• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות

deussex

משתמש רגיל
דירוג
492
אחרי ששמעתי סיפורים על דיירים שמפסיקים לשלם ומסרבים לצאת (לפני שהייתה לי דירה להשכרה), מאז שאני משכיר אני עושה דרך עו"ד שלוקח חצי חודש שכירות + מע"מ.

פעם אחרונה שהחתמתי חוזה היה עם דיירים לפני 5 שנים בערך, ואז הייתי אדם אחר - מבולגן עם כספים, שונא מסמכים, ומעדיף שמישהו אחר יעשה דו"חות וכו'.

עכשיו, לאחר שעברתי את הטירונות של הסולידית (קריאת בלוג, פורום, סידור קופות, מעקב הוצאות, הגשת דו"ח), באינרציה אחרי שנראה שמצאתי דיירים, פניתי לאותו עו"ד ששוב מבקש חצי חודש שכירות + מע"מ, כדי שינסח חוזה, יבדוק את הרקע שלהם ושל הערבים שלהם, יחתים על שטר ביטחון וכ'ו.

ואני מרגיש לא הכי טוב עם זה - א' זה יוצא 3300 ש"ח טירחה, על מה ? שיבדוק את הרקע שלהם, כשאני יכול לבדוק בעצמי ב checkme ? שיחתים על שטר ביטחון ? אוקיי, אפשר אולי לבקש צ'ק בנקאי או צ'ק מהערבים.
ב' מרגיש שהוא מעכב אותי - נהייתי אחר, ומתקתק דברים כאלה, ואני רואה שהוא לפעמים לא זמין, עסוק, עד שהוא שולח נוסח חוזה - ולמה ? אני יכול בעצמי לנסח כבר.
ג' - מרגיש שאני מכניס באפר מיותר ביני לסוחרים.
ד' - ההתנהלות שלו הפעם הייתה ממש מעצבנת - לא זמין, מעכב. אני מביא לו עבודה פשוטה לגזור קופון והוא עושה את זה בגרירת רגליים ובמין עושה טובה סוג של.
בקיצור, מרגיש חרטה - דווקא תהליך החיפוש היה סבבה ומהיר, ודווקא העו"ד שאמור להיות החוליה הכי קלה, כי כבר עשיתי מולו כמה פעמים מעיקה עליי + התשלום המיותר הזה.

למי שמשכיר מכם, האם אתם עושים דרך עו"ד ?
-אם לא, איזה ערבונות אתם מבקשים ? צ'ק ביטחון/שטר ביטחון/צק'ים (נדמה לי שאפשר לבטל אותם לא במקרה של דייר בעייתי ?)
-האם מעורבות עו"ד והתשלום אליו שווים את ההגנה במקרה של דייר בעייתי ?

כבר פניתי אליו, אבל אחרי שקיבלתי ממנו מייל מעוכב אם איזו טיוטה, ו"למען הסר ספק, זה השכר טירחה שלי", אני כבר לא בטוח שעשיתי את הדבר הנכון. מרגיש שהייתי יכול לעשות את זה יותר מהר, ולא פחות טוב, ולחתום על החוזה עם הדיירים אצלי בבית, במקום להיסחב אליו למשרד.

שואל את עצמי אם עשיתי טעות:
1. להמשיך הפעם הזאת, כשיש דיירים כבר שרוצים, ואמרתי להם שהעו"ד יקח את זה משם, ובפעם הבאה לעשות את זה לבד. כדי מה שנקרא לא להרוס משהו שהולך להיסגר כבר, גם אם במחיר קצת יקר ושכר טירחה מיותר ?
2. לומר לו, שאני מעדיף לעשות את זה בעצמי ולבטל את שרותיו כבר מהפעם ?
3. לומר לו שהמחיר יקר מדי לכמות הפעולות שהוא צריך לעשות ?

מה דעתכם ? מרגיש מבולבל, ומבואס קצת שעירבתי אותו.

אני בצד השוכר ולא המשכיר, אבל זה מה שאני חושב:
שום עו״ד לא יעזור לך עם שוכר עבריין שלא יתפנה לך מהדירה.
חוזה זה לא מה שירתיע אדם בעייתי, לגבי בטחונות אני נתתי למשכיר שלי ערבות בנקאית.
בטחונות לפי הנוהג זה 3 חודשי שכירות, נניח השוכר הפסיק לשלם ונשאר בדירה מעל 3 חודשים, מה הלאה?
אני חושב שעדיף שתעשה את המהלך לבד ותנסה כמה שאתה יכול לכסות את עצמך מכל הכיוונים. אל תתבייש להגיד לא לשוכרים שלא נראים ועלולים לעשות בעיות.

אני חושב שעדיף שתעשה את המהלך לבד ותנסה כמה שאתה יכול לכסות את עצמך מכל הכיוונים. אל תתבייש להגיד לא לשוכרים שלא נראים ועלולים לעשות בעיות.
לשוכרים, לא מתבייש לכאלה שלא נראים, עם הזמן למדתי לא להתבייש. עכשיו אני מתלבט לעשות פניית פרסה מול העורך דין, בנקודה יחסית רגישה לסגירה. כשאני מרגיש לגביו buying remorse ומה אני פתאום צריך אותו באמצע.

גם לא הייתי רוצה להרוס איתו את היחסים, כלומר, אם חלילה יהיו בעיות עם הדיירים, אני מכיר אותו הרבה שנים, שלא יהיו משקעים לפנות אליו.

השאלה אם לבטל אותו, להתמקח איתו, או לספוג את זה הפעם, ופשוט להבא יותר לא לערב אותו.

או אולי לתת לגורל להחליט: אם הוא יסגור עם הדיירים שרוצים להיכנס עכשיו, שיקבל את הקופון הפעם. ואם הוא לא יצליח לסגור, מאיזשהי סיבה, ואצטרך לחפש מועמדים חדשים, אז כבר בעצמי.

או אולי לתת לגורל להחליט: אם הוא יסגור עם הדיירים שרוצים להיכנס עכשיו, שיקבל את הקופון הפעם. ואם הוא לא יצליח לסגור, מאיזשהי סיבה, ואצטרך לחפש מועמדים חדשים, אז כבר בעצמי.
זה מה שאני הייתי עושה כי אני נחמד ולא מדובר בסכומים משנים חיים.
אבל אני זה אני ואתה זה אתה.
הייתי מחכה אולי לעוד דעות מאלו שמשכירים כאן בפורום.

זה לא יפה לדעתי, או שאתה עובד איתו או לא, הוא גם עלול לבקש תשלום על זה.

אתה יכול להשתמש בחוזה הקודם שהוא ניסח לך, לעשות בדיקת רקע בוויצ'ק, לקחת ערבונות וזהו.

שום עו״ד לא יעזור לך עם שוכר עבריין שלא יתפנה לך מהדירה.
חוזה זה לא מה שירתיע אדם בעייתי,
פעם הייתי צריך לפנות דייר מנכס של קרוב משפחה מבוגר שהשכיר לו, הדייר הפסיק לשלם ונישאר בדירה בתום תקופת החוזה, הוא גם הטריד את השכנים לנכס גם הם שוכרים מהבעלים, התנהג כמו עבריין אמיתי. העו"ד, דאגה שבחוזה יהיה סעיף שמאפשר לנתק את החשמל והמים כשיש הפרה יסודית של ההסכם. הגעתי עם חשמלאי לנכס וניתקתי את החשמל בארון חיצוני לבית. השוכר הזמין משטרה, השוטרים איימו על בעל הנכס, אדם מבוגר שהלילה הוא ילקח לתחנה. הבהרתי למשטרה ולבעל הנכס שכל מה שעשיתי מבוסס על החוזה. הוא פינה את הנכס ואף השאיר אותו נקי ומסודר.

פעם הייתי צריך לפנות דייר מנכס של קרוב משפחה מבוגר שהשכיר לו, הדייר הפסיק לשלם ונישאר בדירה בתום תקופת החוזה, הוא גם הטריד את השכנים לנכס גם הם שוכרים מהבעלים, התנהג כמו עבריין אמיתי. העו"ד, דאגה שבחוזה יהיה סעיף שמאפשר לנתק את החשמל והמים כשיש הפרה יסודית של ההסכם. הגעתי עם חשמלאי לנכס וניתקתי את החשמל בארון חיצוני לבית. השוכר הזמין משטרה, השוטרים איימו על בעל הנכס, אדם מבוגר שהלילה הוא ילקח לתחנה. הבהרתי למשטרה ולבעל הנכס שכל מה שעשיתי מבוסס על החוזה. הוא פינה את הנכס ואף השאיר אותו נקי ומסודר.
וואו זה סעיף חזק... ונראה כאפקטיבי.. מקובל לרשום אותו ?

תכניס גם סעיף שהשוכר מחוייב לתרום לך כליה במקרה של הפרת חוזה.
בעל הנכס הוא אדם שמתקרב לגיל 90, כל חייו עבד כמו חמור, חסך והגיע לאן שהגיע. השוכר, ערס בן 30 שהסתכסך עם שאר הדיירים, איים על דיירת אחרת של בעל הנכס, הוא הפסיק לשלם שכר דירה ואף סרב לפנות את הנכס בתום תקופת השכירות. היא התייחס בזילזול לבעל הנכס, אדם מבוגר שלא מכיר תרבות של מריבות ואיומים. מגיע לח#א כזה לאבד הרבה יותר מכליה.

וואו זה סעיף חזק... ונראה כאפקטיבי.. מקובל לרשום אותו ?
אני לא יודע עד כמה זה מקובל, למזלי העו"ד הכניסה את זה לחוזה.

פעם הייתי צריך לפנות דייר מנכס של קרוב משפחה מבוגר שהשכיר לו, הדייר הפסיק לשלם ונישאר בדירה בתום תקופת החוזה, הוא גם הטריד את השכנים לנכס גם הם שוכרים מהבעלים, התנהג כמו עבריין אמיתי. העו"ד, דאגה שבחוזה יהיה סעיף שמאפשר לנתק את החשמל והמים כשיש הפרה יסודית של ההסכם. הגעתי עם חשמלאי לנכס וניתקתי את החשמל בארון חיצוני לבית. השוכר הזמין משטרה, השוטרים איימו על בעל הנכס, אדם מבוגר שהלילה הוא ילקח לתחנה. הבהרתי למשטרה ולבעל הנכס שכל מה שעשיתי מבוסס על החוזה.
אני די בטוח שמדובר בסעיף לא חוקי, והוא יכול היה לתבוע אותך על ניתוק החשמל.
לא משפטן.

מגיע לח#א כזה לאבד הרבה יותר מכליה.
אני בהחלט מסכים עם זה.

רק לא ברור אם הסעיף יתפוס אצל כל שופט.
גם לא ברור מה השוכר העצבני יעשה לדירה אחרי שניתקו אותו מהמים והחשמל.
נכון שאתה יצאת בטוב, אבל האם זה המקרה הכללי?

אני שמעתי שסעיף כזה אינו חוקי לפי בג"ץ, לכן לא ברור לי מה התועלת בהכנסתו (זה כמו דרישת בטחונות של מזומן גבוהים מהמותר בחוק. למיטב ידיעתי, בסופו של דבר החוק גובר על כל פרשנות לפי חוק החוזים במידה וקיימת סתירה עם החוק). בפסקי דין בבג"ץ נקבע שמים וחשמל הם חלק מזכויות שמעוגנות בחוק "כבוד האדם וחירותו" או משהו כזה ואסור לנתק אותם גם במקרה שאין תשלום של השוכר. כן אפשר לעבור למונה של תשלום לפני שימוש בחשמל (וזה רק אם חברת חשמל מאשרת, וזה נראה לי תלוי בגובה החוב), אבל לא נראה לי שמותר יותר מזה.

לעיונך היו כבר סקירות תאורטיות על הנושא בכנסת: https://fs.knesset.gov.il/globaldoc...0aa75-2f7b-e511-80d1-00155d0ad6b2_11_8653.pdf

נערך לאחרונה ב:
גם לא ברור מה השוכר העצבני יעשה לדירה אחרי שניתקו אותו מהמים והחשמל.
הוא ערס, עד לרגע הזה הוא היה בטוח שהוא מתמודד עם אדם בן קרוב ל 90 ועשה מה שהוא רוצה, אם לא הייתי מתערב, הוא היה ממשיך להתעלל בבעל הנכס ונישאר שם עוד חודשים, אולי שנה, בינתיים ממרר את החיים לשכנים האחרים. ברגע שהוא הבין שיש במשפחה גם מישהו שהוא "לא פריאר" הוא מיד שינה כיוון. להבנתי, השוטרים שהוא הזמין גם אמרו לו שהוא בעצמו עלול להסתבך.

בחיים לא הייתי מסכים לחתום על חוזה עם סעיף כזה. בלי קשר לזה שהשוכר מגעיל.
זכור לי מקרה שלשכנה שלי היה סכסוך עם בעל הדירה שלה. היא חזרה הביתה בלילה מהעבודה וגילתה שהוא החליף מנעולים. היא הזמינה משטרה והשוטרים נתנו לו 2 אפשרויות: לתת לה מפתחות או להכנס למעצר במיידית.
הוא נתן לה את המפתחות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
ב לחיות על הקצה או ללכת על בטוח - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 14
S ניתוח טכני - איך אתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
ה איך אתם עושים את זה ? יומני מסע אישיים 40
deussex האם אתם עושים משהו ספציפי בעקבות האינפלציה, והמצב בשווקים ? פוסטים מאיכות נמוכה 39
deussex האם אתם עושים פעילויות מנע בעקבות המלמחמה באוקראינה בתיק/קופות גמל ? שוק ההון 25
M מה אתם עושים עם הגמל להשקעה עם כל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ה בן 20. בהתלבטות ואשמח לדעת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 26
I דולרים בחשבון - מה אתם הייתם עושים? אוף טופיק 16
R מה אתם הייתם עושים? משכנתא לדירה ראשונה ממשתכן שמחוסר ברירה היא להשקעה נדל"ן 9
stamEhad האם אתם עושים Staking בקריפטו שאתם מחזיקים? השקעות אלטרנטיביות 58
A חשבון קיזוז ריבית (משכנתא) - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 2
P פקטור השינה הערבה: מה אתם עושים כדי לישון טוב? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 32
P 800K ששוכבים בעו"ש. מה אתם הייתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
N מה אתם... הייתם עושים ? - רוצה לעבור מניהול תיק בבנק שוק ההון 0
G איפה אתם עושים את הקניות שלכם? אוף טופיק 1
S מה אתם עושים עם החיסכון שלכם בימים של אינפלציה צפויה? שוק ההון 18
ה רבותי ההיסטוריה חוזרת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 18
U אם מחר בנק ישראל מקפיץ את ערך הדולר מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 15
Shadows מה אתם עושים עם עודף בחשבון ההשקעות שלכם? שוק ההון 5
ב מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 52
נ התייעצות - משכירים, אתם עושים חוזים עם עו"ד? נדל"ן 23
ה למכור או להחזיק חזק מה אתם הייתם עושים שוק ההון 46
H מה אתם עושים בחלק הסולידי של התיק שלכם? שוק ההון 16
S איך אתם עושים ניתוח טכני בכניסה לשוק נדל"ן חדש - שתפו נדל"ן 1
משה מה אתם עושים לט"ו באב / וולנטיין? אוף טופיק 10
P יש לכם אפשרות לקחת הלוואה בריבית שלילית, מה אתם עושים? שוק ההון 75
R מה אתם עושים בסופי שבוע? אוף טופיק 40
קורא הדוק אם מחר מבטלים את הפטור ממס בקרן השתלמות. מה אתם עושים? (סקר) צרכנות פיננסית 20
ז מליון שקלים, מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 11
ס 700-800אלף פנויים להשקעה- מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 4
B שאלה מהחיים, מה אתם הייתם עושים אוף טופיק 20
תפוזינה מה אתם הייתם עושים שוק ההון 20
ס 250K להשקעה מה עושים מכאן ? מה אתם הייתם עושים ? שוק ההון 9
ב משקיעים דרך ברוקר זר - מה אתם עושים עם אג״ח? שוק ההון 28
C מה עושים כשאתם לא יודעים מה אתם אוהבים לעשות? אוף טופיק 64
O מה אתם עושים עם החלק האג"חי בתיק? שוק ההון 25
פ מליון שקלים ההשקעה הטובה ביותר /מה אתם הייתם עושים שוק ההון 37
א האם אתם עושים 'ניהול משימות'? התפתחות אישית 88
ה חיפאים- איפה אתם עושים קניות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
הקוקיה אתגר המזון-בואו וספרו לנו מה אתם עושים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 66
C אילו יריחונים/מגזינים אתם קוראים? פוסטים מאיכות נמוכה 2
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
ש חוץ מיס/הוט איזה רשת אתם ולמה? צרכנות פיננסית 5
ד האם אתם רואים בנפילה של הביטקוין בשבוע האחרון הזדמנות קנייה ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
T אתם חושבים שיהיה שינוי אחרי המלחמה בממשלה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 344
M כמה נפשות אתם, וכמה כסף בממוצע אתם מוציאים בשנה על חופשות בארץ ובחו"ל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
ה מחפש להשקיע בדירות יד 2 בצפון אנגליה, איך אתם יכולים לקדם אותי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
ב איך אתם עוקבים אחרי התיק שלכם? שוק ההון 17

נושאים דומים

Back
למעלה