• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם יש סכום שממנו ״כדאי״ לפצל את התיק?

MajorMajor

משתמש רשום
דירוג
7
כיום אני מנהל את ההשקעות שלי דרך הבנק. זה דרש (ודורש) קצת מיקוח אבל יש לי פטור מדמי ניהול. העמלות קניה ומכירה סבירות, ואני גם ככה לא מבצע הרבה פעולות, אז זה לא מאוד משנה לי.

לאחרונה הגעתי לסכום עגול וגבוה (עבורי) בתיק ההשקעות בבנק, ואני מתלבט האם לפתוח חשבון השקעות נוסף במקום אחר. קצת הגעתי למצב של analysis paralysis, והייתי שמח לדעת אם פספסתי משהו. מבחינתי, הסיבה המרכזית להשאר עם תיק השקעות אחד הוא נוחות - הכל מרוכז במקום אחד, אני לא צריך לבצע העברות, ואני יודע שאם יום אחד אחליט לעבור לבנק אחר או בית השקעות יש לי גורם אחד לדבר איתו.

ספציפית, חשבתי לפתוח חשבון ב Interactive Brokers, ולהתחיל להעביר הפקדות חדשות אליו ולקנות קרנות מחקות בחשבון הזה. מדובר בתיק השקעות נוסף לזה שבבנק, ולא במקומו. לפחות כרגע, אני לא חושש מהגשת דוח שנתי, כיוון שאני גם ככה צריך להגיש אותו מסיבות אחרות (אני לא אזרח ארה״ב עם זאת). ובכל מקרה, אני לא מוכר מניות כרגע ולא מתכנן למכור בעתיד הקרוב, אז זה גם פחות חשש עבורי. בנוסף, חלק מההשקעות שלי נעשות בדולרים בכל מקרה, אז ההמרה לא מפריעה לי. אכוון לא לעבור באופן משמעותי את ה 500k$ שמבוטחים ב IB.

כמה יתרונות שיכלתי לחשוב עליהם:
- עמלת נמוכות יותר.
- יום אחד, אם ארצה בכל זאת למכור חלק מהתיק, אוכל למכור בשכבות מ IB בשלב הראשון בקלות יותר יחסית.
- קצת יותר פיזור במצבי קיצון במדינה - קריסה של בנקים או מגבלות כלכליות.
- קצת יותר כוח במו״מ מול הבנקאי שלי. כיום אני מוצא את עצמי מתמקח עם הבנק כל שנה-שנתיים על העמלות, ואם יהיה לי תיק השקעות נוסף יהיה לי אמצעי יותר מהיר למו״מ, ואולי זה גם יקל עלי נפשית אם אחליט להעביר חלק מהתיק הקיים שלי.

שאלות שעלו לי:
- האם יש עבורכם סכום גדול מספיק שעבורו תרצו לפצל את תיק ההשקעות שלכם? לדוגמא, אני מניח שלא תחזיקו תיק של 100 מליון שקלים בבנק אחד (או שכן?). מה עם 2 מליון שקלים? 4 מליון שקלים? 10 מליון? אני תוהה אם החששות שלי מיותרים ואפשר להמשיך כרגיל כרגע להשקיע רק דרך הבנק בלי חששות.
- האם זה צעד שיהיה קשה להפוך אותו? נניח שאעביר 200k$ לתיק ב IB ואקנה איתם תעודות מחקות. ובעוד שנתיים מעכשיו ארצה להעביר את התיק מ IB לבנק ישראלי. האם זה מהלך מורכב מבחינה בירוקרטית? במיוחד כשארצה לא למכור אותו אלא להעביר אותו בשלמותו. בבירוקרטיה, אני מתכוון להתעסקות וגם לזמן שזה לוקח. היום למכור בבנק זה כמה קליקים ולמחרת אני מצפה כבר לראות את הסכום בעובר ושב. האם ב IB זה ידרוש שבועות של התעסקות, לדוגמא?
- האם אני מפספס משהו בניתוח שלי?

תודה רבה

אני מחזיק תיקים בשני בנקים.
היתרון הוא שאם אחד מתחיל לעשות קונצים עם דמי הניהול, אני אומר להם שאעביר את התיק וזה סוגר את העניין.
מצד שני כל בנק רואה רק חצי מהעמלות שלי כך שאני לא לקוח טוב עבורו... אולי יום אחד יוותרו עלי.

