• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה עושים ?

• פותח הנושא Ehud
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.
״הרב היה תמיד אומר שלגנוב את המדינה זה לא נחשב גנבה.״
ובפועל יש עוד הרבה סמוטריצים שמביאים פתק מהישיבה כדי לא להתגייס והולכים לעשות לביתם.
גנבים שמחשיבים גנבה מהמדינה כנורמה ממלאים את הקואליציה, הממשלה, ראש ועדת הכספים ושר האוצר.

נערך לאחרונה ב:
כתבה מקוממת, אבל לא צריך את חדשות 12 כדי לדעת שלא יכול להיות שמגזר שלם לומד תורה מבוקר ועד ליל, ובפועל יש עוד הרבה סמוטריצים שמביאים פתק מהישיבה כדי לא להתגייס והולכים לעשות לביתם.
מסתבר שזה לא פיקוח נפש. אפסים. כנראה לא פיקוח נפש אם זה לא קרובים שלך.

כתבה מקוממת, אבל לא צריך את חדשות 12 כדי לדעת שלא יכול להיות שמגזר שלם לומד תורה מבוקר ועד ליל, ובפועל יש עוד הרבה סמוטריצים שמביאים פתק מהישיבה כדי לא להתגייס והולכים לעשות לביתם.
אכן הכתבה זה שטויות. היו הרבה מאוד כתבות ותחקירים על זה במשך השנים.

אפילו לא צריך תחקירים,
מורות חרדיות עובדות בחדר ? כמה זה קשה לעשות שאילתה במחשב של משרד החינוך, ״שלוף לי את כל המורות שעובדות באיזה שהוא חדר״. הרי כל מורה שיוצאת בשאילתא הזו וכל חדר אמורים ללכת לכלא על רמאות.

אני לא מבין אנשים שמתעוררים עכשיו. אבל נניח שישנתם ב 30 שנה אחרונות והתעוררתם רק עכשיו, מה בדיוק אתם עושים ? רבותי וגבירותיי, לאן המדינה הולכת, ידוע כבר עשרות שנים. תחליטו מה אתם עושים בנידון.

דוגמא, כתבה מ 2011,

״לפעמים הוא היה הולך לכולל לשעה וחצי-שעתיים, שותה קפה, קורא "המודיע" וחוזר. לפעמים אפילו חודשים ארוכים לא. ואז היה מגיע טלפון שרשרת מבוהל: "נא לרוץ לכתובת X עם תעודת זהות. יש ביקורת של משרד הדתות" ובמהירות הבזק היו האברכים רצים, כל פעם לכולל זה או אחר, להתפקדויות, שאותן הם שילשו וכפלו בהתחזות, כאילו הם לומדים בכמה מקומות בו זמנית, כדי שימשיכו לקבל את הקצבאות שלהם, למרות שבפועל הם בכלל לא חבשו את ספסליו של בית המדרש ובכלל עסקו בענייניהם הפרטיים רוב הזמן.
אבל לפחות הכסף הגיע לבנק כל חודש.״

״בבית הספר שלי ואחר כך בסמינר, ברגע שהגיעו בחינות שהיו קשורות למשרד החינוך, כמו מבחני חוץ או מבחנים של מגמת הוראה / גננות, ידענו שמותר להעתיק והמורות שותקות כי "לגנוב מהמדינה זה מותר" ״

נערך לאחרונה ב:
סלח לי אבל זה שטויות. זה ידוע עשרות שנים, זה התחיל אתמול ? היו הרבה מאוד כתבות ותחקירים על זה במשך השנים.

מורות חרדיות עובדות בחדר ? כמה זה קשה לעשות שאילתה במחשב של משרד החינוך, ״שלוף לי את כל המורות שעובדות באיזה שהוא חדר״. הרי כל מורה שיוצאת בשאילתא הזו וכל חדר אמורים ללכת לכלא על רמאות.

לא ידעו את זה ? זה משהוא חדש ? משהוא שקרה לאחר ה 7 באוקטובר ?

אני לא מבין אנשים שמתעוררים עכשיו. אבל נניח שישנתם ב 30 שנה אחרונות והתעוררתם רק עכשיו, מה בדיוק אתם עושים ? רבותי וגבירותיי, לאן המדינה הולכת, ידוע כבר עשרות שנים. תחליטו מה אתם עושים בנידון.

דוגמא, כתבה מ 2011,

״לפעמים הוא היה הולך לכולל לשעה וחצי-שעתיים, שותה קפה, קורא "המודיע" וחוזר. לפעמים אפילו חודשים ארוכים לא. ואז היה מגיע טלפון שרשרת מבוהל: "נא לרוץ לכתובת X עם תעודת זהות. יש ביקורת של משרד הדתות" ובמהירות הבזק היו האברכים רצים, כל פעם לכולל זה או אחר, להתפקדויות, שאותן הם שילשו וכפלו בהתחזות, כאילו הם לומדים בכמה מקומות בו זמנית, כדי שימשיכו לקבל את הקצבאות שלהם, למרות שבפועל הם בכלל לא חבשו את ספסליו של בית המדרש ובכלל עסקו בענייניהם הפרטיים רוב הזמן.
אבל לפחות הכסף הגיע לבנק כל חודש.״

״בבית הספר שלי ואחר כך בסמינר, ברגע שהגיעו בחינות שהיו קשורות למשרד החינוך, כמו מבחני חוץ או מבחנים של מגמת הוראה / גננות, ידענו שמותר להעתיק והמורות שותקות כי "לגנוב מהמדינה זה מותר" ״
מה שטויות? כתבתי שלא צריך כתבה מאתמול כדי לדעת על בלוף התורתו אומנותו.

מה אתה מציע לעשות בנידון?

מה אתה מציע לעשות בנידון?
אני אישית בדיעה שאין מה לעשות, המדינה משתנה וצריך להיערך לזה. יש לדאוג לעתיד בהינתן מדינה יותר עניה, יותר דתית עם יותר כח שלטוני. מה שהיה זה לא מה שיהיה.

לשמחתי, אני נמצא במצב שמדינה כזו לא תשפיע עליי כל כך. בעיקר מכיוון שלדעתי במדינה מהסוג הזה, לאנשים עם כסף תמיד יהיה טוב.

בנוסף ליתר בטחון למקרה שנרצה לעזוב,

אזרחות זרה לכל המשפחה,
הזזת כמעט את כל ההשקעות לחו״ל,
נד״לן בארץ הוא פחות מ 10% מהתיק. (הרבה פחות)

אם הייתי היום עם ילדים בגילאים, בוא נגיד פחות מ 15, השיקולים שלי היו אחרים ולא הייתי נשאר פה.

אבל, אולי אני טועה. במקרה כזה לא קרה כלום, אולי הרווחתי פחות כסף בבורסת חול מהבורסה בארץ, והחיים טובים.

נערך לאחרונה ב:
אני אישית בדיעה שאין מה לעשות, המדינה משתנה וצריך להיערך לזה. יש לדאוג לעתיד בהינתן מדינה יותר עניה, יותר דתית עם יותר כח שלטוני. מה שהיה זה לא מה שיהיה.

לשמחתי, אני נמצא במצב שמדינה כזו לא תשפיע עליי כל כך. בעיקר מכיוון שלדעתי במדינה מהסוג הזה, לאנשים עם כסף תמיד יהיה טוב.

בנוסף ליתר בטחון למקרה שנרצה לעזוב,

אזרחות זרה לכל המשפחה,
הזזת כמעט את כל ההשקעות לחו״ל,
נד״לן בארץ הוא פחות מ 10% מהתיק. (הרבה פחות)

אם הייתי היום עם ילדים בגילאים, בוא נגיד פחות מ 15, השיקולים שלי היו אחרים ולא הייתי נשאר פה.

אבל, אולי אני טועה. במקרה כזה לא קרה כלום, אולי הרווחתי פחות כסף בבורסת חול מהבורסה בארץ, והחיים טובים.
מהאופן בו כתבת נראה לי שהילדים שלנו לא רחוקים בגיל.
השאלה איך נכון לכוון אותם, עד כמה שהם מקשיבים להורים כבוגרים צעירים, בבחירות החשובות של מקצוע ומקום מגורים ובעקיפין, בת זוג. הגירה היא דבר קשה, אבל לפעמים אין ברירה, וככל שהיא נעשית מאוחר יותר, הקשיים גדלים בדרך כלל.
שלא לדבר על בחירת מדינת יעד, כשנדמה שכל העולם משתגע.

