• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סקר: עד כמה פסיבי התיק שלכם?

עד כמה פסיבי התיק שלכם?

• 100% במדדים רחבים

הצבעות: 46 56.1%
  • 85% במדדים רחבים

הצבעות: 20 24.4%
  • 50% במדדים רחבים

הצבעות: 8 9.8%
  • בעיקר מניות ספציפיות

הצבעות: 6 7.3%
  • בעיקר קרנות מנוהלות

הצבעות: 1 1.2%
  • ערבוב ללא רוב מובהק לאחת האפשרויות

הצבעות: 1 1.2%

• סך הכל מצביעים
    82

guesto

משתמש בכיר
דירוג
1,120
בעקבות השינויים בגישתה של הסולידית נראה לי שיהיה מעניין לבחון מחדש את הלך הרוח בפורום לגבי מחקי מדד ולראות בסקר עד כמה המשקיעים פה פסיביים.
מדובר על תיק המניות בלבד (לא כולל נדל"ן ואג"ח) ורק על כסף נזיל (לא כולל פנסיה והשתלמות). יש לבחור באפשרות הקרובה ביותר.

• אהבתי
Reactions: A42
אתה יכול פשוט להעיף מבט בגלריית התיקים.

בעקבות השינויים בגישתה של הסולידית
אני לא חושבת שהגישה שלה לגבי שלב הצבירה השתנתה.
השינוי הוא בקשר לאנשים שכבר נעזרים בתיק לצורך פרנסה עכשווית.

אבל זה מאוד לא יעיל מיסויית לצבור בקרנות מחקות, ולעבור לדיבידנדנים עם הפרישה.

היא בוחרת מניות דיבידנד, לא קונה מדדי מניות דיבידנד. להיות יותר אקטיבי זה רק מסחר יומי.

היא גם כותבת שזה מה שיהיה ב 2023, כלומר היא לא רואה בזה התחייבות (עצמית) כהשקעה לטווח ארוך. רק בתור מה שמתאים לה לעכשיו.

not that there's anything wrong with that

היא בוחרת מניות דיבידנד, לא קונה מדדי מניות דיבידנד. להיות יותר אקטיבי זה רק מסחר יומי.
אני חושב שיש עוד כמה רמות בדרך למסחר יומי (וממילא לא הייתי קורא למדדי דיבידנד פסיביים) אבל היא בהחלט ממש לא משקיעה בצורה פסיבית, למי שלא יצא להיתקל בפוסט האחרון שלה בבלוג הנה לינק: איך לנתח מניות דיבידנד כמו מלכה.

לפי הפוסט בבלוג שהעלתה אתמול, הקרנות המחקות נשארות במקומן, היא פשוט לא מוסיפה להן כסף חדש. עם הכסף החדש היא קונה מניות דיבידנד, וזה אמור לממן לה חלק מהפרנסה כיום בלי שתוותר על ניה"ע עצמם.

עם הכסף החדש היא קונה מניות דיבידנד
משהו לא מובן לי…
אם היא מכניסה כסף חדש, ואיתו קונה את מניות הדיבידנד, אז היא עדיין בשלב הצבירה:roll:

היא ענתה על זה באחת התגובות שלה לפוסט האחרון.
אם הבנתי נכון, מבחינה פסיכולוגית היא רוצה לדעת שזרם ההכנסות ממניות דיבידנד מכסה את ההוצאות שלה.
(זה שבחודש מסויים היא לא צריכה את זה, זה לא העניין)

משהו לא מובן לי…
אם היא מכניסה כסף חדש, ואיתו קונה את מניות הדיבידנד, אז היא עדיין בשלב הצבירה:roll:
אני מרגישה שהחלוקה הדיכוטומית לשלב צבירה הרמטי ושלב משיכה הרמטי קצת מפספסת את העיקר

זה לא שמרגע שאדם מפסיק להיות תלוי במשכורת, הוא צריך לבלות על הספסלים בקופת חולים ולא להכניס עוד שקל

אדם יכול לפרוש מעולם הקריירה הקלאסי בשיא כוחו ועדיין להכניס כסף טרי. אם יש לו את הדרייב והנחישות לפרוש בגיל צעיר, סביר להניח שהוא ימצא גם דרך למנטז את התחביבים שלו.

אני כרגע במצב שיש לי הכנסה עודפת שחורגת מהצריכה שלי, והכסף הזה צריך להיות מושקע. ה"כתובת" שייעדתי לכסף הזה היא כדור השלג שנקרא תיק הדיבידנדים שלי.

זה מאד לא יעיל מבחינה מיסויית, נכון. אבל אתה יודע מה? זה הרבה יותר יעיל מלשלם 47% מס שולי על משכורת.

אני כרגע במצב שיש לי הכנסה עודפת שחורגת מהצריכה שלי, והכסף הזה צריך להיות מושקע
ההכנסות שלך הן כבר לא (גם) מתיק ההשקעות שלך?
יש כאן איזה מידע שהושמט לגבי המצב בפתיחת הבלוג שבו תיארת את ההכנסה הבלעדית שלך מתיק ההשקעות הפסיבי לבין המצב העכשווי.
אם ההכנסה שלך היא ממקורות אחרים, והיא עודפת - למה את צריכה זרם הכנסות נוסף מדיבידנדים? אפשר להגדיל את הקרנות העוקבות.
אם ההכנסה שלך כוללת מכירת ני"ע מהתיק, והיא עודפת - את יכולה לצמצם/להפסיק למכור ני"ע.
מודה שמשהו בלוגיקה לא מסתדר לי כל-כך.

יש כאן איזה מידע שהושמט לגבי המצב בפתיחת הבלוג שבו תיארת את ההכנסה הבלעדית שלך מתיק ההשקעות הפסיבי לבין המצב העכשווי.
פתיחת הבלוג הייתה לפני כמעט 10 שנים. הייתי רווקה ללא ילדים. זה לא המצב כעת. ההוצאות שלנו גבוהות יותר היום.

מודה שמשהו בלוגיקה לא מסתדר לי כל-כך.
אני דווקא מאוד מתחברת ומבינה את התשובה של @הסולידית.
בעבר אמנם תיק ההשקעות שלה החזיק אותה אבל כיום, עם משפחה וילד זה אולי לא מספיק
פתיחת הבלוג הייתה לפני כמעט 10 שנים. הייתי רווקה ללא ילדים. זה לא המצב כעת. ההוצאות שלנו גבוהות יותר היום.

כרגע יש לה הכנסות נוספות מתחביבים שמכניסים לה כסף (לדוגמא הבלוג ואולי עוד דברים). אבל הגיוני שהיא לא תרצה להישען על זה כמשהו שהכרחי לפרנסה שלה ושל המשפחה שלה. גם אם כרגע זה מעניין אותה והיא נהנית מהעשייה, דברים יכולים להשתנות (כפי שכבר קרה בעבר). תחביבים/תחומי עניין יכולים להשתנות, היכולת להרוויח מהם (מספיק) כסף יכולה להשתנות, וכמובן הוצאות יכולות לעלות עוד.

לכן כרגע היא במצב משולב שבו, כנראה, היא משתמשת גם בהכנסות מתיק ההשקעה שלה וגם בהכנסות הנוספות מהתחביבים שלה. זה יוצר מצב מעניין שבו מצד אחד יש לה עודף (והיא יכולה לחסוך - ולהמשיך לצבור) מצד שני היא כנראה עדיין זקוקה למשיכה מסויימת מתיק ההשקעות. כלומר היא במצב של ״משיכה למחצה״. לכן המוטיב הפסיכולוגי של הצורך למשוך, במיוחד בשנה שבה היו ירידות אגרסיביות, הביא אותה להבנה שעבור השקט הנפשי שלה מתאימה לה יותר הכנסה מדיבידנדים מאשר מכירת מניות מתיק ההון.

אני לא יודעת אם היא תגיע למצב שבו כל ההכנסות שלה לכיסוי ההוצאות יוכלו להגיע מתיק הדיבידנדים, אבל כרגע, אם אני מבינה נכון, כל עוד יש לה עדיין הכנסות ממקורות אחרים, תיק הדיבידנדים מאפשר לה לקבל את התוספת להשלמת התקציב הנדרש. והמטרה שלה, שוב - אם אני מבינה נכון, זה להגדיל את ה החלק הזה על מנת להיות פחות ופחות תלויה בהכנסה נוספת, בלי צורך למכור מניות מתיק ההשקעות שלה.

אישית, אני לגמרי מבינה את זה. גם אם זה לא יעיל מבחינת מיסוי.

אני כרגע במצב שיש לי הכנסה עודפת שחורגת מהצריכה שלי, והכסף הזה צריך להיות מושקע. ה"כתובת" שייעדתי לכסף הזה היא כדור השלג שנקרא תיק הדיבידנדים שלי.
אני חושב שהשאלה הייתה אם ההכנסה העודפת כוללת בתוכה את כלל המשיכה מתיק הקרנות המחקות או שההכנסה העודפת מגיעה רק מ-
אדם יכול לפרוש מעולם הקריירה הקלאסי בשיא כוחו ועדיין להכניס כסף טרי. אם יש לו את הדרייב והנחישות לפרוש בגיל צעיר, סביר להניח שהוא ימצא גם דרך למנטז את התחביבים שלו.

בעבר אמנם תיק ההשקעות שלה החזיק אותה אבל כיום, עם משפחה וילד זה אולי לא מספיק
משפחה וילד + עלייה ברמת החיים כי יכולה להרשות לעצמה אז למה לא + אולי מעוניינת בכלל משיכה בטוח יותר מ-4%.

אישית, אני לגמרי מבינה את זה

לא הבנתי.
הסולידית אמרה שהיא בעודף תזרימי נטו ואת העודף היא משקיעה בהגדלת תיק הדיבידנדים.

אם היא בעודף - אין שום סיבה למשוך מהתיק. סתם למשוך כדי להפקיד בחזרה?

אני מבין את זה אחרת - היא בעודף מכיוון שביחד עם ההכנסות השוטפות שלה וההכנסות מהדיבידנד, יש לה יותר מדיי ולכן היא משקיעה בחזרה חלק מהדיבידנדים בעוד מניות דיבידנד.

זה לא יעיל והמשך המדיניות הזו שלמה לעצמה מטרה להגדיל את חוסר היעילות בעתיד עוד יותר (עוד מניות דיבידנד שיגרמו לעוד עודף מיותר).
כל זאת כדי לספק שקט נפשי בזמני משבר (תחת ההנחה שתזרים הדיבידנדים לא ייפגע).

אז בפועל היא נמצא בשלב של צבירה נטו כאשר היא גם פודה חלק מהתיק וגם משקיעה חלק מאותו חלק בחזרה.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ט סקר - עד מתי חורף הקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 8
S סקר - עד כמה אתם הייתם מוכנים לפשרה כדי למנוע בחירות נוספות אוף טופיק 152
א סקר ריבית מובטחת עד סוף החיים שוק ההון 20
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34
ד סקר עמלות מוסדות פיננסים צרכנות פיננסית 3
חתול לילה סקר: האם מובילי המאבק צריכים להסכים לפשרה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 379
הק995 חובת מילוי סקר פולשני של הלמ"ס אוף טופיק 47
oferM סקר: האם הריבית העולה תוריד את מחירי הדירות מחוץ לאיזור הפריפריה ? פוסטים מאיכות נמוכה 7
O סקר - האם מייק צריך להשקיע בקרן של אינבסקו במקום בזו של בלאקרוק? שוק ההון 310
E סקר: דירה ענקית 6 חדרים VS ארבע חדרים עם גינה גדולה נדל"ן 9
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 3 שוק ההון 8
ק סקר שוק בנקים ופתיחת חשבון בנק - מרחוק צרכנות פיננסית 7
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 2 שוק ההון 21
stamEhad סקר -מחזיקים נכסים שלא בהכרח קורלטיביים לשוק המניות? שוק ההון 11
חתול לילה סקר: האם זה תיק טוב למשקיע מתחיל? שוק ההון 76
Harvey אסטרטגיה להשקעה בנדל״ן באיזור גוש דן, סקר - מה הסוג נכסים המועדף עליכם? נדל"ן 8
הסולידית סקר: איזו ערכת עיצוב הכי מוצלחת? שער הקהילה 35
nicepo1 סקר,בחירה בנכס ספקולטיבי ל20 שנה אוף טופיק 11
flower סקר | חקיקה אזרחית אוף טופיק 18
S סקר שוק בין הבנקים כדי למצוא את הבנק האטרקטיבי ביותר צרכנות פיננסית 5
flower סקר - עוזר\ת וירטואלית - Alexa/Bixby/Cortana/Siri/Google אוף טופיק 19
twister סקר + דיון: כמה מזומן אתם מחזיקים בעו"ש למחייה היומיומית? שוק ההון 120
Ron.B סקר מחיר למשתכן- מגורים או השקעה? נדל"ן 7
Mr. Bigglesworth סקר: כמה התיק שלכם חשוף ישירות לשקל? שוק ההון 6
גרהם סקר בחירות 2020 אוף טופיק 1378
L סקר ביטול הוי הכחול בוואטסאפ - יש לכם ווי כחול בווטסאפ או שביטלתם את זה? אוף טופיק 54
ג אחוזים קטנים מהתיק בניירות ספקולטיביים + סקר שוק ההון 11
the_newbie סקר: אלוקציית נכסים ע"פ מצב משפחתי שוק ההון 36
דור דורים מועד ב' – סקר בחירות 2019S אוף טופיק 1073
Jenia29 סקר משכורות אוף טופיק 7
קורא הדוק אם מחר מבטלים את הפטור ממס בקרן השתלמות. מה אתם עושים? (סקר) צרכנות פיננסית 20
S סקר למשקיעי מדדים פסיבים על החלק המנייתי בתיק שלכם שוק ההון 67
adamshalev סקר: איזה סוג של משקיע אתם? שוק ההון 37
דור דורים סקר בחירות 2019 - אחרי הגשת הרשימות אוף טופיק 119
S סקר למשקיעים באופן פרטי עם חשבון חייב במס שוק ההון 40
H סקר ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 79
Benjamin W סקר בחירות 2019 אוף טופיק 2476
adamshalev סקר: מה ההקצאה שלכם למניות היום שוק ההון 153
S סקר תושבות אוף טופיק 0
S סקר: עצמאים מרוויחים יותר ? אוף טופיק 3
א סקר - גילאי עובדי הייטק בפורום אוף טופיק 26
S סקר - כמה נשים מביאות הביתה נטו ? אוף טופיק 191
א סקר: באיזה גיל אתם מתכננים לפרוש/באיזה גיל פרשתם ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 21
מתכנת סקר: יש לכם רכב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
דור דורים [סקר] מיטב דש פנסיה מקיפה מסלול מנייתי פאסיבי חו"ל צרכנות פיננסית 35
א סקר: לאיזה עשירון אתם שייכים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
adamshalev סקר: מה הייתה התשואה שלכם לשנת 2017 שוק ההון 66
P סקר השוואת דמי ניהול בפוליסות חסכון צרכנות פיננסית 78
י תוצאות סקר שוק: מדיניות ההשקעות בתכנית 'חסכון לכל ילד' של כל קופות הגמל, במסלול הסיכון המוגבר. שוק ההון 31

נושאים דומים

Back
למעלה