מעבר ראיון עבודה לעבודה ראשונה בהייטק

Captain Sparo

משתמש ותיק
דירוג
1,111
לא ברור לי מה גורם למעסיקים להתנהג ככה, הם מצפים שתישב בבית ותסתכל על השמיים בצפייה לשיחה מהם ?
מה זה משנה למה הם מצפים?
כשחיפשתי עבודה, עשיתי ראיונות בחבילות. אני אפילו לא זוכר לאיזה חברות התראיינתי ומי חזר אליי ומי לא.
המצב האידיאלי זה להגיע למגעים מתקדמים עם 2 חברות במקביל ולתת להם לריב עליך.

Shaz

משתמש בכיר
דירוג
1,736
זה נראה כאילו נפלת על חברת הייטק בקטגוריה 2 של ביזיון.
תתעודד, כי אני מכיר אנשים שנפלו על קטגוריה 1 שזה להזמין את המועמד אחרי הראיון כדי להסביר לו על התנאים ועל כל מה מסביב, ואז בסוף היום(!!!) להודיע שהם בחרו להמשיך עם מתמודד אחר.
בכל מקרה, לדעתי הדבר המועיל שאתה יכול לעשות עכשיו זה להזהיר את כל חבריך שלא ללכת להתראיין שם.
צריך לשים לתופעה הזאת סוף.

מעסיק שמתנהג ככה למועמדים פוטנציאלים - סביר שיתנהג ככה גם לעובדים שלו.

ועדיין כולי תקווה שזה רק בירוקרטיה והכל מתעכב בגלל הקורונה.
כנראה יש להם שפע כזה גדול של מועמדים אז הם יכולים לעשות מה שבא להם

ההוא

משתמש ותיק
דירוג
769
קרה לי שחברה קטנה לא חזרה אלי אחרי ראיון והתבאסתי מזה. שנים אחר כך דיברתי עם מישהו משם וגיליתי שהפרוייקט בוטל ולכן לא חזרו אלי...

פשוט להמשיך הלאה.

vigaror

משתמש ותיק
דירוג
141

minimizer

משתמש ותיק
דירוג
1,144
אה, אני לא יודע, אבל בסוף המעבר לא קרה (ייתכן שהוא לא עבר את הראיונות או שהוא החליט להשאר באמזון, אין לי מושג).

sogi

משתמש בכיר
דירוג
1,963
גם אם זה מקום עבודה גרוע, אני חושב שכדאי לשבת שם איזה שנה.
כי אם עושים את זה, אז זה עוזר אחר כך במקומות הבאים.
שורת FAANG בקורות חיים זה משהו שמשדר למעסיקים שמדובר במישהו רציני וטוב מבחינה מקצועית.
שורת FAANG >> שורת טכניון.

unsullied

משתמש ותיק
דירוג
204
אז אין לך תואר במדעי המחשב?
הידע שלך הוא נטו דרל תוכנית ההסבה?
מניין לך שאת ברמה בכלל?

לא יודע מה הייתה כוונת המשורר, אבל מכיוון שניתן לפענח את ההודעה בבוטות היא נפסלה על הסף.

הייתי רוצה להפנות תשומת לב לכך שהשקעת מחשבה ותשובה מנומקת לשאלות בסגנון יכולה דווקא היא להוות את היתרון היחסי שיוביל את הצד השני למסקנה למה דווקא את המרואיין הזה כדאי לו לקחת.
אישית, הייתי אפילו מגדיל ומכין FAQ במסמך לעצמי (כדי להימנע מנפנופי ידיים וכדי להשחיז ניסוחים) ואז בודק האם התשובות משכנעות אותי? אחרי שאגיד לעצמי שכן יש סיכוי גדול משמעותית לשכנע אחרים (ותחת כל התנאים הלא נוחים של ראיון).
וגם לקחת בחשבון שמראיינים לתפקיד ראשון לרוב מבינים שחלק מהתפקיד הבא שלהם (של המראיין) הוא להכשיר את העומד מולו. האם עבר מסר שיהיה למראיין קל? האם יידרש להרבה או קצת הכוונה? האם המראויין עצמאי? מצליח בלימוד לבד?

Lucy

משתמש בכיר
דירוג
1,332
לא יודע מה הייתה כוונת המשורר, אבל מכיוון שניתן לפענח את ההודעה בבוטות היא נפסלה על הסף.

הייתי רוצה להפנות תשומת לב לכך שהשקעת מחשבה ותשובה מנומקת לשאלות בסגנון יכולה דווקא היא להוות את היתרון היחסי שיוביל את הצד השני למסקנה למה דווקא את המרואיין הזה כדאי לו לקחת.
אישית, הייתי אפילו מגדיל ומכין FAQ במסמך לעצמי (כדי להימנע מנפנופי ידיים וכדי להשחיז ניסוחים) ואז בודק האם התשובות משכנעות אותי? אחרי שאגיד לעצמי שכן יש סיכוי גדול משמעותית לשכנע אחרים (ותחת כל התנאים הלא נוחים של ראיון).
וגם לקחת בחשבון שמראיינים לתפקיד ראשון לרוב מבינים שחלק מהתפקיד הבא שלהם (של המראיין) הוא להכשיר את העומד מולו. האם עבר מסר שיהיה למראיין קל? האם יידרש להרבה או קצת הכוונה? האם המראויין עצמאי? מצליח בלימוד לבד?

כל הדברים שאמרת נכונים, ואם @אחד שלא יודע היה מתנסח בצורה מכבדת הוא היה מקבל ממני תשובה אחרת. אבל לזלזל בי בלי להכיר אותי זה לא משהו שאני יכולה לקבל.

סוס מירוץ

משתמש רשום
דירוג
0
גם אם את לא עובדת עכשיו במקום עבודה, יש לך עכשיו עבודה במשרה מלאה - להתקבל למשרה הראשונה שלך, אחרי זה יהיה בסדר גודל יותר קל.

זה לא נאמר, אבל אני מקווה שזה ברור - את צריכה להתפשר בהמון דברים במקום עבודה שאת מחפשת עכשיו - מיקום, שכר, עניין וכד - אין לך פריווילגיה להיות בררנית. ברגע שתצברי נסיון של כמה שנים יהיה לך הרבה יותר קל להגיע למקום עבודה הבא ושם תוכלי להיות יותר בררנית. הסייג הוא שאת צריכה להתמקצע, כך שלמשל אם במקום עבודה הראשון שלך עוסק בפיתוח web, הנסיון שלך יעזור לך להתקבל למשרה הבאה בפיתוח web אבל לא יעזור במובייל.
אז אל תתחילי להתמקצע בתחום שאת לא רוצה לעסוק בו בעתיד.
@adamshalev
האם לא כל ניסיון תורם?
אם למשל התקבלתי לעבודה בחברה בסדר גודל של 500 עובדים כQA או כאנליסט, אבל השאיפה שלי בכלל להיות מפתח מובייל או web ופשוט לא הצלחתי למצוא משרות בתחום בחצי השנה האחרונה, זה משהו שיכול לעכב אותי? יכול להזיק?
האם עדיף "לקורות החיים" שורה של עבדתי בחברה X המצליחה בתפקיד y, נחותה מ"עבדתי בחברה שאתם לא מכירים אך בתפקיד מפתח מובייל?"

adamshalev

מודרטור
דירוג
19,043
@adamshalev
האם לא כל ניסיון תורם?
אם למשל התקבלתי לעבודה בחברה בסדר גודל של 500 עובדים כQA או כאנליסט, אבל השאיפה שלי בכלל להיות מפתח מובייל או web ופשוט לא הצלחתי למצוא משרות בתחום בחצי השנה האחרונה, זה משהו שיכול לעכב אותי? יכול להזיק?
האם עדיף "לקורות החיים" שורה של עבדתי בחברה X המצליחה בתפקיד y, נחותה מ"עבדתי בחברה שאתם לא מכירים אך בתפקיד מפתח מובייל?"
נסיון כ-QA לא עוזר אם אתה מתראיין לתפקיד של מפתח.
אבל - עבודה כ-QA יכולה להיות מקפצה להסבה למפתח בחברה שבה אתה עובד. אם אתה מראה רצון ויכולת ללמוד ונכנס לתחומים של QA automation עם קוד, אולי תוכל לעבור לתפקיד של מפתח. אתה יכול לנסות להבין מראש אם זאת אפשרות בכלל בחברה הרלוונטית, אבל זה לא משהו שאפשר לבנות עליו.