נערך לאחרונה ב:
יש אנשים עם רגל בחוץ.
יש אנשים שלעולם לא יעזבו.
השאלה היא לאיזו קבוצה אתה רוצה להשתייך, וזה מתבסס על ניתוח של המצב, תכנון לעתיד, אופי ובעיקר הרבה מאוד רגש.

את המגמות הרעות כולם רואים, אבל -
קבוצת מיעוט שמתנהגת כקבוצת מיעוט, ואז הופכת לקבוצת רוב, חייבת לשנות את הדינמיקה שלה בשביל לשרוד.
קבוצה חברתית שחיה על השוליים, על אדי דלק, בוודאי לא יכולה לתחזק את אורח החיים שלה אם היא גודלת אקספוננציאלית.

קבוצה כזאת נידונה או להשתנות, או שחבריה יעזבו אותה.
אתם חושבים שהחרדים לא משתנים? מה לדעתכם קרה ב2003 אחרי שקוצצו הקצבאות? החרדיות יצאו לעבוד, והתחילה תנועת ההשכלה המקצועית החרדית.
אתם חושבים שהחרדים לא רוצים לחיות טוב? את זה לא עושים מהבטחת הכנסה, מלגת כולל ומשכורת חציון אחת של האישה.
אתם חושבים שהחרדים לא רוצים להרגיש שייכים? את זה לא עושים מתוך גטו תרבותי, בלי להתגייס, בלי לעבוד.

פרדוקסלית, ככל שהם יגדלו כך משהו יהיה חייב להשתנות, ורואים את זה היום. אין לי את התשובות איך, אבל מה שביבי עשה ב-2003 זה כיוון טוב. גם ייבוש באופוזיציה יעשה פלאים.
אל תצפו שיהיה פה גן עדן, אל תצפו שיהיה פה איראן. אנשים מערביים נוטים לחפש פתרונות לדברים - זו תזוזת לוחות טקטוניים שבעוד מאה שנה נדע מה התרחש. אין פתרון קסם.

מה לדעתכם קרה ב2003 אחרי שקוצצו הקצבאות?
מאז ההטבות שהחרדים מקבלים רק גדלו, והם לא עומדות לקטון.
אתם חושבים שהחרדים לא רוצים להרגיש שייכים?
הם מרגישים שייכים לחברה שלהם, והם מאמינים בשקרים שלהם - ככה זה עם שטיפת מח + מוטיבציה של דיסוננס קוגניטיבי .

אין לי את התשובות איך
בית משפט כפוף לחוקים שהקואליציה מחוקקת. בית המשפט לא יכול להחליף את העם, ודיקטטורה כן יכולה להחליף את בית המשפט.

הדרך היחידה שמשהו ישתנה זה אם החילונים יפסיקו לשתף פעולה עם האפליה נגדם. יפסיקו להתגייס. יפסיקו לשלם מיסים.
ומאחר ובניגוד לגנבים רוב החילונים הם שומרי חוק, הדרך היחידה שמשהוא ישתנה היא שהחילונים יעזבו.

נערך לאחרונה ב:
פרדוקסלית, ככל שהם יגדלו כך משהו יהיה חייב להשתנות, ורואים את זה היום. אין לי את התשובות איך, אבל מה שביבי עשה ב-2003 זה כיוון טוב. גם ייבוש באופוזיציה יעשה פלאים.
אל תצפו שיהיה פה גן עדן, אל תצפו שיהיה פה איראן. אנשים מערביים נוטים לחפש פתרונות לדברים - זו תזוזת לוחות טקטוניים שבעוד מאה שנה נדע מה התרחש. אין פתרון קסם.
מסכים לגמרי, רק לציין שהשאלה היא לא רק אם יהיה שינוי אלא גם מה יהיה קצב השינוי ומה יקרה לישראל עד שיהיה איזשהו שינוי משמעותי.

בכל מקרה, גם בהנתן שיהיה שינוי מזדחל באוכלוסיה החרדית אני חושב שהנחת היסוד הסבירה הינה שבעוד 20 שנה ישראל תהיה:
מדינה יותר עניה, יותר דתית עם יותר כח שלטוני.

