• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה עושים עם משכורת בדולרים?

UniContent

משתמש רשום
דירוג
0
פתחתי תיק עוסק מורשה כי אני עובד עבור חברה בחו"ל (החברה בגרמניה אך הכסף מגיע מארה"ב) שמשלמת בדולרים.

עד עכשיו הבנק היה בסדר עם זה למרות שכבר מהמשכורת הראשונה התבאסתי שיש עמלה על קבלת מט"ח ועוד עמלת המרה (הרי אנחנו חיים במדינה שמתנהלת בשקלים).

עכשיו הבנק דורש שאפתח חשבון עסקי, משמע עוד עלויות, ובא לי למצוא דרך למזער עלויות. ראיתי שאנשים הציעו לפתוח חשבון wise, להעביר לIB, להמיר לש"ח ואז להעביר לחשבון בנק.

הבעיה היא שלהבנתי wise כבר לא עובדים עם ישראלים... יש פתרון? לא בא לי שהבנק יעשוק אותי

הבעיה היא שלהבנתי wise כבר לא עובדים עם ישראלים... יש פתרון?
מכיר שאנשים הצהירו על כתובת באירופה ופתחו כך חשבון בוייז. לשיקולך כמה אתה מרגיש עם זה בנוח.

מן הסתם עדיף שזו תהיה כתובת של חבר או קרוב משפחה.

תנסה לפתוח חשבון בנק בארה"ב ולהוציא כרטיסי אשראי אמריקניים - יש בפורום חומר רב על זה. אני משלם כל דבר כאן בארץ עם כרטיסי אשראי אמריקניים. עם הכרטיסים הנכונים העמלות קטנות יחסית.

האם אתה יכול לקבל את הכסף לפייפאל? אם כן, תמיר ב-פ''פ את הכסף לשקלים, תעביר שקלים לבנק וכך תחסוך את העמלות של הבנק. אמנם יש עמלת המרה של פ''פ אבל נראה לי שהעלות שווה את זה.

או שתמצא פרילנסר ב-פייבר למשל שיעזור לך לפתוח חשבון ב-ווייז.

האם אתה יכול לקבל את הכסף לפייפאל? אם כן, תמיר ב-פ''פ את הכסף לשקלים, תעביר שקלים לבנק וכך תחסוך את העמלות של הבנק. אמנם יש עמלת המרה של פ''פ אבל נראה לי שהעלות שווה את זה.

או שתמצא פרילנסר ב-פייבר למשל שיעזור לך לפתוח חשבון ב-ווייז.
אתה בטוח?
זכור לי שעמלות המרה של פייפאל גורמים לאלו של הבנק להראות כמו בדיחה.

ככל הנראה, אבל להמליץ לו על שירות שעולה יותר לא בטוח שיעזור לו.
אין לנו את כל הפרטים, ולא מצפה מפות''ש לכתוב כמה הוא מרוויח. אז מה אתה רוצה? זו אחת הדרכים. מתאים-יופי. לא מתאים? מחפשים דרך אחרת.

אין לנו את כל הפרטים, ולא מצפה מפות''ש לכתוב כמה הוא מרוויח. אז מה אתה רוצה? זו אחת הדרכים. מתאים-יופי. לא מתאים? מחפשים דרך אחרת.
כרגע מרוויח $4000 בחודש. סכום לא גבוה שממנו עוד יורדים מסים, אז נראה לי לגיטימי לחפש את האופציה שתוזיל עלויות כמה שניתן. פייפאל באמת קורעים עם עמלות המרה עוד יותר מהבנק.

הפרטים שלו לא רלונטים במקרה הזה. איך שלא תהפוך את זה, פיפל יהיה הרבה יותר יקר.

לרשום דרך שברור שאינה יעילה לא באמת עוזר לאף אחד...

אין אפשרות לפתוח חשבון מט"ח בארץ (בחשבון הנוכחי) ואז דולרים לא יומרו לשקלים, ללא עלות (או שעצם ההפקדה בדולרים גוררת עמלה)?
אני יודע שאפשר למשוך דולרים ללא עלות מחשבון מט"ח (במידה וכרטיס האשראי הוא בנקאי) על ידי תשלום באשראי.

