• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יומן מסע משפחתי

• פותח הנושא Ajax
  • פורסם בתאריך

Ajax

משתמש רגיל
דירוג
440
שלום לחברי הפורום,
אנחנו משפחה בתחילת דרכה, זוג נשוי בני 30, עם ילדה באפייה וחסכנים באופן טבעי.
נקודת הפתיחה שלנו מאוד טובה, ההכנסה גבוהה, ההוצאות נמוכות וגרים בדירה ללא משכתנא - הודות להורים.

למרות שאשתי לא מביעה עניין רב בנושא, סומכת עליי ונותנת לי ״יד חופשית״, אנחנו שותפים מלאים בתהליך וכל דבר קורה בהסכמה של שנינו.
אני דואג למסור לה הסברים מפורטים על הסיכונים, הציפייה, האכזבה והמטרה הכללית של כל פעולה כך שבסוף תוכל להביע דעה ולשמש כבקרה.
באופן אישי, מאוד חשוב לי לשתף ושנבין יחד מה עומד מאחורי הדברים מהסיבה שאצל ההורים שלי היה בדיוק ההפך, אבא שלי היה המפרנס העיקרי
וניהל את הפן הכלכלי של משק הבית לגמרי לבד. ואז כשנפטר בטרם עת, מעבר לעצבות הגדולה, לאמא לא היה מושג איך להתנהל ובטח שלא עם סכומים
כאלה גדולים שנפלו עליה פתאום, לכן נעשו טעויות שבדיעבד היו שוות הרבה מאוד כסף.

בחזרה לעניינו, אז כל הסיפור הזה הוביל אותי לכתוב את הדברים והחלטתי לשתף גם כאן בתקווה לנהל על זה שיח.

השכלה פיננסית
המשפט שהניע אותי להתחיל ללמוד היה:
״אין דבר כזה לבחור לא להשקיע, כשלא עושים כלום בוחרים להשקיע במזומן״

קראתי בבלוגים ובקבוצות בפייסבוק ולאט לאט הפנמתי את עקרונות ההשקעה לטווח ארוך. למרות שמחשבתית הרגשתי מוכן עדיין היה לי מאוד קשה לתרגם
את התאורייה לעשייה, אך הרבה בזכות הקריאה כאן בפורום, שהתחילה קצת באיחור, הצלחתי לשנות את התחושה. אז אחרי יותר משנה של קריאה, לדעתי
הצלחתי לגבש תוכנית שהיא ״טובה מספיק״ להתחלה במטרה שנמשיך ללמוד ולהשתפר עם הזמן אבל תוך כדי גם נפעל.

מטרות
בטווח הארוך נרצה לצאת לחופש כלכלי. במצב הנוכחי כשאני חושב על העתיד אני מדמיין עבודה במשרה במשרה מלאה עד גיל 50,
לאחר מכן להוריד אחוזי משרה בהתאם להון שנצבור ולפרוש סופית בגיל 60.

בטווח הבינוני נרצה לשפר דיור. אנחנו גרים בדירת 3 חדרים וככל הנראה נצטרך לעבור תוך 6-7 שנים, תלוי בכמות הילדים ובתחושת הצפיפות.

בטווח הקצר תיוולד לנו תינוקת, יהיו הוצאות חדשות, תקופה ללא 2 משכורות, נצטרך לעשות התאמות ולראות איך זה משפיע על יכולת החיסכון.

הקצאת נכסים
חלוקת ההון הראשוני קודם כל התמקדה ביצירת ביטחונות שהתחלקו ל-2 חלקים:
1. 20,000 - עו״ש, משמש כמסגרת לחשבון ובעיקר אקט פסיכולוגי.
2. 60,000 - מק״מ בחשבון מסחר בבנק, משמש כקרן חירום.

מהסכום שנותר, ביצענו הפקדה ראשונה לחשבון מסחר בבית השקעות של 120 אלף ש״ח,
כשהמטרה היא לחסוך לפחות 10,000 ש״ח בחודש ולהפקיד לחשבון מסחר פעם ברבעון.

