• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מעבר ראיון עבודה לעבודה ראשונה בהייטק

יכול להיות שלשתי הגישות יש יתרונות וחסרונות?
ולא צריך לזלזל בגישה השנייה רק כי לדעתכם הגישה שלכם יותר נכונה?

יכול להיות שלשתי הגישות יש יתרונות וחסרונות?
לא.
ולא צריך לזלזל בגישה השנייה רק כי לדעתכם הגישה שלכם יותר נכונה?
לא.

כל האמת נמצאת אצלי, לפי הגדרה.

ברור שזה מורכב, ושיש תפקידים שדורשים proficiency ספציפי. והאמת שאחת הדרכים לברר יכולת למידה והבנה, זה סוגים מסוימים של שאלות טכניות ספציפיות.

אבל השאלה, לדעתי, מה המטרה של התהליך...

המציאות היא שיש אכן הרבה אנשים מאוד מוכשרים שרוצים להגיע לחברות האלו, והם עדיין טיפה בים ביחס לאנשים שלא רוצים להגיע אליהן
מקור?
זה שבן אדם מכיר טכנולוגיה ספציפית, או עולם תוכן ספציפי, לעומק - אומר שיש לו את היכולת והידע להתעמק גם בטכנולוגיות אחרות שאולי יחליפו אותה בעתיד.
מסכים לגמרי. וזה גם חשוב בעיני.
אבל המטרה בשאלות כאלה, היא לנסות להעריך את היכולת הזאת. לא אכפת לי אם היא מתבטאת בטכנולוגיה שלא רלוונטית אלינו.
זה שבן אדם יודע למצוא לולאה ברשימה מקושרת לא אומר כלום על כלום, ולצערי יצא לי לעבוד לא מעט עם אנשים שהבעיות היחידות שהם יודעים לפתור הן על הלוח בראיון.
1. צודק. זאת אכן בעיה. ויכולת לכתוב קוד זה מאוד חשוב. מנפנפי ידיים זה פח. לדעתי, כתיבת קוד לבעיה אלגוריתמית, או טכנית מורכבת חייב להיות חלק מהראיון (צ'אט, פתרון מבוך, לדוגמה).

2. העיניין, שזה משהו שאפשר להתמודד איתו. מי שיודע לפתור בעיות על הלוח (אבל באמת), בקלות ידע להיות לתכנת. להפך? כנראה, שאין שם עם מי לדבר...

לא, היא תלויה ביכולת שלו לשווק את הביצועים של המנדסים שלו למנהל שלו ולקחת קרדיט גדול ככל האפשר עליהם
לא. היא תלויה (בין השאר) ברווחים שהמוצר מכניס. שזה נתון מספרי ששום כמות של "שיווק" לא תשנה. ומצידי שישווק עד מחר זה רק יעלה את הבונוס שלי.

"מפתח Frontend עם נסיון ב-React", לא "ממיין עצים ומערכים".
זה שורש המחלוקת בנינו.
בחצי השנה האחרונה היינו צריכים, בקבוצה שלי, לממש cache , ולממש שני אלגוריתמים דיי מורכבים בתורת הגרפים, אחד ידוע, ואחד ספציפי אלינו וגם distributed וכאלה. ולא, לא היו פתרונות מדף שיכולנו לאמץ. ללמוד ריאקט היה החלק הקל מבחינת אלה שעשו פרונט אנד אצלנו...

בזמן הזה לי אישית יצא ללמוד ריאקט

המציאות היא שיש אכן הרבה אנשים מאוד מוכשרים שרוצים להגיע לחברות האלו, והם עדיין טיפה בים ביחס לאנשים שלא רוצים להגיע אליהן.
אני לא מסכים לגבי ה"טיפה בים". דיברתי עם אנשים רבים שלא עובדים בחברות FAANG וחברות גדולות אחרות.
אף אחד מהם לא היה במצב שהייתה לו הצעה ביד מהחברות האלה והוא סירב לטובת סטרטאפ. אני בעצמי עובד בסטרטאפ ולא התקבלתי לחברות הגדולות.
אדם עם משכנתא וילדים שיש לו אפשרות לעבור בחברה גדולה ויציבה עם הטבות רבות לא יוותר על זה לטובת "אתגר".

