• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יומן המסע של מוריה

מוריה

משתמש רגיל
דירוג
580
אז למי שלא מכיר אותי... תקראו את הפוסט הזה
https://www.hasolidit.com/פוסט-אורח-סולידית-עם-6-ילדים
או בקצרה:
אני אמא למספר ילדים לא מבוטל... ועדיין חיה באופן סולידי (למדי) וחותרת לפרישה מוקדמת (יחסית).

אני כותבת את היומן הזה כי אני חייבת -חייבת - חייבת לעצמי
להגיע ליעד שלי,
שהוא פרישה מוקדמת בעוד עשור.
החלטתי שלתעד את הדרך יעזור לי לעמוד ביעדים (הלא קלים...) ואולי גם לעזור לכמה אנשים על הדרך.

איפה אנחנו עומדים כיום?
1. בעלי ואני מנהלים ביחד עסק במשרה מלאה. (אחת מה"עבודות מהצד" שתיארתי בפוסט ההוא, הפכה לעסק עיקרי. עזבנו שנינו את שאר העבודות שלנו, וזה הגדיל לנו את ההכנסה.)
2. תיק ההשקעות שלנו גדל, והוא עכשיו כולל כ-800K.
3. בנוסף, יש בבעלותינו 2 דירות להשקעה, ואנחנו חיים בשכירות זולה.
3. קרן חרום בסך 4 חודשים.
4. רמות החיסכון השתנו בתקופות שונות. לפני שנה, סופסוף עלינו חזרה על הגל, ומאז חוסכים כ-40% מההכנסה נטו.
5. יש לנו תכנית מפורטת לפרישה בעוד עשור. (למי שתוהה, חגגתי לא מזמן 40) התכנית מורכבת מחיסכון אגרסיבי והשקעה בשוק ההון+נדלן להגדלת ההון העצמי עד ליעד.

כדי להגיע ליעד - אנחנו צריכים ממש ממש ממש להיות בפוקוס על החיסכון החודשי.
משמעת, אופטימיות ומיקוד.
החיסכון החודשי זה המפתח שלנו בעצם לעצמאות!
משום מה, זה לא נהיה קל עם השנים... להיפך.
כל חודש זה מרגיש לי מחדש נס שאנחנו עומדים בזה, וזה דורש המון לוליינות והתמודדויות סביב הרצון לספק לילדים את מה שהם צריכים בהווה, מול הצורך לבנות את העתיד....

לכן אני אשתדל לכתוב ולתעד את הדרך, כדי שהמחויבות שלי תקבל מסגרת נוספת. תאחלו לי בהצלחה

בהצלחה!

חשוב לי לציין שאולי החיסכון החודשי הוא פחות האישיו פה אלא מקסום התשואה
לפי דברייך את כבר באורח חיים יחסית סולידי,בשלב הזה לדעתי האישית כדאי להתמקד באיך עושים עוד 1-3% על תיק ההשקעות השנה ולא איך מורידים עוד 200 שקלים כל חודש.
המון המון בהצלחה!

הפוסט שלך אחד הפוסטים הכי טובים שאי פעם נכתבו. אני מלא הערצה וקנאה

כל הכבוד ובהצלחה בהמשך @מוריה !

אחד הפוסטים האהובים עלי בבלוג :)

אשמח לשאלה - האם אתם מתכננים לעזור לילדים שלכם בלימודים\חתונה? והאם אתם מתכננים לעזור להם בהון ראשוני?
האם לקחת את זה בחשבון בתכנון הפרישה?
לגבי מה שכתבת על הקושי לחסוך ככל שהזמן עובר, האם את מרגישה שיותר קשה לחסוך עם מתבגר מאשר עם ילד קטן? מה הסיבות?
תודה. והמון המון בהצלחה

אשמח לשאלה - האם אתם מתכננים לעזור לילדים שלכם בלימודים\חתונה?
בלימודים - כן.
השאר.....? ימים יגידו, אין לי מושג ולא חושבת על זה.
תלוי במצבם, תלוי במצבינו, תלוי בצורך, תלוי ביכולת...
לא מעסיק אותי.
כרגע עסוקה בהגדלת ההון.