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,051
יש לך מושג איפה אפשר להשיג אותו בארץ בתקופה המשוגעת הזאת לא בא לי להזמין מחול ושיגיע עוד שנה
1. אני חושב שאם תזמין מחול הוא יכול להיות פה תוך שבוע.
2. אפשר להזמין דיגיטלי ואז הוא פה תוך כמה שניות.
3. יש שמועות ששמעתי פעם, שאין את הספר בביט-טורנט, ושאי אפשר להוריד אותו משם. מה גם, שלו היה ניתן, זה כמובן לא חוקי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A מעבר מInteractive brokers ל-tdameritrade ברוקרים ופלטפורמות מסחר 18
T הפרשה מעבר לתקרה לפנסיה משלימה או לגמל ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Y אסטרטגיית מעבר מתיק מנוהל בבנק לבית השקעות שוק ההון 0
ס הפקדה לקרן פנסיה מחקה sp מעבר לתקרה והקצאת נכסים בתיק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
N מעבר מקופת גמל להשקעה לIB שוק ההון 2
Oyi מעבר מעצמאי לחברה בע"מ מיסים 22
ק מעבר לבנק מMEXEM (IB הישראלי) שוק ההון 1
unrealx מעבר בין עבודות - מה חשוב לדעת? פוסטים מאיכות נמוכה 27
C מעבר למסלול פנסיה "בטוח" לפני תיקון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
R התלבטות לגבי מעבר להלמן למיטב לאור הרכישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
F הראל - מעבר מסלול לעוקב S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ttmoon שאלה לגבי חשבון השקעות עצמאי אל מול קרן השתלמות (מעבר להפקדות מעסיק) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ב מעבר בין מסלולי קרן פנסייה לפני/בזמן משבר שוק ההון 1
M מעבר מביטוח מנהלים לפנסיה שוק ההון 0
י למה לשוק יש נטייה לגדול אקספוננציאלית? יש לכך הסבר תיאורטי מעבר לתצפיות אמפיריות? שוק ההון 31
Yos מעבר מביטוח מנהלים לפנסיה שוק ההון 10
I מעבר לvt בלבד שוק ההון 1
T הפקדה חודשית מעבר לתקרה בפנסיה צרכנות פיננסית 3
חורש מעבר בין בורסות שוק ההון 3
ב מעבר קרן פנסיה והסדר ריסק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
1 מעבר לפנסיה של אלדובי מחקת סנופי בזמן ריסק צרכנות פיננסית 0
א מעבר להייטק- מה באמת קורה שם התפתחות אישית 49
E מעבר מתפקיד פיתוחי לתפקיד ניהולי (תוכנה) - אודה לעצתכם אוף טופיק 3
S כדאיות מעבר מתיק מנוהל לניהול עצמאי שוק ההון 1
E מעבר לIRA, שילוב צוברת ומחלקת שוק ההון 1
S ״תזמון״ מעבר לברוקר זר לפני סוף השנה? צרכנות פיננסית 10
adisolo מעבר למסלול סנופי קופת גמל שוק ההון 0
E מחשבות מעבר לגשר. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
M שיחת הפחדה ממנורה עקב בקשת מעבר להלמן אלדובי צרכנות פיננסית 31
M אופטימיזציה של מעבר מברוקר ישראלי לברוקר זר + שילוב חשבון בנק אמריקאי צרכנות פיננסית 34
E מעבר קרן השתלמות ל IRA? שוק ההון 1
Y אפיקי השקעה המתאימים לפני מעבר זמני לארה"ב? שוק ההון 7
N כדאיות מעבר מSPY לבלאקרוק בשקלים שוק ההון 22
Shaz מעבר בין מסלולי פנסיה צרכנות פיננסית 1
ש האם יש מעבר מהשקעה בסנופי להשקעה בfaamg שוק ההון 37
O מעבר בין אוניברסיטאות אוף טופיק 8
נ קרן השתלמות מעבר עבודה שוק ההון 0
P חשבוניות ידניות - מעבר בין עוסק מורשה לפטור צרכנות פיננסית 23
C מעבר לבית על גלגלים צריך ייעוץ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
H מעבר מקרן סל תכלית s&p500 1144385 לקרן שקלית של בלקרוק שוק ההון 10
Y מעבר מהנדסה אזרחית להיי טק התפתחות אישית 11
א האם בתי ההשקעות יכולים לתזמן את תאריכי מעבר המסלולים? שוק ההון 11