• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התיק שלי

Solidarity

משתמש סולידי
דירוג
5
היי,

אז אני מתכנת בן 31. מתישהו אני גם מתכנן לכתוב רשומה של יומן מסע אישי.

בינתיים אני רוצה לפרסם את התיק שלי ואת המחשבה לגבי העתיד וגם להתייעץ לגבי כמה דברים.
אני התחלתי להיכנס לניהול הכספים שלי בערך לפני שנה אחרי משהו כמו שנה שקראתי את כל הרשומות בבלוג ועוד כמה ספרים ובלוגים אמריקאים.
אני מרגיש שזה התיק הממוצע בפורום. לא התחכמתי בכלל.

אז יש לי תיק ממוסה ב-IB שבו יש
VTI - 60%
ו-VXUS - 40%
(בהתחלה עבדתי לפי היחס של VT, אבל נראה לי שאני לאט לאט אוסיף משקל לאמריקאי כי אני מרגיש שהתשואות שלהם לאורך זמן פשוט יותר טובות על אף שתשואות עבר לא אומרות כלום על העתיד ובלה בלה)

יש לי קרן השתלמות בניהול אישי:
VWRD - 90%
IWDA - 8%
EIMI - 2%

ופנסיה בניהול אישי:
IWDA - 77%
EIMI - 13%
VWRD - 10%

קרן ההשתלמות והפנסיה מנוהלים בהלמן אלדובי דרך לאומי TRADE. דמי ניהול 0.35%. מתישהו בעתיד כשייצבר לי יותר כסף אני אשפר את התנאים. אני חייב להגיד שאני לא כל כך מרוצה מהפלטפורמה של לאומי TRADE. אם למישהו יש חוות דעת לאן כדאי לי לקחת את קרן ההשתלמות ואת הפנסיה זה גם אחלה.

באופן כללי אשמח לחוות דעת אם למישהו יש משהו להגיד.

אז יש לי כמה התייעצויות:
1. כרגע אני 100 אחוז מנייתי כי אין לי המון כסף. ואני מתכנן בחודשים הקרובים להוריד לאט לאט ובהדרגה את אחוז המניות כך שכל שנה אני אוסיף 5 אחוז לאגחים. כלומר להתחיל לקנות 5 אחוז מהשווי הנקי שלי באגחים, ואז עוד שנה להגיע ל-10 אחוז אגחים, והלאה והלאה. התכנון שלי הוא לאגחים הכי ארוכים שיש בתור התחלה.
אז בעצם השאלות שלי בנושא הזה הוא האם זה סביר? ואת האגחים אני קונה דרך הבנק שלי או דרך IB? מה הדרך הכי טובה לקנות אגחים?

2. אני קורא כל הזמן שזה חשוב שיש דרכים להפחית את המס. מעניין אותי באילו טקטיקות אני יכול להשתמש? אם יש ירידות אז פשוט למכור ואז לקנות מחדש? זאת שיטה לגיטימית מבחינת החוקיות שלה?
האם להשקיע דרך אבא שלי בתיקון 190 זה דבר סביר כדי להפחית את המס?

באופן כללי אשמח לחוות דעת אם למישהו יש משהו להגיד.
בהצלחה, ותתרכז בקידום מקצועי בשנים הקרובות ובניית אפשרויות בחיים ובקריירה.
אני אישית לא מבין אחזקות באחוזים כאלו. זה לא משנה שום דבר ורק מסרבל ומוסיף פעולות, עמלות ומה לא.
כך שכל שנה אני אוסיף 5 אחוז לאגחים.
אולי לא הבנתי, אתה מתכנן בגיל 41 להיות עם 50% אג"ח? למה?
אם יש ירידות אז פשוט למכור ואז לקנות מחדש? זאת שיטה לגיטימית מבחינת החוקיות שלה?
האם להשקיע דרך אבא שלי בתיקון 190 זה דבר סביר כדי להפחית את המס?
אל תנסה להתחכם, במיוחד שציינת את הנושא, זה בדרך כלל לא נגמר טוב. תתרכז במה שחשוב. אם יהיה לך מס לשלם זה אומר שהרווחת יפה.

אני אישית לא מבין אחזקות באחוזים כאלו. זה לא משנה שום דבר ורק מסרבל ומוסיף פעולות, עמלות ומה לא.
כן, צודק. כשקניתי זה כאילו היה אמור להיות 80\20 עם IWDA.
אולי לא הבנתי, אתה מתכנן בגיל 41 להיות עם 50% אג"ח? למה?
לא לנצח. רק עד שאגיע ל-20-25 אחוז ואז לעצור. פשוט לרדת בהדרגה מתיק שכולו מנייתי.

ברוך הבא,
1.
יש לי קרן השתלמות בניהול אישי:
VWRD - 90%
IWDA - 8%
EIMI - 2%

למה לא VWRA?
למה אתה צריך IWDA+EIMI בנוסף?

ופנסיה בניהול אישי:
IWDA - 77%
EIMI - 13%
VWRD - 10%
למה צריך פה VWRD?

אם הסכומים נמוכים, אתה משלם לא מעט בעמלות, האם לא עדיף לקנות את הקרנות של בלקרוק ולוותר על המרת מט"ח ועמלות קניה בחו"ל (תמורת פגיעה מזערית בכיסוי העולמי)?

2.
אני קורא כל הזמן שזה חשוב שיש דרכים להפחית את המס. מעניין אותי באילו טקטיקות אני יכול להשתמש?
לקנות את האג"ח בחשבון הממוסה.
אם יש ירידות אז פשוט למכור ואז לקנות מחדש? זאת שיטה לגיטימית מבחינת החוקיות שלה?
לא עו"ד, לא רו"ח - תיאורטית, כל עוד אתה לא סוחר עם עצמך לא אמורה להיות בעיה. פרקטית - זה חסר תועלת, תנס לעשות חישוב "סימולציה" ותראה שאין לך פה שום רווח.

למה לא VWRA?
למה אתה צריך IWDA+EIMI בנוסף?

למה צריך פה VWRD?

אז האמת שהסיבה לכל השאלות האלו זה בגלל שבהתחלה אמרתי שקרן ההשתלמות תהיה רק VWRD והפנסיה תהיה IWDA+EIMI ביחס של 90\10

וכל כמה חודשים קראתי משהו מסוים והשתכנעתי ששווה לעבור לIWDA ואז קראתי משהו אחר והחלטתי ששווה לעבור לVWRD וכל פעם שקניתי זזתי ממה שתכננתי. אני באמת צריך לעשות סדר. האמת שVWRD מחלק דיבידנדים אז למה יש המלצה לשים אותו בתיקים לא ממוסים? הדיבידנדים האלו לא ממוסים? באופן כללי אני באמת צריך לעשות סדר ולעבור לIWDA+EIMI ביחס של 90\10 בשני התיקים.

לא עו"ד, לא רו"ח - תיאורטית, כל עוד אתה לא סוחר עם עצמך לא אמורה להיות בעיה. פרקטית - זה חסר תועלת, תנס לעשות חישוב "סימולציה" ותראה שאין לך פה שום רווח.

אני מבין שאם מסתכלים על כמות מס זה אותו דבר. הכיוון הוא דחיית מס. לפי מה שאני מבין גם זה מטרה ששווה להתייחס אליה.

הכיוון הוא דחיית מס. לפי מה שאני מבין גם זה מטרה ששווה להתייחס אליה.
דחיית מס זה תמיד טוב, איפה אתה דוחה פה מס?

האמת שVWRD מחלק דיבידנדים אז למה יש המלצה לשים אותו בתיקים לא ממוסים?
איפה ראית המלצה כזו? להפך - בתיקים לא ממוסים עדיף קרנות איריות צוברות.

איפה ראית המלצה כזו? להפך - בתיקים לא ממוסים עדיף קרנות איריות צוברות.
נכון.
מדינת ישראל לא גובה מס על דיבדנדים בחשבון פטור. זה נכון לכל מניה מחלקת (גם למשל חברה ישראלית כמו טבע).
אירלנד לא גובה מישראלים מס על דיבדנדים שחברות איריות מחלקות.
ולכן חלוקה של קרן אירית (שזאת חברה אירית) בחשבון פטור לא תמוסה.

יש כמה שרשורים על קרנות איריות, ממליץ לך לקרוא שם קצת אם אתה רוצה יותר פרטים :)

דחיית מס זה תמיד טוב, איפה אתה דוחה פה מס?

אם אני מוכר בהפסד אני מקבל זיכוי מס ואז כשאני צריך למכור נכס אחר אני יכול להשתמש בזה (כמובן שזה לא יעבוד אם זה על אותו נכס)

האמת שVWRD מחלק דיבידנדים אז למה יש המלצה לשים אותו בתיקים לא ממוסים?
רוב האנשים דוקא מחזיקים את VWRA, שזאת האחות הצוברת של VWRD.

נכון שמבחינת מיסוי אין הבדל בין אירית צוברת למחלקת בתיק פטור, אבל עדיין יש יתרונות/חסרונות לכאן ולכאן.
כל עוד יש הפקדות יש יתרון מסויים לקרן צוברת כי זה חוסך לך עמלות קניה (אתה לא צריך להשקיע מחדש את הדיבידנדים בעצמך)
בזמן שאין הפקדות יש יתרון מסויים לשים חלק מהכסף במחלקת כדי לחסוך עמלות מכירה בשביל דמי הניהול של ה IRA

נכון שמבחינת מיסוי אין הבדל בין אירית צוברת למחלקת בתיק פטור
אין מיסוי אירי על המחלקות?
ראיתי בטלה בפוסט הראשון פה שיש שם 10% של אירלנד [לינק]

אם אני מוכר בהפסד אני מקבל זיכוי מס ואז כשאני צריך למכור נכס אחר אני יכול להשתמש בזה (כמובן שזה לא יעבוד אם זה על אותו נכס)
אוקי, מכרת בהפסד, קיבלת זיכוי מס שתוכל לפדות בעתיד, עכשיו הזיכוי הזה יושב שבמס הכנסה, צובר ריבית קבועה ולא מושקע במניות שנותנות לך ריבית גבוהה יותר בתוחלת. אם זה חלק מהתכנית שלך - סבבה, אחרת, זה פחות הגיוני.

אין מיסוי אירי על המחלקות?
ראיתי בטלה בפוסט הראשון פה שיש שם 10% של אירלנד [לינק]
ממה שהבנתי אין.
אני חושב שפעם היה רשום באחד ההסכמים שמותר להם לגבות 10% אבל בפועל לא עושים את זה. וגם לא בטוח אם הסעיף עדיין מופיע בהסכמים העדכניים.

הזיכוי הוא לא הכסף שלי. כלומר אם השקעתי ב-1000 שקל ואז מכרתי ב-900 ואז השקעתי חזרה את ה-900 האלו קיבלתי זיכוי של 25 שקל. אותו כסף מושקע בדיוק באותם נכסים גם אם לא הייתי מוכר ומשקיע חזרה את ה-900 האלו. אבל כן קיבלתי זיכוי מס של 25 שקל.

אני מנסה להבין אם אני מפספס משהו או שאתה מפספס משהו.

אבל כן קיבלתי זיכוי מס של 25 שקל.
אבל הזיכוי הזה לא נמצא אצלך אלא מחכה לך במס הכנסה (ובינתיים לא צובר שום תשואה)
מתי בדיוק תשתמש בו? כשתמכור את הנייר המקורי?
אבל אז מחיר הבסיס שלך יהיה נמוך ב 100 ש''ח ולכן חבות המס במכירה תיהיה גבוהה בדיוק באותם 25 ש''ח.

לא. כשאמכור נייר אחר.

לא. כשאמכור נייר אחר.
יש לך נייר אחר שאלה מתכנן למכור?

לפי מבנה התיק שלך נראה שכולו מדדים רחבים לטווח ארוך.
אז נניח שתקבל זיכוי מס על VTI ותשתמש בו בפרישה כדי להוריד את חבות המס שלך על VXUS, אני מניח שעדיין תמכור בערך באותו זמן גם מ VTI (כדי לשמור על איזון) ואז תוספת המס על VTI תתקזז עם החיסכון (מהזיכוי) על VXUS

אבל אני כל הזמן קונה. נגיד אני מוכר VTI שקניתי בממש גבוה, ומוכר אותו ברגע שפל. ואז עוד כמה שנים אני אמכור VTI, פשוט אחד אחר.

האמת שעדיין לא יצא לי למכור אז אני לא יודע איך זה בדיוק עובד. אם יש לי 100 נכסים מסוג נייר ערך מסוים ואני רוצה למכור אחד. מי מחליט איזה מהם אני מוכר? כי כל אחד קניתי במחיר אחר.

האמת שעדיין לא יצא לי למכור אז אני לא יודע איך זה בדיוק עובד. אם יש לי 100 נכסים מסוג נייר ערך מסוים ואני רוצה למכור אחד. מי מחליט איזה מהם אני מוכר? כי כל אחד קניתי במחיר אחר.

Lifo

אבל אני כל הזמן קונה. נגיד אני מוכר VTI שקניתי בממש גבוה, ומוכר אותו ברגע שפל. ואז עוד כמה שנים אני אמכור VTI, פשוט אחד אחר.

בארץ יש לידיעתי רק FIFO.
בברוקר זר אפשר למכור יחידות ספציפיות (לפחות זה משהו שאני יודע שאפשר לעשות ב-IB) ואז צריך "להוכיח" את זה למס הכנסה כשמשלמים מס רווח הון (או מבקשים מגן מס).

בארץ יש לידיעתי רק FIFO.
בברוקר זר אפשר למכור יחידות ספציפיות (לפחות זה משהו שאני יודע שאפשר לעשות ב-IB) ואז צריך "להוכיח" את זה למס הכנסה כשמשלמים מס רווח הון (או מבקשים מגן מס).

מה זה אומר להוכיח למס הכנסה? אם כל ניירות הערך זהים מה יש להוכיח להם?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
S התיק שלנו שוק ההון 7
א קלאסיקה זולה - התיק שלי שוק ההון 5
V התיק של VINCENT שוק ההון 4
guesto מה עשה התיק שלכם בשנת 2023? שוק ההון 25
S הלוואה כנגד התיק לצורך משכנתא? צרכנות פיננסית 9
מ מעביר את התיק השקעות ממיטב דש לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי שוק ההון 23
identitybridge חווות דעת בתשלום על התיק ביטוח לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
R אשמח לחוות דעת על התיק שאני בונה שוק ההון 23
ב איך אתם עוקבים אחרי התיק שלכם? שוק ההון 17
א משקיע חדש-שאלה על הרכב התיק. שוק ההון 3
א התיק של אחד שמבין שוק ההון 19
א האם התיק שלי מפסיד כתוצאה מפיחות השקל? שוק ההון 6
fizban התיק של Fizban (מדדים - 93%, מניות - 7%) שוק ההון 18
J חלוקת התיק בין איריות לאמריקאיות? שוק ההון 17
נ העברת התיק\ יתרה דולרית מאקסלנס לIB-US פוסטים מאיכות נמוכה 2
נ העברת התיק\ יתרה דולרית מאקסלנס לIB-US שוק ההון 1
א האם זהו התיק המנייתי הפאסיבי הזול ביותר? שוק ההון 18
M האם יש סכום שממנו ״כדאי״ לפצל את התיק? שוק ההון 21
וינסנט כדאיות השקעה בחלק הסולידי של התיק שוק ההון 19
ב הצד הסולידי של התיק פוסטים מאיכות נמוכה 5
D האם אני מחויב בדיווח שנתי למס הכנסה על התיק בIBI? מיסים 10
sharon ניהול התיק במקרה לא צפוי שאני לא אוכל לנהל אותו בעצמי שוק ההון 20
R התיק (הראשון)שלי -ביקורות וחוות דעת שוק ההון 3
ז תהיות לגבי התיק ולגבי דיבידנד שוק ההון 15
V התיק שלי - אשמח להערות שוק ההון 15
guesto סקר: עד כמה פסיבי התיק שלכם? שוק ההון 28
yossik מה עשה התיק שלכם בשנת 2022? שוק ההון 57
Couch Potato קרנות אג"ח ושמירת ערך בחלק ה"סולידי" של התיק שוק ההון 3
D מיצוע התיק חודשי או רבעוני שוק ההון 1
Y החלק הסולידי של התיק בפקדון ל5 שנים שוק ההון 22
S שאלת בירור לגבי תמהיל התיק בהגעה לפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
I למכור את התיק לצורך רכישה דירה או להתמנף בזול? שוק ההון 3
S איך מחשבים CAGR על התיק שבניתי? שוק ההון 4
T האם התיק שלי בעייתי ומה עושים מכאן? שוק ההון 2
T האם התיק מפוזר מספיק? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
א אני מחפש הסבר ברור איך להעביר מלאומי לאקסלנס את התיק השקעות שלי פוסטים מאיכות נמוכה 1
איש ירח התיק של איש ירח שוק ההון 7
F ניצול ירידות לשינוי הרכב התיק שוק ההון 1
I מתלבט לגבי התיק שלי שוק ההון 1
ה התיק המורכב שלי (בן 20) שוק ההון 8
R התיק שלי לטווח הארוך (עשורים קדימה), אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 53
איש ירח כמה עשה התיק שלכם בשנת 2021 שוק ההון 27
מ איזון התיק שלי עקב הוספת ערך של - 50% שוק ההון 4
ה מה לעשות עם התיק שוק ההון 11
G קרן מחקה אגח ארהב. לטובת מיתון התיק שוק ההון 3
S התיק שלי: פשטות כערך שוק ההון 8
dorian התיק (המורכב מעט) שלי ושאלות שוק ההון 3
שם משתמש בעייתי כאשר עושים איזונים בתוך התיק, משלמים מס? שוק ההון 14