• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה עושים ?

• פותח הנושא Ehud
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.
שאלה:מה לגבי האסטרטגיה הגרעינית ? הוא אמר משהו ?
לא זוכר, צריך לשמוע שוב...

לדעתי האישית, שימוש בנשק גרעיני זה מוצא אחרון בלבד.
בכל המלחמות עד היום, מדינות ערב שאינן שכנות לנו רק שלחו חטיבות / החרימו אותנו ועוד, אבל לא באמת נלחמו בנו באופן מלא.
אם נשתמש בגרעין שלנו כנגד מדינה ערבית - אני מוכן להתערב שחלק ממדינות ערב שעד היום היו יחסית נייטרליות, יפתחו במלחמה מלאה נגדנו. ואז שיהיה לנו בהצלחה עם יחסי כוחות כאלו...
אגב, פקיסטן היא מדינה ערבית, וגם לה יש גרעין.

בנוסף, מזכיר ששימוש בנשק גרעיני אחרי שצבאות כבר נמצאים על הגבול - לא ממש יעזור...
אנחנו לא מעוניינים להפציץ קרוב אלינו, כי הזיהום הרדיו אקטיבי מתפשט (דרך רוח, מקורות מים, בעלי חיים, ועוד).

מנחש שאלו הסיבות שאנחנו עדיין מתחזקים צבא חזק, ולא סומכים על הגרעין שלנו.
המחיר של השימוש בגרעין הוא כל כך גבוה, שכבר עדיף לנו לשלם את מחיר הצבא.

בהתחשב בפרסומים הזרים אני לא מבין איך האויב עדיין מחזיק באשליה של "מהנהר עד לים", הרי ברור מה יקרה במקרה חיסולה של מדינת ישראל: שימוש נרחב בנשק גרעיני, השמדת כל המקומות הקדושים לאיסלם, והפיכת שטחים נרחבים בארצות מוסלמיות ללא ראויים למגורים או חקלאות. mutually assured destruction קלאסי.
מניח שחלק מהמנהיגים שלהם מבינים את זה, לכן הם לא מקדמים מלחמה כוללת, אלא "סתם" פיגועים גדולים.

בכל אופן, מסוכן להניח שלאויב יש את אותו היגיון כמו שלנו.
ראינו מה המחיר שעזה משלמת על 7 באוקטובר, ובכל זאת עדיין יש שם כאלו ששמחים על הזוועות שהם ביצעו.

אני בטוח שיש לא מעט פאנטיים שהיו שמחים גם על השמדה של מדינות ערביות שלמות, כל עוד ישראל תושמד גם כן...

נערך לאחרונה ב:
חושב שצריך לקחת בערבון מוגבל תפיסה של לפני כמעט 8 עשורים
בוודאי, אבל כמו שאמר @AIML -
ובכל מקרה הנקודה העיקרית עדיין נכונה. ישראל אכן מוקפת במיליארדי מוסלמים שרובם רואים בהשמדתה מצווה דתית.

הסיבה שישראל צריכה הרבה כוח אדם היא בגלל צורת הלחימה "ההומנית" שמוכתבת לנו מלמעלה. צה"ל עובד מאוד כירורגי, מסכן חיילים על שמאל ועל ימין כדי שחלילה לא לפגוע באוכלוסיה אזרחית.
זה לא שאין לנו יכולת לטפל בעזה ולבנון כי חסר סד"כ אתה לא יכול כי ארה"ב מסרסת אותך ומחזיקה אותך על רצועה מאוד קצרה.
1. כאמור למעלה, הסיבה שצריך גיוס חובה אינה בגלל "עזה ולבנון" (אוכלוסיה בגודל דומה לזה של ישראל),
אלא כדי לעמוד מול הסכנה של מלחמה עם מדינות ערב נוספות, גדולות מאיתנו פי כמה.

2. מסכים שלפעמים מסכנים חיילים בשביל לחימה הומנית יותר (בלי מירכאות),
אבל זו ממש לא הסיבה שאנחנו צריכים כוח אדם. אפילו לא בשביל מלחמה בעזה.

ראה בכתבה למטה מדוע אין אפשרות מעשית לשטח את עזה ללא כניסה קרקעית:
הקברניט: האם באמת ניתן לשטח את עזה בהפצצות מהאוויר? (כלכליסט)

3. בלי ארה"ב, מצבנו היה גרוע הרבה יותר.

אני יודע שמקובל כאן לחשוב על ישראל בתור המעצמה הכי חזקה בעולם,
אבל האמת היא שלארה"ב יש בערך פי 34 אנשים מישראל, ופי 444 שטח (כולל המון משאבי טבע שאין לנו).
אז אם ננסה לייצר את כל הנשק והחימוש שלנו בעצמנו,
סביר שלא נתחיל להתקרב בכלל לכמות שארה"ב מספקת לנו,
וכנראה שבזמן מלחמה הכל ייגמר לנו תוך כמה ימים.

אז נכון, לארה"ב יש דרישות מה לעשות בנשק שהיא מספקת לנו,
אבל זה עדיף בהרבה מאשר לנסות להילחם בלי הנשק הזה...

נערך לאחרונה ב:
לא זוכר, צריך לשמוע שוב...

לדעתי האישית, שימוש בנשק גרעיני זה מוצא אחרון בלבד.
בכל המלחמות עד היום, מדינות ערב שאינן שכנות לנו רק שלחו חטיבות / החרימו אותנו ועוד, אבל לא באמת נלחמו בנו באופן מלא.
אם נשתמש בגרעין שלנו כנגד מדינה ערבית - אני מוכן להתערב שחלק ממדינות ערב שעד היום היו יחסית נייטרליות, יפתחו במלחמה מלאה נגדנו. ואז שיהיה לנו בהצלחה עם יחסי כוחות כאלו...
אגב, פקיסטן היא מדינה ערבית, וגם לה יש גרעין.

בנוסף, מזכיר ששימוש בנשק גרעיני אחרי שצבאות כבר נמצאים על הגבול - לא ממש יעזור...
אנחנו לא מעוניינים להפציץ קרוב אלינו, כי הזיהום הרדיו אקטיבי מתפשט (דרך רוח, מקורות מים, בעלי חיים, ועוד).

מנחש שאלו הסיבות שאנחנו עדיין מתחזקים צבא חזק, ולא סומכים על הגרעין שלנו.
המחיר של השימוש בגרעין הוא כל כך גבוה, שכבר עדיף לנו לשלם את מחיר הצבא.

מניח שחלק מהמנהיגים שלהם מבינים את זה, לכן הם לא מקדמים מלחמה כוללת, אלא "סתם" פיגועים גדולים.

בכל אופן, מסוכן להניח שלאויב יש את אותו היגיון כמו שלנו.
ראינו מה המחיר שעזה משלמת על 7 באוקטובר, ובכל זאת עדיין יש שם כאלו ששמחים על הזוועות שהם ביצעו.

אני בטוח שיש לא מעט פאנטיים שהיו שמחים גם על השמדה של מדינות ערביות שלמות, כל עוד ישראל תושמד גם כן...
כן אתה צודק , אסור להעריך הגיון דומה לאויב. ההתנהגות שלהם מוכיחה להפך. ומסכים , נשק גרעיני כמוצא אחרון בלבד.

אבל:
א. בטוויטר, הרבה מהאנשים ששמחו על ה7/10 , עכשיו מצטערים. יתכן שפשוט הם לא שיערו את המחיר.

ב.

מעניין מה מומחים באיסלם חושבים על אופציית ההרתעה הגרעינית(ונניח שנשים אותה על השולחן בצורה הכי ברורה וגלויה שיש) ואיך תשפיע על המוסלמים הקיצונים ועל אזרחי עזה הרגילים.

ומה יקרה אם כל פלסטינאי , כל מוסלמי ידע על הנושא הזה.

האם זה יגרום לרוב לנטוש את את " זכות השיבה" וסוף סוף לכוון להסכם בקווים הגיונים?

נערך לאחרונה ב:
האם זה יגרום לרוב לנטוש את את " זכות השיבה" וסוף סוף לכוון להסכם בקווים הגיונים?
לא.
מדובר בדיקטטורות שמחנכות את אנשיהם להאמין ולציית.
המנהיגים יגידו שאלוהים ישמיד את האוייב הציוני ואם כמה מאמינים יזכו לפגוש בתולות בשמיים אז הם צריכים להיות אסירי תודה.
המנהיגים עצמם לא ישארו באזור המסוכן. הם ישהו בבתי מלון מפוארים ורחוקים - ממש כמו עכשיו.

