• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מתי ואיך עושים מעבר באסטרטגיית השקעה?

לאץ'

משתמש רגיל
דירוג
249
כשקראתי ברצף את כל הפוסטים של הבלוג, האסטרטגיה הפשוטה של רכישה מנות קצובות של קרנות סל רחבות והחזקתן לטווח רחוק נשמע לי הגיוני מאוד.
היום הסולידית מדברת לא מעט על השקעה במניות שמניבות דיבידנדים קבועים והשקעה מחדש של התזרים וגם זה נשמע לי הגיוני מאוד.

ההגיון שלי אומר שמי שמתחיל בסכומים קטנים עדיף לו להתחיל באסטרטגיה הראשונה עד שהסכום יצמח ואז לעבור לדיבידנדים כשי להנות מהתזרים.

אבל איך עושים את השינוי הזה ספועל בצורה יעילה?
השקעה של סכומים חדשים במניות דיבידנדים או מכירת חלק מקקנות הסל?
הרי אם מתחילים מחדש, אז אפשר ללכת על זה מההתחלה ואם מוכרים אז נכנסים לפה שיקולי מס.

מקווה שהשאלה שלי ברורה

היום הסולידית מדברת לא מעט על השקעה במניות שמניבות דיבידנדים קבועים והשקעה מחדש של התזרים וגם זה נשמע לי הגיוני מאוד.
לא כולם בפורום מסכימים שזו אסטרטגיה מועילה או נחוצה.

כשקראתי ברצף את כל הפוסטים של הבלוג, האסטרטגיה הפשוטה של רכישה מנות קצובות של קרנות סל רחבות והחזקתן לטווח רחוק נשמע לי הגיוני מאוד.

ההגיון שלי אומר שמי שמתחיל בסכומים קטנים עדיף לו להתחיל באסטרטגיה הראשונה עד שהסכום יצמח ואז לעבור לדיבידנדים כשי להנות מהתזרים.

אבל איך עושים את השינוי הזה ספועל בצורה יעילה?
השקעה של סכומים חדשים במניות דיבידנדים או מכירת חלק מקקנות הסל?
הרי אם מתחילים מחדש, אז אפשר ללכת על זה מההתחלה ואם מוכרים אז נכנסים לפה שיקולי מס.

מקווה שהשאלה שלי ברורה
הצורה הכי יעילה היא לדעת מה העתיד צופה לך ולחשב באקסל בדיוק מה לעשות בהינתן האילוצים שלך.

אם אתה רוצה עוד X שנים סכום מסוים בדיבידנדים, ואתה מאוד עשיר, פשוט תקנה באותו היום מניות דיבידנדים ככה שיתנו את הסכום הזה.
אם אין לך סכום כסף בלתי מוגבל, אתה יכול להתחיל לקנות בסכום קבוע מעכשיו ולהשתמש ב:
- השקעה מחדש של דיבידנדים לקניה נוספת.
- תקווה שהחברות שקנית יעלו את הדיבידנדים שלהם על מה שכבר קנית ולכן האחוז רווח יעלה.
את שני הדברים האלה אפשר להכניס לחישוב (בהינתן ממוצע כלשהו של השני)

אם משהו בתוכנית לא עבד, אתה יכול למכור מניות צמיחה בשביל עוד מניות דיבידנד כדי להשלים את הפער.

בגדול הכל שאלה של זמן, מה צופה לך העתיד, ולמה אתה צריך דיבידנדים.
בהינתן שאתה שכיר והמשכורת שלך עולה על ההוצאות שלך, זה אסטרטגיה מסויית פחות טובה כמו שאמרו מעליי.

אם אתה מצליח להגיע לסכום דיבידנדים הסופי שלך בלי למכור מניות צמיחה, מה רע :)
תחשב כמה שנים לפני הפרישה אתה צריך להחליף לקניה של מניות דיבידנד ופשוט תתחיל לקנות רק כאלה בלי למכור מהתיק. לדעתי זה האסטרטגיה הכי טובה שאתה מחפש.

הצורה הכי יעילה היא לדעת מה העתיד צופה לך ולחשב באקסל בדיוק מה לעשות בהינתן האילוצים שלך.

אם אתה רוצה עוד X שנים סכום מסוים בדיבידנדים, ואתה מאוד עשיר, פשוט תקנה באותו היום מניות דיבידנדים ככה שיתנו את הסכום הזה.
אם אין לך סכום כסף בלתי מוגבל, אתה יכול להתחיל לקנות בסכום קבוע מעכשיו ולהשתמש ב:
- השקעה מחדש של דיבידנדים לקניה נוספת.
- תקווה שהחברות שקנית יעלו את הדיבידנדים שלהם על מה שכבר קנית ולכן האחוז רווח יעלה.
את שני הדברים האלה אפשר להכניס לחישוב (בהינתן ממוצע כלשהו של השני)

אם משהו בתוכנית לא עבד, אתה יכול למכור מניות צמיחה בשביל עוד מניות דיבידנד כדי להשלים את הפער.

בגדול הכל שאלה של זמן, מה צופה לך העתיד, ולמה אתה צריך דיבידנדים.
בהינתן שאתה שכיר והמשכורת שלך עולה על ההוצאות שלך, זה אסטרטגיה מסויית פחות טובה כמו שאמרו מעליי.

אם אתה מצליח להגיע לסכום דיבידנדים הסופי שלך בלי למכור מניות צמיחה, מה רע :)
תחשב כמה שנים לפני הפרישה אתה צריך להחליף לקניה של מניות דיבידנד ופשוט תתחיל לקנות רק כאלה בלי למכור מהתיק. לדעתי זה האסטרטגיה הכי טובה שאתה מחפש.
נראה לי שכוונתי לא הובנה ולכן אנסח מחדש.
עד היום הנחתי שבשלב הראשוני בו סכום ההשקעה הוא לא מאוד גדול, כדאי להשקיע בקרנות מחקות מדד וצוברות כדי להגדיל את ההשקעה בצורה מהירה יותר ובשלב השני, כאשר ההון גדול מספיק, להטות את הכף לטובת מניות מחלקות דיבידנדים כי אז ההחזר מרגיש משמעותי.

השאלה היא לגבי הדרך היעילה לעשות את המעבר בין שתי הטקטיקות.

עד היום הנחתי שבשלב הראשוני בו סכום ההשקעה הוא לא מאוד גדול, כדאי להשקיע בקרנות מחקות מדד וצוברות כדי להגדיל את ההשקעה בצורה מהירה יותר ובשלב השני, כאשר ההון גדול מספיק, להטות את הכף לטובת מניות מחלקות דיבידנדים כי אז ההחזר מרגיש משמעותי.

אני אתיימר לטעון בספקנות שההנחה איננה נכונה.
השיקולים תלויים בנסיבות חיים פרטניות, טווח השקעה, והערכות פרטניות שונות.
אין תשובה מוחלטת שנכונה לכולם.

נראה לי שכוונתי לא הובנה ולכן אנסח מחדש.

הבנתע את כוונתך והסברתי את הדרך שלדעתי הכי יעילה.
אם אתה רוצה בסוף להישאר רק עם מניות דיבידנד אבל אתה גם לא רוצה למכור את המניות שקנית קודם, אז אתה בבעיה טקטית גדולה.
אני הצעתי להגיע לנקודת הפרישה עם תזרים מספק לצרכייך ובנוסף תיק מנייתי שממשיך לצמוח.

לא ידעתי אם לצחוק או להתגלגל מצחוק.
כנראה עדיף בישיבה.

עבורי הפן הפסיכולוגי מהווה תפקיד הרבה יותר חשוב מהתשואה, ולכן לדעתי האסטרטגיות סותרות לחלוטין זו את זו ואין טעם להחליט מראש על שינוי אסטרטגיה.

כאשר אתה קונה קרנות אינדקס אתה מתמקד בהגדלת שווי התיק. השווי גדל ומתכווץ בהתאם לגחמות השוק ואתה מצפה שהוא יתפח בטווח הארוך.
כאשר אתה קונה מניות דיבידנד אתה מתמקד בתזרים, ולא אכפת לך משווי התיק. גם כאן השווי יגדל ויתכווץ, אבל התזרים גדל באופן קבוע.

אין לי הרבה ניסיון עם שוק ההון, אבל אני משקיע מס' שנים בקרנות אינדקס, ובדיוק מתלבט האם לשנות אסטרטגיה ולהתחיל לקנות מניות דיבידנד.
כפי שכתבתי אני חושב שאין טעם לתכנן מראש שינוי אסטרטגיה. אם אחליף כעת, אפסיד לא מעט כסף בגלל מיסוי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ז מתי ואיך יוצאים משוק ההון? שוק ההון 45
א מבולבל- מתי ואיך להשקיע? שוק ההון 5
c881 מתי ואיך יצאו הנשים לעבוד - המזון שאנו אוכלים אוף טופיק 13
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
כ מתי נפתחות דירות חדשות במחיר למשתכן? פוסטים מאיכות נמוכה 4
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
P מתי אפשר להגיש דוח שנתי 1301 לשנת 2023? מיסים 6
ה מתי המס מחושב בעת מכירה? מיסים 14
S מתי אין מיסוי ריאלי? שוק ההון 26
M מתי כדאי לפתוח חברה מיסים 20
M מתי נסחרת קרן סנופי של בלקרוק בבורסת תל אביב שוק ההון 10
ד מתי כדאי להחזיר את חלק הפריים במשכנתא? נדל"ן 13
F מחירי הדיור - האם הם יירדו? אם כן מתי? נדל"ן 2
א מתי צריך לשלם דמי תווך בעסקת רכישה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ז מתי הזמן המתאים לרכוש מוצרים בזול? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
ה סטודנט לסטטיסטיקה - מתי להתחיל לחפש עבודה? התפתחות אישית 9
S לא מבין מתי שלב מסחר רציף בקרן הסל שלי שוק ההון 11
ט סקר - עד מתי חורף הקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 8
N בעל הבית מכר קרקע הצמודה לבית שאני שוכר ממנו - איך אפשר לדעת מתי תתחיל הבניה? אוף טופיק 4
M דוח שנתי 2021- עד מתי אפשר להגיש? מיסים 1
ש מתי לפרסם דירה להשכרה? נדל"ן 15
E מתי כבר יגיע הזעזוע לפה? (הייטק/נדלן בארץ) פוסט תסכול פוסטים מאיכות נמוכה 534
A איך (מתי וכמה) לקנות מניות בסייל (נפילות) שוק ההון 31
R מתי נגבים הדמי מכירה / קניה ? אם בכלל? שוק ההון 2
Aslan קרן השתלמות מחקה s&p פטורה vs קרן סל מחקה s&p אירית צוברת - מתי דמי הניהול בעוכרי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ס מיסוי אופציות ב-ESOP – מתי וכמה? מיסים 15
א מתי למעשה מחירי הדירות יירדו? האם יש בועת נדל"ן? נדל"ן 1035
E מתי אתם רושמים מטרות שנתיות ? מחפש לדייק את המועד המתאים התפתחות אישית 38
P מתי צריך להגיש מס רווח הון? מיסים 33
S מתי נקבע ערך פדיון של ביטוח חיים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A איפה לבדוק מתי תהיה חלוקת דיבידנדים SSAC שוק ההון 14
בייניש מתי ריאלי לחשוב על קנית דירה למגורים? נדל"ן 4
מ מתי מוכרים? + תיק חדש שוק ההון 8
מ עד מתי ניתן למשוך כספי פיצויים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D קרן השתלמות - מתי תפדו ומתי תיקחו הלוואה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ב מתי ניתן לבקש החזר מס ? פוסטים מאיכות נמוכה 11
A עד מתי אפשר להגיש דו"ח למס הכנסה עבור 2020? שוק ההון 0