נערך לאחרונה ב:
זה התרחיש האופטימי.
בתרחיש הפסימי ישראל חלשה כזו לא תוכל להתקיים בסביבה שלנו.
מסכים, יש הרבה תרחישים גרועים יותר אבל דיברתי על מה שסביר בעיני שיקרה (קרי, אני אופתע אם זה לא יקרה) בעוד 20 שנה.
השמדת ישראל היא לא סבירה בעיני אבל אולי אני טועה.
אגב, ייתכן גם שכל התהליך יעבור אסקלציה משמעותית בשלב כלשהו במידה ובאמת החילונים ה"יצרניים ביותר" (רופאים, חוקרים באקדמיה, הייטקיסטים בתחומים ספציפיים) יתחילו לעזוב אבל אני ממש לא בטוח שנראה עזיבה המונית כזאת (הקשרים המשפחתיים בישראל מאוד חזקים).
קשה לחזות את העתיד.

אגב, ייתכן גם שכל התהליך יעבור אסקלציה משמעותית בשלב כלשהו במידה ובאמת החילונים ה"יצרניים ביותר" (רופאים, חוקרים באקדמיה, הייטקיסטים בתחומים ספציפיים) יתחילו לעזוב אבל אני ממש לא בטוח שנראה עזיבה המונית כזאת (הקשרים המשפחתיים בישראל מאוד חזקים).
קשה לחזות את העתיד.
זו שאלת מיליון הדולר. בגלל שאת הרכבת הזו לא כדאי לאחר.

לדעתי האישית, זה תלוי גיל ויכולת כספית של המשפחה.

בנוסף, הקשרים המשפחתיים בישראל חזקים אבל, בשנים האחרונות המשפחה רואה בעין יפה עזיבה. זה לא כמו בעבר. התהליך התגבר בשנה האחרונה, אני רואה חברים שהמשפחה הקרובה אפילו מעודדת לעזוב. אנשים מבוגרים שלפני כמה שנים ראו בעזיבה כשלון אישי שלהם, היום מעודדים את הילדים שלהם לקחת הזדמנויות בחו״ל.

זו שאלת מיליון הדולר. בגלל שאת הרכבת הזו לא כדאי לאחר.

לדעתי האישית, זה תלוי גיל ויכולת כספית של המשפחה.

בנוסף, הקשרים המשפחתיים בישראל חזקים אבל, בשנים האחרונות המשפחה רואה בעין יפה עזיבה. זה לא כמו בעבר. התהליך התגבר בשנה האחרונה, אני רואה חברים שהמשפחה הקרובה אפילו מעודדת לעזוב. אנשים מבוגרים שלפני כמה שנים ראו בעזיבה כשלון אישי שלהם, היום מעודדים את הילדים שלהם לקחת הזדמנויות בחו״ל.
אני חושב שזה תלוי עד כמה אתה חי בבועה כרגע ומה יש לך להפסיד.
אם אתה חי בבועה שהכל טוב בה אז אין לך אינטרס לזוז לביצה אחרת שעל הנייר יותר טובה אבל בפועל אתה לא יודע מה מצבך יהיה שם.
אז אנחנו קוראים בחדשות על חרדים וצבא וממשלה ומה יהיה עוד 10 שנים אבל אם כרגע מצבינו טוב צה האינטרס שלנו לזוז אל הלא ידוע?
מה כן חשוב?
דרכונים זרים
כסף נזיל
שהילדים ידעו אנגלית ומקצועות מבוקשים.
כלןמר להיות מוכנים לתזוזה אבל בלי לזוז כרגע.

זה נראה לי מה שכולם עושים.

אם אתה חי בבועה שהכל טוב בה אז אין לך אינטרס לזוז לביצה אחרת שעל הנייר יותר טובה אבל בפועל אתה לא יודע מה מצבך יהיה שם.
אז אנחנו קוראים בחדשות על חרדים וצבא וממשלה ומה יהיה עוד 10 שנים אבל אם כרגע מצבינו טוב צה האינטרס שלנו לזוז אל הלא ידוע?
מה כן חשוב?
דרכונים זרים
כסף נזיל
כלןמר להיות מוכנים לתזוזה אבל בלי לזוז כרגע.

זה נראה לי מה שכולם עושים.
יש הגיון בגישה שלך אבל יש לה גם מחיר (למרות שהוא אולי מעט סמוי).
הגירה בגיל 30 אינה זהה להגירה בגיל 40 שאינה זהה להגירה בגיל 50-60.
כנ"ל לגבי הילדים, מעבר בגיל 3 אינו זהה למעבר בגיל 10 שאינו זהה למעבר בגיל 16 ובטח לא למעבר בגיל 18 כשהילד כבר אדון לעצמו.
לכן, אני חושב שיש פה חשיבות לא רק לחיים בבועה אלא גם למידת האמונה שלך שהנבואות השליליות יתממשו.