יוצאי הדופן הם כמובן כאלה שעבדו כבר 5-10 שנים בחברות הגדולות וחסכו מספיק כסף ויש להם אפשרות לקחת סיכון.

יוצאי הדופן הם כמובן כאלה שעבדו כבר 5-10 שנים בחברות הגדולות וחסכו מספיק כסף ויש להם אפשרות לקחת סיכון.
רוב הקהל של הסטארטאפים בארץ זה בני 20 יוצאי צבא... יחידות טכנולוגיות וזה...

זה שורש המחלוקת בנינו.
בחצי השנה האחרונה היינו צריכים, בקבוצה שלי, לממש cache , ולממש שני אלגוריתמים דיי מורכבים בתורת הגרפים, אחד ידוע, ואחד ספציפי אלינו וגם distributed וכאלה. ולא, לא היו פתרונות מדף שיכולנו לאמץ. ללמוד ריאקט היה החלק הקל מבחינת אלה שעשו פרונט אנד אצלנו...

בזמן הזה לי אישית יצא ללמוד ריאקט

אלו דוגמאות מצוינות שממחישות בדיוק את הנקודה שלי.
כאשר אותו אדם שמימש את האלגוריתם שציינת ילך להתראיין במקום עבודה אחר בעוד שנתיים-שלוש, הוא לא ימדד על העבודה המרשימה שהוא עשה בפועל, אלא על היכולת שלו לפתור - על הלוח, בעשרים דקות - בעיה שהמראיין ישלוף מתוך ספר. אם הוא לא יצליח לפתור אותה לשביעות רצונו של המראיין, אתה חושב שזה מעיד על היכולות שלו יותר מהנסיון שלו בפועל?

אני לא מסכים לגבי ה"טיפה בים". דיברתי עם אנשים רבים שלא עובדים בחברות FAANG וחברות גדולות אחרות.
אף אחד מהם לא היה במצב שהייתה לו הצעה ביד מהחברות האלה והוא סירב לטובת סטרטאפ. אני בעצמי עובד בסטרטאפ ולא התקבלתי לחברות הגדולות.
אדם עם משכנתא וילדים שיש לו אפשרות לעבור בחברה גדולה ויציבה עם הטבות רבות לא יוותר על זה לטובת "אתגר".

אני יכול לדבר רק מהנסיון שלי ושל אנשים שאני מכיר - אחד עשה רילוקיישן לקנדה כדי לעבוד באמזון והתפטר אחרי חמישה חודשים. אחר עבר לאמזון בישראל לפני שלושה חודשים וכבר נמצא בתהליך מתקדם בחברה שאני עובד בה (שהיא לא FAANG). אני גם מכיר לא מעט אנשים אחרים שעובדים באמזון, חלקם אכן חכמים מההייטקיסט הממוצע, אחרים ברמה נמוכה למדי שעדיין עברו את הראיונות בהצלחה.

אחי, אמזון לא חברה טובה...
אלו דוגמאות מצוינות שממחישות בדיוק את הנקודה שלי.
כאשר אותו אדם שמימש את האלגוריתם שציינת ילך להתראיין במקום עבודה אחר בעוד שנתיים-שלוש, הוא לא ימדד על העבודה המרשימה שהוא עשה בפועל, אלא על היכולת שלו לפתור - על הלוח, בעשרים דקות - בעיה שהמראיין ישלוף מתוך ספר. אם הוא לא יצליח לפתור אותה לשביעות רצונו של המראיין, אתה חושב שזה מעיד על היכולות שלו יותר מהנסיון שלו בפועל?
אבל זאת השגה על התהליך עצמו... זה שונה ממה שכתבת מקודם....
וברור שהתהליך עצמו הוא פח. יש לך 40-90 דקות להעריך את האינטליגנציה של אדם, את הכישורים שלו, ואיך יהיה לעבוד איתו. והוא לחוץ, ואתה מריץ בראש שיקולים של ניהול סיכונים...

זה נכון גם לראיון עבודה שניה בהייטק?

בראיון לעבודה שניה בהייטק שואלים על העבודה הקודמת שלך. זה בערך ההבדל היחיד בין הראיון עבודה ראשונה לשניה, אבל זה הבדל משמעותי וצריך לבוא מאוד מוכן לענות על שאלות כמו "על איזה מוצר עבדתם", "מה היה התפקיד שלך בצוות", וכו'.

בראיון לעבודה שניה בהייטק שואלים על העבודה הקודמת שלך. זה בערך ההבדל היחיד בין הראיון עבודה ראשונה לשניה, אבל זה הבדל משמעותי וצריך לבוא מאוד מוכן לענות על שאלות כמו "על איזה מוצר עבדתם", "מה היה התפקיד שלך בצוות", וכו'.
יום ראשון יש לי ראיון
מקווה לטוב למרות שאני חלוד מאוד וסביר מאוד שאני לא עובר

זה שלא חזרו אלי אחרי שבוע זה רע או טוב?
זה כמעט בוודאות אומר שלא עברת. זה מצב העניינים הטבעי - רוב הראיונות לא ממשיכים הלאה, והמיומנות במעבר ראיון משתפרת עם הניסיון. אם אתה רציני בענייני חיפוש עבודה, הצעד הבא שלך הוא להתאמן על מה שנראה לך שלא הרשמת בראיון, להמשיך לשלוח קו"ח, ולקבוע חמישה ראיונות נוספים.

שאל גם חברים מהלימודים אם מחפשים אצלם עובדים, זה אפיק מאוד יעיל.

זה שלא חזרו אלי אחרי שבוע זה רע או טוב?
זה נראה כאילו נפלת על חברת הייטק בקטגוריה 2 של ביזיון.
תתעודד, כי אני מכיר אנשים שנפלו על קטגוריה 1 שזה להזמין את המועמד אחרי הראיון כדי להסביר לו על התנאים ועל כל מה מסביב, ואז בסוף היום(!!!) להודיע שהם בחרו להמשיך עם מתמודד אחר.
בכל מקרה, לדעתי הדבר המועיל שאתה יכול לעשות עכשיו זה להזהיר את כל חבריך שלא ללכת להתראיין שם.
צריך לשים לתופעה הזאת סוף.

מעסיק שמתנהג ככה למועמדים פוטנציאלים - סביר שיתנהג ככה גם לעובדים שלו.

ועדיין כולי תקווה שזה רק בירוקרטיה והכל מתעכב בגלל הקורונה.

זה נראה כאילו נפלת על חברת הייטק בקטגוריה 2 של ביזיון.
תתעודד, כי אני מכיר אנשים שנפלו על קטגוריה 1 שזה להזמין את המועמד אחרי הראיון כדי להסביר לו על התנאים ועל כל מה מסביב, ואז בסוף היום(!!!) להודיע שהם בחרו להמשיך עם מתמודד אחר.
בכל מקרה, לדעתי הדבר המועיל שאתה יכול לעשות עכשיו זה להזהיר את כל חבריך שלא ללכת להתראיין שם.
צריך לשים לתופעה הזאת סוף.

מעסיק שמתנהג ככה למועמדים פוטנציאלים - סביר שיתנהג ככה גם לעובדים שלו.

ועדיין כולי תקווה שזה רק בירוקרטיה והכל מתעכב בגלל הקורונה.

ואני לתומי חשבתי שהייתי בסדר ופשוט לא מצויין והם מראיינים בנתיים מועמדים אחרים בזמן שאני על "אש קטנה"

הם מראיינים בנתיים מועמדים אחרים בזמן שאני על "אש קטנה"
מאוד יכול להיות שהגיוס לא דחוף להם והם ממשיכים לראיין ויקבלו החלטה בהמשך.
לא ברור לי מה גורם למעסיקים להתנהג ככה, הם מצפים שתישב בבית ותסתכל על השמיים בצפייה לשיחה מהם ?

