• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

זכייה במחיר למשתכן - במקום לא רלוונטי למגורים - מה עושים?

Told you so.
שקשוקה.
@daat99 אני די בטוח שאיכות הבניה, המפרט והחומרים יהיו באיכות מאוד נמוכה, הקבלן ינסה לחסוך איפה שרק ניתן, המדינה לא תוכל ולא תרצה לפקח על המוצר המוגמר והאנשים שקנו את הדירה אמנם קנו בהנחה אבל יקבלו חתול בשק, הדירות שלהם לא יהיו שוות כמו דירות אחרות בשוק, זו דעתי.
אני לא הייתי רץ לקנות בפרויקטים האלו.

איך אפשר לחיות ככה? לעלות ברגל 4 קומות? דירה בגודל 90 מ"ר במקום 100 מ"ר? וגם לא מקבלים עם הדירה שתי מכוניות, עוזרת, וחו"ל פעמיים בשנה?
צריך להתקשר לצער בעלי חיים ולאגודה לשלום הילד!

לא נכון. אתה רמזת שיקרה לבניין מה שקרה ברמת החייל (אגב, אף אחד לא יודע עדיין בדיוק מה קרה שם)
.
אין קשר בין רמת בניית השלד לבין רמת הגימור. עלות בניית השלד היא כשליש מעלות הבנייה הכוללת , וקבלן שיסתכן בזה יסכן עתידו האישי. הרבה יותר הגיוני לחסוך בגימור.

איך אפשר לחיות ככה? לעלות ברגל 4 קומות? דירה בגודל 90 מ"ר במקום 100 מ"ר? וגם לא מקבלים עם הדירה שתי מכוניות, עוזרת, וחו"ל פעמיים בשנה?
צריך להתקשר לצער בעלי חיים ולאגודה לשלום הילד!
בהשוואה לדירות בפרוייקטים הסמוכים, זה די עונה להגדרה של @Roi
@daat99 אני די בטוח שאיכות הבניה, המפרט והחומרים יהיו באיכות מאוד נמוכה, הקבלן ינסה לחסוך איפה שרק ניתן, המדינה לא תוכל ולא תרצה לפקח על המוצר המוגמר והאנשים שקנו את הדירה אמנם קנו בהנחה אבל יקבלו חתול בשק, הדירות שלהם לא יהיו שוות כמו דירות אחרות בשוק, זו דעתי.
אני לא הייתי רץ לקנות בפרויקטים האלו.
אני לא יודע לגבי איכות החומרים (אני מאוד מקווה שלא יהיו סיפורים של מלט אפור ומלט צהוב כמו בעזה).
אבל אם יש סטנדרט מסויים בבניינים חדשים (ואפשר להמשיך להקליד על כמה הסטנדרט רצוי או מיותר) ולפיו אמור להיות מחושב מחיר למשתכן (20% מתחת למחיר שוק)...
עד כמה שאני הבנתי את "דברי השר", הדירות במחיר למשתכן אמורות היו להיות באותו סטנדרט/דומה עם הנחה שהקבלן למעשה מקבל את ההפרש מהמדינה.
אם במקום סטנדרט X, בסך הכל בונים בסטנדרט של 2/X ודורשים 0.8X מחיר - כנראה שלא שם הם ימצאו את הרווח.
זה אולי קשור גם לויכוח ביני ל- @Kayben שטוען שהדירות החדשות טובות מהקיימות/ישנות ולכן צריך להסתכל על 2 שווקי שכירות...
רק כדי להדגים, ע"פ המאגר הממשלתי דירת 3 חדרים ממוצעת בדימונה שנמכרה בתחילת 2016 היא בממוצע שווה כ 420 אלף ₪, דירה מ1970 (דירה בת כ-45 שנה) עם 65 מטר.
אתה נכנס לשוק עם דירה חדשה ברמת גימור מודרנית. זאת לא אותה עגבניה.
מה שסביר להניח שהוא שמחירי דירות ישנות ירד ויהיה שוק משני של השכרת דירות חדשות.
אנשים שהיום הם "מחוץ" למשחק של הדירות הנוכחיות יכנסו לשוק כדי להשתדרג באיכות הדירה.
אז למעשה יהיו 3 שווקי שכירות - ישנות/קיימות, חדשות, חדשות מחיר למשתכן.

• אהבתי
Reactions: Roi
@amidar
יש עדכון לגבי ההחלטה?

חם מהתנור: הרגע ביטלנו את הרישום (כלומר, את הזכיה).

היות ואנחנו כן שוקלים את זה בתור דירה למגורים לפני דירה להשקעה אנחנו מעדיפים להפסיד משהו רלוונטי מאשר להרוויח משהו לא רלוונטי.

שים לב שבסדרה א', מותר לך לוותר רק פעמיים.

כן נכון, אמרתי: אני די בטוח שאיכות הבניה, המפרט והחומרים יהיו באיכות מאוד נמוכה, הקבלן ינסה לחסוך איפה שרק ניתן
פה המילכוד של התוכנית, תגיד איש, אי אפשר להגיד פה משהו בלי להתחיל לקרוא לנו מתבכיינים ?
יש סטנדרט מסויים, בין אם זה מקובל עליך או רצוי, זה המצב, אם בונים דירה במחיר למשתכן ליד דירה רגילה היא אמורה להיות באותו מפרט ולא פחות, זו דעתי, אתה מוזמן להגיב שהיא לא מקובלת עליך, אבל אל תעוות את דברי בבקשה.

כן נכון, אמרתי: אני די בטוח שאיכות הבניה, המפרט והחומרים יהיו באיכות מאוד נמוכה, הקבלן ינסה לחסוך איפה שרק ניתן
פה המילכוד של התוכנית, תגיד איש, אי אפשר להגיד פה משהו בלי להתחיל לקרוא לנו מתבכיינים ?
יש סטנדרט מסויים, בין אם זה מקובל עליך או רצוי, זה המצב, אם בונים דירה במחיר למשתכן ליד דירה רגילה היא אמורה להיות באותו מפרט ולא פחות, זו דעתי, אתה מוזמן להגיב שהיא לא מקובלת עליך, אבל אל תעוות את דברי בבקשה.

הנה ציטוט מהודעה שלך שראיתי (עשיתי העתק-הדבק כי אחרת לא רואים הדו שיח). אתה לא מדבר על גימור:
==================
נכתב ע"י פזרן:
אתה טוען שהם ינסו לחסוך במקומות שלא יבדקו אותם בהם במטרה למקסם רווחים

- כן, זו דעתי

נכתב ע"י פזרן:
מה הסיבה בדיוק שמונעת מאותם קבלים לעשות זאת גם בפרויקטים שהם לא במסגרת המחיר למשתכן כדי למקסם רווחים?

- מי אמר לך שהם לא עושים זאת ? ראה מקרים עברו שהטרי בינהם זה החניון ברמת החייל, מרפסות ותקרות שקורסות...

נכתב ע"י פזרן:
אני חושב שבפיקוח על הקבלנים בפרויקטים
מי בדיוק יפקח עליהם ??? אין מספיק פקחי בשביל לפקח עליהם, אולי נשים שם משגיח כשרות, זה יש כמו פטריות אחרי הגשם, זה רץ עכשיו
17 פקחי בניה
20,000 משגיחי כשרות (נתון מאומת)
זה כל הסיפור

========================

אגב, האם בערי אירופה \ ספרד אין דירות בקומה רביעית בלי מעלית? אני חושב ששנינו יודעים את התשובה. אז למה מתבכיינים על ירוחם ומביאים הכתבה כדוגמא לבניה באיכות ירודה?

אגב, האם בערי אירופה \ ספרד אין דירות בקומה רביעית בלי מעלית? אני חושב ששנינו יודעים את התשובה. אז למה מתבכיינים על ירוחם ומביאים הכתבה כדוגמא לבניה באיכות ירודה?
אז עכשיו אנחנו משווים את פרוייקט X בירוחם למבנים באירופה?
או לפרוייקט X1 בירוחם?
יכול להיות שבאירופה הדרישה למעלית היא בבניינים עם 8 קומות ומעלה, מה הקשר לישראל?
מתי נבנו הבניינים המדוברים בספרד? כי החוק הישראלי (לפי הכתבה של @yossik) הוא משנת 1974...
כלומר, אם נחזור לשיחה שלי עם @Kayben כנראה שהדירות "מחיר למשתכן" יהיו יותר קרובות לדירות הישנות (בנות 45 שנה) מאשר לחדשות.

לדוגמה - 2 מודעות מכירה בעוד 10 שנים מהיום:
דירת 4 חדרים, 100 מר רבוע בקומה 3 עם מעלית, 2 חניות.

דירת 4 חדרים, 90 מר בקומה 3 בלי מעלית, 2 חניות.

@איש(3718) , האם אתה בתור קונה תשלם את אותו מחיר על 2 הדירות? או שתאמר הדירה הזו קטנה יותר, פה אין לי מעלית, אז אני מוכן לשלם רק (השלם את החסר).
מדברים על דירות אחת ליד השניה, ש"על הנייר" אמורות היו להיות באותו סטנדרט/מפרט בהפרש מחיר של 20% ממחיר השוק (הקבלן מקבל את ההפרש בהנחה על הקרקע, הקלות וכו')
שים לב שאני לא מבקש להשוואת את הדירה מירוחם לדירה בתל אביב/ רמת גן/ ברצלונה/ גוואדלהחרא/ ריו/ מנהטן...

טוב זה לא משנה עכשיו מי אמר מה.

גם אם לא יהיו ליקויי בניה -רק התחלנו , ואנחנו מגלים מפרט חלש יותר מול בתים אחרים בשכונה..
חכו יהיו עוד הפתעות .

יש מתקפה תקשורתית מתוזמרת היום בבוקר נגד כחלון, כנראה שילוב של גורמים בענף הבניה שכמובן לא רוצים בירידת מחירי הדירות, וגורמים בקואליציה (ראה גפני היום בכנס של "שוקה" - http://www.themarker.com/realestate/1.3073454 ).

הפעולות המהוססות של כחלון, יחד עם עליית ריבית המשכנתאות , כנראה דורכות להרבה נדלניסטים במרכז הליכוד על היבלות.

@איש(3718) , האם אתה בתור קונה תשלם את אותו מחיר על 2 הדירות? או שתאמר הדירה הזו קטנה יותר, פה אין לי מעלית, אז אני מוכן לשלם רק (השלם את החסר).

לא עקבתי אחרי השרשור בצורה מלאה, כך שלא בטוח שאוכל לענות לשאלה כפי שהתכוונת. ברור שדירה עם מפרט נחות יותר תקבל מחיר נמוך יותר.
הטיעון שלי הוא:
1. זה לא רע, כל עוד יש מחיר נמוך תואם.
2. זה לא אומר שהבניין יתמוטט מחר או עוד 20 שנה. אין קשר הכרחי בין מפרט יוקרתי ושלד חזק יותר.

@איש(3718) הדיאלוג שהבאת לא קשור לכתבה שמדברת על מפרט, הדיאלוג בזה מציין שאני חושב שמעבר למפרט בסיסי ועלוב הם גם ינסו לחסוך בחומרי בניה או לעקם תקנים.
אין לי כוח להמשיך להתנצח, אתה צודק.
לגבי ספרד, כמו שאמר @c881 זה ממש לא קשור לדיון, מדברים על דירה ליד דירה ב2016

הטיעון שלי הוא:
1. זה לא רע, כל עוד יש מחיר נמוך תואם.
2. זה לא אומר שהבניין יתמוטט מחר או עוד 20 שנה. אין קשר הכרחי בין מפרט יוקרתי ושלד חזק יותר.
נכון ונכון , אבל שלא יציגו את זה בתור הנחה של 20% על דירה בשכונה.
שיציגו את זה בתור דירה קטנה יותר ללא מעלית עם הנחה שהיא בעצם 5-7% מהמחירים בשכונה

ראיתי מודעת מכירה של משווקי יגואר...
רק היום *יגואר JS ב-חצי מחיר.
רק למאה הראשונים.

*הקונים המאושרים יקבלו יגואר JS עם BODY ומנוע של סובארו DL84'.

ראיתי מודעת מכירה של משווקי יגואר...
רק היום *יגואר JS ב-חצי מחיר.
רק למאה הראשונים.

*הקונים המאושרים יקבלו יגואר JS עם BODY ומנוע של סובארו DL84'.
איפה נרשמים?
אם יש לי כבר אוטו אחד אני זכאי להירשם? אולי ארשום את האוטו על שם הבן שלי...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש רכישת שליש דירה לאחר זכייה במחיר למשתכן. נדל"ן 3
O איך לחשב כדאיות זכייה במחיר למשתכן מול שכירות ? נדל"ן 9
E זכייה במחיר למשתכן נדל"ן 12
stamEhad זכייה במחיר למשתכן - אז עשיתי סימולציות. מנסה כעת להבין מה הצעדים הבאים ומשתדל לא לעשות טעויות יקרות נדל"ן 33
ה קניית דירה נוספת לאחר זכייה במחיר למשתכן נדל"ן 25
M זכייה במחיר למשתכן לאחר רכישה בשוק החופשי נדל"ן 2
ס זכייה במחיר למשתכן בשכונת רוממה בירושלים נדל"ן 28
D זכייה במחיר למשתכן בגליל ים בהרצליה נדל"ן 6
TheMailMan האם לממש זכייה במחיר למשתכן? נדל"ן 153
M מחויבות לבניה לאחר זכייה במכרז בנה ביתך ברמ׳׳י נדל"ן 0
T מחיר למשתכן - שינוי סטטוס מידועים לציבור לנשואים לאחר ״זכייה״ נדל"ן 0
A כדאיות רישום למחיר מטרה כעת - סיכויי זכייה נדל"ן 5
G זכייה בדירה בהנחה ברמת גן נדל"ן 20
R שאלה לגבי זכייה בדירה בהנחה נדל"ן 3
ETL זכייה בפיס אוף טופיק 54
D האם לממש זכייה בראש העין נדל"ן 50
כ מתי נפתחות דירות חדשות במחיר למשתכן? פוסטים מאיכות נמוכה 4
ב שמן זית טוב במחיר הגיוני ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 54
נ התייעצות - השקעה בצומת אונו במחיר פרסיל נדל"ן 35
פ דירה במחיר למשתכן - ללא משכנתא? נדל"ן 7
ה מקמ - מונפק במחיר נמוך? שוק ההון 8
T האם קנייה במחיר נמוך יותר משתלמת יותר? שוק ההון 12
ה זכיה במחיר מטרה נדל"ן 0
נ כדאיות זכיה במחיר למשתכן נדל"ן 3
א זכיתי במחיר למשתכן, האם זה שווה? נדל"ן 7
ס שתי קרנות סל זהות בביצועים, אך שונות במחיר, עמלות וגודל. מה הייתם קונים? שוק ההון 8
Y האם אפשר לקנות דירה במחיר למשתכן אחרי שקניתי דירה? נדל"ן 2
I הבדלים במשכנתא במחיר למשתכן לבין דירה רגילה נדל"ן 13
T האם ירידה בכמות העסקאות אמורה לגרור ירידה במחיר? נדל"ן 34
A רכב קטן במחיר משתלם, יד שנייה או חדש? שמעתי 0 קילומטר עם הנחות מאוד משמעותיות-"חבר" וכו'. צרכנות פיננסית 4
Shnizelia מימון ובחירה דירה במחיר למשתכן בתל אביב נדל"ן 197
1337justme מנקה במחיר סביר ומבלי לשבור את הראש צרכנות פיננסית 6
מ מדד תשומות במחיר למשתכן בת"א נדל"ן 6
H בית במחיר למשתכן . איך לממן? נדל"ן 59
ש קרן השתלמות ככסף "בטוח" לקניית דירה במחיר למשתכן נדל"ן 0
מ מיקרוסופט במחיר אפסי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
ב פקודת LMT מחוץ לשעות המסחר, במחיר גבוה מאוד, שקולה לפקודת MKT ? פוסטים מאיכות נמוכה 21
ע רכישת דירה להשקעה במחיר השוק בשכונה שרובה דירות מחיר למשתכן (יבנה) נדל"ן 7
S דירה במחיר למשתכן בדרום ללא משכנתא - לבטים נדל"ן 5
G רכישת דירה במחיר למשתכן עם משכנתא גבוהה ומה לעשות עם הכסף בינתיים נדל"ן 7
W למה קיים הבדל במחיר של ביטוח חובה לרכב בין החברות ביטוח השונות פוסטים מאיכות נמוכה 1
S רכישת דירה במחיר למשתכן ודירה נוספת - התייעצות נדל"ן 25
ס אגרות חוב - מכירה במחיר גבוה מהפארי שוק ההון 23
קאמי קפיצה מוזרה במחיר של cxse etf - ממה נובעת? שוק ההון 2
tomer111 האם העובדה ש-IWDA צובר דיבידנד מגולם במחיר כבר? נדל"ן 1
י "מכירת דירה" איך להכין את הדירה למכירה במחיר גבוה יותר. נדל"ן 12
פ התייעצות לפני בחירת דירה במחיר למשתכן נדל"ן 22
פ התייעצות לפני בחירת דירה במחיר למשתכן נדל"ן 1
liranviper אסטרטגיית כניסה במחיר שוק עם אופציות שוק ההון 52
Y מישהו יכול להסביר לי למה נפילה במחיר מניית דלק יכול לגרום לקריסה של החברה? שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה