• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחזור הלוואה שנלקחה מקרן השתלמות

• פותח הנושא GuyA
  • פורסם בתאריך

GuyA

משתמש רגיל
דירוג
527
הי,

פותח כדי לדעת אם מישהו ניסה ואם עושים עם זה בעיות כלשהן, לפני שאני פונה לחברה.

לקחתי הלוואה מאלטשולר בגובה 78% מקרן ההשתלמות לפני כחודשיים בריבית פריים כדי להתמנף ולהשקיע בשוק ההון קצת מעל 100% במניות.

התנאים להלוואה היו 3 שנים ואפשר להחזיר אותה בכל שלב בלי קנס כלשהו.

בדקתי עכשיו שוב באתר שלהם ומסתבר שהם הורידו את הריבית לפריים מינוס חצי.

מחזור הלוואה יחסוך לי כמה מאות רבות של שקלים בשנה בלי מאמץ.

ה"חשש" שלי זה שהם בירוקרטים ואם יאפשרו לי לעשות זה זה יהיה כרוך בהחזרת ההלוואה הקיימת ולקיחת הלוואה חדשה (מה שאומר למכור מניות כדי להחזיר כסף - עמלת מכירה + קנייה + מס רווחי הון, מה שמקטין את החיסכון).

למישהו יצא לעשות משהו כזה? הם או חברות אחרות מערימים קשיים (כמו להתכחש לתנאים האלו או לחייב להחזיר הלוואה) או שמסכימים?

מניסיון עם חברה אחרת, בתהליך מיחזור שאתה מתאר אין צורך להחזיר ואז לקבל בחזרה את כל ההלוואה החדשה. מקבלים רק את התוספת וזהו.

בדקתי איתם..
צריך להחזיר להם את ההלוואה ואז לקחת שוב. ניסתי להסביר להם שזה מטומטם וסתם יוצר בירוקרטיה לי ולהם, אבל אין עם מי לדבר.

בדקתי איתם..
צריך להחזיר להם את ההלוואה ואז לקחת שוב. ניסתי להסביר להם שזה מטומטם וסתם יוצר בירוקרטיה לי ולהם, אבל אין עם מי לדבר.
זה לא מטומטם. זה ניהול סיכונים. זה מוכיח להם שאתה עדיין נזיל ועומד בהתחייבות שלך להחזיר את ההלוואה בתום התקופה שהסכמתם.
האם אפשר היה לוותר על זה? בוודאי. האם זה חסר ערך לחלוטין עבור המלווה? לא.

זה לא מטומטם. זה ניהול סיכונים. זה מוכיח להם שאתה עדיין נזיל ועומד בהתחייבות שלך להחזיר את ההלוואה בתום התקופה שהסכמתם.
האם אפשר היה לוותר על זה? בוודאי. האם זה חסר ערך לחלוטין עבור המלווה? לא.

זה לא ניהול סיכונים, יש לזה ערך אחר עבור המלווה שהוא חיסכון בעלויות שלא קשור לניהול לסיכונים.
זה נראה לי דרך להקשות על המלווים כדי לחסוך עלויות במקרים כאלו, מבלי לסרב למחזור ההלוואה.
אם לקחתי הלוואה ל-3 שנים אני לא צריך להיות נזיל בכל כרגע במהלך התקופה הזאת, והם לא מצפים לזה.
הציפייה בגדול היא שמחיסכון שוטף למשל יהיה לי איך להחזיר את הכסף בעתיד. בנוסף, הדרך שלהם לניהול סיכונים צריכה להיות הסכום שקיים בקרן ההשתלמות - שעל בסיסו הרי לקחתי הלוואה זולה (זאת הסיבה שהלוואה זולה מלכתחילה).

כפי שכתבתי בהודעה הראשונה, לקחתי הלוואה ל-3 שנים ועברו חודשיים מאז שלקחתי אותה.
לכן, הוכחה שאני נזיל עכשיו לא מצמצת להם סיכונים לעוד 3 שנים מהיום (או שנתיים ו-10 חודשים אם לא היו מסכימים).

הייתי מצפה מהם לנהוג בצורה יותר שירותית שגם תצמצם להם בירוקרטיה פנימית במקרה הזה

לפני כמה חודשים חתמת איתם על עסקה לפי התנאים שהם הציעו בזמנו כי חשבת שהיא עסקה טובה עבורך. בינתיים הם שיפרו את ההצעה שלהם. אין להם סיבה לעשות לך את החיים קלים בלעבור להצעה החדשה כי הם מפסידים בה כסף לעומת העסקה שכבר חתמת מולם (אם ניקח את הדוגמה שלך לקצה, כל פעם שיורידו ריבית כל מי שכבר הלווה יבקש להקטין את הריבית וכל פעם שיעלו ריבית כמובן שכולם יישארו עם הריבית הנמוכה. זה כמובן לא כלכלי עבורם).

גם במוצרים אחרים שהמחיר ירד אחרי שקנית אתה לא יכול לבוא למוכר ולבקש לתקן את העסקה בדיעבד להיות לפי התנאים החדשים.

במוצרים אחרים כמו מחזור משכנתא?

בסדר אם הם עושים לי את החיים קלים אני מרוצה ורוצה להעמיק את הקשר איתם - אני יכול להעביר את קרן ההשתלמות שלי בקלות מחר למקום אחר, אני יכול לפתוח שם קופת גמל להשקעה, אני יכול לנהל או לא לנהל את קרן הפנסיה שלי שם.. אם אני מרוצה מההתנהלות של הגוף אני נוטה להמשיך לעבוד איתו והוא מרוויח. אם הגוף מסתכל אותי אני יכול לבחור לעבור לגוף אחר עם תודעת שירות גבוהה יותר.

ברור שהם מפסידים כסף, או מרוויחים פחות, ואני לא מצפה שהם יפנו אלי. אבל אם אני פניתי אליהם, וזה כנראה אחוז זניח של לקוחות שפונים אליהם, הייתי מצפה שבמקרה הזה ייתנו שירות מעל ומעבר, כי חצי אחוז שנתי על סכום כזה זה זניח עבורם, אבל היתרונות מבחינתם שאני אהיה לקוח מרוצה שמנהל שם לאורך שנים מאות אלפי שקלים ויותר לאורך שנים רבות הם גבוהים יותר.

מבחינתי בכל מקרה אין מה לדון בנושא הזה עוד.. שאלתי שאלה בתחילת הדיון, קיבלתי עליה תשובה.

כמובן זכותך לעבור בין קרנות כאוות נפשך.

נשמע שזה יותר עניין תפעולי ופחות עניין של ניהול סיכונים או דברים אחרים ברומו של עולם.
אם נפלת על חברה שאצלה זה מתבצע ככה תפעולית, אז ככה זה וזהו והם לא ישנו את זה בגלל לקוח אחד שמבקש שזה יתבצע אחרת.
לנסות תמיד אפשר כמובן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
BG-84 מחזור הלוואה לכל מטרה נדל"ן 5
א מחזור הלוואה ע" חשבון גמל/התשלמות נזילים. הלמן אלדובי צרכנות פיננסית 0
ו מחזור הלוואה צרכנות פיננסית 4
A מחזור פקדונות צמודים למדד – תוספת תשואה? צרכנות פיננסית 14
M מחזור משכנתא - שעבוד שני, מסלול משתנה צמוד נדל"ן 2
א מחזור משכנתא נדל"ן 12
T התייעצות - השפעה של הקמת מפעל מחזור פסולת ענק על ערך הדירה נדל"ן 4
עצמאי שמח פרעון חלקי /מלא או מחזור משכנתא נדל"ן 12
Adam Smith אופטימיזציה של מחזור משכנתא נדל"ן 10
א מחזור או פרעון חלקי של משכנתא - התלבטות נדל"ן 6
jinjiy כדאיות מחזור משכנתאות נדל"ן 28
א מחזור משכנתא צמודה למדד? נדל"ן 19
A כמה סוגיות בנושא הלוואות \ מחזור הלוואות בתקופת פריים עולה נדל"ן 3
ל כדאיות מחזור משכנתא עזרתכם. נדל"ן 6
tomchoook מחזור משכנתא - מה עלי לשאול בשיחה עם הנציג מהבנק? נדל"ן 20
י מחזור משכנתא נדל"ן 13
Emmanuel מחזור משכנתא בעייתי? נדל"ן 5
1337justme משמעות של מחזור מכירות מני"ע בדוח השנתי מיסים 8
M מימון לרכישת קרקע - משכנתא חדשה או מחזור? נדל"ן 5
S מחזור מכירות מעל 2.5 מיליון ש"ח בשנה מיסים 15
D מחזור משכנתא - האם לחכות? צרכנות פיננסית 1
Y מחזור משכנתא עם התקנות החדשות בריבות הפריים פוסטים מאיכות נמוכה 38
S קניה כאשר מחזור המסחר נמוך עם עושה שוק (בלאקרוק שקלי) שוק ההון 27
M גרירה, מחזור או פרעון המשכנתא נדל"ן 3
D שכירות מסחרית כאחוז מתוך מחזור אוף טופיק 1
ט מחזור משכנתא צרכנות פיננסית 1
F כדאיות מחזור משכנתא צרכנות פיננסית 1
סטרבו כדאיות מחזור משכנתא צרכנות פיננסית 12
azerbouf יעוץ: כספי פיצויים לצורך מחזור חלקי של משכנתא (בעלת ריבית הגבוה ביותר) נדל"ן 44
ת השקעה במנייה בעלת מחזור מסחר נמוך שוק ההון 6
A מחזור מסחר בקרנות סל שוק ההון 1
רוני הגנה כנגד מחזור עליות בשוק השכירויות. שוק ההון 25
ש מחזור משכנתא לצורך קניית דירה נוספת- האם אפשרי? נדל"ן 20
Jane Doe צמח קסום להקלה על כאבי מחזור אוף טופיק 0
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ח הלוואה מקרן השתלמות וקרן כספית פוסטים מאיכות נמוכה 3
ל האם למשוך קרן השתלמות לטובת סילוק הלוואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
M אינטראקטיב ברוקרס - הלוואה בדולרים ומכירה לשקלים? שוק ההון 6
א הלוואה דמי מפתח נדל"ן 1
ח הלוואה ארוכה עם החזר נמוך או קצרה בהחזר גבוה צרכנות פיננסית 2
D קרן השתלמות שמשתחררת לי (נושא- הלוואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
נ איזו הלוואה היא בתנאים טובים יותר צרכנות פיננסית 18
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
M חישוב החזר עבור הלוואה בריבית משתנה/צמודה צרכנות פיננסית 1
O האם לסגור הלוואה צרכנות פיננסית 1
S הלוואה כנגד התיק לצורך משכנתא? צרכנות פיננסית 9
9 משכנתא, או הלוואה מקופות גמל / השתלמות? נדל"ן 3