אני יודע שמקובל כאן לחשוב על ישראל בתור המעצמה הכי חזקה בעולם,
אבל האמת היא שלארה"ב יש בערך פי 34 אנשים מישראל, ופי 444 שטח (כולל המון משאבי טבע שאין לנו).
אז אם ננסה לייצר את כל הנשק והחימוש שלנו בעצמנו,
סביר שלא נתחיל להתקרב בכלל לכמות שארה"ב מספקת לנו,
וכנראה שבזמן מלחמה הכל ייגמר לנו תוך כמה ימים.
צודק לחלוטין.
ועדיין אני חושב שאסור לנו לפתח תלותיות בהם.
מה שאפשר לייצר בעצמנו, נהדר. מה שלא, יש עוד מדינות בעולם שמייצרות נשק חוץ מארה"ב.
לא אמרתי לנתק איתם קשרים או להפסיק לקנות מהם, אלא רק להרחיב את סל האפשרויות שלנו.
ככה פחות יהיה אפשר לכפות עלינו מדיניות שאנחנו לא מעוניינים בה.
לא.
אם תש"ח (מלחמת העצמאות), תשכ"ז (ששת הימים), תשל"ד (יום כיפור) - שאחרי ההפתעה הגדולה ביום כיפור עדיין יצאנו וידינו על העליונה בניצחון מדהים, אם עדיין אחרי כל זה הם רצו להמשיך להלחם - זה כנראה מוכיח שיש פה משהו מעבר לעניין צבאי.
זה עניין אידאולוגי-דתי.
הם בג'יהאד, ולא אכפת להם למות.

אם תש"ח (מלחמת העצמאות), תשכ"ז (ששת הימים), תשל"ד (יום כיפור) - שאחרי ההפתעה הגדולה ביום כיפור עדיין יצאנו וידינו על העליונה בניצחון מדהים, אם עדיין אחרי כל זה הם רצו להמשיך להלחם - זה כנראה מוכיח שיש פה משהו מעבר לעניין צבאי.
זה עניין אידאולוגי-דתי.
לא בדיוק נכון,

1. אחרי יום כיפור מנהיגי ארצות ערב הבינו שניצחון צבאי לא יעבוד. ומכאן השלום עם מצרים וירדן ואי לחימה איתם מ-73. מאז אנחנו נלחמים בארגונים, לא בממשלות.
2. זה דתי אצלם בדיוק כמו שזה דתי אצלנו, תשאל את סמוטריץ ובן גביר. זרע עמלק וכאלה, מה אתה חושב שיקרה אם למשל גנץ יציע - ״אני מציע לתת להחזיר לירדן את הכותל המערבי, זה בסך הכל קיר״
3. למי לא אכפת למות ? כל המוסלמים ? כל המוסלמים השכנים ? מוסלמים אזרחי ישראל ? כל המוסלמים שמבקרים את ישראל ? המוסלמי שבנה לך את הבית ? מי זה ״הם״ ?

דרך אגב, אפשר להיות רגועים בנושא , ״מה עושים״. לפחות לסטודנטים, האפסים בממשלה, מצאו פתרון.

מעניין איך היו מסתכלים על זה אם בחורי ישיבה היו משרתים במילואים והיו מקבלים פטור מללמוד למשל הלכות שבת וכשרות. אני כבר רואה את השיחה הבאה , ״רבי , זה כשר ?״, ״לא יודע, קיבלתי פטור״.

או ראיון עבודה בהייטק, ״מה הזמן ריצה של האלגוריתם הזה ? ״, ״לא יודע, קיבלתי פטור מהקורס״., ״אה, אין בעיה, נשאל שאלות רק על הנושאים שלמדת ולא על השנה שקיבלת פטור״

1. אחרי יום כיפור מנהיגי ארצות ערב הבינו שניצחון צבאי לא יעבוד. ומכאן השלום עם מצרים וירדן ואי לחימה איתם מ-73. מאז אנחנו נלחמים בארגונים, לא בממשלות.
נניח. את הבעיה זה לא פתר.
2. זה דתי אצלם בדיוק כמו שזה דתי אצלנו, תשאל את סמוטריץ ובן גביר. זרע עמלק וכאלה, מה אתה חושב שיקרה אם למשל גנץ יציע - ״אני מציע לתת להחזיר לירדן את הכותל המערבי, זה בסך הכל קיר״
נו, ומה אתה בא לומר בזה?
אני אדם דתי. המילה דתי אצלי היא לא מילת גנאי, היא תיאור מציאות שצריך להבין אותה.
3. למי לא אכפת למות ? כל המוסלמים ? כל המוסלמים השכנים ? מוסלמים אזרחי ישראל ? כל המוסלמים שמבקרים את ישראל ? המוסלמי שבנה לך את הבית ? מי זה ״הם״ ?
יכול להיות שלמוחמד ומוסטפא אכפת. אבל כתפיסה, כציבור, אתה רואה טוב מאוד שלא אכפת להם.

עדיף המצב הנוכחי מאשר עוד שתי חזיתות מול צבאות סדירים.
אבל אפילו זה לא העיקר. הסכמי השלום שורדים כבר עשרות שנים. לא מאהבה, מאינטרסים.
הם לא פיוס כמו שיש בין גרמניה לצרפת, אבל בהחלט נכס חשוב לישראל, מצרים וירדן.

עדיף המצב הנוכחי מאשר עוד שתי חזיתות מול צבאות סדירים.
לא אמרתי אחרת.
רק אמרתי שאת הבעיה היסודית, של מלחמה על רקע דתי, לא פתרנו.
הם לא פיוס כמו שיש בין גרמניה לצרפת, אבל בהחלט נכס חשוב לישראל, מצרים וירדן.
הבחנה חשובה. הגדרה מעולה.

נערך לאחרונה ב:
זה עניין אידאולוגי-דתי.
לא.
אני לא תופס מעצמי מבין גדול בתחום, אבל לפי המעט שאני יודע המלחמות שאתה מציין הם בתקופה שלפני שהפלסטינים אימצו סממנים דתיים איסלאמיים לצרכי תעמולה ומלחמה. ארגון החמאס והג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני, ועוד תנועות ששאבו השראה מהפונדמנטליסם הסוני, קמו בסוף שנות ה-70 / תחילת שנות ה-80.
במלחמות שציינת ההנהגה היתה ברובה חילונית וגם לא רק מוסלמית, יש גם פלסטינים נוצרים שנלחמו ונאבקו במדינת ישראל.

הקשר לדת, כמו אצלנו, נועד לסחוף את ההמונים ולקבל תמיכה מחוץ.
לבעיות השורש, כמו זכות השיבה, אין קשר במקור לדת.

לא.
אני לא תופס מעצמי מבין גדול בתחום, אבל לפי המעט שאני יודע המלחמות שאתה מציין הם בתקופה שלפני שהפלסטינים אימצו סממנים דתיים איסלאמיים לצרכי תעמולה ומלחמה. ארגון החמאס והג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני, ועוד תנועות ששאבו השראה מהפונדמנטליסם הסוני, קמו בסוף שנות ה-70 / תחילת שנות ה-80.
במלחמות שציינת ההנהגה היתה ברובה חילונית וגם לא רק מוסלמית, יש גם פלסטינים נוצרים שנלחמו ונאבקו במדינת ישראל.

לגבי הקשר בין דת לזכות השיבה : שמעתי ראיון עם מזרחן שאומר שלפי האיסלם אסור למוסלמים לוותר על שטח שהיה תחת שליטת האיסלם בעבר. אני חושב קוראים לו אהרון פררה , בתוכנית של דניאל דושי.

את הבעיה הדתית זה אכן לא פתר.
נו, ומה אתה בא לומר בזה?
אני אדם דתי. המילה דתי אצלי היא לא מילת גנאי, היא תיאור מציאות שצריך להבין אותה.
אני אומר שזה מלחמה דתית לא רק מהצד שלהם.

יכול להיות שלמוחמד ומוסטפא אכפת. אבל כתפיסה, כציבור, אתה רואה טוב מאוד שלא אכפת להם.
לא בדיוק. אני רואה חינוך לאורך עשרות שנים, בעידודם של ממשלת ישראל והמערב דרך אגב, למות קדושים ודמוניזציה של יהודים.

ילד לא נולד מחבל מתאבד. הוא מחונך לזה.

לגבי הקשר בין דת לזכות השיבה : שמעתי ראיון עם מזרחן שאומר שלפי האיסלם אסור למוסלמים לוותר על שטח שהיה תחת שליטת האיסלם בעבר. אני חושב קוראים לו אהרון פררה , בתוכנית של דניאל דושי.
כן בסדר שים לב שאני מדבר על שורשי הסכסוך בתגובה לאשר שטען שזו מלחמת דת.
אני רק הערתי שאלמנט הדת נוסף לסכסוך בהדרגה וביתר שאת החל מתחילת שנות ה-80'.
רוצה לומר, זו לא מלחמת דת גרידא, ויש לה אלמנטים נוספים רבים קריטיים לא פחות.

שים לב שנושא עליית הדת מאפיינת לא רק את ישראל אלא את האזור הקרוב לנו בצורה רחבה יותר.
בקום המדינה, גם הציונות, גם ראשי ההנהגה הפלסטינית, גם המדינות באזור (מצרים, סוריה, עיראק, לבנון, טורקיה, איראן) כולן בעלות אופי חילוני יותר מאשר היום.

כן בסדר שים לב שאני מדבר על שורשי הסכסוך בתגובה לאשר שטען שזו מלחמת דת.
אני רק הערתי שאלמנט הדת נוסף לסכסוך בהדרגה וביתר שאת החל מתחילת שנות ה-80'.
רוצה לומר, זו לא מלחמת דת גרידא, ויש לה אלמנטים נוספים רבים קריטיים לא פחות.

שים לב שנושא עליית הדת מאפיינת לא רק את ישראל אלא את האזור הקרוב לנו בצורה רחבה יותר.
בקום המדינה, גם הציונות, גם ראשי ההנהגה הפלסטינית, גם המדינות באזור (מצרים, סוריה, עיראק, לבנון, טורקיה, איראן) כולן בעלות אופי חילוני יותר מאשר היום.
אה כן , מסכים , האוכלוסיה הערבית באיזור באמת הפכה להיות יותר דתית.

לא.

התפיסה שלפיה דת היא רק לצורכי תעמולה, היא פספוס ענק, שלדעתי הוא אחד מהגורמים לחוסר ההבנה הבסיסי של האיזור.
דת תופסת חלק משמעותי מאוד בחיים של אדם מאמין, הרבה מעבר לתעמולה ומלחמה. גם אש"ף דיבר בשפה דתית על אל קודס, אל אקצה וג'יהאד, גם עם המטרות הפוליטיות שלו היו חילוניות כביכול - מדינת לאום במודל מודרני כאילו.
בהקשר להיסטוריה של הסכסוך;
אני צריך להזכיר לך שהמנהיג של התנועה הפלסטינית היה חאג' אמין אל חוסייני, המופתי של ירושלים, איש דת מכל בחינה?
אצל הערבים, אין חילונים כמו במערב.
בגדול, רובם המוחלט, גם אלו שלא מקפידים על מצוות האסלאם, ממשיכים לחיות בתוך התרבות הזו.

טוב אז הקשבתי לפודקאסט, @איניגו מונטויה תודה על הקישור בהחלט חידש לי כמה דברים והיה מעניין.
יש בעיות בתזה שבפרק(קיר הברזל של ז'בוטינסקי).
הראשונה ואלי המשנית היא היעדר התיחסות לנשק גרעיני ואיך הוא משתבץ בתפיסת הבטחון.

השניה היא עניין ההכרעה שהמובן המקורי שלה אינה מתורגמת כ"ניצחון"(כי איך בדיוק תנצח את מצרים עם מעל 100 מליון תושבים איך תחזיק שליטה בשטח כזה) אלא במובן המקורי של לגרום לאויב לכרוע ברך על ידי גרימת נזק כל כך גדול שהוא יחשוב פעמיים לפני שהוא ינסה שוב. זו הדרך שבה הושג השלום עם מצריים וירדן.

הבעיה פה שאני לא רואה איך אתה עושה את זה מול חמאס, חיזבאללה, וההחותים כי הם רק הפרוקסי האבדות שלהם חסרות משמעות. אין משקל לנזק שאתה גורם להם כי המימון, והחימוש מגיע מאיראן. כל עוד אתה לא גורם לאיראן לכרוע זה לא באמת משנה מה אתה עושה בעזה כי גם אם תמחק את חמאס עדיין יש לך אוכלוסיה עניה וגדולה שאפשר לחמש ולהכין לסיבוב הבא תחת מטריה של ארגון אחר.

אז זה נחמד ומגניב להשבית צנטריפוגות אבל זה לא בדיוק שקול לנצחון במלחמת ששת הימים. זה לא צורב תודעה ולא גורם לאיראן לכרוע ברך ולחשוב פעמיים אם הם רוצים לתקוף אותך.

לגבי התזה של צבא העם בהנחה שזה must ואני טועה אז מצבנו רע. אוכלוסיה שעוברת אינדוקטרינציה לאורך חיים חרדי לא תתגייס. בטח שלא מרצון. הם פשוט מאמינים בלב שלם שמה שהם עושים חשוב יותר ואין להם שום שותפות גורל עם האוכלוסיה החילונית הם דה פקטו לאום אחר שבמקרה חולק איתנו את המדינה. אם הם לא יתגייסו אז זה רק עניין של זמן שגם הנוער החילוני יפסיק להתגייס.

צודק לחלוטין.
ועדיין אני חושב שאסור לנו לפתח תלותיות בהם.
מה שאפשר לייצר בעצמנו, נהדר. מה שלא, יש עוד מדינות בעולם שמייצרות נשק חוץ מארה"ב.
זה לא עובד ככה. חימוש זו פשוט עוד דרך(מצד המוכר) לשים עלייך קולר. אין פה "שוק חופשי" ו"מכרזים" ארצות הברית בהחלט יכולה להטיל וטו על עסקאות נשק.

נערך לאחרונה ב:
זה לא עובד ככה. חימוש זו פשוט עוד דרך(מצד המוכר) לשים עלייך קולר. אין פה "שוק חופשי" ו"מכרזים" ארצות הברית בהחלט יכולה להטיל וטו על עסקאות נשק.
נכון שארה"ב תוכל להטיל וטו.
אבל יש פער בין להגיד "אנחנו לא מוכרים לכם" ללהגיד "אתם שם (מי שזה לא יהיה) אל תמכרו לישראל נשק".
יכול להיות מצב שבו ארה"ב לא תמכור לנו (או תאיים שלא תמכור, או תצמצם מכירות), אבל זה לא יהיה עד כדי כך קריטי כדי להגיע לעיצומים ואמברגו נשק.
זה לא בינארי, 0 או 1.

אבל יש פער בין להגיד "אנחנו לא מוכרים לכם" ללהגיד "אתם שם (מי שזה לא יהיה) אל תמכרו לישראל נשק".
האיסור הוא לא רק על חברות אמריקאיות למכור למשל לסין אלה גם על כל מי שקונה מהם רכיבים לנשק שהוא מרכיב למכור לסין.

נערך לאחרונה ב:
האיסור הוא לא רק על חברות אמריקאיות למכור למשל לסין אלה גם על כל מי שקונה מהם רכיבים לנשק שהוא מרכיב למכור לסין.
אבל זה בדיוק מה שאמרתי.
יש פער בין להגיד שהם לא מוכרים, לבין להחליט להטיל עיצומים.
לא כל כך מהר הם יתייחסו אלינו כמו לסין.

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
הירהורים מה הייתם עושים עם הRSUs ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 28
GeraltOfHaifa רוצים חיים כפריים. אני דרומי - היא צפונית. שנינו משפחתיים מאוד - מה עושים? התפתחות אישית 23
U מה עושים עם משכורת בדולרים? מיסים 23
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ נזק מנזילה לדירה שלי מהשכן למעלה - מה עושים עכשיו נדל"ן 10
מ מה הייתם עושים במצבי? שוק ההון 8
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
מ מה עושים עם לחם יבש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
ש מיטב דש לא מאפשרים להעביר ני״ע אמריקאי ל-IB. מה עושים? שוק ההון 11
ש מנהלת המשרד מנסה לבודד אותי. מה עושים? אוף טופיק 3
O תיק השקעות - עמלות גבוהות, מה עושים? שוק ההון 6
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
ט מה עושים עם 2.5 מליון כדי לדאוג לעצמך לעתיד? שוק ההון 10
Finfree עושים סדר...משפחה באמצע החיים יומני מסע אישיים 25
ב לחיות על הקצה או ללכת על בטוח - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 14
S ניתוח טכני - איך אתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
GeraltOfHaifa אני רוצה להעשיר את העברית שלי - איך עושים זאת? התפתחות אישית 23
C מה הייתם עושים עם שבוע חופשי רק לטפל בבירוקרטיה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
י מה עושים עם הכסף - פיקדון או קרן כספית? שוק ההון 3
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
amidar פתיחת חשבון בנק לוועד הבית - איפה עושים? האם אפשר דיגיטלי? צרכנות פיננסית 20
Lamur יועץ פנסיוני גרוע - מה עושים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
לאץ' מתי ואיך עושים מעבר באסטרטגיית השקעה? שוק ההון 8
ל איך עושים השוואה בקרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
A ביטול הקצאת אשראי וקרבה למינוס, מה עושים במקרה כזה שאי אפשר להכנס למינוס אך יש תשלום שמכניס למינוס ? צרכנות פיננסית 14
I האם הבנקים עושים שורט על אגחי"ם בשוק ההון בשביל לתת משכנתאות? שוק ההון 10
T האם התיק שלי בעייתי ומה עושים מכאן? שוק ההון 2
מ מה עושים מכאן? יומני מסע אישיים 31
ה איך אתם עושים את זה ? יומני מסע אישיים 40
י איך עושים את זה? שינוי תודעה, חשיפת ילדים בגילאי בית ספר לתכני הבלוג ולאוריינות פיננסית אוף טופיק 2
I אם אי אפשר לתזמן את השוק איך מרקט מייקר עושים כסף? שוק ההון 11
R מעבר לארה"ב עם ויזת L (עם תהליך מיידי של גרין קארד לאחר ההגעה)- מה עושים עם הפנסיה וקרנות ההשתלמות? מיסים 0
deussex האם אתם עושים משהו ספציפי בעקבות האינפלציה, והמצב בשווקים ? פוסטים מאיכות נמוכה 39
J העאלת משכורת - איך עושים זאת בצורה נכונה? התפתחות אישית 41
The Stoic הלוואות ללא ריבית - למה לא כולכם עושים את זה כל הזמן? צרכנות פיננסית 44
deussex האם אתם עושים פעילויות מנע בעקבות המלמחמה באוקראינה בתיק/קופות גמל ? שוק ההון 25
M מה אתם עושים עם הגמל להשקעה עם כל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ה בן 20. בהתלבטות ואשמח לדעת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 26
C על מה הסתכלתם לפני קניית הבית הראשון, ומה הייתם עושים אחרת? נדל"ן 9
Maureen קבלת תשלומים ביורו ותשלום לספק ביורו - איך עושים את זה היום? צרכנות פיננסית 7
klayhamn אופציות בנעילה אחרי IPO - מה עושים עם חוסר זמינות למסחר במועד? שוק ההון 11
שם משתמש בעייתי כאשר עושים איזונים בתוך התיק, משלמים מס? שוק ההון 14
I דולרים בחשבון - מה אתם הייתם עושים? אוף טופיק 16
י מה עושים במקרה שרוצים חופש ארוך? צרכנות פיננסית 8
R מה אתם הייתם עושים? משכנתא לדירה ראשונה ממשתכן שמחוסר ברירה היא להשקעה נדל"ן 9
א מה עושים עם מליון וחצי שקלים בפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
stamEhad האם אתם עושים Staking בקריפטו שאתם מחזיקים? השקעות אלטרנטיביות 58
סול פנסיה - איך עושים את זה טכנית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1

נושאים דומים

Back
למעלה