מחזור הלוואה שנלקחה מקרן השתלמות

• פותח הנושא GuyA
  • פורסם בתאריך

GuyA

משתמש סולידי
דירוג
72
הי,

פותח כדי לדעת אם מישהו ניסה ואם עושים עם זה בעיות כלשהן, לפני שאני פונה לחברה.

לקחתי הלוואה מאלטשולר בגובה 78% מקרן ההשתלמות לפני כחודשיים בריבית פריים כדי להתמנף ולהשקיע בשוק ההון קצת מעל 100% במניות.

התנאים להלוואה היו 3 שנים ואפשר להחזיר אותה בכל שלב בלי קנס כלשהו.

בדקתי עכשיו שוב באתר שלהם ומסתבר שהם הורידו את הריבית לפריים מינוס חצי.

מחזור הלוואה יחסוך לי כמה מאות רבות של שקלים בשנה בלי מאמץ.

ה"חשש" שלי זה שהם בירוקרטים ואם יאפשרו לי לעשות זה זה יהיה כרוך בהחזרת ההלוואה הקיימת ולקיחת הלוואה חדשה (מה שאומר למכור מניות כדי להחזיר כסף - עמלת מכירה + קנייה + מס רווחי הון, מה שמקטין את החיסכון).

למישהו יצא לעשות משהו כזה? הם או חברות אחרות מערימים קשיים (כמו להתכחש לתנאים האלו או לחייב להחזיר הלוואה) או שמסכימים?

yanosh34

משתמש ותיק
דירוג
970
מניסיון עם חברה אחרת, בתהליך מיחזור שאתה מתאר אין צורך להחזיר ואז לקבל בחזרה את כל ההלוואה החדשה. מקבלים רק את התוספת וזהו.

GuyA

משתמש סולידי
דירוג
72
בדקתי איתם..
צריך להחזיר להם את ההלוואה ואז לקחת שוב. ניסתי להסביר להם שזה מטומטם וסתם יוצר בירוקרטיה לי ולהם, אבל אין עם מי לדבר.

adamshalev

מודרטור
דירוג
20,267
בדקתי איתם..
צריך להחזיר להם את ההלוואה ואז לקחת שוב. ניסתי להסביר להם שזה מטומטם וסתם יוצר בירוקרטיה לי ולהם, אבל אין עם מי לדבר.
זה לא מטומטם. זה ניהול סיכונים. זה מוכיח להם שאתה עדיין נזיל ועומד בהתחייבות שלך להחזיר את ההלוואה בתום התקופה שהסכמתם.
האם אפשר היה לוותר על זה? בוודאי. האם זה חסר ערך לחלוטין עבור המלווה? לא.

GuyA

משתמש סולידי
דירוג
72
זה לא מטומטם. זה ניהול סיכונים. זה מוכיח להם שאתה עדיין נזיל ועומד בהתחייבות שלך להחזיר את ההלוואה בתום התקופה שהסכמתם.
האם אפשר היה לוותר על זה? בוודאי. האם זה חסר ערך לחלוטין עבור המלווה? לא.

זה לא ניהול סיכונים, יש לזה ערך אחר עבור המלווה שהוא חיסכון בעלויות שלא קשור לניהול לסיכונים.
זה נראה לי דרך להקשות על המלווים כדי לחסוך עלויות במקרים כאלו, מבלי לסרב למחזור ההלוואה.
אם לקחתי הלוואה ל-3 שנים אני לא צריך להיות נזיל בכל כרגע במהלך התקופה הזאת, והם לא מצפים לזה.
הציפייה בגדול היא שמחיסכון שוטף למשל יהיה לי איך להחזיר את הכסף בעתיד. בנוסף, הדרך שלהם לניהול סיכונים צריכה להיות הסכום שקיים בקרן ההשתלמות - שעל בסיסו הרי לקחתי הלוואה זולה (זאת הסיבה שהלוואה זולה מלכתחילה).

