• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התיק שלי

כמה שקלים זה ה20% מזומן? יכול להיות שלא שווה להשקיע אותם בגלל הטירחה ויכול להיות שממש שווה להשקיע אותם בגלל האפשרויות.

תוכל לפרט לכל בראקט מה היית עושה מבלי שאצטרך לחשוף את הנתון? למשל 10K, 100K, 1000K? (בשקלים, ואולי במרווחים יותר קטנים) תודה!

תוכל לפרט לכל בראקט מה היית עושה מבלי שאצטרך לחשוף את הנתון? למשל 10K, 100K, 1000K? (בשקלים, ואולי במרווחים יותר קטנים) תודה!

זה נישמע שאתה מחפש ייעוץ כלכלי, אולי כדאי לך לפנות לאיש מקצוע. מה שאני הייתי עושה לא בהכרח תקף אליך כי יש שיקולים נוספים שצריך לשקלל, כמו גובה הכנסה ויציבות, הוצאות צפויות, רצון ללקיחת סיכונים.

בגדול גדול, לדעתי, בלי לייעץ, מעט מדי לא שווה את הטרחה של השקעה - אתה צריך להחליט כמה שווה הטרחה שלך.
ככל שיש לך יותר מזומנים אז נפתחות לך יותר אופציות השקעה כמו בורסה ונדלן ועוד. אם יש לך מיליון שקלים במזומן אז לשלם ליועץ כלכלי נישמע לי כמו השקעה טובה.

אג"ח.

אם אתה רוצה ביטחון וחושש מתנודוץת מט"ח בפלח הזה אז אג"ח ישראלי ממשלתי.

אם אתה רוצה קורולציה שלילית למניות אפשר אג"ח ממשלתי אמריקאי. ככל שהמח"מ (duration ) ארוך יותר, הוא יהיה תנודתי יותר אבל בדרך כלל עם תשואה צפויה גבוהה יותר.

לא ממליץ, מחזיק אחת מהאפשרויות.

אג"ח ישראלי ממשלתי לא נותן קורולציה שלילית למניות גם כן?

תבדוק מה קרה במשבר האחרון. בשלב מסויים ניצפו ירידות של 7% גם באג"ח הממשלתי.

צודק. אכן ראיתי שבתקופה שבין ה-20 בפברואר ל-23 מרץ השנה - VT ירדה משמעותית, EDV עלתה משמעותית והקרן "מגדל אג"ח ממשלתי ללא חברות" ירדה.
אז אני מבין שאג"חים ממשלתיים בארה"ב נותנים קורלציה שלילית למניות ואג"חים בישראל לא בהכרח נותנים? מה ההסבר לזה בעצם?

אז אני מבין שאג"חים ממשלתיים בארה"ב נותנים קורלציה שלילית למניות ואג"חים בישראל לא בהכרח נותנים? מה ההסבר לזה בעצם?
אין קורלציה שלילית, אולי הייתה פעם, ובכל מקרה גם אם יש אז היא זניחה (כשהמניות שלך יורדות ב- 30% זה לא מנחם אותך שהאג"ח עלה ב- 3%). תתכנן את התיק בלי להניח קורלציה כזו.

אין קורלציה שלילית, אולי הייתה פעם, ובכל מקרה גם אם יש אז היא זניחה (כשהמניות שלך יורדות ב- 30% זה לא מנחם אותך שהאג"ח עלה ב- 3%). תתכנן את התיק בלי להניח קורלציה כזו.

אבל לפי מה שהבנתי זה דווקא דבר טוב להיכנס לכמה אפיקי השקעה עם גורמי סיכון שונים (עד כמה שאפשר) כדי לא להגיע להפסדים רציניים כשאפיק אחד במשבר.
וגם - למה זה בהכרח זניח?
אם נסתכל למשל על התקופה שכתבתי למעלה (23.3.20 - 20.2.20) הנייר VT ירד בערך ב- 34% בעוד ש- edv עלה בערך ב- 14%. עדיין הפסד של 20%, אבל עדיף בהרבה בעיני על 34%.

אם נסתכל למשל על התקופה שכתבתי למעלה (23.3.20 - 20.2.20) הנייר VT ירד בערך ב- 34% בעוד ש- edv עלה בערך ב- 14%. עדיין הפסד של 20%, אבל עדיף בהרבה בעיני על 34%.
EDV זה לא "אג"ח", זה סוג אחד מאד ספציפי של אג"ח.
זה סוג מאד מסוים של אג"ח, במטבע מאד מסוים שהוא לא ש"ח, במח"מ מאד מסוים של מדינה מאד מסוימת.

EDV זה לא "אג"ח", זה סוג אחד מאד ספציפי של אג"ח.
זה סוג מאד מסוים של אג"ח, במטבע מאד מסוים שהוא לא ש"ח, במח"מ מאד מסוים של מדינה מאד מסוימת.

אתה צודק- אולי הייתי צריך להיות ברור יותר: אני ספציפית חיפשתי משהו שייתן קורלציה שלילית מספיק חזקה למניות - אז התכוונתי לאג"ח לטווח הארוך.
זה אכן נייר שמתייחס ספציפית לארה"ב, אבל דיברתי על ארה"ב בגלל שבשלב מוקדם יותר בדיון נכתב:

אם אתה רוצה קורולציה שלילית למניות אפשר אג"ח ממשלתי אמריקאי. ככל שהמח"מ (duration ) ארוך יותר, הוא יהיה תנודתי יותר אבל בדרך כלל עם תשואה צפויה גבוהה יותר.

לא ממליץ, מחזיק אחת מהאפשרויות.

אתה צודק- אולי הייתי צריך להיות ברור יותר: אני ספציפית חיפשתי משהו שייתן קורלציה שלילית מספיק חזקה למניות - אז התכוונתי לאג"ח לטווח הארוך.
זה אכן נייר שמתייחס ספציפית לארה"ב, אבל דיברתי על ארה"ב בגלל שבשלב מוקדם יותר בדיון נכתב:
נכון להיום זה האג"ח היחיד שאני מכיר שבאמת יש לו קורולציה שלילית למניות, רק צריך לקחת בחשבון שהוא דולרי, שהוא תנודתי בטירוף (יותר ממניות!), והשהריבית הריאלית שלו אפסית.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
S התיק שלנו שוק ההון 7
א קלאסיקה זולה - התיק שלי שוק ההון 5
V התיק של VINCENT שוק ההון 4
guesto מה עשה התיק שלכם בשנת 2023? שוק ההון 25
S הלוואה כנגד התיק לצורך משכנתא? צרכנות פיננסית 9
מ מעביר את התיק השקעות ממיטב דש לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי שוק ההון 23
identitybridge חווות דעת בתשלום על התיק ביטוח לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
R אשמח לחוות דעת על התיק שאני בונה שוק ההון 23
ב איך אתם עוקבים אחרי התיק שלכם? שוק ההון 17
א משקיע חדש-שאלה על הרכב התיק. שוק ההון 3
א התיק של אחד שמבין שוק ההון 19
א האם התיק שלי מפסיד כתוצאה מפיחות השקל? שוק ההון 6
fizban התיק של Fizban (מדדים - 93%, מניות - 7%) שוק ההון 18
J חלוקת התיק בין איריות לאמריקאיות? שוק ההון 17
נ העברת התיק\ יתרה דולרית מאקסלנס לIB-US פוסטים מאיכות נמוכה 2
נ העברת התיק\ יתרה דולרית מאקסלנס לIB-US שוק ההון 1
א האם זהו התיק המנייתי הפאסיבי הזול ביותר? שוק ההון 18
M האם יש סכום שממנו ״כדאי״ לפצל את התיק? שוק ההון 21
וינסנט כדאיות השקעה בחלק הסולידי של התיק שוק ההון 19
ב הצד הסולידי של התיק פוסטים מאיכות נמוכה 5
D האם אני מחויב בדיווח שנתי למס הכנסה על התיק בIBI? מיסים 10
sharon ניהול התיק במקרה לא צפוי שאני לא אוכל לנהל אותו בעצמי שוק ההון 20
R התיק (הראשון)שלי -ביקורות וחוות דעת שוק ההון 3
ז תהיות לגבי התיק ולגבי דיבידנד שוק ההון 15
V התיק שלי - אשמח להערות שוק ההון 15
guesto סקר: עד כמה פסיבי התיק שלכם? שוק ההון 28
yossik מה עשה התיק שלכם בשנת 2022? שוק ההון 57
Couch Potato קרנות אג"ח ושמירת ערך בחלק ה"סולידי" של התיק שוק ההון 3
D מיצוע התיק חודשי או רבעוני שוק ההון 1
Y החלק הסולידי של התיק בפקדון ל5 שנים שוק ההון 22
S שאלת בירור לגבי תמהיל התיק בהגעה לפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
I למכור את התיק לצורך רכישה דירה או להתמנף בזול? שוק ההון 3
S איך מחשבים CAGR על התיק שבניתי? שוק ההון 4
T האם התיק שלי בעייתי ומה עושים מכאן? שוק ההון 2
T האם התיק מפוזר מספיק? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
א אני מחפש הסבר ברור איך להעביר מלאומי לאקסלנס את התיק השקעות שלי פוסטים מאיכות נמוכה 1
איש ירח התיק של איש ירח שוק ההון 7
F ניצול ירידות לשינוי הרכב התיק שוק ההון 1
I מתלבט לגבי התיק שלי שוק ההון 1
ה התיק המורכב שלי (בן 20) שוק ההון 8
R התיק שלי לטווח הארוך (עשורים קדימה), אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 53
איש ירח כמה עשה התיק שלכם בשנת 2021 שוק ההון 27
מ איזון התיק שלי עקב הוספת ערך של - 50% שוק ההון 4
ה מה לעשות עם התיק שוק ההון 11
G קרן מחקה אגח ארהב. לטובת מיתון התיק שוק ההון 3
S התיק שלי: פשטות כערך שוק ההון 8
dorian התיק (המורכב מעט) שלי ושאלות שוק ההון 3
שם משתמש בעייתי כאשר עושים איזונים בתוך התיק, משלמים מס? שוק ההון 14