הרכב תיק השקעות (משקיעים דרך ברוקר ישראלי)
בחרנו ללכת לפי כלל אצבע של 100 פחות גיל. מדובר על סיכון גבוה שלא בהכרח מתאים לצבירת הון לדירה בטווח זמן שיש לנו אבל מעדיפים
לשמור על גמישות באורך החיים (למשל לעבור לגור בשכירות) מאשר לוותר על פוטנציאל הצמיחה. חילקנו את התיק באופן הבא:

חלק סולידי - 30%
- 50% קרן מחקה תל גוב צמודות 2-5
- 50% קרן מחקה תל גוב שקלי 2-5

חלק מנייתי - 70%
- קרן מחקה מדד עולמי של בלאקרוק, MSCI ACWI, שבעצם מכסה רק כ-85% מהשוק העולמי (ללא מניות של חברות קטנות)

תמונת מצב - נקודת התחלה*
*יש עוד קצת כספים שהצטברו בעוש כי לא רצינו להפקיד הכל בפעם אחת

סה״כ כספים: 200k
- 80k בטחונות
- 120k שוק ההון

פתאום כשהכל כתוב התוכנית נראית מאוד בנאלית ופשוטה, אבל זה היה מלווה בהמון שעות של קריאה ולמידה.
יש תחושת הקלה במחשבות שרצות כל הזמן וסיפוק קטן של התחלה. אנחנו שואפים להצליח לשלב את זה כחלק מהשגרה,
להתמסר ולהסיר את החשש שמלווה כל הפקדה.

בהצלחה!

מציע לך להכניס את הדירה בחישובים, כי לך הטייה עצומה בחישוב.

הבטחונות הם סולידיים, והדירה היא נכס סולידי גם כן (אולי אפשר קצת להתווכח על זה). היות שכך, אתם ב 3-7% מניות מהשווי הנקי. אם רוצים לקחת עצה פרקטית, הייתי מנסה להבין מה מטרת החלק האג"חי, ולמה הוא מושקע בשקלים.

פתאום כשהכל כתוב התוכנית נראית מאוד בנאלית ופשוטה, אבל זה היה מלווה בהמון שעות של קריאה ולמידה.
כמה פשוט, ככה חכם.
באמת נראה לי שהבנת את הרעיון.

אתה גר בדירה בבעלותך? יש לך משכנתא?

בהצלחה.
פשוט ומנצח.
תעדכן איך זה הולך

תודה לכולם על קבלת הפנים!

בהצלחה!

מציע לך להכניס את הדירה בחישובים, כי לך הטייה עצומה בחישוב.

הבטחונות הם סולידיים, והדירה היא נכס סולידי גם כן (אולי אפשר קצת להתווכח על זה). היות שכך, אתם ב 3-7% מניות מהשווי הנקי. אם רוצים לקחת עצה פרקטית, הייתי מנסה להבין מה מטרת החלק האג"חי, ולמה הוא מושקע בשקלים.

לגבי הביטחונות,
זה נכון שהם גם נחשבים נכס סולידי אבל הערך שלהם מותאם לרמת ההוצאות ולא תלוי בסך כל הנכסים, כך שגם אם היה לנו תיק השקעות בשווי מיליון הבטחונות היו נשארים זהים נכון לעכשיו. בעתיד השווי שלהם ישתנה בהתאם לעלייה בהוצאות ובהתחייבויות (כמו משכנתא).

לעומת זאת אג״ח שהגדרתי כנכס סולידי הוא נכס שערכו כן תלוי בסהכ הנכסים ובעצם משמש סוג של שכבת ביטחון שלישית, מקטין את רמת הסיכון ומיועד לאיזונים בהמשך.
למה שקל? כי אנחנו משקיעים בברוקר ישראלי בשקלים

ברור לי שההפרדה היא מלאכותית אבל לשם הנוחות אני מעדיף להתייחס אליהם כנישה נפרדת.

לגבי הדירה,
מבחינתנו הדירה היא מוצר צריכה(למגורים) שמאפשר לנו לחסוך את הכסף על שכירות ולא משהו נזיל שאפשר להשתמש בו במקרה חירום לכן קשה לי לחשוב עליה בתור תחליף לאג״ח.

בעתיד כשנרצה לעבור דירה אז ככל הנראה נתייחס אליה באופן שונה, תלוי אם נמכור או נשכיר שזאת שאלה שמאוד מעסיקה אותנו אבל כרגע דוחים את המחשבות לעתיד כשיהיה רלוונטי (אז השיקולים לגבי ההשקעה באג״ח גם כן יהיו אחרים)

לגבי הביטחונות,
זה נכון שהם גם נחשבים נכס סולידי אבל הערך שלהם מותאם לרמת ההוצאות ולא תלוי בסך כל הנכסים, כך שגם אם היה לנו תיק השקעות בשווי מיליון הבטחונות היו נשארים זהים נכון לעכשיו. בעתיד השווי שלהם ישתנה בהתאם לעלייה בהוצאות ובהתחייבויות (כמו משכנתא).
הגיוני, אנחנו עושים את אותו הדבר (אנחנו במצב מאוד דומה דרך אגב, רק עם שיפט של כמה שנים קדימה. המסע שלנו כאן).

לעומת זאת אג״ח שהגדרתי כנכס סולידי הוא נכס שערכו כן תלוי בסהכ הנכסים ובעצם משמש סוג של שכבת ביטחון שלישית, מקטין את רמת הסיכון ומיועד לאיזונים בהמשך.
כזכור, יש לכם רק תיק השקעות אחד. אני מסתכל על הדירה שלכם בתור נכס סולידי. ואם זה המצב, אם תרצה להיות ב 70% מניות על כלל התיק תצטרך לרכוש בזמן הקרוב אך ורק מניות. אפילו תרצה להיות ב 20% על כלל התיק, עדיין תצטרך לקנות רק מניות בזמן הקרוב. כך שאני בעצם מציע לקחת כלל הנכסים בחשבון, ולהגדיר מה האחוז הסולידי שאתם מעוניינים בו.
מבחינתנו הדירה היא מוצר צריכה(למגורים) שמאפשר לנו לחסוך את הכסף על שכירות ולא משהו נזיל שאפשר להשתמש בו במקרה חירום לכן קשה לי לחשוב עליה בתור תחליף לאג״ח.
בשביל מקרי חירום יש לכם את הבטחונות. אם אתה מחזיק אג"ח כדי למכור אותו (ולא מניות) במקרה חירום, אתה מפסיד כסף בתוחלת. ואפילו אם זה המצב, למה זה צריך להיות חלק מהתיק ולא סכום קבוע כמו הבטחונות?

אני שואל שאלות פתוחות כמובן, אין נכון ולא נכון. רק מעלה רעיונות :)

@Therealdeal
תודה רבה על התגובות, השיח איתך גרם לנו לחזור לשולחן התכנונים, חשבנו שוב על ההקצאות של הכספים ועשינו כמה שינויים:
1. ההגדרה שלנו ל״תיק ההשקעות״ כעת מכילה גם את הביטחונות כך שאוסף כל הכספים שלנו, ללא פנסיה, נכנסים תחת ההתפלגות של העוגה לצורך החישובים (בנתייים הדירה עדיין בחוץ)
2. מכיוון שאנחנו שומרים על גמישות בצורך של הכסף ויש בבעלותנו דירה, אז השקעה באג״ח באמת לא תורמת לתיק מלבד עוד רובד של ביטחון. לכן החלטנו להכניס אותו תחת ההגדרה של בטחונות, כלומר סכום קבוע.

תמונת מצב לחודש אפריל 2023

2023-05-01-165105.png

* שער אחרון וערך הדולר לפי תאריך 30.04.2023
* קטגוריית מזומן היא אוסף הכספים שנמצאים בבנק

סה״כ כספים: 300k~
מניות: 160k
בטחונות(אג״ח ומזומן): 140k

בעקבות השינוי בהתייחסות לאג״ח נוצרו לנו כמה בעיות:
1. הביטחונות קיבלו נפח גדול מדי אך מכיוון שהחל מעכשיו נמשיך להפקיד רק לחלק המנייתי אז היחס שלהם יקטן עם הזמן
2. רוב הביטחונות מושקעים בריבית קבועה אז חשבנו לשנות את ההקצאה שלהם:
- 20k מזומן בעו״ש
- 30k צמוד מדד - קרן אג״ח 2-5
- 30k ריבית קבועה - מק״מ
כשהמחשבה היא למכור את האג״ח בריבית קבועה ולקנות צמוד מדד, ולחכות עם המק״מ לפדיון בינואר.

בנתיים אנחנו עדיין לא מרגישים שהגענו לנקודת איזון שבה רק מפקידים כספים על אוטומט ומקווים שתמונת המצב הנוכחית תאפשר לנו לקבל מצג שיותר תואם את המציאות ושאנחנו פועלים בהתאם.

תודה על הקריאה ותמיד פתוחים לשמוע הצעות!

עדכון חודש אוגוסט,

11.png

* שער אחרון וערך הדולר לפי תאריך 31.08.2023

ארבעת החודשים האחרונים היו מלאים בפעילות: התארגנויות וקניות לקראת הלידה, בינהם קנייה ומכירה של רכב יד2, יצאנו לחופשות יותר מהרגיל, החלפתי עבודה ונולדה לנו ילדה.

קצת על החוויות האישיות:
1. מאוד נהנו מההכנות ללידה, מהקניות, ההרצאות, הסידור של החדר. במבחן התוצאה אני מאוד מרוצה שלא קנינו דברים יתר על המידה ובאמת מה שצריך.
2. פעם ראשונה שהתמודדנו לבד עם קנייה ומכירת רכב יד2, שזאת חוויה בפני עצמה, קנינו רכב משפחתי כשבין הקנייה למכירה יש תוספת של 64 אלף ש"ח.
3. יצאנו להרבה יותר חופשות מהרגיל מתוך הרצון להספיק כמה שיותר לפני הלידה.
4. בעבודה החדשה יש לי שיפור של כ-40% בתנאים, כולל גם תנאים סוציאליים עם הפקדות על כל השכר.
5. לגדל ילדה זה לא פשוט, למרות שהתכוננו עדיין מרגישים לא מוכנים בכלל אבל מתרגשים כל פעם שקורה משהו חדש.

ברמה הפיננסנית:
1. החלטתי לנצל את העובדה שהריבית נשארה קבועה כדי למכור את קרן האג"ח בריבית קבועה וגם את המק"מ של ינואר ולהגדיל מעט את הקרן אג"ח הצמודה ואת יתר הכספים להפקיד לחלק המנייתי.
2. מעבר לשינויים, בוצעו הפקדות חדשות בסך של כ-45 אלף ש"ח בזכות בונוס גדול יותר שהתקבל, שתי משכורות במקום אחת, שלא ציפינו לו.

נקודות לשיפור:
1. בזמן החיסכון לרכב 100% מהחיסכון יועד לרכב ולא בוצעו הפקדות לתיק השקעות
2. כסף שחסכנו נשאר בעו"ש ולא הופקד לפיקדון נזיל או קרן כספית
3. לא בטוח שיש צורך בהחזקת המק"מ 314

עדכון חודש דצמבר, ושנת 2023
מספר\סימול​
פירוט​
סה"כ הפקדות​
שווי נוכחי​
תשואה באחוזים​
תשואה בשקלים​
שווי נוכחי מהתיק​
1159235​
מדד עולמי​
‎328,794.62​
‎357,095.10​
8.61%​
‎28,300.48​
69.97%​
BTC.X​
ביטקוין​
‎26,487.42​
38,963.99​
47.10%​
‎12,476.57​
7.63%​
ETH.X​
אתריום​
‎28,267.37​
34,665.42​
22.63%​
‎6,398.05​
6.79%​
5111240​
תל-גוב צמוד 2-5​
‎29,984.80​
‎30,736.54​
2.51%​
‎751.74​
6.02%​
8240319​
מק"מ 314​
‎28,572.00​
‎29,766.00​
4.18%​
‎1,194.00​
5.83%​
עובר ושב​
‎19,150.68​
‎19,150.68​
3.75%​
461,256.89
510,377.72
10.65%
49,120.83
100%

זוהי סיומה של השנה הראשונה שלנו בעולם ההשקעות, ניהול ומעקב אחרי הכסף ולשמחתנו זאת הייתה שנה עם תשואה חיובית. כיוון שזו הייתה דריסת רגל ראשונה ולמדנו תוך כדי תנועה המעקב בוצע ב-3 חלקים:
  1. מינואר עד אפריל רוב ההפקדות היו של כספים שכבר צברנו, סביבות ה-200 אלף ש״ח, שהופקדו בהדרגה. עסקנו בבניית השלד של התיק, הגדרת רמת סיכון ויצירת חלוקה שנהיה שלמים איתה.
  2. בתקופת מאי - אוגוסט עשינו שינויים קטנים בתיק, הגדלנו את החלק המנייתי ומרגיש שנסגרו ״סופית״ על חלוקת התיק. בנוסף ידענו שאנחנו צריכים לקנות רכב ודי התמהמהנו עם ההפקדות אז הצבנו לנו מטרה לסגל שגרת הפקדות וגם לקחנו צעד נוסף לעקוב גם אחרי התזרים(אך לא נכנסנו לעומק הפרטים)
  3. במהלך ספטמבר - דצמבר אפשר לומר שעמדנו ביעד: בכל חודש נכנסה משכורת, ירדו החיובים, יתר הכספים הועברו לחשבון מסחר וביום המסחר הבא כבר בוצעה קנייה של מניות. אלה היו חודשים ״משעממים״ של שגרה. ועם המלחמה ברקע לא היו לנו יותר מדי אפשרויות ופנאי למותרות.

מעקב תשואה לשנת 2023

תאריך​
הפקדות​
שווי נוכחי​
תשואה באחוזים​
תשואה בשקלים​
30/04/23​
‎299,958.08​
‎301,863.12​
0.64%​
‎1,905.04​
31/08/23​
‎346,786.99​
‎366,690.57​
5.74%​
‎19,903.58​
31/12/23​
‎461,256.89​
‎510,377.72​
10.65%​
‎49,120.83​
תזרים לשנת 2023

תקופה​
הכנסות​
הוצאות​
תזרים​
ינואר – אפריל​
‎114,423.66​
‎40,088.25​
‎74,335.41​
מאי – אוגוסט​
‎169,288.63​
‎127,472.35​
‎41,816.28​
ספטמבר – דצמבר​
‎157,271.77​
‎42,708.97​
‎114,562.80​
שנתי​
‎440,984.06​
‎210,269.57​
‎230,714.49​
כשבוחנים את התזרים במבט על, אז ברמה השנתית חסכנו כ-50% מההכנסה שלנו, בפועל כנראה שקצת יותר כי ההכנסות כוללות גם החזרי כספים למינהם ומכירת רכב שמגיעים לכמה עשרות אלפי שקלים, אך בכל זאת יש לי רגשות מעורבים כלפי הנתון הזה כי אני בטוח שאחנו יכולים יותר ופשוט השנה יותר התפרענו מבדרך כלל בעקבות הלידה. טסנו יותר לחו”ל, יצאנו יותר לבלות ובכללי היו לא מעט הוצאות לקראת הלידה כולל קנייה של רכב משפחתי.

מטרות להמשך
1. בתחילת הדרך הגדרתי יעד של 120K בשנה והוכחנו לעצמנו שאנחנו יכולים הרבה יותר, אז השנה אני מעלה את רף המינימום לחיסכון ל-200k בשנה ,אפילו שההוצאות יגדלו במיוחד כשהקטנה תכנס לגן.
2. לנהל תזרים יותר מדויק ברמת הרבעון, בתור התחלה להוצאות הגדולות שחוזרות על עצמן בעיקר: חשבונות, סופר, דלק, בילויים כדי שנוכל להיות יותר בשליטה ולנצל יותר את פוטנציאל החיסכון.

בשורה תחתונה יש לנו תחושת התקדמות, בעיקר שחרור של חבלי לידה מכל התהליך. הגענו לנקודת ציון דרך של 500K, שזה סתם נחמד כי זה עגול, ומאחל לנו שנמשיך להשתפר ולהתמיד גם בעתיד.

נערך לאחרונה ב:
עדכון לחודש מרץ, 2024

מספר\סימולפירוטסה"כ הפקדותשווי נוכחיתשואה באחוזיםתשואה בשקליםשווי נוכחי מהתיק
1159235מדד עולמי381,063.46‎445,480.0016.9%‎64,416.5469.94%
BTC.Xביטקוין‎26,487.42‎52,403.3097.84%‎25,915.888.23%
ETH.Xאתריום‎28,267.37‎50,106.2977.26%‎21,838.927.87%
5111240תל-גוב צמוד 2-5‎29,984.80‎30,842.212.86%‎857.414.84%
IB01אג"ח ארה"ב 0-119,772.0519,775.660.02%3.613.10%
5105820כספית ללא קונצרני‎20,001.25‎20,045.490.22%‎‎44.243.15%
עובר ושב18,264.49‎18,264.49 2.87%
‎‎504,048.66636,917.4426.36%‎‎132,868.78100%

במהלך החודשים האחרונים נאלצתי להתמודד בפעם הראשונה עם איזונים מהכיוון השני ולקצור רווחים. הופעתי לגלות שזה לא כזה פשוט, או שאולי התוכנית לא הייתה מוגדרת היטב, אז מצאתי את עצמי בסערת רגשות, FOMO ומה לא, אבל בסוף הגדרתי לי יעד שאני שלם איתו ונתתי למספרים להוביל. אז הביטקוין יותר מהכפיל את ערכו ואחריו גם האתריום, ואחרי 3 הפקדות חודשיות שבהם השווי של המטבעות בתיק לא ירד מ-20% החלטתי שאני חייב לבצע מכירה.
מכרתי בסכום של כ-20 אלף ש"ח ביחס של 1:3(ביט:אתר) והשווי הכולל שלהם מהתיק ירד ל-16%. שזה עדיין גבוה ואולי כאן הFOMO משחק תפקיד, כי אני לא חושב שהעליות נגמרו. התכנון להמשך: אם יעלה שוב מעל 20% לאחר 3 הפקדות אז אבצע מכירה בסדר גודל דומה.

עם הדולרים החלטתי שזו הזדמנות טובה לקנות אג"ח ארה"ב, כיוון שההוצאות שלנו גדלו בעקבות הילדה אז רציתי להגדיל גם את הכרית ביטחון וגם לנצל את זה כדי שלא כל הבטחונות יהיו בשקלים. מעבר לזה, בנושא הבטחונות, המק"מ שהיה לנו נפדה, ובמקום לקנות מק"מ חדש העדפתי לקנות קרן כספית בסכום זהה לשוטף
אז מפת הבטחונות שלנו כרגע היא: 20K - שוטף, 20K - כספית, 30K - צמוד מדד, 20K צמוד לדולר (כ-5400 דולר), סה"כ 90K שקלים למקרה חירום

תזרים לתקופה ינואר-מרץ
תקופההכנסותהוצאותתזרים
ינואר – מרץ​
‎75,084.52​
‎33,413.04​
‎41,671.48​

אשתי חזרה לעבוד בחודש פברואר, אז נחמד ששוב יש 2 משכורות אבל מצד שני העלות של הגן היא ממש עצם בגרון. מעבר לזה אחרי קושי רב בעקבות המצב, הצלחנו להגיע להסכמה ולצאת לחופשה, אחרי כמעט שנה ללא נופש. כבר כמעט הכל מוכן ומחכים לזה בקוצר רוח.

ככל שעובר הזמן אנחנו מתחילים להרגיש את הצפיפות בדירת 3 חדרים, בנתיים אנחנו מסתדרים וזה מספיק בהחלט לילדה אחת גם עוד שנים קדימה, אבל עם המחשבות לילד נוסף נהיה לי יותר קשה לדמיין את זה קורה אז זה דוחף אותי להתמודד עם השאלה איפה נגור בעתיד ואיזה סכום יהיה לרשתנו ברגע האמת יותר קרוב ממה שציפיתי.

בפן החומרי, המחשב שלנו מתחיל להראות סימנים לסוף החיים ולא בטוח שכבר פירמוט וניקוי יפתרו את הבעיות אחרי כמעט 10 שנים. שזה מטריד אותי מכמה בחינות, עלות - אני מעריך כ-5-6 אלף, גיבוי - המידע שיש במחשב נמצא אך ורק במחשב. שבתור איש טכנולוגי זה ממש חטא מצידי כי אני נקרע בין לקנות הארד דיסק לבין לקנות אחסון בענן ופשוט דוחה את ההחלטה כל פעם מחדש

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
צ יומן מסע משפחתי מעודכן - 2024 יומני מסע אישיים 1
הירהורים טעויות שעשינו ובתקווה שלא נעשה - יומן מסע אל הלא מוגדר. יומני מסע אישיים 33
B יומן מסע - מעבודה אינטנסיבית להכנסה פסיבית יומני מסע אישיים 15
P יומן מסע - צעדים ראשונים יומני מסע אישיים 57
A יומן מסע - הסטודנטית הנצחית יומני מסע אישיים 2
K הפניקס - יומן מסע יומני מסע אישיים 9
TechInvest50 עדיף מאוחר מלעולם - יומן מסע של Late bloomer יומני מסע אישיים 6
האיש שבאמצע יומן מסע - האיש שבאמצע יומני מסע אישיים 11
ריש-לקיש יומן מסע - בדרך הנכונה יומני מסע אישיים 44
ס יומן מסע בדרך לחירות כלכלית יומני מסע אישיים 15
M אולי אני גם אכתוב יומן מסע? יומני מסע אישיים 50
T יומן מסע - צעיר סולידי יומני מסע אישיים 15
R יומן מסע לזוג צעיר יומני מסע אישיים 8
H יומן מסע - סטודנט לקראת הסוף (וההתחלה...) יומני מסע אישיים 7
ב יומן מסע בעשר אצבעות יומני מסע אישיים 41
י יומן מסע - חולם שמתעורר חלקית יומני מסע אישיים 8
W יומן מסע - זוג בני 28 יומני מסע אישיים 18
D יומן מסע - לחתונה אוף טופיק 18
I יומן מסע לחייל המשוחרר יומני מסע אישיים 22
מ יומן מסע אישי - גיל 33 יומני מסע אישיים 10
R צעדיי הראשונים בחיים הבוגרים - יומן מסע רנדומלי יומני מסע אישיים 4
א יומן מסע של שני בנים ואבא שלהם יומני מסע אישיים 2
H יומן מסע | דור ה-Y יומני מסע אישיים 17
Wizard יומן מסע החל מ-30 יומני מסע אישיים 13
M יומן מסע מגיל צעיר יומני מסע אישיים 24
D יומן מסע אל הלא נודע יומני מסע אישיים 62
R יומן מסע של מורשע לשעבר יומני מסע אישיים 16
Y יומן מסע של בחור מתלבט יומני מסע אישיים 24
D יומן מסע - מהגנה להתקפה יומני מסע אישיים 58
F יומן מסע - זוג צעיר. מטרה: חופש כלכלי יומני מסע אישיים 13
ל יומן מסע שלי - לשם ובחזרה יומני מסע אישיים 37
deussex יומן מסע לחופש כלכלי, מימוש ומשמעות לחיים יומני מסע אישיים 305
O יומן מסע, מטרות ותהיות לעתיד. יומני מסע אישיים 21
Shay36 יומן מסע - הדרך לחיות ולהתעשר מעולם ממניות. יומני מסע אישיים 17
ז יומן מסע משעמם יומני מסע אישיים 19
D יומן מסע של חוסך סביר מינוס יומני מסע אישיים 44
ב יומן מסע שלי יומני מסע אישיים 5
F יומן מסע של הייטקיסט בתחילת דרכו באחת מחברות ה-FANG (גאמפא) יומני מסע אישיים 21
ז תחילתו של יומן מסע פרקטי יומני מסע אישיים 19
ח יומן מסע - טווח ארוך או קצר יומני מסע אישיים 9
אומרית יומן מסע- ההתחלה יומני מסע אישיים 48
L יומן מסע 2020 יומני מסע אישיים 39
Mr. Bigglesworth יומן מסע של חתול קירח יומני מסע אישיים 60
Cassandra Gemini יומן מסע של זוג הייטקיסטים יומני מסע אישיים 30
chen15 פתיחה של יומן מסע בסיומה של שנה יומני מסע אישיים 145
C יומן מסע לעצמאות כלכלית לאדם הצעיר יומני מסע אישיים 7
ו יומן מסע אישי - שלב א' יומני מסע אישיים 4
L הדרך אל ההתחלה - יומן של אמצע הדרך יומני מסע אישיים 4
C יומן יבש יומני מסע אישיים 6
H בן 26, יומן שיתוף יומני מסע אישיים 11