מאוד יכול להיות שהגיוס לא דחוף להם והם ממשיכים לראיין ויקבלו החלטה בהמשך.
לא ברור לי מה גורם למעסיקים להתנהג ככה, הם מצפים שתישב בבית ותסתכל על השמיים בצפייה לשיחה מהם ?
לא יודע.. בכל אופן אני לא מחכה רק להם

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A מעבר כספים לIB ושימוש כללי בIB (העולמי) שוק ההון 14
M מעבר לקרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
משה Barista fire - מעבר למשרה חלקית במקביל למשיכה מתיק ההשקעות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
flower שינוי בביטוחי הבריאות - מעבר אוט' מביטוח ניתוחים "השקל הראשון" ל"משלים שב"ן" צרכנות פיננסית 9
ש הגדלת הפרשת חלק עובד לקרן השתלמות מעבר ל-2.5% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
littleSeal מעבר מעוסק זעיר לחברה גדולה יזמות והגדלת הכנסות 0
G מעבר מ-VTI ל-1183441 INVESCO S&P 500 UCITS ETF שקלית שוק ההון 15
מ מעבר למסלול מניות בקרן פנסיה בגיל 47 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 34
Y מעבר בין בתי השקעות וטופס 867 שוק ההון 5
F מעבר לעצמאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
I מעבר קרן השתלמות ואיפוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N מעבר חברת סלולר צרכנות פיננסית 2
AlexNOSAM מעבר לארצות הברית - מה לעשות עם הפנסיות וקה״שים למיניהם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
M מעבר לIRA, הסכנה שלא מדברים עליה שוק ההון 26
R מעבר לבלינק שוק ההון 1
מ מכירת קרן כספית ביום האחרון בשנת המס בעקבות מעבר לתושבות מס אמריקאית מיסים 4
B רכישת מקרר - מעבר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
A מעבר לקטנוע חשמלי - כדאיות כלכלית לעומת חסרון טווח הנסיעה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
י כדאיות מעבר לIKBR שוק ההון 7
I שאלות בסיסיות על מעבר מקרנות אמריקאיות אל קרנות איריות\ישראליות שוק ההון 6
ב האם מעבר בין מסלולי השקעה בקרן הפנסיה מצריך חיתום רפואי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
D השוואת דמי ניהול או מעבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
S התייעצות - מעבר ל-IRA (קרן השתלמות + קופת גמל) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
L מעבר IRA בקה"ש בלבד או קה"ש + פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 47
ד מעבר מפיקדון צמוד מדד לקרן כספית שוק ההון 3
M מעבר מחשבון אינטראקטיב בורקס ישאל לארה"ב? משהו השתנה? שוק ההון 1
G הרעה בדמי ניהול בגמל וקרן השתלמות עקב מעבר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
C מעבר לקנדה כתעודת ביטוח אוף טופיק 31
ט מעבר למדינה אחרת, מה הדרך הטובה ביותר להתנהל מבחינת המרה? צרכנות פיננסית 0
דו דו תהליך מעבר לגלובלנט קה״ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ו בירור הליך מעבר בין בתי השקעות ישראליים צרכנות פיננסית 4
T האם כדאי למשוך כספים מקרנות פנסיה/השתלמות מעבר לתקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M מעבר למערכת פתוחה בבית השקעות שוק ההון 3
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
כ קרן השתלמות מעבר לתקרה - חסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
T מעבר מארה"ב לאירופה - אשמח להתייעצות שוק ההון 0
T התייעצות לגבי מעבר מארה"ב לאירופה (לא אזרח אמריקאי, לא תושב ישראל, כן אזרח של מדינת באיחוד האירופי) אוף טופיק 1
M מעבר לגלובלנט IRA פוסטים מאיכות נמוכה 4
T מעבר מבנק לבית השקעות בתיק מעורב שוק ההון 0
T קה"ש ופנסיה מעבר לתקרה - אופציות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
N מעבר בנק - איך מתבצעת בפועל קבלת ההטבות/התמקחות? צרכנות פיננסית 2
Z מעבר לקרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ישראלי מצוי זוג אזרחים אירופאים עם נכות - מעבר לחו״ל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
M מעבר מתיק מנוהל בבורסת ת"א לתיק פסיבי מבוסס מדד עולמי שוק ההון 16
G מעבר בין מסלולי הביטוח בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S מעבר למיטב מ-IBI צרכנות פיננסית 7

נושאים דומים

Back
למעלה