כפי שכתבתי בהודעה הראשונה, לקחתי הלוואה ל-3 שנים ועברו חודשיים מאז שלקחתי אותה.
לכן, הוכחה שאני נזיל עכשיו לא מצמצת להם סיכונים לעוד 3 שנים מהיום (או שנתיים ו-10 חודשים אם לא היו מסכימים).

הייתי מצפה מהם לנהוג בצורה יותר שירותית שגם תצמצם להם בירוקרטיה פנימית במקרה הזה

האזרח הקטן

משתמש בכיר
דירוג
1,520
לפני כמה חודשים חתמת איתם על עסקה לפי התנאים שהם הציעו בזמנו כי חשבת שהיא עסקה טובה עבורך. בינתיים הם שיפרו את ההצעה שלהם. אין להם סיבה לעשות לך את החיים קלים בלעבור להצעה החדשה כי הם מפסידים בה כסף לעומת העסקה שכבר חתמת מולם (אם ניקח את הדוגמה שלך לקצה, כל פעם שיורידו ריבית כל מי שכבר הלווה יבקש להקטין את הריבית וכל פעם שיעלו ריבית כמובן שכולם יישארו עם הריבית הנמוכה. זה כמובן לא כלכלי עבורם).

גם במוצרים אחרים שהמחיר ירד אחרי שקנית אתה לא יכול לבוא למוכר ולבקש לתקן את העסקה בדיעבד להיות לפי התנאים החדשים.

GuyA

משתמש סולידי
דירוג
72
במוצרים אחרים כמו מחזור משכנתא?

בסדר אם הם עושים לי את החיים קלים אני מרוצה ורוצה להעמיק את הקשר איתם - אני יכול להעביר את קרן ההשתלמות שלי בקלות מחר למקום אחר, אני יכול לפתוח שם קופת גמל להשקעה, אני יכול לנהל או לא לנהל את קרן הפנסיה שלי שם.. אם אני מרוצה מההתנהלות של הגוף אני נוטה להמשיך לעבוד איתו והוא מרוויח. אם הגוף מסתכל אותי אני יכול לבחור לעבור לגוף אחר עם תודעת שירות גבוהה יותר.

ברור שהם מפסידים כסף, או מרוויחים פחות, ואני לא מצפה שהם יפנו אלי. אבל אם אני פניתי אליהם, וזה כנראה אחוז זניח של לקוחות שפונים אליהם, הייתי מצפה שבמקרה הזה ייתנו שירות מעל ומעבר, כי חצי אחוז שנתי על סכום כזה זה זניח עבורם, אבל היתרונות מבחינתם שאני אהיה לקוח מרוצה שמנהל שם לאורך שנים מאות אלפי שקלים ויותר לאורך שנים רבות הם גבוהים יותר.

מבחינתי בכל מקרה אין מה לדון בנושא הזה עוד.. שאלתי שאלה בתחילת הדיון, קיבלתי עליה תשובה.

האזרח הקטן

משתמש בכיר
דירוג
1,520
כמובן זכותך לעבור בין קרנות כאוות נפשך.

yanosh34

משתמש ותיק
דירוג
970
נשמע שזה יותר עניין תפעולי ופחות עניין של ניהול סיכונים או דברים אחרים ברומו של עולם.
אם נפלת על חברה שאצלה זה מתבצע ככה תפעולית, אז ככה זה וזהו והם לא ישנו את זה בגלל לקוח אחד שמבקש שזה יתבצע אחרת.
לנסות תמיד אפשר כמובן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
BG-84 מחזור הלוואה לכל מטרה נדל"ן 5
א מחזור הלוואה ע" חשבון גמל/התשלמות נזילים. הלמן אלדובי צרכנות פיננסית 0
ו מחזור הלוואה צרכנות פיננסית 4
1 משמעות של מחזור מכירות מני"ע בדוח השנתי מיסים 1
M מימון לרכישת קרקע - משכנתא חדשה או מחזור? נדל"ן 5
S מחזור מכירות מעל 2.5 מיליון ש"ח בשנה מיסים 15
D מחזור משכנתא - האם לחכות? צרכנות פיננסית 1
Y מחזור משכנתא עם התקנות החדשות בריבות הפריים פוסטים מאיכות נמוכה 38
S קניה כאשר מחזור המסחר נמוך עם עושה שוק (בלאקרוק שקלי) שוק ההון 19
M גרירה, מחזור או פרעון המשכנתא נדל"ן 3
D שכירות מסחרית כאחוז מתוך מחזור אוף טופיק 1
ט מחזור משכנתא צרכנות פיננסית 1
F כדאיות מחזור משכנתא צרכנות פיננסית 1
סטרבו כדאיות מחזור משכנתא צרכנות פיננסית 12
azerbouf יעוץ: כספי פיצויים לצורך מחזור חלקי של משכנתא (בעלת ריבית הגבוה ביותר) נדל"ן 44
ת השקעה במנייה בעלת מחזור מסחר נמוך שוק ההון 6
O מחזור מסחר בקרנות סל שוק ההון 1
רוני הגנה כנגד מחזור עליות בשוק השכירויות. שוק ההון 25
ש מחזור משכנתא לצורך קניית דירה נוספת- האם אפשרי? נדל"ן 20
Jane Doe צמח קסום להקלה על כאבי מחזור אוף טופיק 0
S משכנתא בחול מול הלוואה בארץ נדל"ן 10
H תנאי הלוואה וחשבון עו"ש בבנק יהב צרכנות פיננסית 6
F הון עצמי לדירה - מכירת מניות, margin, הלוואה כנגד קה"ש או "למשכן" דירה של הורים? נדל"ן 13
י הלוואה צמודה למחירי דיור מיסים 12
L לקחתי הלוואה בריבית אפס צמודה... טעות? צרכנות פיננסית 3
F הלוואה כנגד פנסיה/קהש וכו, איך להשיג ריביות טובות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N הלוואה מקרן פנסיה ומקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
P קבלת הלוואה קצרה תוך כמה שעות? פוסטים מאיכות נמוכה 25
ח דוח שנתי - ריבית על הלוואה לא בנקאית מיסים 2
ת הלוואה כנגד שיעבוד תיק מניות. אפשרי? שוק ההון 25
stamEhad בניית תמהיל תיק השקעות שכולל הלוואה (שאלה טכנית) שוק ההון 3
ה הלוואה ללא ריבית צרכנות פיננסית 26
S הלוואה לצורך רכישת עסק+פרמטרים בחוזה רכישה התפתחות אישית 0
S כדאיות סגירת הלוואה כנגד נכס מניב לעומת אחזקה של אג"ח\מזומן נדל"ן 17
N הלוואה (לא משכנתא) לרכישת דירה בחו"ל נדל"ן 13
M הלוואה מהבנק למינוף צרכנות פיננסית 2
I הלוואה מקרן השתלמות בהלמן - לאור המיזוג עם הפניקס צרכנות פיננסית 11
cypriano de rore האם ניתן להעביר הלוואה בירושה בIB? שוק ההון 13
T הלוואה בקרן השתלמות IRA בסלייס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
י הלוואה בשעבוד קרן פנסיה לחברה אחרת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Z הלוואה לצורך השקעה שוק ההון 2
W שאלה לגבי הלוואה בריבית 0 שוק ההון 24
E הלוואה כדי להרוויח אוף טופיק 7
הרץ במבוך משיכה מחשבון השקעות מול הלוואה מקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
R החלפת מסלול לאחר הלוואה קופת גמל להשקעה- חברת כלל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y האם אפשר היום לקחת הלוואה בריבית קבועה ולהתחיל לשלם אותה רק עוד כמה שנים? צרכנות פיננסית 5
י לקיחת הלוואה לצורך השקעה במטבעות דיגיטליים השקעות אלטרנטיביות 24
T הלוואה לצורך הקמת מערכות סולאריות צרכנות פיננסית 1
ח הלוואה במסלול הלכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
F הלוואה על חשבון קרן השתלמות + קופת גמל - מה הקאץ'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5

נושאים דומים

למעלה