• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחקה מדד נדלן מניב ישראל

אחד שלומד

משתמש רגיל
דירוג
29
שלום רב,
אני מחפש קרן מחקה מדד ״נדלן מניב ישראל״
מצאתי למשל את הקרן הבאה:
כיצד ניתן למצוא את שיעור ה dividend yield שלה?
תודה רבה

היא עוקבת אחרי מדד ברוטו, כלומר למיטב הבנתי, צוברת דיוידנד, לא מחלקת

אם כבר להשקיע בנדל"ן בארץ, לדעתי עדיף להשקיע בענף כולו, ז"א במדד ת"א-נדל"ן שמכיל בתוכו את התת מדדים ת"א-בניה ונדלן מניב.
עשה עבורי תשואות יפות בשנים האחרונות.

ככה תקבל חשיפה רחבה יותר לכל הענף וגם הסיכון יקטן במעט מאשר להתמקד בתת-ענף ספציפי.

*לא ממליץ לא מייעץ, לא מחזיק רישיון לעסוק ביעוץ השקעות.

שלום רב,
אני מחפש קרן מחקה מדד ״נדלן מניב ישראל״
מצאתי למשל את הקרן הבאה:
כיצד ניתן למצוא את שיעור ה dividend yield שלה?
תודה רבה
שאלה מתוך עניין - עבור איזו מטרה היית רוצה להשקיע במדד הזה?

פעם גם הייתי בגישה של להשקיע במדד הזה במטרה בעיקר להצמיד את עצמי למחירי הדיור בישראל, וזאת למען רכישת דירה למגורים בעוד 5-15 שנים (אין לי מושג מתי). אלטרנטיבה אחרת היא כמובן דירה להשקעה שכנראה כן יכולה להשיג מטרה זו.

ראיתי הרבה דיונים בפורום בהם כתבו שהשקעה במדד נדלן ישראלי (רחב ככל שיהיה) לא באמת תשיג מטרה זו וההתנהגות של המדד יותר קורלטיבית לשוק ההון מאשר למחירי דירות שארצה לגור בהן בעתיד.
בנוסף, למיטב הבנתי קרנות נדלן (ריט) נחותות מבחינת מיסוי, במיוחד אם משווים לדירה להשקעה יחידה בה יש הטבת מס רצינית עד שכ"ד של 5 אלף בחודש.

Bottom line - אני מבין שאם המטרה היא מה שציינתי, סיכוי גבוה שהשקעה בקרן נדלן ישראלית רחבה לא תשיג אותה. אשמח לשמוע ממך ומחברי פורום אחרים האם ההנחה הזו נכונה?

שאלה מתוך עניין - עבור איזו מטרה היית רוצה להשקיע במדד הזה?

פעם גם הייתי בגישה של להשקיע במדד הזה במטרה בעיקר להצמיד את עצמי למחירי הדיור בישראל, וזאת למען רכישת דירה למגורים בעוד 5-15 שנים (אין לי מושג מתי). אלטרנטיבה אחרת היא כמובן דירה להשקעה שכנראה כן יכולה להשיג מטרה זו.

ראיתי הרבה דיונים בפורום בהם כתבו שהשקעה במדד נדלן ישראלי (רחב ככל שיהיה) לא באמת תשיג מטרה זו וההתנהגות של המדד יותר קורלטיבית לשוק ההון מאשר למחירי דירות שארצה לגור בהן בעתיד.
בנוסף, למיטב הבנתי קרנות נדלן (ריט) נחותות מבחינת מיסוי, במיוחד אם משווים לדירה להשקעה יחידה בה יש הטבת מס רצינית עד שכ"ד של 5 אלף בחודש.

Bottom line - אני מבין שאם המטרה היא מה שציינתי, סיכוי גבוה שהשקעה בקרן נדלן ישראלית רחבה לא תשיג אותה. אשמח לשמוע ממך ומחברי פורום אחרים האם ההנחה הזו נכונה?
נקודה המוצא שלי: (לא מומחה, חובב בסך הכל):
בהינתן העבודה שאיני יכול/רוצה כרגע להשקיע בשוק הנדל״ן על ידי רכישת נכס, הדבר הקרוב ביותר (עם קורולציה כלשהי למחירי הנדלן בארץ) הוא להחזיק מניות ריט ישראליות, קרן מחקה היא דרך פשוטה יותר לעשות זאת

מעניין, נשמע שזה יחסית הcase שתיארתי.
בהינתן העבודה שאיני יכול/רוצה כרגע להשקיע בשוק הנדל״ן על ידי רכישת נכס, הדבר הקרוב ביותר (עם קורולציה כלשהי למחירי הנדלן בארץ) הוא להחזיק מניות ריט ישראליות, קרן מחקה היא דרך פשוטה יותר לעשות זאת
אני תוהה אם למישהו יצא לראות ניתוחים שמראים את הביצועים ו/או את הקורלציה של מדד נדלן כללי שכזה (קרן מחקה קרנות ריט או קרן רחבה אחרת בסגנון) אל מול עליית מחירי הדיור?
מישהו מכיר?

חוץ מזה, האם יש הצעות אחרות בשביל להשיג את המטרה הזו (או לפחות להשיג בקירוב)?

אולי @הנועזת / @רוני / @אורי ג. , החבר'ה בפורום שבאמת חזקים בנדלן ידעו להגיד (למרות שאני יודע שהיו לא מעט דיונים בנושא, הם פשוט מפוזרים באשכולות שונים ומשונים)

אולי @הנועזת / @רוני / @אורי ג. , החבר'ה בפורום שבאמת חזקים בנדלן ידעו להגיד (למרות שאני יודע שהיו לא מעט דיונים בנושא, הם פשוט מפוזרים באשכולות שונים ומשונים)
גם אם יש קורולציה זה לא אומר כלום, תבדוק תשואה היסטורית של מדד הנדלן בארץ ואתה תהיה מופתע.
הדרך היחידה הטובה להחשף לנדלן בארץ זה לקנות נדלן בארץ וגם אז זה לא תמיד עובד (ראה ערך באר שבע).

מעניין, נשמע שזה יחסית הcase שתיארתי.

אני תוהה אם למישהו יצא לראות ניתוחים שמראים את הביצועים ו/או את הקורלציה של מדד נדלן כללי שכזה (קרן מחקה קרנות ריט או קרן רחבה אחרת בסגנון) אל מול עליית מחירי הדיור?
מישהו מכיר?

חוץ מזה, האם יש הצעות אחרות בשביל להשיג את המטרה הזו (או לפחות להשיג בקירוב)?

אז לשאלתך יצא פודקאסט מעולה לאחרונה הנותן סקירה נרחבת על תחום הנדלן בשוק ההון בישראל של סטפק ורבינוביץ.

אישית אני חושבת שכל היתרון בנדלן שהשוק לא משוכלל וכל מה שצריך זו עיסקה אחת מוצלחת, המדד לא מעניין.

נערך לאחרונה ב:
אם כבר להשקיע בנדל"ן בארץ, לדעתי עדיף להשקיע בענף כולו, ז"א במדד ת"א-נדל"ן שמכיל בתוכו את התת מדדים ת"א-בניה ונדלן מניב.
עשה עבורי תשואות יפות בשנים האחרונות.

ככה תקבל חשיפה רחבה יותר לכל הענף וגם הסיכון יקטן במעט מאשר להתמקד בתת-ענף ספציפי.

*לא ממליץ לא מייעץ, לא מחזיק רישיון לעסוק ביעוץ השקעות.
באמת? מכיל את שניהם?
חבל שאין כלי נורמלי להשוואת רכיבים
עריכה: מעניין. מכיל את שתיהן וגם מספר מניות נוספות
נכון.
השאלה אם זה קורלטיבי, ובהבנה שלא - מה הכי קרוב לשיקוף המדד (תשומות, או אלף ואחד אלה שמפמפמים לנו)

נערך לאחרונה ב:
ולי @הנועזת / @רוני / @אורי ג. , החבר'ה בפורום שבאמת חזקים בנדלן ידעו להגיד (למרות שאני יודע שהיו לא מעט דיונים בנושא, הם פשוט מפוזרים באשכולות שונים ומשונים)
היי
רוכשי דירה ראשונה לוקחים מימון ברמת מינוף של עד 75%, כל שינוי במחיר הדירה לכל כיוון מתעצם בגלל המינוף,
אם אתה משקיע מזומן בלבד בקרן כל שהיא ללא מינוף דומה, גם אם היא משקפת את התנודות בשוק, התוצאה תהיה שונה לחלוטין.

אם אתה משקיע מזומן בלבד בקרן כל שהיא ללא מינוף דומה, גם אם היא משקפת את התנודות בשוק, התוצאה תהיה שונה לחלוטין.
בהשקעה בשוק ההון (במניות) קיים מינוף מובנה כי החברות הם כבר ממונפות, במניות נדל"ן ביתר שאת כיוון שהם ממונפות עוד יותר בדרך כלל, לעיתים אפילו יותר מ75%.

זה היה גם שיקול שלי וזה עבד לי אפילו טוב כי נכנסתי לשוק הזה בשפל. במבט לאחור ואחרי שההבנה שלי קצת התפתחה גם לכוונים אחרים, אז מה ש- @stamEhad כתב.

בהשקעה בשוק ההון (במניות) קיים מינוף מובנה כי החברות הם כבר ממונפות, במניות נדל"ן ביתר שאת כיוון שהם ממונפות עוד יותר בדרך כלל, לעיתים אפילו יותר מ75%.
זה ברור וידוע,
אתן דוגמא למה התכוונתי, הנכסים שרכשנו באופן פרטי ועבור הלקוחות בארה"ב, בתקופה של 7 שנים עלו בממוצע
כ 350% נומינלית, והשכירות עלתה 70% נומינלית, חלק מעלות הרכישה הייתה הלוואה לכל מטרה מישראל, התשואה המצרפית משכירות ועליית ערך
הייתה הרבה יותר משמעותית בזכות המימון הישיר בהשוואה לתשואה שקיבלו משקיעים שונים בקרנות באותו האזור באותה התקופת זמן,
כאשר אותן קרנות לקחו בין 60% ל 70% מימון על ההון העצמי של המשקיע.

נקודה נוספת, בעת מימוש הקרן לצורך רכישת דירה למגורים בישראל, ישולם מס על הרווח הנקי,
לעומת זאת בעת שיפור דיור של דירה יחידה בישראל, לא ישולם מס רווחי הון, ומעבר לשינוי במחיר הדירה,
תשלום הקרן מההחזר החודשי של המימון באמצעות שכר הדירה ישאיר הון משמעותי יותר בידיו של המשקיע.

נערך לאחרונה ב:
אתן דוגמא למה התכוונתי, הנכסים שרכשנו באופן פרטי ועבור הלקוחות בארה"ב, בתקופה של 7 שנים עלו בממוצע
כ 350% נומינלית, והשכירות עלתה 70% נומינלית, חלק מעלות הרכישה הייתה הלוואה לכל מטרה מישראל, התשואה המצרפית משכירות ועליית ערך
הייתה הרבה יותר משמעותית בזכות המימון הישיר בהשוואה לתשואה שקיבלו משקיעים שונים בקרנות באותו האזור באותה התקופת זמן,
כאשר אותן קרנות לקחו בין 60% ל 70% מימון על ההון העצמי של המשקיע.
זה משהו אחר לגמרי, לא הייתי מתקרב לקרנות כאלה.

היי
רוכשי דירה ראשונה לוקחים מימון ברמת מינוף של עד 75%, כל שינוי במחיר הדירה לכל כיוון מתעצם בגלל המינוף,

אני חושב שרוני כתב דברים פשוטים וברורים ואתה כתבת דברים פשוטים וברורים אבל לא משנים את מה שרוני כתב

אדם שיש לו 250 אלף שח והוא קנה מניות בנדלן ויש במניה התאמה בתשואה למדד הנדלן בישראל האם זה משנה אם המניה ממונפת או שלא?

מה שחשוב הוא האם ה250 אלף של המשקיע עושה תשואה פי 4 כמו באדם שקונה דירה במשכנתא של 75 אחוז

הרי אם ה250 אלף של המשקיע עשו עשר אחוז והמדד עלה 10 אחוז אז במספרים זה אומר שעכשיו יש לו לפני מס 275 אלף אבל הדירה שהוא רוצה לקנות תעלה 1100 אלף במקום מיליון...

אדם שיש לו 250 אלף שח והוא קנה מניות בנדלן ויש במניה התאמה בתשואה למדד הנדלן בישראל האם זה משנה אם המניה ממונפת או שלא?
זה מאד משנה כי המינוף משליך על הסיכון, לא שזה משנה כי אין התאמה.
מה שחשוב הוא האם ה250 אלף של המשקיע עושה תשואה פי 4 כמו באדם שקונה דירה במשכנתא של 75 אחוז
לפעמים פי 4, לפעמים פי 100 ולפעמים נופל ל0, כאמור, אין התאמה.

זה מאד משנה כי המינוף משליך על הסיכון, לא שזה משנה כי אין התאמה.
לגבי הסיכון זה נושא שאפשר לדבר עליו.
אבל השאלה שדנו כאן ורוני ענה תשובה חכמה היא אדם שרוצה להגיע לדירה משלו ויש לו 250 אלף שח מה נכון האם לקנות דירה במשכנתא של 75 אחוז או להשקיע במניה שיש לה דמיון מסוים לתשואה של המדד הנדלן בארץ (אני לא מכיר את תשואות המניה אבל ממה שקראתי כאן בשרשור הבנתי שיש איזה שהוא דמיון ומזה מגיע השאלה האם שווה להשקיע בזה כי המטרה לקנות דירה)

נערך לאחרונה ב:
לגבי הסיכון זה נושא שאפשר לדבר עליו.
אבל אדם שרוצה להגיע לדירה משלו ויש לו 250 אלף שח מה נכון האם לקנות דירה במשכנתא של 75 אחוז או להשקיע במניה שיש לה דמיון מסוים לתשואה של המדד הנדלן בארץ (אני לא מכיר את תשואות המניה אבל ממה שקראתי כאן בשרשור הבנתי שיש איזה שהוא דמיון ומזה מגיע השאלה האם שווה להשקיע בזה כי המטרה לקנות דירה)
לדעתי חד וחלק לרכוש דירה.

נקודה נוספת: כדי להיות מושקע בנדלן צריך:
1. לרכוש דירה (ללא פיזור ברחוב מסויים להעיר מסויימת)
2. לקחת משכנתא (הלוואה)

להשקעה במדד נדלן או מניות ריט, אין צורך בכל הנ''ל, ואני מבין שהתשואה תיהיה נמוכה יותר, השאלה בכמה, והאם כלל לא קיימת קורלציה לשוק בנדלן המקומי

1. לרכוש דירה (ללא פיזור ברחוב מסויים להעיר מסויימת)
גם הדירה שאתה רוצה לקנות בהמשך היא ללא פיזור (כי היא ברחוב מסויים ובעיר מסויימת) ממילא אין באמת יכולת לגדר לצורך דירה מסויימת
2. לקחת משכנתא (הלוואה)
זה נכון אבל אתה מסתכל על זה כחסרון רוב האנשים שנמצאים בשוק הנדלן יגידו לך שזה ההטבה הכי משמעותית שיש לך ואתה לא מממש אותה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
L האם יש קרן סל מחקה מדד עולמי שנסחרת ביורו? שוק ההון 1
A הפניקס השתלמות מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7
G יש קופג להשקעה פאסיבי מחקה מדד עולמי ? שוק ההון 2
B ריבית בקרן נאמנות מחקה מדד אגח שוק ההון 5
מ האם החזקת קרן סל ישראלית מחקה מדד חו"ל שווה להחזקת כספים בחו"ל שוק ההון 1
H מחקה מדד נאסד"ק שוק ההון 2
ג קנית קרן מחקה מדד סנופי + בחירת פלטפורמה שוק ההון 0
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
א מחקה מדד שוק ההון 3
ח קרן ישראלית מחקה מדד לאזרח אמריקאי פוסטים מאיכות נמוכה 6
B פנסיה למסלול מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 50
I קרן השתלמות לעצמאים - מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
B איך בעצם קונים "מחקה מדד - מחקה msci" ועוד. שוק ההון 8
J פנסיה - מחקה מדד- למה בעצם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I קופת גמל במסלול מחקה מדד או IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
M השקעה בקרן מחקה מדד בטווח זמן בינוני שוק ההון 11
N קופת גמל להשקעה מחקה מדד בגיל 30 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Y השפעת מט״ח על קרן אירית מחקה מדד שנסחרת בשקלים שוק ההון 0
A מס על משיכת כסף מקרן מחקה מדד מיסים 9
א מחפש קרן מחקה מדד NASDAQ טובה. מה חוו"ד החברים? שוק ההון 42
Royi מחקה מדד עם חלוקת דיבידנדים ועמלה נמוכה שוק ההון 2
א מחקה מדד S&P 500 או מנייתי שוק ההון 14
S מהם דמי הניהול הכי הנמוכים שאפשר להשיג היום בפנסיה מקיפה מחקה מדד s&p500 לצבירה של מעל מיליון? פוסטים מאיכות נמוכה 11
R מחקה מדד S&P שוק ההון 22
R מדד S&P 500 המקורי אל מול קרן מחקה מדד של iShares שוק ההון 2
D קרן פנסיה מחקה מדד S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O הקצאת נכסים במסלול מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B התייעצות לגבי העברת הפנסיה וקרן ההשתלמות למסלול מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
R קרן השתלמות מחקה מדד עבור אזרח אמריקאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L קרן השתלמות מחקה מדד s&p500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 34
א קרן מחקה על מדד הנאסדק שוק ההון 4
נגב S&P500 מנורה מבטחים השתלמות מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
L מסלול מחקה מדד בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
א מסלול מחקה מדד SP500 - חסר היסטוריה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
S קרן מחקה מדד עולמי ללא חשיפה למט"ח שוק ההון 3
עפרי קביעת אחוזי פיצויים ותגמולים במסלול מחקה מדד S&P 500 של הפניקס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
F קרן סל או קרן מחקה מדד שוק ההון 18
B קרן פנסיה מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ קרן השתלמות מחקה מדד - חשיפה למטח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B קופת גמל מחקה מדד עולמי או s&p פוסטים מאיכות נמוכה 8
צ מסלול מחקה מדד או IRA וקניית אירית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
T קרן השתלמות - דמי ניהול או מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
א רכישת קרן סל מחקה מדד שוק ההון 5
I הבדלי תשואות בין מסלול השקעה מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I הבדלי תשואות בין מסלול השקעה מחקה מדד שוק ההון 5
M השוואת קרנות השתלמות וקופות גלמל להשקעה מחקה מדד SP 500. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
נגב מחקה מדד s&p500 בפנסיה של מנורה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S הפניקס השתלמות מחקה מדד s&p500 - הרכב נכסים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2

נושאים דומים

Back
למעלה