אין אפשרות לפתוח חשבון מט"ח בארץ (בחשבון הנוכחי) ואז דולרים לא יומרו לשקלים, ללא עלות (או שעצם ההפקדה בדולרים גוררת עמלה)?
אני יודע שאפשר למשוך דולרים ללא עלות מחשבון מט"ח (במידה וכרטיס האשראי הוא בנקאי) על ידי תשלום באשראי.
יש לי חשבון מט"ח אבל עצם ההפקדה בדולרים (משכורת) גוררת עמלה. אני חייב להמיר לפחות חלק מהכסף ל₪ וגם זה גורר עמלת המרה, משמע לפני ששילמתי מיסים הבנק כבר קיצץ לי את המשכורת פעמיים ומזה אני מנסה להימנע.

תנסה לפתוח חשבון בנק בארה"ב ולהוציא כרטיסי אשראי אמריקניים - יש בפורום חומר רב על זה. אני משלם כל דבר כאן בארץ עם כרטיסי אשראי אמריקניים. עם הכרטיסים הנכונים העמלות קטנות יחסית.
זה אפשרי בלי שום נוכחות בארה"ב?... באמת אין שום דרך במדינה הזאת לקבל העברה במט"ח בלי שיעקצו אותנו?

זה אפשרי בלי שום נוכחות בארה"ב?
תלוי. אם אתה אמריקאי אז אפשר יחסית בקלות.
אם לא, שמעתי שיש גם כמה דרכים (אבל לא ניסיתי בעצמי).
בכל מקרה, אם אפשר לקבל משכורת מארה"ב בלי נוכחות שם כנראה שאפשר גם לפתוח שם חשבון בנק :)
ומקסימום, תטוס לבקר את החברה שאתה עובד עבודה פעם אחת. לדעתי תוכל אפילו לרשום את זה כהוצאה מוכרת
באמת אין שום דרך במדינה הזאת לקבל העברה במט"ח בלי שיעקצו אותנו?
לא רק במדינה הזאת. בכל מדינה התעסקות במט"ח היא יקרה. בגלל זה אני דואג לשמור כל מטבע רק במדינה שלו.

לרשום דרך שברור שאינה יעילה לא באמת עוזר לאף אחד...
הצעתי דרך אחת. לא יודעת בוודאות אם היא טובה או לא. אם הייתי יודעת את זה בוודאות כמו שאתה כותב בכזה בטחון, לא הייתי מציעה. אני לא טיפשה כמו שמשתמע ממה שכתבת (לא נעלבתי, אני יותר טובה מזה). גם אין לי מושג מה העמלות בבנקים של קבלת מט''ח.

אני לא טיפשה כמו שמשתמע ממה שכתבת
לא ניסיתי להגיד או לרמוז שאת טיפשה חלילה.
כל מה שאני אומר זה שאין טעם להציע דרך אם לא יודעים אם היא טובה או לא.
ובמיוחד אחרי שמישהו אחר כבר אמר לך שהיא לא דרך טובה, אין טעם סתם להתעקש עליה.

רעיון שאני שוב לא בטוח שהוא אפשרי, אבל אולי אחרים ידעו.
אם פותחים חשבון מסחר בברוקר בחו"ל למשל Interactive Brokers, אפשר לבקש מהמעסיק שיפקיד ישר לשם (בדולרים)?
כדי להימנע מהעמלה על העברה נכנסת של דולרים (לחשבון בארץ), צריך להמיר דולרים לשקלים ב Interactive Brokers ואז להעביר לחשבון בנק בארץ שקלים.

אני מנחש שמה שתארתי לא אפשרי, אבל רוצה לוודא.
יודע שהעברתי את הבעיה מבנק בארץ לבית השקעות בחו"ל, פשוט מצפה שהם יהיו יותר הוגנים בעמלת המרה.

אם פותחים חשבון מסחר בברוקר בחו"ל למשל Interactive Brokers, אפשר לבקש מהמעסיק שיפקיד ישר לשם (בדולרים)?
לא.
בעיקרון אי אפשר להעביר לצד ג' או לקבל מצד ג (למעט כמה מקרים חריגים).
כל הפקדה/משיכה צריכה להיות מ/אל חשבון על שמך.
יודע שהעברתי את הבעיה מבנק בארץ לבית השקעות בחו"ל, פשוט מצפה שהם יהיו יותר הוגנים בעמלת המרה.
הם אכן הרבה יותר הוגנים בעמלה.
הבעיה שחסר לך שלב אחד בדרך - אתה צריך קודם לקבל את המשכורת בחשבון בנק אמריקאי על שמך (בין אם בנק "אמיתי" או חשבון בבנק וירטואלי כמו וייז), ואז משם תוכל להעביר ל IB