לעצם העניין:
לא חושב שזו טעות איומה להשקיע דרך IB.
היה פה לאחרונה איזה פוסט של מישהו שניסה ובסוף ויתר בגלל יותר מדי התעסקות עם מס הכנסה (שאין בברוקר ישראלי)

נראה לי שאתה צריך לעשות ניהול סיכונים מסודר: מה הסיכון, מה ההסתברות שלו, כמה זה מפריע לך, כמה התעסקות זה.

(עריכה - כתבתי את התגובה הזו בשלב מסוים אבל היא ממתינה לאישור מנהלים. אז יכול להיות שעד שהיא תפורסם יעבור זמן)

תלוי בבנק, לא?
אצלי מדובר בבנק אוצר החייל, אם זה משנה.

היה פה לאחרונה איזה פוסט של מישהו שניסה ובסוף ויתר בגלל יותר מדי התעסקות עם מס הכנסה (שאין בברוקר ישראלי)
אני מניח שאולי זה, אני יכול להבין את הרצון שלו לחסוך התעסקות.

נראה לי שאתה צריך לעשות ניהול סיכונים מסודר: מה הסיכון, מה ההסתברות שלו, כמה זה מפריע לך, כמה התעסקות זה.
נקודה טובה. אני חושב שמבחינת הדברים שכתבתי, החשש המשמעותי ביותר הוא מכך שהכל נמצא בחשבון אחד, אבל אני לא יודע איך להעריך את ההסתברות של הסיכון הזה. ואני תוהה אם עדיף שיהיה לי איזשהו פיזור. הייתי מנחש שההסתברויות פה קטנות מאוד.

המו״מ עם הבנקאי כל כמה זמן הוא לא חוויה נהדרת, אבל בסופו של דבר אני רגיל לזה וזה לא דורש יותר מכמה שעות בודדות כל שנה. המכירה בשכבות כן נשמעת כמו יתרון נחמד, אבל על פניו נשמע שיש פתרונות אחרים אפשריים, ואני לא מתכנן למכור בשנתיים הקרובות.

מצד שני, אני לא בטוח כמה התעסקות זה עם IB. נשמע לי שלפתוח שם את החשבון ולבצע העברות זה מאוד קל. אני יותר חושש מלהסתבך אם יום אחד ארצה לעשות משם העברות, של מניות או כסף, וזה אולי ידרוש יותר התעסקות. וגם עם ההגשה למס הכנסה, למרות שנשמע שזה לא נורא אם אני מבין נכון, במיוחד כשאני מגיש דרך רואה חשבון בכל מקרה.

האלטרנטיבה של לפתוח חשבון בבנק אחר, או בבית השקעות, נשמעת גם סבירה. פשוט היה נשמע שגם בזה יש התעסקות - אם זה בנק אז אצטרך לעשות מו״מ גם מולו. ואם זה בית השקעות נשמע שיש גם שם פרוצדורות לפעמים.

מבחינתי, יש ערך גדול לפשטות, לחסוך התעסקות ושיחות טלפון ולחצים עם גורמים. מצד שני, אני מניח שהחל מסכום מסוים הדבר האחראי הוא לדאוג לפיזור נוסף, ואני לא יודע אם אני כבר שם.

נערך לאחרונה ב:
לדעתי אין טעם לפצל, גם בתיקים גדולים.
להפך, בסכום גדול יש לך יותר כוח מיקוח מול הבנק שלך. ככל שהסכום עולה הדברים נעשים יותר קלים ואתה מקבל את ההטבות אוטומטית.
אם התיק מפוצל בין כמה בנקים\ברוקרים בארץ אז אין קיזוז אוטומטי של רווחים\הפסדים ואתה צריך להגיש דוח על מנת לקזז בין 2 חשבונות ומעלה - סתם טרחה.
בברוקר זר, עוד יותר טרחה כי אין ניכוי מס במקור ואז גם אתה צריך להגיש דו"ח.

מה בנוגע לשיקולי ביטוח של התיק?
ז"א - התיק מבוטח רק עד סכום X, לא?
או שמדובר רק על עו"ש/פקדונות וכו' והאחזקה במניות/ETF היא ישירה ולכן זה לא מושפע מיציבות הבנק?

ז"א - התיק מבוטח רק עד סכום X, לא?
1. הביטוח הנ"ל הוא בסכום נמוך יחסית, זה לא ריאלי לפצל תיק גדול למספר רב של מקומות כדי להנות ממנו ולהפסיד את כל היתרונות של תיק במיקום אחד.
2. אישית אני מעדיף להתמקד בלהימנע ממקרה ביטוחי, עדיף לדעתי לדוגמא לנהוג בזהירות עם ביטוח לא משהו מאשר להיות נהג פוחז עם ביטוח מצוין.
3. הביטוח הזה טוב בעיקר פסיכולוגית, אני לא מכיר מקרה אחד בהיסטוריה שמישהו עם תיק מעל סכום הביטוח לא קיבל את מה ששלו לבסוף.
או שמדובר רק על עו"ש/פקדונות וכו' והאחזקה במניות/ETF היא ישירה ולכן זה לא מושפע מיציבות הבנק?
יש ביטוח על ני"ע ויש ביטוח נפרד על ני"ע.
אני אישית לא מחזיק את הני"ע שלי בבנק ועו"ש/פקדונות אצלי הם בחוב ככה שאם הבנק יקרוס זה יהיה לי טוב.

האמת שיש לא מעט אנשי נדלן בניו יורק שחוגגים עכשיו בעקבות נפילות הבנקים בארה"ב.

מהשיח פה אני מרגיש שהסנטימנט הוא שזו דאגה מיותרת בשלב הזה, גם עבור סכום ״גדול״ (עבורי).

2. אישית אני מעדיף להתמקד בלהימנע ממקרה ביטוחי, עדיף לדעתי לדוגמא לנהוג בזהירות עם ביטוח לא משהו מאשר להיות נהג פוחז עם ביטוח מצוין.
יש לך הצעה לגבי איך לנהוג בזהירות כדי להמנע ממקרה ביטוחי?

עיקר העמלות שהופעות בנקים ללא כדאיים לניהול תיק השקעות, הם עמלת דמי אחזקה ועמלות המרת למט"ח.האם יש לך פטור/הנחה משמעותית לשתי העמלות הנ"ל?
יש לי פטור מעמלת דמי אחזקה. מבחינת המטרה למט״ח, יש לי הנחות מהבנק כך שבסך הכל אני חושב שזו לא הוצאה משמעותית עבורי.

יש לך הצעה לגבי איך לנהוג בזהירות כדי להמנע ממקרה ביטוחי?
לוודא שהמוסד הפיננסי איתו אתה עובד יציב כספית, בעל דירוג אשראי טוב, בעל הון עצמי מספק, ותיק, בעל מוניטין טוב ומפוקח במדינה מערבית.

יכול לשתף מה העמלה שקיבלת למסחר בחו״ל?
עמלת קניה/מכירה אג״ח ומניות בחו״ל היא 0.1% עם מינימום 15$. זו עלות דיי זניחה בסופו של דבר עבורי כי אני לא מבצע הרבה פעולות, אבל אני יודע על חברים שקיבלו הצעה קצת טובה יותר מבנק לאומי, סביב ה-0.08%.

לי היה עד ינואר הזה חלק מהתיק בישראל וחלק בIB. החזקתי חלק בישראל כדי להיות לקוח מספיק חשוב לבנק. בעקבות המצב בינואר הזזתי את כל התיק מישראל לIB.
בגדול: אם אין לי מזומן בעו"ש והכל מושקע בניירות ערך ויש 2FA אז אני לא רואה סיבה לפצל. עדיף לבדוק מראש את הגוף הפיננסי בוא אתה שם את הכסף שלך.
ברמת דוחות שנתיים - זה לא כזה סרט (אני בינתיים חייב רו"ח מכל מני סיבות טובות שלא אפרט פה, אבל כאשר לא אהיה חייב אז אגיש לבד)

האם שווה לפצל בשביל ליצור שכבות מס במכירה באופן מלאכותי?

נניח משקיעים 20 שנה, אז 10 שנים ראשונות מפקידים לבית השקעות1 ו-10 הבאות לבית השקעות2 ואז קודם מוכרים מבית השקעות2

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A מכירת ESPP ללא מידע על סכום מכירות מיסים 5
מ איך לשלם למס הכנסה סכום קטן כמס על ריבית בפיקדון בחו״ל? מיסים 1
S שדרוג דירה - התייעצות האם לקחת משכנתא ובאיזה סכום נדל"ן 13
I אופציות - מה האסטרטגיה שלכם לחיסכון/השקעת סכום המימוש? שוק ההון 5
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
tomchoook סכום לא מסתדר בתשלום 10% על השכרת דירה מיסים 27
כ משיכה של פוליסה עם סכום קטן - מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B השקעה של סכום מזומן לטווח קצר (1-3 חודשים) ב- US Treasury bills שוק ההון 5
J חיסכון של סכום גדול בקרן כספית שוק ההון 4
Homer הפקדת סכום גדול בפנסיה לפני פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
D חישוב סכום קצבה בפרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
ת העברת סכום גדול מבנק אמריקאי לבנק בישראל השייכים לאותו אדם צרכנות פיננסית 27
ה השקעת סכום לסגירת מסלול משכנתא - עכשיו או לחכות נדל"ן 7
א השקעה סכום גדול שמיועד לרכישת נכס שוק ההון 5
ה בהשקעת סכום גדול - עדיין עדיף בארץ? שוק ההון 25
י פיזור סכום כסף גדול בפקדון שוק ההון 3
K איך אני חוסך סכום X בY זמן? התפתחות אישית 2
E שאלה לגבי סכום דולרי גדול ומה לעשות איתו שוק ההון 52
K השקעה כקבוצה בקרן על מנת לעבור סכום מינימום - דרך חוקית? שוק ההון 2
ח התייעצות | תחילת הדרך עם סכום כסף משמעותי יומני מסע אישיים 9
P איפה להשקיע כל חודש סכום יחסית גבוה ומה לעשות עם הגמל, קה"ש ופנסיה הנוכחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S סכום להשקעה- אשמח לחוות דעתכם שוק ההון 1
ש מה הדרך הכי טובה וזולה להעביר סכום כסף לחו'ל שוק ההון 4
I סכום מינימלי למשכנתא? נדל"ן 6
T סכום אינפלציוני - טופס 1399 (הגשת דוח שנתי) מיסים 0
הדבורה מיה הכנסת סכום משמעותי לשוק ההון בתקופה הנוכחית שוק ההון 6
N האם יש בעיתיות להשאיר סכום כסף מזומן בחשבון ההשקעות? שוק ההון 21
B פתיחת סכום העסקה בשלב הטיוטות נדל"ן 31
U קופת גמל בניהול אישי - סכום הפקדה ראשוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D איך לשלוח סכום קטן לאירופה? צרכנות פיננסית 26
ת מנפיקי קרנות הסל הישראליות "גונבות" מהציבור סכום של מעל 150 מיליון ש"ח בשנה שוק ההון 13
M המרת סכום מט"ח גדול בפעם אחת בIB? שוק ההון 11
A סכום ההוצאות החודשי למשפחה - בהמשך לציוץ הסולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 56
O השקעת סכום גדול בבת אחת או באופן הדרגתי שוק ההון 7
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
ל השקעת סכום שמיועד לתשלום לקבלן שוק ההון 2
M הטבות שאפשר לקבל עם סכום גדול בעו"ש צרכנות פיננסית 7
Michel הגבלת סכום קצבת פנסיה כדי להשפיע על גודל הכנסה לצורך חישוב תשלומי ביטוח לאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ז סכום מצטבר שוק ההון 5
A האם יש הגבלה על סכום כסף שאפשר להעביר לתיק IRA בתור עצמאי? שוק ההון 28
י השקעת סכום כסף לטווח קצר שוק ההון 3
D חישובי סכום שהותר בסעיפי הניכויים והזיכויים בשומת מס הכנסה 2020 מיסים 0
H ira עם סכום מינימלי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
T התלבטות השקעה בין דירת קבלן לדירת יד 2 (סכום ההשקעה שונה) נדל"ן 3
O השארת סכום מינימלי בעו"ש והתבססות על תיק השקעות במקרה חירום שוק ההון 13
aminadav מאיזה סכום השקעה הייתם מחלקים את הרכישה לכמה חלקים כדי לא להשפיע על המחיר? שוק ההון 30
R מה הדרך הזולה ביותר להשקיע במדד S&P500, סכום חד פעמי 30,000 ש"ח ל-7 שנים. שוק ההון 5
D ירושת סכום גבוה במזומן - אובד עצות אוף טופיק 4
1337justme עיקול חשבון בנק על סכום של כ15,000 ש"ח אוף טופיק 18

נושאים דומים

Back
למעלה