מעבר ראיון עבודה לעבודה ראשונה בהייטק

KickR

משתמש בכיר
דירוג
2,399
יכול להיות שלשתי הגישות יש יתרונות וחסרונות?
ולא צריך לזלזל בגישה השנייה רק כי לדעתכם הגישה שלכם יותר נכונה?

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,044
יכול להיות שלשתי הגישות יש יתרונות וחסרונות?
לא.
ולא צריך לזלזל בגישה השנייה רק כי לדעתכם הגישה שלכם יותר נכונה?
לא.

כל האמת נמצאת אצלי, לפי הגדרה.

ברור שזה מורכב, ושיש תפקידים שדורשים proficiency ספציפי. והאמת שאחת הדרכים לברר יכולת למידה והבנה, זה סוגים מסוימים של שאלות טכניות ספציפיות.

אבל השאלה, לדעתי, מה המטרה של התהליך...

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,044
המציאות היא שיש אכן הרבה אנשים מאוד מוכשרים שרוצים להגיע לחברות האלו, והם עדיין טיפה בים ביחס לאנשים שלא רוצים להגיע אליהן
מקור?
זה שבן אדם מכיר טכנולוגיה ספציפית, או עולם תוכן ספציפי, לעומק - אומר שיש לו את היכולת והידע להתעמק גם בטכנולוגיות אחרות שאולי יחליפו אותה בעתיד.
מסכים לגמרי. וזה גם חשוב בעיני.
אבל המטרה בשאלות כאלה, היא לנסות להעריך את היכולת הזאת. לא אכפת לי אם היא מתבטאת בטכנולוגיה שלא רלוונטית אלינו.
זה שבן אדם יודע למצוא לולאה ברשימה מקושרת לא אומר כלום על כלום, ולצערי יצא לי לעבוד לא מעט עם אנשים שהבעיות היחידות שהם יודעים לפתור הן על הלוח בראיון.
1. צודק. זאת אכן בעיה. ויכולת לכתוב קוד זה מאוד חשוב. מנפנפי ידיים זה פח. לדעתי, כתיבת קוד לבעיה אלגוריתמית, או טכנית מורכבת חייב להיות חלק מהראיון (צ'אט, פתרון מבוך, לדוגמה).

2. העיניין, שזה משהו שאפשר להתמודד איתו. מי שיודע לפתור בעיות על הלוח (אבל באמת), בקלות ידע להיות לתכנת. להפך? כנראה, שאין שם עם מי לדבר...

לא, היא תלויה ביכולת שלו לשווק את הביצועים של המנדסים שלו למנהל שלו ולקחת קרדיט גדול ככל האפשר עליהם
לא. היא תלויה (בין השאר) ברווחים שהמוצר מכניס. שזה נתון מספרי ששום כמות של "שיווק" לא תשנה. ומצידי שישווק עד מחר זה רק יעלה את הבונוס שלי.

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,044
"מפתח Frontend עם נסיון ב-React", לא "ממיין עצים ומערכים".
זה שורש המחלוקת בנינו.
בחצי השנה האחרונה היינו צריכים, בקבוצה שלי, לממש cache , ולממש שני אלגוריתמים דיי מורכבים בתורת הגרפים, אחד ידוע, ואחד ספציפי אלינו וגם distributed וכאלה. ולא, לא היו פתרונות מדף שיכולנו לאמץ. ללמוד ריאקט היה החלק הקל מבחינת אלה שעשו פרונט אנד אצלנו...

בזמן הזה לי אישית יצא ללמוד ריאקט

sogi

משתמש בכיר
דירוג
1,960
המציאות היא שיש אכן הרבה אנשים מאוד מוכשרים שרוצים להגיע לחברות האלו, והם עדיין טיפה בים ביחס לאנשים שלא רוצים להגיע אליהן.
אני לא מסכים לגבי ה"טיפה בים". דיברתי עם אנשים רבים שלא עובדים בחברות FAANG וחברות גדולות אחרות.
אף אחד מהם לא היה במצב שהייתה לו הצעה ביד מהחברות האלה והוא סירב לטובת סטרטאפ. אני בעצמי עובד בסטרטאפ ולא התקבלתי לחברות הגדולות.
אדם עם משכנתא וילדים שיש לו אפשרות לעבור בחברה גדולה ויציבה עם הטבות רבות לא יוותר על זה לטובת "אתגר".