נערך לאחרונה ב:
אלא גם למידת האמונה שלך שהנבואות השליליות יתממשו.
לא בדיוק.
הנבואות השליליות יתממשו. ב 100%.
שאלתי כמה וכמה פעמים אם למשהו יש רעיון של איזה הוא תרחיש שיוביל לתוצאה אחרת - וכלום. אפילו לא בסיכוי נמוך. אפס.
אין שום יתכנות לתרחיש אחר.

הבעיה היא, כמו שאמרה לי עולה מרוסיה - לשיכבה המשכילה המבוקשת והמתוגמלת יש חיים טובים גם בדיקטטורה.
קשה לשנות כשאין סכנה ברורה ומיידית, ובנוסף גם יש אילוצים והתחיבויות שבעיתי מאד להפר.
מה כן חשוב?
דרכונים זרים
כסף נזיל
כלומר להיות מוכנים לתזוזה אבל בלי לזוז כרגע.
להתמקד ולהתחיל ללמוד את השפה הרלוונטית.

אם אדם מאמין שיהיו לו ולמשפחתו חיים מצויינים בישראל גם אם היא תשנה את פניה אז אישית איני רואה את הטעם לשקול הגירה.
זה תלוי גיל,

אני חושב שאנשים מעל 45-50 עם כסף, לא כל כך מפחדים שיהיה להם רע. הפחד של אנשים בגילאים הללו זה טובת הילדים (שכנראה כבר אחרי צבא), ושליחת יד של הממשלה לרכוש שלהם.

אנשים צעירים יותר או כאלה שלא צברו מספיק רכוש כדי להרגיש בטוחים, בייחוד כאלה עם ילדים צעירים שעדיין במערכת החינוך ולפני צבא, להם יש בעיה רצינית.

בתור צאצא של יוצא בריה"מ אני חושב שראוי לציין שיש הבדל תפישתי בין מי שנולד בדיקטטורה וחי בדיקטטורה (בריה"מ לדוגמא) לבין מי שנולד בדמוקרטיה וחי בדיקטטורה
אני חושש שחיים במדינה חזקה וגדולה מאוד במשטר דיקטטורי חילוני זה משהוא שונה מאוד מחיים במדינה קטנה ללא כל משאבים במשטר משיחי.

מאז ההטבות שהחרדים מקבלים רק גדלו
נכון.
והם לא עומדות לקטון.
אם אתה מרגיש כך, באמת אין לך מה לעשות פה. אבל זאת לא עובדה, רק ניחוש.

הם מרגישים שייכים לחברה שלהם, והם מאמינים בשקרים שלהם - ככה זה עם שטיפת מח + מוטיבציה של דיסוננס קוגניטיבי .
חרדים צעירים רבים רוצים להרגיש שייכים גם למדינה. לא כולם רוצים להיות "קונילמל".
מה שאתה טוען פשוט לא קשור לעניין. אדם יכול להרגיש גם שייך לחברה התל אביבית שלו וגם לכלל הישראליות - הבעיה שאצל החרדים, חרדיות המיינסטרים סותרת את הישראליות.
זה ממש לא נכון לגבי החרדיות המודרנית.

הדרך היחידה שמשהו ישתנה זה אם החילונים יפסיקו לשתף פעולה עם האפליה נגדם. יפסיקו להתגייס. יפסיקו לשלם מיסים.
ומאחר ובניגוד לגנבים רוב החילונים הם שומרי חוק, הדרך היחידה שמשהוא ישתנה היא שהחילונים יעזבו.
אתה ממסגר את העולם בדרך מאוד פטאליסטית, כמעט חרדית.
אתה יכול לחשוב כך, ואם אתה מרגיש כך באמת אין לך עתיד פה, אבל זאת רק דרך אחת לחזות את העתיד.
אני מסתכל על מגמות בשטח ומשליך אותן על העתיד, אתה מסתכל על המצב הנוכחי ומציב אותו כמות שהוא בעתיד, עם פי 2 חרדים, אך ללא שום שינוי אצלם. מה בסוף? מי יודע.

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
GeraltOfHaifa רוצים חיים כפריים. אני דרומי - היא צפונית. שנינו משפחתיים מאוד - מה עושים? התפתחות אישית 19
U מה עושים עם משכורת בדולרים? מיסים 23
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ נזק מנזילה לדירה שלי מהשכן למעלה - מה עושים עכשיו נדל"ן 10
מ מה הייתם עושים במצבי? שוק ההון 8
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
מ מה עושים עם לחם יבש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
ש מיטב דש לא מאפשרים להעביר ני״ע אמריקאי ל-IB. מה עושים? שוק ההון 11
ש מנהלת המשרד מנסה לבודד אותי. מה עושים? אוף טופיק 3
O תיק השקעות - עמלות גבוהות, מה עושים? שוק ההון 6
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
ט מה עושים עם 2.5 מליון כדי לדאוג לעצמך לעתיד? שוק ההון 10
Finfree עושים סדר...משפחה באמצע החיים יומני מסע אישיים 25
ב לחיות על הקצה או ללכת על בטוח - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 14
S ניתוח טכני - איך אתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
GeraltOfHaifa אני רוצה להעשיר את העברית שלי - איך עושים זאת? התפתחות אישית 23
C מה הייתם עושים עם שבוע חופשי רק לטפל בבירוקרטיה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
י מה עושים עם הכסף - פיקדון או קרן כספית? שוק ההון 3
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
amidar פתיחת חשבון בנק לוועד הבית - איפה עושים? האם אפשר דיגיטלי? צרכנות פיננסית 20
Lamur יועץ פנסיוני גרוע - מה עושים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
לאץ' מתי ואיך עושים מעבר באסטרטגיית השקעה? שוק ההון 8
ל איך עושים השוואה בקרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
A ביטול הקצאת אשראי וקרבה למינוס, מה עושים במקרה כזה שאי אפשר להכנס למינוס אך יש תשלום שמכניס למינוס ? צרכנות פיננסית 14
I האם הבנקים עושים שורט על אגחי"ם בשוק ההון בשביל לתת משכנתאות? שוק ההון 10
T האם התיק שלי בעייתי ומה עושים מכאן? שוק ההון 2
מ מה עושים מכאן? יומני מסע אישיים 31
ה איך אתם עושים את זה ? יומני מסע אישיים 40
י איך עושים את זה? שינוי תודעה, חשיפת ילדים בגילאי בית ספר לתכני הבלוג ולאוריינות פיננסית אוף טופיק 2
I אם אי אפשר לתזמן את השוק איך מרקט מייקר עושים כסף? שוק ההון 11
R מעבר לארה"ב עם ויזת L (עם תהליך מיידי של גרין קארד לאחר ההגעה)- מה עושים עם הפנסיה וקרנות ההשתלמות? מיסים 0
deussex האם אתם עושים משהו ספציפי בעקבות האינפלציה, והמצב בשווקים ? פוסטים מאיכות נמוכה 39
J העאלת משכורת - איך עושים זאת בצורה נכונה? התפתחות אישית 41
The Stoic הלוואות ללא ריבית - למה לא כולכם עושים את זה כל הזמן? צרכנות פיננסית 44
deussex האם אתם עושים פעילויות מנע בעקבות המלמחמה באוקראינה בתיק/קופות גמל ? שוק ההון 25
M מה אתם עושים עם הגמל להשקעה עם כל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ה בן 20. בהתלבטות ואשמח לדעת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 26
C על מה הסתכלתם לפני קניית הבית הראשון, ומה הייתם עושים אחרת? נדל"ן 9
Maureen קבלת תשלומים ביורו ותשלום לספק ביורו - איך עושים את זה היום? צרכנות פיננסית 7
klayhamn אופציות בנעילה אחרי IPO - מה עושים עם חוסר זמינות למסחר במועד? שוק ההון 11
שם משתמש בעייתי כאשר עושים איזונים בתוך התיק, משלמים מס? שוק ההון 14
I דולרים בחשבון - מה אתם הייתם עושים? אוף טופיק 16
י מה עושים במקרה שרוצים חופש ארוך? צרכנות פיננסית 8
R מה אתם הייתם עושים? משכנתא לדירה ראשונה ממשתכן שמחוסר ברירה היא להשקעה נדל"ן 9
א מה עושים עם מליון וחצי שקלים בפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
stamEhad האם אתם עושים Staking בקריפטו שאתם מחזיקים? השקעות אלטרנטיביות 58
סול פנסיה - איך עושים את זה טכנית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
פ איזון התיק איך עושים את זה פרקטית שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה