• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מתווכי/משווקיי/יועצי נדלן - תמרורי אזהרה

• פותח הנושא sup11
  • פורסם בתאריך

sup11

משתמש סולידי
דירוג
20
בסופש האחרון, מצאתי את עצמי משועמם, וצפיתי במספר ערוצי יוטיוב העוסקים בנדלן (במקרה כולם היו עם זיקה לחו"ל, אך מניח שהרוב רלוונטי גם לארץ), חלקם מהעת האחרונה וחלקם פרקים ישנים יותר
הזדעזתי מכמות הבולשיט שמנסים להאכיל את האנשים. משקיעים בהפקת תשדירים/רשתות חברתיות, וחושבים שזה יעזור בגיוס המוני פתיים.
שלא ישתמע שאני נגד השקעה בנדלן. יתרה מזאת - אני משקיע בעצמי. רק מנסה להעלות את התודעה לכמות הנוכלים/שוטים המסתובבת בשוק זה.
בין הפנינים הנבחרות:
"לימודים באוניברסיטה זה מיותר היום" - תשקיעו את הכסף בדירות ותהיו מיליונרים. ספרו את זה לאנשי ההייטק המרוויחים מידי חודש סכום שרק אפשר לחלום עליו.
"מינוף,מינוף,מינוף" - ללא קשר ליכולת החזר, ניהול סיכונים, או הפרש הריביות המינימאלי בין ריבית החזר ההלוואה לתשואה הצנועה הצפויה מהנכס וכו'. תקחו כמה שיותר.
"השקל חזק ולכן זו הזדמנות גדולה. אין ספק שהוא יחלש" - מה לעשות שאת המנטרה הזאת כבר מפמפמים עשרים שנה לפחות. בינתיים אנשים שקנו נכסים בדולר/יורו/פאונד בשנים אלה, סביר להניח שמופסדים ובגדול.
"אל תסמכו על הפנסיה - בלאו הכי קרנות הפנסיה יקרסו" - שוב פעם שטות מוחלטת. ואם אתם מאמינים בזה, קיימת האופציה של ביטוחי המנהלים.
עצוב שכל אחד יכול לפמפמם מה שהוא רוצה בלי שום בקרה.
חב'רה - תהיו זהירים ובהצלחה. אם הצלחתתי לגרום למישהו בודד לחשוב פעם נוספת, עשיתי את שלי.

אפשר את הקישורים לסרטונים בפרטי?
מעניין לראות מה הולך שם.

לא רק זה, הם השכילו להתרחב לתחום הקאוצ'ינג (לשים יעדים בחיים ולהגשים חלומות , על ידי הנדלן) והבינו שיש גם הרבה כסף בקורסים של נדלן שמנסים למשוך אנשים אליהם.. אני אישית חושב שזאת חלק ממגמה יותר רחבה של תכני ושיטות ניו אייג' כמעט בכל פינה של החיים שלנו

בסופש האחרון, מצאתי את עצמי משועמם, וצפיתי במספר ערוצי יוטיוב העוסקים בנדלן (במקרה כולם היו עם זיקה לחו"ל, אך מניח שהרוב רלוונטי גם לארץ), חלקם מהעת האחרונה וחלקם פרקים ישנים יותר
הזדעזתי מכמות הבולשיט שמנסים להאכיל את האנשים. משקיעים בהפקת תשדירים/רשתות חברתיות, וחושבים שזה יעזור בגיוס המוני פתיים.
שלא ישתמע שאני נגד השקעה בנדלן. יתרה מזאת - אני משקיע בעצמי. רק מנסה להעלות את התודעה לכמות הנוכלים/שוטים המסתובבת בשוק זה.
בין הפנינים הנבחרות:
"לימודים באוניברסיטה זה מיותר היום" - תשקיעו את הכסף בדירות ותהיו מיליונרים. ספרו את זה לאנשי ההייטק המרוויחים מידי חודש סכום שרק אפשר לחלום עליו.
"מינוף,מינוף,מינוף" - ללא קשר ליכולת החזר, ניהול סיכונים, או הפרש הריביות המינימאלי בין ריבית החזר ההלוואה לתשואה הצנועה הצפויה מהנכס וכו'. תקחו כמה שיותר.
"השקל חזק ולכן זו הזדמנות גדולה. אין ספק שהוא יחלש" - מה לעשות שאת המנטרה הזאת כבר מפמפמים עשרים שנה לפחות. בינתיים אנשים שקנו נכסים בדולר/יורו/פאונד בשנים אלה, סביר להניח שמופסדים ובגדול.
"אל תסמכו על הפנסיה - בלאו הכי קרנות הפנסיה יקרסו" - שוב פעם שטות מוחלטת. ואם אתם מאמינים בזה, קיימת האופציה של ביטוחי המנהלים.
עצוב שכל אחד יכול לפמפמם מה שהוא רוצה בלי שום בקרה.
חב'רה - תהיו זהירים ובהצלחה. אם הצלחתתי לגרום למישהו בודד לחשוב פעם נוספת, עשיתי את שלי.
ואתה מעריך שתוחלת הנזק מהצפיה- גדולה מהתועלת?

ואתה מעריך שתוחלת הנזק מהצפיה- גדולה מהתועלת?
אני מעריך שהרבה אנשים יכולים ליפול למלכודת, כי הרי הם עובדים חזק על ה FOMO. קטונתי מלהעריך את התוחלת, אך אני מאמין שבחינת הנושא צריכה להיות מתוך מקום אמיתי, ולא מנפילה לתעלול שיווקי.

נערך לאחרונה ב:
לא רק זה, הם השכילו להתרחב לתחום הקאוצ'ינג (לשים יעדים בחיים ולהגשים חלומות , על ידי הנדלן) והבינו שיש גם הרבה כסף בקורסים של נדלן שמנסים למשוך אנשים אליהם.. אני אישית חושב שזאת חלק ממגמה יותר רחבה של תכני ושיטות ניו אייג' כמעט בכל פינה של החיים שלנו
אפשר דוגמאות לערוצי היוטיוב?
אשמח לבחון זאת

אז נשאלת השאלה מה מבדיל את קבוצת הנוכלים שבפינה הימנית ומנגד בפינה השמאלית יועצי הנדל״ן ההגונים ומקצועיים באמת?

איך זוג צעיר מזהה את האדם הנכון? או רווק שמחפש לקנות דירה למגורים/ השקעה? ולא נופל למלכודת השיווקית שדרך אגב הופכת ל מתוקצבת יותר ויותר, מלוטשת יותר ויותר, והכי גרוע מתוזמנת בצורה מושלמת..

אז נשאלת השאלה מה מבדיל את קבוצת הנוכלים שבפינה הימנית ומנגד בפינה השמאלית יועצי הנדל״ן ההגונים ומקצועיים באמת?
ההגון לא ינסה להציג כאילו נדל"ן זה רווח בטוח או כאילו זה מתאים לכל אחד. הוא קודם כל יברר מי העומד מולו, מה הרצונות שלו ומצבו הכלכלי, יסביר לו בפירוט את הסיכונים הגלומים בתהליך ולא ינסה לדחוף את שירותיו לכל מי שאפשר.

אפשר דוגמאות לערוצי היוטיוב?
אשמח לבחון זאת
בלי לסבך את הסולידית בכל מני תביעות דיבה, פשוט כנס ליוטיוב/פייסבוק ותרשום נדלן. כמות הקהילות (והגורואים בפני עצמם) אינסופית

יש רק 2 שאני מכיר שבאמת יעילים - שי שור ויובל שוורצמן

יש רק 2 שאני מכיר שבאמת יעילים - שי שור ויובל שוורצמן
יש עוד מלווי משקיעים מוצלחים, אני נעזרתי בשירות של חברה מסויימת ומצאו לי עסקה נהדרת. אבל קשה להגיע אליהם.

איך זוג צעיר מזהה את האדם הנכון? או רווק שמחפש לקנות דירה למגורים/ השקעה? ולא נופל למלכודת השיווקית שדרך אגב הופכת ל מתוקצבת יותר ויותר, מלוטשת יותר ויותר, והכי גרוע מתוזמנת בצורה מושלמת..

לדעתי בלי השכלה רחבה וניסיון חיים שמאפשרים להריח בולשיט קשה מאוד להבדיל בין חאפרים למקצוענים.

לדעתי בלי השכלה רחבה וניסיון חיים שמאפשרים להריח בולשיט קשה מאוד להבדיל בין חאפרים למקצוענים.
קל, קל מאד.
מסכים עם אורי, אך אתה צודק שללא נסיון חיים וללא השכלה ראויה אפשר ליפול למלכודות ולטעויות שיגרמו נזק בנושא הזה.

נכון שמצד אחד כשאתה פונה ומחפש לשכור את שירותיו של יועץ כזה אתה לא ״תיפול״ על היועץ האידיאלי / הכי טוב שיש, אבל מצד שני מספיק רק להריח את הבולשיט שנודף מ״היועץ״ בשביל להחליט לוותר על התענוג.

עדיין, חייב להודות שבתור מישהו שיודע שיסתייע ביועצים (משכנתא, נדל״ן, תיווך, בנקאות וכו׳) אני בכלל לא מרגיש בטוח ובטח ובטח שלא מרגיש שאני יכול לסמוך עליהם וזה קצת חבל כי אני רוצה לדעת שאני יכול לסמוך.

נושאים דומים

Back
למעלה