יוצאי הדופן הם כמובן כאלה שעבדו כבר 5-10 שנים בחברות הגדולות וחסכו מספיק כסף ויש להם אפשרות לקחת סיכון.

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,044
יוצאי הדופן הם כמובן כאלה שעבדו כבר 5-10 שנים בחברות הגדולות וחסכו מספיק כסף ויש להם אפשרות לקחת סיכון.
רוב הקהל של הסטארטאפים בארץ זה בני 20 יוצאי צבא... יחידות טכנולוגיות וזה...

minimizer

משתמש ותיק
דירוג
1,095
זה שורש המחלוקת בנינו.
בחצי השנה האחרונה היינו צריכים, בקבוצה שלי, לממש cache , ולממש שני אלגוריתמים דיי מורכבים בתורת הגרפים, אחד ידוע, ואחד ספציפי אלינו וגם distributed וכאלה. ולא, לא היו פתרונות מדף שיכולנו לאמץ. ללמוד ריאקט היה החלק הקל מבחינת אלה שעשו פרונט אנד אצלנו...

בזמן הזה לי אישית יצא ללמוד ריאקט

אלו דוגמאות מצוינות שממחישות בדיוק את הנקודה שלי.
כאשר אותו אדם שמימש את האלגוריתם שציינת ילך להתראיין במקום עבודה אחר בעוד שנתיים-שלוש, הוא לא ימדד על העבודה המרשימה שהוא עשה בפועל, אלא על היכולת שלו לפתור - על הלוח, בעשרים דקות - בעיה שהמראיין ישלוף מתוך ספר. אם הוא לא יצליח לפתור אותה לשביעות רצונו של המראיין, אתה חושב שזה מעיד על היכולות שלו יותר מהנסיון שלו בפועל?

אני לא מסכים לגבי ה"טיפה בים". דיברתי עם אנשים רבים שלא עובדים בחברות FAANG וחברות גדולות אחרות.
אף אחד מהם לא היה במצב שהייתה לו הצעה ביד מהחברות האלה והוא סירב לטובת סטרטאפ. אני בעצמי עובד בסטרטאפ ולא התקבלתי לחברות הגדולות.
אדם עם משכנתא וילדים שיש לו אפשרות לעבור בחברה גדולה ויציבה עם הטבות רבות לא יוותר על זה לטובת "אתגר".

אני יכול לדבר רק מהנסיון שלי ושל אנשים שאני מכיר - אחד עשה רילוקיישן לקנדה כדי לעבוד באמזון והתפטר אחרי חמישה חודשים. אחר עבר לאמזון בישראל לפני שלושה חודשים וכבר נמצא בתהליך מתקדם בחברה שאני עובד בה (שהיא לא FAANG). אני גם מכיר לא מעט אנשים אחרים שעובדים באמזון, חלקם אכן חכמים מההייטקיסט הממוצע, אחרים ברמה נמוכה למדי שעדיין עברו את הראיונות בהצלחה.

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,044
אחי, אמזון לא חברה טובה...
אלו דוגמאות מצוינות שממחישות בדיוק את הנקודה שלי.
כאשר אותו אדם שמימש את האלגוריתם שציינת ילך להתראיין במקום עבודה אחר בעוד שנתיים-שלוש, הוא לא ימדד על העבודה המרשימה שהוא עשה בפועל, אלא על היכולת שלו לפתור - על הלוח, בעשרים דקות - בעיה שהמראיין ישלוף מתוך ספר. אם הוא לא יצליח לפתור אותה לשביעות רצונו של המראיין, אתה חושב שזה מעיד על היכולות שלו יותר מהנסיון שלו בפועל?
אבל זאת השגה על התהליך עצמו... זה שונה ממה שכתבת מקודם....
וברור שהתהליך עצמו הוא פח. יש לך 40-90 דקות להעריך את האינטליגנציה של אדם, את הכישורים שלו, ואיך יהיה לעבוד איתו. והוא לחוץ, ואתה מריץ בראש שיקולים של ניהול סיכונים...

Shaz

משתמש בכיר
דירוג
1,644
זה נכון גם לראיון עבודה שניה בהייטק?

ההוא

משתמש ותיק
דירוג
687
בראיון לעבודה שניה בהייטק שואלים על העבודה הקודמת שלך. זה בערך ההבדל היחיד בין הראיון עבודה ראשונה לשניה, אבל זה הבדל משמעותי וצריך לבוא מאוד מוכן לענות על שאלות כמו "על איזה מוצר עבדתם", "מה היה התפקיד שלך בצוות", וכו'.

Shaz

משתמש בכיר
דירוג
1,644
בראיון לעבודה שניה בהייטק שואלים על העבודה הקודמת שלך. זה בערך ההבדל היחיד בין הראיון עבודה ראשונה לשניה, אבל זה הבדל משמעותי וצריך לבוא מאוד מוכן לענות על שאלות כמו "על איזה מוצר עבדתם", "מה היה התפקיד שלך בצוות", וכו'.
יום ראשון יש לי ראיון
מקווה לטוב למרות שאני חלוד מאוד וסביר מאוד שאני לא עובר

ההוא

משתמש ותיק
דירוג
687
זה שלא חזרו אלי אחרי שבוע זה רע או טוב?
זה כמעט בוודאות אומר שלא עברת. זה מצב העניינים הטבעי - רוב הראיונות לא ממשיכים הלאה, והמיומנות במעבר ראיון משתפרת עם הניסיון. אם אתה רציני בענייני חיפוש עבודה, הצעד הבא שלך הוא להתאמן על מה שנראה לך שלא הרשמת בראיון, להמשיך לשלוח קו"ח, ולקבוע חמישה ראיונות נוספים.

שאל גם חברים מהלימודים אם מחפשים אצלם עובדים, זה אפיק מאוד יעיל.

Et1

משתמש ותיק
דירוג
512
זה שלא חזרו אלי אחרי שבוע זה רע או טוב?
זה נראה כאילו נפלת על חברת הייטק בקטגוריה 2 של ביזיון.
תתעודד, כי אני מכיר אנשים שנפלו על קטגוריה 1 שזה להזמין את המועמד אחרי הראיון כדי להסביר לו על התנאים ועל כל מה מסביב, ואז בסוף היום(!!!) להודיע שהם בחרו להמשיך עם מתמודד אחר.
בכל מקרה, לדעתי הדבר המועיל שאתה יכול לעשות עכשיו זה להזהיר את כל חבריך שלא ללכת להתראיין שם.
צריך לשים לתופעה הזאת סוף.

מעסיק שמתנהג ככה למועמדים פוטנציאלים - סביר שיתנהג ככה גם לעובדים שלו.

ועדיין כולי תקווה שזה רק בירוקרטיה והכל מתעכב בגלל הקורונה.

Shaz

משתמש בכיר
דירוג
1,644
זה נראה כאילו נפלת על חברת הייטק בקטגוריה 2 של ביזיון.
תתעודד, כי אני מכיר אנשים שנפלו על קטגוריה 1 שזה להזמין את המועמד אחרי הראיון כדי להסביר לו על התנאים ועל כל מה מסביב, ואז בסוף היום(!!!) להודיע שהם בחרו להמשיך עם מתמודד אחר.
בכל מקרה, לדעתי הדבר המועיל שאתה יכול לעשות עכשיו זה להזהיר את כל חבריך שלא ללכת להתראיין שם.
צריך לשים לתופעה הזאת סוף.

מעסיק שמתנהג ככה למועמדים פוטנציאלים - סביר שיתנהג ככה גם לעובדים שלו.

ועדיין כולי תקווה שזה רק בירוקרטיה והכל מתעכב בגלל הקורונה.

ואני לתומי חשבתי שהייתי בסדר ופשוט לא מצויין והם מראיינים בנתיים מועמדים אחרים בזמן שאני על "אש קטנה"

Et1

משתמש ותיק
דירוג
512
הם מראיינים בנתיים מועמדים אחרים בזמן שאני על "אש קטנה"
מאוד יכול להיות שהגיוס לא דחוף להם והם ממשיכים לראיין ויקבלו החלטה בהמשך.
לא ברור לי מה גורם למעסיקים להתנהג ככה, הם מצפים שתישב בבית ותסתכל על השמיים בצפייה לשיחה מהם ?

Shaz

משתמש בכיר
דירוג
1,644
מאוד יכול להיות שהגיוס לא דחוף להם והם ממשיכים לראיין ויקבלו החלטה בהמשך.
לא ברור לי מה גורם למעסיקים להתנהג ככה, הם מצפים שתישב בבית ותסתכל על השמיים בצפייה לשיחה מהם ?
לא יודע.. בכל אופן אני לא מחכה רק להם

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N מעבר מקופת גמל להשקעה לIB שוק ההון 2
Oyi מעבר מעצמאי לחברה בע"מ מיסים 22
ק מעבר לבנק מMEXEM (IB הישראלי) שוק ההון 1
unrealx מעבר בין עבודות - מה חשוב לדעת? פוסטים מאיכות נמוכה 27
C מעבר למסלול פנסיה "בטוח" לפני תיקון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
R התלבטות לגבי מעבר להלמן למיטב לאור הרכישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
F הראל - מעבר מסלול לעוקב S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ttmoon שאלה לגבי חשבון השקעות עצמאי אל מול קרן השתלמות (מעבר להפקדות מעסיק) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ב מעבר בין מסלולי קרן פנסייה לפני/בזמן משבר שוק ההון 1
M מעבר מביטוח מנהלים לפנסיה שוק ההון 0
י למה לשוק יש נטייה לגדול אקספוננציאלית? יש לכך הסבר תיאורטי מעבר לתצפיות אמפיריות? שוק ההון 31
Yos מעבר מביטוח מנהלים לפנסיה שוק ההון 10
I מעבר לvt בלבד שוק ההון 1
T הפקדה חודשית מעבר לתקרה בפנסיה צרכנות פיננסית 3
חורש מעבר בין בורסות שוק ההון 3
ב מעבר קרן פנסיה והסדר ריסק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
1 מעבר לפנסיה של אלדובי מחקת סנופי בזמן ריסק צרכנות פיננסית 0
א מעבר להייטק- מה באמת קורה שם התפתחות אישית 49
E מעבר מתפקיד פיתוחי לתפקיד ניהולי (תוכנה) - אודה לעצתכם אוף טופיק 3
S כדאיות מעבר מתיק מנוהל לניהול עצמאי שוק ההון 1
E מעבר לIRA, שילוב צוברת ומחלקת שוק ההון 1
S ״תזמון״ מעבר לברוקר זר לפני סוף השנה? צרכנות פיננסית 10
adisolo מעבר למסלול סנופי קופת גמל שוק ההון 0
E מחשבות מעבר לגשר. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
M שיחת הפחדה ממנורה עקב בקשת מעבר להלמן אלדובי צרכנות פיננסית 31
M אופטימיזציה של מעבר מברוקר ישראלי לברוקר זר + שילוב חשבון בנק אמריקאי צרכנות פיננסית 34
E מעבר קרן השתלמות ל IRA? שוק ההון 1
Y אפיקי השקעה המתאימים לפני מעבר זמני לארה"ב? שוק ההון 7
N כדאיות מעבר מSPY לבלאקרוק בשקלים שוק ההון 22
Shaz מעבר בין מסלולי פנסיה צרכנות פיננסית 1
ש האם יש מעבר מהשקעה בסנופי להשקעה בfaamg שוק ההון 37
O מעבר בין אוניברסיטאות אוף טופיק 8
נ קרן השתלמות מעבר עבודה שוק ההון 0
P חשבוניות ידניות - מעבר בין עוסק מורשה לפטור צרכנות פיננסית 23
C מעבר לבית על גלגלים צריך ייעוץ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
H מעבר מקרן סל תכלית s&p500 1144385 לקרן שקלית של בלקרוק שוק ההון 10
Y מעבר מהנדסה אזרחית להיי טק התפתחות אישית 11
א האם בתי ההשקעות יכולים לתזמן את תאריכי מעבר המסלולים? שוק ההון 11
N מעבר לInteractive Brokers שוק ההון 3
נ בואו נדבר על הנושא האהוב עליכם - מעבר לIB צרכנות פיננסית 9
נ מעבר מקרן מחקה אחת לשנייה - גמל פנסיוני שוק ההון 11
E איך להשקיע לטווח הארוך עם מעבר בין מדינות? שוק ההון 0
G מעבר מהבנק למסחר עצמאי (במיטב דש טרייד) צרכנות פיננסית 4
A שאלה תוך כדי מעבר לאינטראקטיבי ישראל שוק ההון 3
א מעבר מביטוח מנהלים לקרן פנסיה כללית (משלימה) צרכנות פיננסית 1
M בתהליך מעבר לIra שוק ההון 6
Wonko מעבר לIRA בקרן השתלמות שוק ההון 91
1 הבדלי תשואות בין קרנות בלקרוק ישראל לבלקרוק בלונדון מעבר לשער דולר-שקל שוק ההון 4
U דעתכם לגבי קרן השתלמות, מעבר מהראל לאטשולר צרכנות פיננסית 1
ת החזר הון מעבר שיחה עם פקיד בבית השקעות שוק ההון 9

נושאים דומים

למעלה