• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה בקרן נדלן הולנדית במטבע אירו

שיש

משתמש רגיל
דירוג
35
שוקל להעביר סכום כסף מכובד (כ 200 א אירו) להשקעה בקרן נדלן הולדנית שעוסקת בניהול נכסים קיימים.
מעבר להאם זו עסקה כדאית או לא רציתי לשמוע ממביני עניין מה יקרה למחירי הנדלן בהולנד במידה וערך היורו כמטבע יקרוס ולשמוע תרחישים קיצוניים של למה לא כדאי להשקיע באירו.
תודה.

יוסי יהרוג אותי, אבל אכתוב בכל זאת נשמע שאתה לא הולך להשקיע באירו כלל וכלל, אלא בניהול נכסי נדל"ן ריאלים בהולנד.

ככה אני גם מבין את זה אבל אשמח אם יתקנו אותי.

יוסי יהרוג אותי, אבל אכתוב בכל זאת נשמע שאתה לא הולך להשקיע באירו כלל וכלל, אלא בניהול נכסי נדל"ן ריאלים בהולנד.
דווקא במקרה הזה לא ניתן לדעת.
יש לך מושג כמה הם מחזיקים במזומן? או בכל מני חובות ממונפים ביורו?

דווקא במקרה הזה לא ניתן לדעת.
יש לך מושג כמה הם מחזיקים במזומן? או בכל מני חובות ממונפים ביורו?
תפסיקו להטעות אנשים.

פותח השרשור, אם שער האירו יקרוס יום אחרי שקנית את הנכס/השקעת בחברה שמנהלת נכסים באירו, אתה תפסיד המון כסף.

Why Currency Risk Matters

Currencies can fluctuate considerably for a number of reasons: central-bank decisions, changes in inflation, balance of trade and cross-country capital flows, as well as investor speculation. Whatever the cause, currency movements have had a large impact on real estate investment performance. For instance, for the MSCI Global Property Fund Index, the cumulative total return in GBP from 2008 to Q2 2020 was 137%, while in both JPY and CNY the return was only 42%. Although currency movements can be a significant driver of returns in international real estate, the assessment and pricing of currency risk are often considered separately to the underlying real estate risk.

מ MSCI:
מקור
עם זאת, אין זה אומר שמומלץ לגדר את ההשקעה, כי גידור עולה כסף, ואף אחד לא יודע מה יקרה מחר או בעוד 30 שנה לשער האירו. (מול השקל כמובן)
השיקול הנ״ל צריך להכלל בניהול הסיכונים שלך בהשקעה.

נערך לאחרונה ב:
פותח השרשור, אם שער האירו יקרוס יום אחרי שקנית את הנכס/השקעת בחברה שמנהלת נכסים באירו, אתה תפסיד המון כסף.
אם יקרוס מול הש"ח ואתה מודד בש"ח אז הפסיד המון כסף.
אם אתה מודד ביורו אז לא הפסיד דבר.
אם חשוב לו מדידה ריאלית אז צריך גם לשקלל אינפלציה.

אם יקרוס מול הש"ח ואתה מודד בש"ח אז הפסיד המון כסף.
אם אתה מודד ביורו אז לא הפסיד דבר.
אם חשוב לו מדידה ריאלית אז צריך גם לשקלל אינפלציה.
אני חושב שכל הכוונה שלו הייתה שהוא מודד בש״ח, אחרת לא היה פותח את השרשור.

אני חושב שכל הכוונה שלו הייתה שהוא מודד בש״ח, אחרת לא היה פותח את השרשור.
אם אכן כך הדבר אז להשקעה בנדל"ן במדינה זרה יש חשיפת למטבע המקומי.
שוקל להעביר סכום כסף מכובד (כ 200 א אירו) להשקעה בקרן נדלן הולדנית שעוסקת בניהול נכסים קיימים.
אם מותר לשאול: למה דווקא הולנדית ולא כל מדינה אחרת?

נערך לאחרונה ב:
תפסיקו להטעות אנשים.

נראה לי שאתה זה שצריך להפסיק להטעות אנשים. מי שקנה דירה בישראל בסוף שנות ה-70 הפסיד מלא כסף בגלל קריסת המטבע בשנות ה-80? דירה לא צמודה למטבע.

נראה לי שאתה זה שצריך להפסיק להטעות אנשים. מי שקנה דירה בישראל בסוף שנות ה-70 הפסיד מלא כסף בגלל קריסת המטבע בשנות ה-80? דירה לא צמודה למטבע.
למעשה הוא אפילו הרוויח הרבה מאוד אם הייתה לו משכנתא.

ההשוואה שלך לא נכונה

זה משפט נכון אבל הוצא מהקשרו.
מחירי הדירות בישראל מאמצע שנות השבעים ועד תחילת שנות האלפיים, הוצמדו באופן כמעט מלא לשער הדולר ובעצם אפשר להגיד שנותקו ממטבע הלירה/שקל/שקל חדש.

לא בטוח שניתוק כזה יקרה בשוק היורו שהוא הרבה יותר גדול מהשוק הישראלי.

מחירי הדירות בישראל מאמצע שנות השבעים ועד תחילת שנות האלפיים, הוצמדו באופן כמעט מלא לשער הדולר ובעצם אפשר להגיד שנותקו ממטבע הלירה/שקל/שקל חדש.
המכירה בדולרים היא הסכמה של הקונה/מוכר ולא משהו אינהרנטי בנכס.
הדירות שמרו על ערכן למרות הפיחות, כי נכס ריאלי אינו חשוף למטבע.

המכירה בדולרים היא הסכמה של הקונה/מוכר ולא משהו אינהרנטי בנכס.
הדירות שמרו על ערכן למרות הפיחות, כי נכס ריאלי אינו חשוף למטבע.
לא מדוייק, באותם ימים המשק עבר סוג של דולריזציה, ואפילו הייתה הצעה של שר אוצר לבטל כלל את המטבע הישראלי ולהצמיד את המשק לדולר, ולהפכו להילך חוקי.
אז כן, היה די ברור לכל הצדדים לעסקה שהמחיר הוא בדולרים ואף אחד מהצדדים לא באמת יכל להתנגד לכך.

הם ננקבו בדולר, לא הוצמדו לדולר (המחיר הדולרי השתנה עם הזמן). אני מניח שאתה מתכוון לכך שהם היו "צמודים לדולר" בטווח הקצר של מו"מ המחיר אבל בדיון הספציפי הזה נראה לי חשוב להדגיש.
אני לא יודע מה היה שיעור העסקאות בדולר בכל שנה אבל אם מפריע לך שכתבתי סוף שנות ה-70 אפשר גם תחילת או אמצע שנות ה-70, הפואנטה היא שמשקיע זר שקנה דירה בישראל בלירות לא הפסיד את כל כספו למרות שהמטבע המקומי קרס.
מניח שגם בטורקיה אפשר למצוא דוגמאות דומות.

@אורי.ג המליצו לי שם על קרן נדלן שמחלקת כביכול 6% דיבידנט או צוברת. התקבל אצלי הרושם שהולנד היא מדינה כלכלית חזקה עם ממשל חזק ויציב (דמוקרטי). רוב ההולנדים משכילים והם לא סובלים מרוב המחלות של מדינות אחרות באיחוד כלומר אני מרגיש שההשקעה שלי יחסית בטוחה. אולם לאחר שקראתי ביקורות של משקיעים על הקרן הזאת (אתמול בערב) התחוור לי שרוב המשקיעים שלא מרוצים לא מרוצים בגלל ענייני תשואה והפסד כספי ורוב אלה שמרוצים מרוצים מנוחות ההשקעה ככה שכרגע אני יורד מזה ובאמת מחפש משהו יותר טוב לעשות עם הכסף.
הרעיון היה למכור את הדירה שבבעלותי ב1.2 ולכסות את מסלול הפריים שלי כ250 א' ככה שנשאר לי בכיס לאחר מיסוי כ800 א' אותם אני יכול להשקיע ובהנחה שאקבל כ5% אז אני למעשה אקבל עדיין את אותה השכירות שאני מקבל היום אבל ללא תשלום מסלול פריים.

@שיש
מבלי לייעץ על דבר אני חושב שבאופן כללי זה רעיון טוב להקשיב למייק או לחלופין לפנות ליעוץ אישי.
לפי דבריך אתה אני מבין שאתה קרוב לעשות צעדים שיכולים לפגוע בך כלכלית.

הנה דוגמא טובה למסר שקיבלתי היום (ואני מקבל המון כאלה), הזכיר לך את דבריך:

1693979872713.png

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M השקעה בקרן מחקה מדד בטווח זמן בינוני שוק ההון 11
ב האם מעבר בין מסלולי השקעה בקרן הפנסיה מצריך חיתום רפואי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
K השקעה כקבוצה בקרן על מנת לעבור סכום מינימום - דרך חוקית? שוק ההון 2
V מגבלות השקעה בקרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T סגירת מסלול בקרן פנסיה או שינוי מדיניות השקעה תוך גרימה לקיבוע הפסדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
פ מס ירושה על השקעה בקרן אמריקאית במסגרת חשבון השתלמות IRA מיסים 8
G השקעה בקרן השתלמות מחקה מדד msci world פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
XpH השקעה בקרן s&p 500 הדולרית שוק ההון 3
B השקעה בקרן גידור בשוק אינפלציני השקעות אלטרנטיביות 3
ה השקעה בקרן פאגיה השקעות אלטרנטיביות 0
A השקעה בקרן מנוהלת בינלאומית שוק ההון 4
S השקעה בקרן נאמנות מחקה מדד או תעודת סל מחקה מדד שוק ההון 1
Y השקעה בקרן small cap עולמית שוק ההון 1
B עזרה בהבנת השקעה ראשונה בקרן נאמנות שוק ההון 7
א השקעה בקרן מחקה מדד שוק ההון 3
M השקעה בקרן [נערך] שוק ההון 3
A השקעה בקרן פרייבט אקוויטי שוק ההון 8
Y מה דעתכם על השקעה בקרן אשראי צרכני ? שוק ההון 8
T השקעה בקרן נורדית נדל"ן 3
O השקעה בקרן של קרנות שמנהל בנק אירופאי נדל"ן 9
סול אובד עצות לגבי השקעה פאסיבית בקרן השתלמות שוק ההון 25
הדב רגע האמת - התחלת השקעה ארוכת טווח בקרן מחקה מדד - שאלות שוק ההון 3
bobby קרנות איריות צוברות בקרן השתלמות IRA - איזה אופק השקעה? שוק ההון 65
דור דורים איזון בין פלחי השקעה בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 10
I השקעה בקרן החזון של סופטבנק שוק ההון 3
T תוחלת השקעה בקרן מחקה אגח שוק ההון 30
מ הקצאת נכסים במסלולי השקעה בקרן פנסיה - איפה אפשר לראות? שוק ההון 1
ס התלבטות בנוגע לשינוי מסלול השקעה בקרן הפנסיה/השתלמות שוק ההון 28
kaligola חלקות דיבידנד או השקעה בקרן - מהי הטרמינולוגיה? שוק ההון 7
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
A השקעה באג"ח שוק ההון 3
O השקעה בבורסה תא שוק ההון 0
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
א השקעה בדירה להשכרה נדל"ן 8
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35

נושאים דומים

Back
למעלה