לגבי מה שכתבת על הקושי לחסוך ככל שהזמן עובר, האם את מרגישה שיותר קשה לחסוך עם מתבגר מאשר עם ילד קטן? מה הסיבות?
לא, דווקא עם מתבגרים לא יותר קשה.
פשוט סוג של עייפות החומר, שאני מוצאת את עצמי נלחמת בו.
וגם, באמת יותר קשה לחסוך אגרסיבי ככל שההכנסה שלך עולה...
אני פתאום מאד מבינה אנשים שמעלים את רמת החיים וה"נוחות" בגלל הכנסה. זה ככ אנושי...
אבל אני מעדיפה כרגע לעשות דברים קצת לא נורמלים חחח

בלימודים - כן.
אני פתאום מאד מבינה אנשים שמעלים את רמת החיים וה"נוחות" בגלל הכנסה. זה ככ אנושי...
אני לא בטוחה כמה רלוונטי אליכם, אבל אנחנו פותחים רמת החיים לדיון בינינו, מסתבר שחלק מהאופטימיזציות על ההוצאה קשות יותר מאחרות ואלה לא תמיד היקרות ביותר. כשיש עוד הכנסות חלקן הגדול ילך לחיסכון נוסף אבל חלקן ילך להקלה איפה שהחסכנות מכבידה עלינו ביותר. כאשר המטרה היא ליצור מצב של זן-חיסכון בו אנחנו לא מרגישים מאמץ מיוחד. אבל כמובן שזה בא על חשבון קצב החיסכון.

אני פוגש את אלו שיודעים לומר מתי ובכמה ההכנסה תגדל וחיים לפיה כבר היום.
אפשרות ביניים - להגדיל את סכום ההפרשה האוטומטי לחסכון בתחילת החודש, כך אין הכנסה נוספת לבזבז.
אבל זה באמת כבר החלטה אישית

אפשרות ביניים - להגדיל את סכום ההפרשה האוטומטי לחסכון בתחילת החודש, כך אין הכנסה נוספת לבזבז.
עם מתבגרים כדאי לשוחח על זה ולהסביר את הרציונאל, שלא יבואו בתלונות על הקמצנות :)

חשוב לי לציין שאולי החיסכון החודשי הוא פחות האישיו פה אלא מקסום התשואה

נקודה חשובה לטעמי במצב המתואר של בשלות פיננסית.
דרך פעולה שלא מתאימה לכולם, מאחר ולא תמיד מעוניינים להתעמק בהשקעות / לקחת סיכונים מחושבים וכד'.
אבל בהנחה שמעוניינים להגיע להון של 8 מלש"ח לפרישה לדוגמא, עם הון קיים של 2-3 מלש"ח התמקדות בהגדלת התשואה, ככל שניתן, תשפיע בזריזות על התוצאות.
מעבר לכך יש את ההשפעה של אחרי הגעה ליעד הפרישה, כאשר ממשיכים להגדיל את ההון האופן אקספוננציאלי מהיר.

השאר.....? ימים יגידו, אין לי מושג ולא חושבת על זה.

מעניין. אצלנו ההורים עזרו בהון ראשוני ואנחנו גם מאוד רוצים לעזור לילדים.
אילולא ההתכנון לעזור לילדים בהון ראשוני, מעריך שאחד מאיתנו היה יכול לצאת לפנסיה בקרוב מאוד ואנחנו בני 33

התמקדות בהגדלת התשואה, ככל שניתן, תשפיע בזריזות על התוצאות.
ההשפעה הזריזה שיכולה להיות על התשואה היא ריסוק ההון העצמי. זאת, מכיוון שאין תשואה ללא סיכון והסיכונים הללו גם מתממשים.

@איש ירח כמו שכתבתי לא מתאים לכולם.
אני לא לחלוטין מסכים עם המשפט שלך (על אף שמדובר באימרה שרבים מסכימים איתה בפורום).
יתכן וזה נכון בממוצע (תשואה גדולה = סיכון גדול), אך אני מעריך שהתעמקות והתמקצעות כמו שרבים עושים פה (בעיקר יש סיפורי נדל"ן ופחות שוק ההון) מאפשר להגדיל תשואה ללא הגדלת הסיכון.
גם אם הסיכון גדל, לעיתים זה שווה את זה. כשאתה יודע מה אתה עושה.

זה לא ש- @מוריה לא משקיעה היום. קרי, היא גם מוכנה לקחת סיכון מסויים ולהגדיל (לשיטתך) את הסיכון בתמורה.

אז למי שלא מכיר אותי... תקראו את הפוסט הזה
https://www.hasolidit.com/פוסט-אורח-סולידית-עם-6-ילדים

אני כותבת את היומן הזה כי אני חייבת -חייבת - חייבת לעצמי
1. בעלי ואני מנהלים ביחד עסק במשרה מלאה. (אחת מה"עבודות מהצד" שתיארתי בפוסט ההוא, הפכה לעסק עיקרי. עזבנו שנינו את שאר העבודות שלנו, וזה הגדיל לנו את ההכנסה.)
כדי להגיע ליעד - אנחנו צריכים ממש ממש ממש להיות בפוקוס על החיסכון החודשי.
וזה דורש המון לוליינות והתמודדויות סביב הרצון לספק לילדים את מה שהם צריכים בהווה, מול הצורך לבנות את העתיד....

אפשר בבקשה לשאול למה? למה עצמאות כלכלית ב X שנים ולא ב X+5 למשל?
אני כמובן לא נגד אבל מנסה להבין את מערכת השיקולים בקביעת היעד X שנים מול "המחיר" שאתם משלמים.
האם העבודה שלכם צפוייה להעלם\או בסיכון להעלם? האם המקצוע\תחום לא מבוקש?

ישנם אנשים בפורום שאוהבים\התרגלו לחיות ברמה מסויימת וגם עם תוספת כסף כנראה לא ישנו את אורח חייהם.
את בפירוש מציינת ויתורים בתחומים שונים ומאוד מעניינת אותי מערכת השיקולים בקביעת המועד.

בכל מקרה בהצלחה!

@איש ירח קצת גולשים מרוח הפוסט, אבל דוגמא אפשרית היא לקנות אותו מוצר במחיר נמוך יותר. שוב יש התמחויות בנדל"ן שמוצגות כאן בפורום באזורים מסויימים. גם לגבי חברות - המחיר של חברות יכול להשתנות בקלות בעשרות אחוזים במהלך שנה. אם מציעים לך לקנות סניף סופר מרקט ב100 שקל וכמה חודשים אחרי זה מכל מני סיבות מציעים לך ב70 שקל. הסיכון ירד כמובן (מסכן פחות כסף), ופוטנציאל התשואה גם עלה.

@איש ירח קצת גולשים מרוח הפוסט, אבל דוגמא אפשרית היא לקנות אותו מוצר במחיר נמוך יותר. שוב יש התמחויות בנדל"ן שמוצגות כאן בפורום באזורים מסויימים. גם לגבי חברות - המחיר של חברות יכול להשתנות בקלות בעשרות אחוזים במהלך שנה. אם מציעים לך לקנות סניף סופר מרקט ב100 שקל וכמה חודשים אחרי זה מכל מני סיבות מציעים לך ב70 שקל. הסיכון ירד כמובן (מסכן פחות כסף), ופוטנציאל התשואה גם עלה.
או שהמחיר הזול יותר משקף שציפיות התשואה מהנכס קטנו / שיש סיכונים נוספים לנכס מלבד המחיר הנקוב שלו (למשל אם יעקלו אותו מחר, או אם צריך לשפץ אותו בקרוב בהרבה כסף, וכן הלאה).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
סול יומן המסע של סול יומני מסע אישיים 35
סטארטר יומן המסע של סטארטר יומני מסע אישיים 22
S יומן המסע של Shabi יומני מסע אישיים 17
P יומן המסע שלי בן 26 יומני מסע אישיים 60
B יומן מסע - מעבודה אינטנסיבית להכנסה פסיבית יומני מסע אישיים 15
P יומן מסע - צעדים ראשונים יומני מסע אישיים 40
A יומן מסע - הסטודנטית הנצחית יומני מסע אישיים 2
צ יומן מסע משפחתי מעודכן - 2024 יומני מסע אישיים 1
K הפניקס - יומן מסע יומני מסע אישיים 9
TechInvest50 עדיף מאוחר מלעולם - יומן מסע של Late bloomer יומני מסע אישיים 4
האיש שבאמצע יומן מסע - האיש שבאמצע יומני מסע אישיים 11
ט יומן של התחלה מהוססת יומני מסע אישיים 17
ריש-לקיש יומן מסע - בדרך הנכונה יומני מסע אישיים 35
ס יומן מסע בדרך לחירות כלכלית יומני מסע אישיים 13
A יומן מסע משפחתי יומני מסע אישיים 15
M אולי אני גם אכתוב יומן מסע? יומני מסע אישיים 50
T יומן מסע - צעיר סולידי יומני מסע אישיים 15
R יומן מסע לזוג צעיר יומני מסע אישיים 8
ח יומן חיים יומני מסע אישיים 94
H יומן מסע - סטודנט לקראת הסוף (וההתחלה...) יומני מסע אישיים 7
ב יומן מסע בעשר אצבעות יומני מסע אישיים 41
י יומן מסע - חולם שמתעורר חלקית יומני מסע אישיים 8
W יומן מסע - זוג בני 28 יומני מסע אישיים 18
D יומן מסע - לחתונה אוף טופיק 18
I יומן מסע לחייל המשוחרר יומני מסע אישיים 21
מ יומן מסע אישי - גיל 33 יומני מסע אישיים 10
R צעדיי הראשונים בחיים הבוגרים - יומן מסע רנדומלי יומני מסע אישיים 4
א יומן מסע של שני בנים ואבא שלהם יומני מסע אישיים 2
H יומן מסע | דור ה-Y יומני מסע אישיים 17
Wizard יומן מסע החל מ-30 יומני מסע אישיים 10
M יומן מסע מגיל צעיר יומני מסע אישיים 24
D יומן מסע אל הלא נודע יומני מסע אישיים 53
R יומן מסע של מורשע לשעבר יומני מסע אישיים 16
Y יומן מסע של בחור מתלבט יומני מסע אישיים 24
M ניוד קופת IRA - עמלת "העברת יומן לבנק זר" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
D יומן מסע - מהגנה להתקפה יומני מסע אישיים 56
F יומן מסע - זוג צעיר. מטרה: חופש כלכלי יומני מסע אישיים 13
ל יומן מסע שלי - לשם ובחזרה יומני מסע אישיים 37
deussex יומן מסע לחופש כלכלי, מימוש ומשמעות לחיים יומני מסע אישיים 305
O יומן מסע, מטרות ותהיות לעתיד. יומני מסע אישיים 21
Shay36 יומן מסע - הדרך לחיות ולהתעשר מעולם ממניות. יומני מסע אישיים 17
ז יומן מסע משעמם יומני מסע אישיים 19
D יומן מסע של חוסך סביר מינוס יומני מסע אישיים 44
מתלבט יומן בהתלבטות יומני מסע אישיים 3
ב יומן מסע שלי יומני מסע אישיים 5
F יומן מסע של הייטקיסט בתחילת דרכו באחת מחברות ה-FANG (גאמפא) יומני מסע אישיים 21
ז תחילתו של יומן מסע פרקטי יומני מסע אישיים 19
K יומן של זוג צעיר + ילד יומני מסע אישיים 10
A יומן של משפחה צעירה יומני מסע אישיים 8
ח יומן מסע - טווח ארוך או קצר יומני מסע אישיים 9

נושאים דומים

Back
למעלה