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
J העאלת משכורת - איך עושים זאת בצורה נכונה? התפתחות אישית 41
GeraltOfHaifa רוצים חיים כפריים. אני דרומי - היא צפונית. שנינו משפחתיים מאוד - מה עושים? התפתחות אישית 22
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
E מה עושים ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 271
מ נזק מנזילה לדירה שלי מהשכן למעלה - מה עושים עכשיו נדל"ן 10
מ מה הייתם עושים במצבי? שוק ההון 8
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
מ מה עושים עם לחם יבש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
ש מיטב דש לא מאפשרים להעביר ני״ע אמריקאי ל-IB. מה עושים? שוק ההון 11
ש מנהלת המשרד מנסה לבודד אותי. מה עושים? אוף טופיק 3
O תיק השקעות - עמלות גבוהות, מה עושים? שוק ההון 6
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
ט מה עושים עם 2.5 מליון כדי לדאוג לעצמך לעתיד? שוק ההון 10
Finfree עושים סדר...משפחה באמצע החיים יומני מסע אישיים 25
ב לחיות על הקצה או ללכת על בטוח - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 14
S ניתוח טכני - איך אתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
GeraltOfHaifa אני רוצה להעשיר את העברית שלי - איך עושים זאת? התפתחות אישית 23
C מה הייתם עושים עם שבוע חופשי רק לטפל בבירוקרטיה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
י מה עושים עם הכסף - פיקדון או קרן כספית? שוק ההון 3
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
amidar פתיחת חשבון בנק לוועד הבית - איפה עושים? האם אפשר דיגיטלי? צרכנות פיננסית 20
Lamur יועץ פנסיוני גרוע - מה עושים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
לאץ' מתי ואיך עושים מעבר באסטרטגיית השקעה? שוק ההון 8
ל איך עושים השוואה בקרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
A ביטול הקצאת אשראי וקרבה למינוס, מה עושים במקרה כזה שאי אפשר להכנס למינוס אך יש תשלום שמכניס למינוס ? צרכנות פיננסית 14
I האם הבנקים עושים שורט על אגחי"ם בשוק ההון בשביל לתת משכנתאות? שוק ההון 10
T האם התיק שלי בעייתי ומה עושים מכאן? שוק ההון 2
מ מה עושים מכאן? יומני מסע אישיים 31
ה איך אתם עושים את זה ? יומני מסע אישיים 40
י איך עושים את זה? שינוי תודעה, חשיפת ילדים בגילאי בית ספר לתכני הבלוג ולאוריינות פיננסית אוף טופיק 2
I אם אי אפשר לתזמן את השוק איך מרקט מייקר עושים כסף? שוק ההון 11
R מעבר לארה"ב עם ויזת L (עם תהליך מיידי של גרין קארד לאחר ההגעה)- מה עושים עם הפנסיה וקרנות ההשתלמות? מיסים 0
deussex האם אתם עושים משהו ספציפי בעקבות האינפלציה, והמצב בשווקים ? פוסטים מאיכות נמוכה 39
The Stoic הלוואות ללא ריבית - למה לא כולכם עושים את זה כל הזמן? צרכנות פיננסית 44
deussex האם אתם עושים פעילויות מנע בעקבות המלמחמה באוקראינה בתיק/קופות גמל ? שוק ההון 25
M מה אתם עושים עם הגמל להשקעה עם כל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ה בן 20. בהתלבטות ואשמח לדעת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 26
C על מה הסתכלתם לפני קניית הבית הראשון, ומה הייתם עושים אחרת? נדל"ן 9
Maureen קבלת תשלומים ביורו ותשלום לספק ביורו - איך עושים את זה היום? צרכנות פיננסית 7
klayhamn אופציות בנעילה אחרי IPO - מה עושים עם חוסר זמינות למסחר במועד? שוק ההון 11
שם משתמש בעייתי כאשר עושים איזונים בתוך התיק, משלמים מס? שוק ההון 14
I דולרים בחשבון - מה אתם הייתם עושים? אוף טופיק 16
י מה עושים במקרה שרוצים חופש ארוך? צרכנות פיננסית 8
R מה אתם הייתם עושים? משכנתא לדירה ראשונה ממשתכן שמחוסר ברירה היא להשקעה נדל"ן 9
א מה עושים עם מליון וחצי שקלים בפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
stamEhad האם אתם עושים Staking בקריפטו שאתם מחזיקים? השקעות אלטרנטיביות 58
סול פנסיה - איך עושים את זה טכנית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
פ איזון התיק איך עושים את זה פרקטית שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה