• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

נדלן בחול, איך מתחילים?

ברבאבא

משתמש רשום
דירוג
0
אז שאלתי כאן מקודם לגבי השקעת נדלן בחול.
אמרו לי כאן מסוכן
אמרו כאן שאין לי מספיק ידע לבד( אמת)
אמרו כאן לא לקחת מלווה, כי אין לא אחריות לעסקה
בשרשורים אחרים אמרו להתרחק מקבוצות השקעה
אז מה כן?
אשמח לשמוע היכן אתם התחלתם, מה בדקתם לפני שהחלטתם להשקיע? ואיזה מדינות/ערים/שכונות בחנתם, ומה היו השיקולים להתחיל לבחון שם, ואחכ להשקיע או לא להשקיע באותו מקום?
תודה
אשמח ללמוד מהמנוסים

ברמת העיקרון אל תצפה מאנשים כאן שיגידו לך אמן על הכל כי אז התשובה תיהיה קצרה וברורה ולא יהיה נושא לדיון.
אמרו לי כאן מסוכן
השקעות שלא מבינים בהן הן דבר מסוכן. אך זה לא אומר שאתה לא יכול לקרוא לבדוק להתעניין להקשיב לשאול וללמוד
אף אחד לא נולד עם ידע להשקעות בחול או בכלל.
רק אתה אחראי לכסף שלך. לקחת מלווה לא בהכרח דבר רע אלא אם הוא נוכל.
גם אם באותה עסקה המלווה הרוויח עליך את העמלה שלו תיהיה יותר חכם לפעם הבאה וזה שכר הלימוד שלך.
כשאין לך מספיק ידע לבד אל תחשוב שלהתחבר עם עוד אנשים שאין להם מספיק ידע כמוך יביא לתועלת

מציע לך לעבור קצת על הפורום בחודשים הקרובים לקרוא וללמוד מאנשים ולא רק פה.
שיהיה בהצלחה בכל דרך

אז שאלתי כאן מקודם לגבי השקעת נדלן בחול.
אמרו לי כאן מסוכן
אז מה כן?
אשמח לשמוע היכן אתם התחלתם, מה בדקתם לפני שהחלטתם להשקיע? ואיזה מדינות/ערים/שכונות בחנתם, ומה היו השיקולים להתחיל לבחון שם, ואחכ להשקיע או לא להשקיע באותו מקום?
תודה
אשמח ללמוד מהמנוסים

כפי שצויין בהרבה מפוסטים זהים - באופן אירוני לפורום השקעות נדלן - שליליות לנושא תמצא יותר ממה שיש מעשי..

למען האמת, בכל שוק ובכל זמן נתון ניתן לעשות ולמצוא השקעות טובות,
ככלל - הייתי מתמקד במדינה / יבשת בה יש נזילות גבוהה ובעלת מדיניות ידידותית לתחום,

הייתי ממליץ לך לטוס למקום ולבלות שם מספר שבועות ולהרגיש את המקום-
אם זו לא התחייבות שתרצה לעשות, אז סביר שאתה יותר נופל למשבצת של משקיע פסיבי.
כמשקיע פסיבי אתה נושא יותר סיכון כי אתה לא שולט בעסקה ונותן את האחריות קבלת ההחלטות למישהו אחר..
זה לווא דווקא דבר רע אם אתה יודע לבחור את השותפים שלך ולהבין מול איזה השקעה אתה עומד.

ממליץ לך ללמוד כמה שאפשר במובן הטכני והתיאוריה שמאחורי השקעות נדלן

בנוסף חשוב לא להיות משותק ולנסות למצוא את המקום "הכי טוב" כי אין כזה.
בכל שוק בכל רגע נתון ניתן למצוא עסקאות טובות-

ככל שתחקור יותר אני מאמין שהשאלות יהיו ממוקדות יותר וישלימו את התמונה שאתה מחפש

נערך לאחרונה ב:
מהניסיון האישי שלי (והוא דיי דל)
קח מלווה, גם אם העלויות שלו הם 5% מסך העסקה, ויקטין משמעותית את הרווח אתה תלמד ממנו ומהתהליך איתו, תהיו מה בוחנים איך ולמה, ככה שאולי תוכל לעשות את ההשקעה הבאה לבד.

מצא משהו שאתה סומך עליו/עושה עליך רושם טוב, תחקור עד כמה שאפשר את עברו/אותו. וכל מה שאתה עכטל נסה לאמת את ההצעות שהוא נותן לך בכל דרך.

וטיפ נוסף, מההרגשה שלי יש אנטי מאוד גדול להשקעות נדלן בפורום, ובכללי, אנשים יסבירו תמיד למה לא (וזה דיי טוב כי ככה תוכל לנסות ולהבין איך כן) - אבל בסוף אין דרך טובה ללמוד יותר אם לא מניסיון

וטיפ נוסף, מההרגשה שלי יש אנטי מאוד גדול להשקעות נדלן בפורום,
טעות, האנטי הוא נגד השקעות מפוקפקות של יזמים ישראלים שמפתים את התמימים...

טעות, האנטי הוא נגד השקעות מפוקפקות של יזמים ישראלים שמפתים את התמימים...
אני אישית חושב שצריך לשנות את שם הפורום ל" פורום (רק לא) השקעות נדל"ן "

נוכלים יש בכל תחום - אין צורך לפתוח פורום כדי לאגד את כל הרעל במקום אחד בשביל להתנשא ולהרתיע אנשים סקרנים..
אני חושב שאכיפת "גילוי נאות" צריכה להיות יותר מכוונת כלפי אנשים שמגיבים בבטחון גדול עם מעט מאוד רקע..
תמיד תוהה כמה זה מוזר שאנשים שלא התנסו - נהנים לשווק כמה אנשים אחרים נדפקים בכל רגע נתון. מאין תירוץ שמצדיק את העובדה שהם חוששים מלעשות צעד

נערך לאחרונה ב:
מאין תירוץ שמצדיק את החשש שלהם מלעשות צעד
מה זה בדיוק "לעשות צעד"? לסמוך על מומחה כזה או אחר מטעם עצמו, לשלם לו דמי תיווך/יעוץ/ליווי מפולפלים ולהשכיב כמה עשרות או מאות אלפי דולרים מעבר לים בו אין לך ידע, ניסיון או יתרון כלשהו?
אם בכוונתך ב"לעשות צעד" זה לטוס למקום, לחיות שם תקופה מסויימת, ללמוד את המקום ברגליים, ללמוד את התרבות העסקית, את העלויות האמיתיות לשלם לאנשי מקצוע מקומיים מעולים כדי לקבל ידע ולהזהר מטעויות (עו"ד, רו"ח, שמאים וכו') ואולי לבנות לך צוות מקומי או זה אני מאד בעד אבל אני בספק רב אם זה מה שהתכוון המשורר.
אני לדוגמא ואללק משעמם לי, אני שומע פודקסטים אמריקאיים (בניו יורק בעיקר) בנושאי נדל"ן, כל פעם מארחים איזה יזם גדול, מנכ"ל חברת נדלן או קרן ריט וגם מלווים גדולים.
אני מדבר עם מנהלי קרנות, לאו דווקא כדי להשקיע, אבל כדי ללמוד ולהכיר עוד דברים.
אני קורא דו"חות שמאות, סתם.
אני קורא מסמכי DD וUNDERWRITING.
אני קורא דו"חות של קרנות ריט ציבוריות וגם דיעות ואנליזות עליהן.
נוכלים יש בכל תחום
זה נכון, מזהירים פה בפורום נגד כל מיני נוכלים בכל מיני תחומים אבל יש תחומים שהם יותר נוטים לנוכלויות או חובבנות מאחרים.

ג"נ: אני מושקע בנדל"ן כפי 2 ממה שאני מושקע בשוק ההון, אם תכלול קרנות ריט אז הרבה יותר.

אני שומע פודקסטים אמריקאיים (בניו יורק בעיקר) בנושאי נדל"ן, כל פעם מארחים איזה יזם גדול, מנכ"ל חברת נדלן או קרן ריט וגם מלווים גדולים.
אני מדבר עם מנהלי קרנות, לאו דווקא כדי להשקיע, אבל כדי ללמוד ולהכיר עוד דברים.
אני קורא דו"חות שמאות, סתם.
אני קורא מסמכי DD וUNDERWRITING.
אני קורא דו"חות של קרנות ריט ציבוריות וגם דיעות ואנליזות עליהן.
לווא דווקא לסמוך על מומחה ו/או ללכת לקנות משהו זה לעשות צעד-
כל מה שציינת זה לעשות צעד, כמו כן אני גם יודע שאתה קם ונוסע אחת לכמה..
לעשות צעד לווא דווקא אומר לדפוק מסמר בקיר -אך כן חשוב לחיות מעט בתחום ולהשתדל להיות פעיל.

הדבר היחיד שיגשר בין מי שרוצה להשקיע וחושש (והפורום הזה משרת את החשש הזה נהדר) הוא ידע תיאורתי שבסוף יתורגם למעשי.
מי שאכן פעיל פה בפורום הזה ויש לו נסיון כלשהו יעשה טוב אם הוא יפשט את הנושא במקום להתמקד בעיקר בלמה לא..

היו לא מעט פוסטים על זה לאחרונה.. מאנשים חדשים - לא חושב שיש אחד שיצא מדיון כלשהו עם actionable steps מה שנקרא..

אני אישית חושב שצריך לשנות את שם הפורום ל" פורום (רק לא) השקעות נדל"ן "

נוכלים יש בכל תחום - אין צורך לפתוח פורום כדי לאגד את כל הרעל במקום אחד בשביל להתנשא ולהרתיע אנשים סקרנים..
אני חושב שאכיפת "גילוי נאות" צריכה להיות יותר מכוונת כלפי אנשים שמגיבים בבטחון גדול עם מעט מאוד רקע..
תמיד תוהה כמה זה מוזר שאנשים שלא התנסו - נהנים לשווק כמה אנשים אחרים נדפקים בכל רגע נתון. מאין תירוץ שמצדיק את העובדה שהם חוששים מלעשות צעד

תודה.

אם בכוונתך ב"לעשות צעד" זה לטוס למקום, לחיות שם תקופה מסויימת, ללמוד את המקום ברגליים, ללמוד את התרבות העסקית, את העלויות האמיתיות לשלם לאנשי מקצוע מקומיים מעולים כדי לקבל ידע ולהזהר מטעויות (עו"ד, רו"ח, שמאים וכו') ואולי לבנות לך צוות מקומי או זה אני מאד בעד אבל אני בספק רב אם זה מה שהתכוון המשורר.

לא חושב שצריך לחיות שם תקופה - אבל אני לחלוטין חושב שזה רעיון מצויין - יותר בגלל שזו התחייבות המשקיע בפני עצמו מאשר שזה יהיה באמת אפקטיבי בטווח הקצר

הדבר היחיד שיגשר בין מי שרוצה להשקיע וחושש (והפורום הזה משרת את החשש הזה נהדר) הוא ידע תיאורתי שבסוף יתורגם למעשי.
מי שאכן פעיל פה בפורום הזה ויש לו נסיון כלשהו יעשה טוב אם הוא יפשט את הנושא במקום להתמקד בעיקר בלמה לא..
מנסיוני לאנשים בדרך כלל אין כוח ו/או זמן לרכוש את הידע התיאורטי, הם מחפשים את הפיתרון הקל ושיגישו להם הכל על מגש של כסף. משהו בסגנון "תקנה בית ב50K$ בשיט-הול-אמריקה ותרוויח 15% תשואה".

לא חושב שצריך לחיות שם תקופה -
כשאני אומר "לחיות שם תקופה" זה אפילו לשבוע שבועיים, כדי להבין את הFEEL של המקום, מה המקומות היותר טובים, הפחות טובים, דמוגרפיה, פשע, הרגשה כללית, מקומות בילוי, תחבורה וכו'.

אבל בוא ניקח משקיע הדיוט אם נניח סכום של 100K$ שהוא מחליט להקצות להשקעה ישירה בנדל"ן בחו"ל, מין הסתם הוא אינו דובר את השפה המקומית אא"כ זה אנגליה או ארה"ב וגם אז כלל לא בטוח שהוא מדבר אותה ברמה סבירה, איך היית ממליץ לו להתמקצע בתחום?

היה פה בחור בשם אורי (משום מה אני לא מצליח לתייג אותו, לצערי אני לא חושב שהוא פעיל עדיין בפורום), שכתב כמה פוסטים על נדל"ן שאני אישית מאוד אהבתי.
תוכל למצוא כאן הסבר שלו על איך להתחיל את המסע.

בפרופיל שלו הוא צירף לינקים לכל הפוסטים שהוא כתב בנושא:
https://www.hasolidit.com/kehila/members/אורי.11/

מנסיוני לאנשים בדרך כלל אין כוח ו/או זמן לרכוש את הידע התיאורטי, הם מחפשים את הפיתרון הקל ושיגישו להם הכל על מגש של כסף. משהו בסגנון "תקנה בית ב50K$ בשיט-הול-אמריקה ותרוויח 15% תשואה".
בדיוק - לכן אני ממליץ לאנשים לא לקבל קדחת נדלן ולא להתייחס לזה כמו ברכישה בAmazon כי אין לזה ערבויות..

אבל בוא ניקח משקיע הדיוט אם נניח סכום של 100K$ שהוא מחליט להקצות להשקעה ישירה בנדל"ן בחו"ל, מין הסתם הוא אינו דובר את השפה המקומית אא"כ זה אנגליה או ארה"ב וגם אז כלל לא בטוח שהוא מדבר אותה ברמה סבירה, איך היית ממליץ לו להתמקצע בתחום?
לא הייתי ממליץ לעיוור ללמוד נהיגה - כפי שלא הייתי מייעץ לאדם ללא יכולת לתקשר ולהעשיר את עצמו בתחום להשקיע בו בכוחות עצמו בלבד.
במידה והוא יבחר להסתמך על "מלווה" - חשוב שיבין שזה הוא "מושקע" ב100K לא עושה אותו משקיע...

מאידך, לאדם עם יכולת לתקשר הייתי ממליץ להתחיל לאתגר את עצמו בנושאים הבאים:
- איך עובד מינוף
- נדלן אל מול שוק ההון
- מה זה כסף? currency
- איך אינפלציה עובדת?
- כמה אותו אדם צריך כדי לכסות את ההוצאות הבסיסיות החודשיות שלו?
- איך עובד מיסוי?
- יתרונות נדלן? appreciation, depreciation, tax advantage, debt paydown, forced appreciation,
- איך עובדות ריביות במשק?

ברגע שנכנסים למחילת הארנב התמונה לאט לאט משלימה את עצמה ואז ההחלטה בידיו,
יכול להיות שהוא חושב שהוא מתעניין בנדלן ולבסוף יסתפק במכירות באיביי

נערך לאחרונה ב:
אבל בוא ניקח משקיע הדיוט אם נניח סכום של 100K$ שהוא מחליט להקצות להשקעה ישירה בנדל"ן בחו"ל, מין הסתם הוא אינו דובר את השפה המקומית אא"כ זה אנגליה או ארה"ב וגם אז כלל לא בטוח שהוא מדבר אותה ברמה סבירה, איך היית ממליץ לו להתמקצע בתחום?[/QUOTE]

מה לגבי להעזר במשהו שמלווה אותו? למה זאת לא אופציה?
אז ינגסו ברווח, אבל זה סוג של ביטוח, בן אדם שמתקמצע בתחום. משהו כמו רוני פה בפורום, או כל אדם דומה.

נוכלים יש בכל מקום ובכל מקצוע. אבל כמו שיש לך פיצוץ הדוד שמש אתה לא מצלצל למגנטים על הדלת אלה מברר על בעל מקצוע רציני - כנ'ל פה.

מאידך, לאדם עם יכולת לתקשר הייתי ממליץ להתחיל לאתגר את עצמו בנושאים הבאים:
כל הסעיפים שציינת רלוונטים לנדל"ן אבל גם לכל השקעה אחרת, זה א' ב' של השקעות, נניח התמקצעת בכל הסעיפים שציינת, ואתה רוצה לרכוש נדל"ן בחו"ל, איך בדיוק אתה מציע שיתמקצע בזה?
מה לגבי להעזר במשהו שמלווה אותו? למה זאת לא אופציה?
לא אמרתי שזה לא אופציה, הבעיה היא שהתחום פרוץ לחלוטין, גם אתה מחר בבוקר יכול להחליט שאתה מלווה משקיעים (מה זה אומר בכלל?), איך תדע לבחור את החובבן מהמקצוען? איך תדע שהוא לא נוכל (ויש המון)? בנוסף הרבה מהם קוראים לעצמם "מלווים" אבל בפועל הם משווקים לכל דבר ועניין, כלומר יש להם אינטרס למכור לך X ואולי גם לא לתת לך את כל המידע על X, אין כזה דבר יעוץ או ליווי אובייקטיבי עם אינטרס. פעמים רבות הם כלל לא יטרחו לתת גילוי נאות על ניגוד האינטרס הנ"ל.
עוד משהו שבעייתי עם המלווים זה שפעמים רבות הוצאות העסקה כולל עלות הליווי פשוט יהרגו לך את התשואה מהעסקה, אם יש לך נכס עם הוצאות עסקה של 10% לפחות בקנייה ועוד 7% ביציאה, איך בדיוק אתה מצפה לעשות כסף?
נוכלים יש בכל מקום ובכל מקצוע. אבל כמו שיש לך פיצוץ הדוד שמש אתה לא מצלצל למגנטים על הדלת אלה מברר על בעל מקצוע רציני - כנ'ל פה.
אתה מכיר בעל מקצוע רציני בתחום? מה זה בדיוק אומר? מנסיוני "מלווה משקיעים" בדרך כלל מתמחה באיזור 1 או גג 2, כלומר אתה מראש כובל את עצמך למקומות מאד ספציפיים, והשקעה מאד ספציפית. אולי יש השקעות טובות יותר במקום אחר? אולי יש אפשרויות פיננסיות טובות יותר שאינן רכישה של נדל"ן בחו"ל? אולי עדיף בכלל להצטרף למומחים אחרים ולקבל תשואות גבוהות עם ניהול מקצועי?

כל הסעיפים שציינת רלוונטים לנדל"ן אבל גם לכל השקעה אחרת, זה א' ב' של השקעות, נניח התמקצעת בכל הסעיפים שציינת, ואתה רוצה לרכוש נדל"ן בחו"ל, איך בדיוק אתה מציע שיתמקצע בזה?

בדיוק, זה הבסיס.. אין שום דבר מיוחד בנדלן חוץ מיתרונות וחסרונות מול השקעות אחרות.
חשוב ללמוד איך הבסיס בא לידי ביטוי בנדל"ן - לעשות תכנית שאפשר לאמוד אותה, עושים צעד ולומדים מתהליך.. rinse repeat..

אולי עדיף בכלל להצטרף למומחים אחרים ולקבל תשואות גבוהות עם ניהול מקצועי?
לא מכיר מומחים משרתים את האינטרס שלך? אתה מספר בשבילם בדיוק כפי שאתה מספר בשביל אותו החובבן..
רק שאת החובבן קל יותר לזהות granted שיש לך ידע בסיסי מאוד בתחום.
יותר מזה - לקרנות/יזמים/המומחים הגדולות יש נטייה לקחת סיכונים גדולים יותר - ובמיוחד כיום.. המון המון ספקולציה.

אף אחד לא חף מכך - זו אחריות שלך ושלך בלבד כמשקיע לוודא שאתה מבין מה מדברים איתך ולהיות בהכרה לגבי הסיכונים. אחרת אתה מהמר וזהו.

נערך לאחרונה ב:
לא מכיר מומחים משרתים את האינטרס שלך? אתה מספר בשבילם בדיוק כפי שאתה מספר בשביל אותו החובבן..
רק שאת החובבן קל יותר לזהות granted שיש לך ידע בסיסי מאוד בתחום.
יותר מזה - לקרנות/יזמים/המומחים הגדולות יש נטייה לקחת סיכונים גדולים יותר - ובמיוחד כיום.. המון המון ספקולציה.

אף אחד לא חף מכך - זו אחריות שלך ושלך בלבד כמשקיע לוודא שאתה מבין מה מדברים איתך ולהיות בהכרה לגבי הסיכונים. אחרת אתה מהמר וזהו.
אני מסכים לגמרי עם כל מה שכתבת, בגלל זה אני תמיד אומר למי שמבקש יעוץ פה, בסוף יש רק 3 אפשרויות טובות:
1. להכיר את התחום בצורה טובה ויסודית ולהשקיע לבד.
2. להשקיע בעזרת צד ג' שאתה סומך עליו ששותף גם להפסדים שלך ולא רק לרווחים או לחלופין מקבל שכר ממך ישירות וללא "גזירת קופונים" כאלה ואחרים ואז אין צורך לעשות DD וכו' גם כי אין לך באמת יכולת כזו אא"כ ביצעת את "להכיר את התחום בצורה טובה".
3. להשקיע בעזרת קרן ריט או טוב יותר: אגד של קרנות כאלה.

האפשרות הרביעית היא כמו שאתה אומר: להמר.

אני אישית משלב את 2+3

אורי ויהונתן, כתבתם כאן כמה פנינים אתמול והבעיה היחידה שהן ייבלעו בשרשור שעוד מעט ייפח את נשמתו.
כל כמה ימים עולה שרשור כזה, עם שאלות תם, וטוב שחברי הפורום מזהירים שוב ושוב מהשקעות ספקולטיביות ובלי שום ידע ורצון לידע.
אנשים באים ושואלים ומקווים שמישהו כאן יעשה להם את העבודה.
הייתם מוכנים (שניכם יחד? אחד מכם?) לפתוח שרשור אינפורמטיבי למשקיע נדל"ן מתחיל? משהו שיכוון אותם לפעולות המקדימות שהוא צריך לבצע לפני שהוא משכיב מאות אלפי/מיליוני ש"ח בהשקעה כזאת? מה הוא צריך ללמוד, איך לזהות נוכלים, איך נראים דוחות אמינים, איך להעריך נכון תשואה צפויה וכן הלאה.
יותר טוב - לכתוב פוסט אורח בבלוג עצמו.
@הסולידית , @אורי ג. , @יהונתן ב.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ השקעות נדלן בחול בסכומים קטנים נדל"ן 20
R נדלן בחול - צעדים ראשונים נדל"ן 10
B משכנתא להשקעת נדלן בחול נדל"ן 4
ה קניית נדלן בחול מקורות מידע נדל"ן 3
מנימליסט השקעות נדלן בחול נדל"ן 1
O נדלן בחול נדל"ן 1
ב לקיחת משכנתא לכל מטרה בשביל נדלן בחול נדל"ן 15
מ אחוז מינוף מומלץ - נדלן או מדדים נדל"ן 17
S מחפש הזדמנות נדלן עד 1 מש"ח. נדל"ן 0
א יש תעודת/קרן סל עוקבת אינדקס נדלן למגורים ? שוק ההון 0
ה שאלת הבנה במחירי נדלן נדל"ן 8
A יתרונות של עסק על פני אדם פרטי ברכישה ומכירת נדלן נדל"ן 6
S חלוקת תקציב בין נדלן ושוק ההון (מניות) נדל"ן 6
ש השקעה בקרן נדלן הולנדית במטבע אירו נדל"ן 16
N השקעות נדלן בפרוייקט יזמי נדל"ן 3
D האם נדלן נכנס לחוק 300? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
ס העברת כספים ונכסי נדלן לחו"ל אוף טופיק 4
V נדלן מול מדדים במצב של ריבית נוכחית נדל"ן 37
מ רמלוד או בת ים- נדלן נדל"ן 27
Y האם ניתן לאתר בעלות על נכסי נדלן לפי פרטים מזהים? נדל"ן 7
ש שוק ההון לצד נדלן פוסטים מאיכות נמוכה 0
chen15 מבנה ההון בעסקת נדלן - בני 60+ נדל"ן 19
S מתווכי/משווקיי/יועצי נדלן - תמרורי אזהרה נדל"ן 15
Y השקעה בפרוייקט נדלן מניב - קרן פרטית נדל"ן 5
ש נדלן מעבר לים - לרנקה קפריסין נדל"ן 6
GoldenFace מקורות מידע על נדלן נדל"ן 3
א מחקה מדד נדלן מניב ישראל שוק ההון 23
E מתי כבר יגיע הזעזוע לפה? (הייטק/נדלן בארץ) פוסט תסכול פוסטים מאיכות נמוכה 534
M מדד תל אביב נדלן או נדלן מניב מול דירה להשקעה בחמש שנים שוק ההון 2
A תחזית נדלן -- האם הטירוף יימשך? נדל"ן 251
נ מה ההבדל בין מדד תל אביב נדלן למדד תל אביב בניה? נדל"ן 3
ישראלית מימון כנגד נדלן שנמכר נדל"ן 13
ט ההבדל בין מדד ת"א נדלן לבין תא מניב ישראל שוק ההון 2
O REIT ETF - נדלן או מניות? נדל"ן 0
ס מניות נדלן בישראל ככלי לשמירה על ערך הכסף לקראת קנייה בעוד כמה שנים שוק ההון 6
Sp0 קרן reit,נדלן באירופה שנסחרת בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 0
א נדלן פוסטים מאיכות נמוכה 1
ע ונקובר קנדה - קניית נדלן נדל"ן 10
ע נדלן VS שוק ההון נדל"ן 93
א חישוב תשואה בהשקעת נדלן נדל"ן 12
ח השקעות נדלן בארה"ב נדל"ן 4
י השקעה במניות או נדלן שוק ההון 91
שלי העברת הון / נדלן בירושה צרכנות פיננסית 16
D הייטק, נדלן ו..יחסינו לאן.. יומני מסע אישיים 22
N שילוב נדלן בחו"ל בתיק ההשקעות נדל"ן 47
פ נדלן להשקעה (לא מניב) שוק ההון 6
הנודדת קרן נדלן גרמנית "בטוחה" שוק ההון 6