצאות לאורך תקופת החוזה?

אשמח לדעת לדעתכם, על מה כדאי לשים דגש בזמנים כאלה כדי להבטיח שהשוכר שנכנס יוכל לעמוד בהוצאות לאורך תקופת החוזה?
בתקופה הזו גם אם השוכר יראה לך תלושים של 36 חודשים, זה לא יבטיח שיהיה לו כסף לשלם לך.
מפטרים אנשים בכל יום ובכל בתחומים (גם בהייטק).
גם במגזר הציבורי יתחילו קיצוצים עוד מעט.

בתקופה הזו גם אם השוכר יראה לך תלושים של 36 חודשים, זה לא יבטיח שיהיה לו כסף לשלם לך.
מפטרים אנשים בכל יום ובכל בתחומים (גם בהייטק).
גם במגזר הציבורי יתחילו קיצוצים עוד מעט.
כמובן שאני מבין את זה, לשם כך בדיוק נועד השרשור.
לפי התשובה שלך אתה טוען שאין משהו שאוכל לעשות חוץ מלקוות לטוב?

אין לך יותר מדי מה לעשות חוץ מלדבר עם השוכרים הפוטנציאליים, להכיר אותם ולהבין מיהם ומה האיתנות הפיננסית שלהם, מה יכולת שרידותם בעבודה בזמן משבר ואחריו, אולי לבקש ת.ז. בנקאית, להגדיל בטוחות: שיק בנקאי, שטר חוב, ערבים.
ד"א- אולי שווה היום לדבר עם חברות שמבטיחות את שכ"ד עבור עמלה כלשהיא (אם הן פועלות היום בזמן משבר).

שלום לכולם,
לפני כמה חודשים רכשתי דירה ראשונה להשקעה (דירה ראשונה בכלל), שיפצתי אותה ובדיוק עכשיו אני מחפש שוכרים.
כמובן אם רכישה ושיפוץ ראשונים לא מחשלים מספיק בחתילת דרכי בשוק הנדל"ן, אז עכשיו גם מציאת שוכר איכותי הופכת להיות משימה טיפה יותר מאתגרת.
הדירה ממוקמת בצפון הארץ, יש ביקוש באזור, אבל לא משהו חריג ככה שגחמות קיצוניות עלולות בהחלט להיות דיל ברייקר מבחינת שוכר פוטנציאלי.

אני אישית הייתי ממתין עוד כחודש כדי לראות לאן פנינו מועדות...

שלום לכולם,

ערבות בנקאית.
אפשר להציע הנחה על שלושת החודשים הקרובים.

אני אישית אוהב להוריד סיכון על חשבון רווח על מנת לישון בשקט. זו לא המלצה, זה פשוט איך שאני נוהג כאשר אני מתעסק עסקית עם אנשים.
ולכן, הייתי מבקש בטחונות כמו שביקשו, להחתים על שטר ערבות 2 ערבים של השוכר על סכום של לפחות 4 חודשי שכירות בנוסף לצ'ק בטחון/ערבות בנקאית/מזומן של לפחות חודש.
אבל הכי טוב, זה למצוא שוכרים שיוכלו לעמוד בזה, עדיפות לשני אנשים עובדים ופשוט לחוזה הקרוב לבקש שכירות נמוכה יותר ממה שהיית מצפה, כדי להקטין את הסיכוי שהשוכר שיכנס לא יוכל לעמוד. אפשר להבהיר את זה אפילו במעמד החתימה, שהשנה הקרובה נמוכה משמעותית, ושנה הבאה אם הדברים יחזרו למסלולם, תהיה עלייה בשכר הדירה.

לא ממליץ או מייעץ.

תחפש עובד מדינה\שוטר\מאבטח\רופא.. אנשים שתמיד תהיה להם עבודה.
שוטר או רופא זה אופציה סולידית.
לגבי עובד מדינה רגיל, צריך להיזהר כי יהיו קיצוצים גם במגזר הציבורי.

כמובן שאני מבין את זה, לשם כך בדיוק נועד השרשור.
לפי התשובה שלך אתה טוען שאין משהו שאוכל לעשות חוץ מלקוות לטוב?
תנסה להרגיש את הוייב של האדם, האם הוא אמין.

לכל האנשים שכתבו על צ'קים וערבויות, יכול להיות שהמדינה תוציא הנחיה לא לפגוע בשוכרים שלא משלמים, ולכן לא היייתי סומך על הכלים האלה.

לכל האנשים שכתבו על צ'קים וערבויות, יכול להיות שהמדינה תוציא הנחיה לא לפגוע בשוכרים שלא משלמים, ולכן לא היייתי סומך על הכלים האלה
בגלל זה לוקחים ערבות במזומן.

הערה קטנה בתור מי שנמצא בצד השני של מחפש הדירות- רק אל תאבד את ההגיון ונסה להישאר הוגן. ברור שאתה צריך להגן על עצמך אבל בסופו של דבר חוזה זה חוזה ואם מישהו התחייב הוא יצטרך לשלם לך.
בדירה הנוכחית שלי (מחיר זול יחסית לשוק) הבעלים ביקש לראות תלושי שכר..אין לי בעיה וגם קיבלתי בתמורה דירה לא יקרה.
במקומות אחרים שהלכתי (הכל באיזור המרכז) הייתה תחושה שבעל הבית מנסה לסחוט ממני מקסימום כסף וזה כל מה שאכפת לו- ואני כמובן מתרחק מאלו כמו מאש, כי ברור שהם יעלו שכירות בכל הזדמנות, ידחו טיפול בתקלות וכ'.

בגדול- נאה דורש נאה מקיים. אתה רוצה יציבות ושקט מהדירה (מינימום סיכון), ובצד השני יש מחפשי דירה שרוצים את אותו הדבר.

בהצלחה עם למצוא שוכרים שישאירו לך ערבות במזומן. אני אפילו צ'קים פתוחים בחסדי חסדים משאיר.
שוק חופשי, כל עוד הנכס מטופח ומשכירים אותו במחיר הגיוני אין שום בעיה למצוא שוכרים איכותיים שיהיו מוכנים להשאיר ערבויות גם במזומן. כמו שכתבתי בפוסט אליו קישרתי, עניין הבטחונות הוא בדיוק הדרך לסנן 99.9% מהאוכלוסיה הבעייתית.

לכל האנשים שכתבו על צ'קים וערבויות, יכול להיות שהמדינה תוציא הנחיה לא לפגוע בשוכרים שלא משלמים, ולכן לא היייתי סומך על הכלים האלה.

היתרון בערבות הבנקאית זה הידיעה שבסוף המשבר החוב ישולם.
אין ספק שבזמן המשבר יהיה קושי אמיתי לקבל שכירות מלאה וזה מובן ומקובל. השאלה מה קורה ביום שאחרי.

שוק חופשי, כל עוד הנכס מטופח ומשכירים אותו במחיר הגיוני אין שום בעיה למצוא שוכרים איכותיים שיהיו מוכנים להשאיר ערבויות גם במזומן. כמו שכתבתי בפוסט אליו קישרתי, עניין הבטחונות הוא בדיוק הדרך לסנן 99.9% מהאוכלוסיה הבעייתית.

שמע, אם יש אנשים שמוכנים באמת לשים מזומן אז למה לא. בתור משכיר בוודאי שהייתי מנסה להוציא את מקסימום הבטחונות האפשריים.
בתור שוכר אני אישית לעולם לא ייכנס לשום דירה שבעל הבית דורש ממני בטחונות במזומן גם אם הדירה הזאת הכי טובה בשוק.

כל הטיפים שנתנו לך לא התייחסו לנקודה הזאת. אזור הצפון באופן כללי הוא לא אזור ביקוש לוהט כמו במרכז או ירושלים. הסיכוי שיתנו לך ערבויות הוא לא גבוה. הסיכוי שתצליח להשכיר אם תנסה את הטיפ הזה
מבקש מכל שוכר שיביא לו 5 אנשים שמכירים אותו ויכולים להמליץ עליו.
שואף לאפס.
בנוסף, לא כתבת על איזה גודל דירה מדובר ולמי זה מיועד. חודשים מרץ ואפריל הם חלשים מאד למציאת שוכר. בדרך כלל מדובר על יוני-אוגוסט למשפחות ספטמבר-אוקטובר לסטודנטים.
מעבר לזה, אנחנו בתקופה לא רגילה ורוב הסיכויים שכרגע אנשים מעדיפים לדבוק במקום מגוריהם הנוכחי עד שיתבהר המצב אז קח את זה בחשבון.

כל הטיפים שנתנו לך לא התייחסו לנקודה הזאת. אזור הצפון באופן כללי הוא לא אזור ביקוש לוהט כמו במרכז או ירושלים. הסיכוי שיתנו לך ערבויות הוא לא גבוה. הסיכוי שתצליח להשכיר אם תנסה את הטיפ הזה

שואף לאפס.
בנוסף, לא כתבת על איזה גודל דירה מדובר ולמי זה מיועד. חודשים מרץ ואפריל הם חלשים מאד למציאת שוכר. בדרך כלל מדובר על יוני-אוגוסט למשפחות ספטמבר-אוקטובר לסטודנטים.
מעבר לזה, אנחנו בתקופה לא רגילה ורוב הסיכויים שכרגע אנשים מעדיפים לדבוק במקום מגוריהם הנוכחי עד שיתבהר המצב אז קח את זה בחשבון.
כן את צודקת ואני מודע לזה שזו לא התקופה הכי טובה בשנה למצוא שוכרים ולכן כן התכוננתי מראש עם כמה חודשי שכירות קדימה.
הדירה היא דירת 4 חדרים, 3 חדרי שינה ומיועדת למשפחות.
בהנחה שאמצא שוכרים פוטנציאליים בתקופה הקרובה בכלל, מה היית מבקשת מהם כעירבון לחוזה?

מותר לשאול האם יש לך דירה שאתה משכיר וכך אתה אכן פועל עם השוכרים שלך? או שזאת רק המלצתך באופן כללי?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L עזרה - מציאת שער קניה בפלטפורמות פוסטים מאיכות נמוכה 5
S מציאת עבודה בפיתוח תוכנה (אמבדד) בברלין אוף טופיק 6
נ מציאת עבודה התפתחות אישית 7
C מציאת משרת סטודנט בפיתוח ע"י חברות השמה התפתחות אישית 44
ה מציאת דירה בשיווק בשלב א נדל"ן 3
L בחירת גודל רכב - בטיחות מול נוחות מציאת חניה ועלות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 48
F מציאת מקום עבודה במהלך התואר התפתחות אישית 1
S מציאת רשימת הרכיבים לסוגי מזון לחתולים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
B מציאת קרן לאגח קונצרני בתיק שוק ההון 13
T מציאת מידע על אג״ח של חברות בחו״ל שוק ההון 1
ס מציאת סימול של קרן מחקה מדד שוק ההון 2
ה מציאת איזון בתחביב יקר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
ש מניות שיעלו עם מציאת החיסון שוק ההון 24
Z מציאת תעודת סל מחקה מדד S&P500 שוק ההון 3
Liron2035 מציאת קרן אג"ח ממשלתי שקלי עבור החלק הסולידי בתיק "קלאסי" (30/70) לפי קריטריונים שוק ההון 134
N מציאת שער המרת שקלים (ILS) לדולרים (USD) ולהיפך בחשבון ב-IB. שוק ההון 1
S מציאת נתונים היסטוריים של total return שוק ההון 1
ד מציאת משתנים עם portfolio visualizer שוק ההון 3
Q מציאת משמעות במצב של עצמאות כלכלית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 34
Cfy בורסת ת"א - מציאת מידע שוק ההון 6
3 כמה שאלות של שוכר מתחיל נדל"ן 8
V ביטוחי דירה - שוכר ומשכיר נדל"ן 3
E חוב חברת ניהול בניין שמוטל על שוכר נדל"ן 14
M פינוי שוכר בעייתי נדל"ן 37
מ שוכר מול משכיר פוסטים מאיכות נמוכה 16
TheOneTech משכיר דירה או שוכר אמור לנקות מזגנים? פוסטים מאיכות נמוכה 13
N בעל הבית מכר קרקע הצמודה לבית שאני שוכר ממנו - איך אפשר לדעת מתי תתחיל הבניה? אוף טופיק 4
Y האם שוכר טוב שווה השכרה במתחת למחיר השוק? נדל"ן 68
H תשלום גיזום שנתי - משכיר או שוכר? אוף טופיק 8
אני חדש סליחה אם זה שייך לנדלן, רק רוצה להבין. כשאני שוכר דירה, חובה לשלם ארנונה ודמי וועד? אוף טופיק 1
נ משכיר/שוכר - נקודות חשובות בחוזה שכירות משנה נדל"ן 5
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
ט לשים את כל הכסף הפנוי בIB שוק ההון 10
B כמה לשים בקרן הפנסיה כמובטל בכל חודש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
H שאלה לגבי איפה לשים פיקדון לשנה שנתיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
F לשים ירושה בתיק השקעות ולפרוש שוק ההון 23
צ מעוניין לרכוש דירה במושע - למה לשים לב? נדל"ן 8
R האם לשים את כל החסכונות על משכנתא או להשאיר חלק מהחיסכון ולהשקיע במדד ל30 שנה שוק ההון 3
I איפה לשים מזומן שמיעוד לרכישת נדל״ן בעוד כשנה? נדל"ן 7
deussex למה בעצם לא לשים את קופת הפנסיה לעקוב אחרי מסלול מנייתי, אלא דווקא סנופי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
A באיזו חברה עדיף לשים קרן פנסיה במסלול עוקב סנופי שוק ההון 1
ה למה צריך לשים לב בביטוחי משכנתא? נדל"ן 2
E על מה חשוב לשים לב בחוזה עבודה בדגש על האופציות? אוף טופיק 6
H לגבי לא לשים את הביצים בסל אחד שוק ההון 20
E מתלבט כמה לשים בחתונה ללקוח שלי שמפרגן לי. מה אומרים? אוף טופיק 23
S למה לשים לב לפני שעוברים לביטוח בריאות קבוצתי ומבטלים את הביטוח הפרטי? צרכנות פיננסית 0
G הקצאת נכסים: בן 30. האם שווה לשים אג"חים בקופ"ג להשקעה? שוק ההון 6
D סיבה לא לשים פנסיה לא פעיל בקרן המחקה של הלמן אלדובי? צרכנות פיננסית 1
E יועץ פרישה מומלץ? למה לשים לב? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
4 למה לא לשים בפיקדונות בבנקים בחול שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה