• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המדריך המלא להשקעה פסיבית במדדים +FAQ

זה שבנק מכסת״ח זה לא אומר שאין לו סיבה, התחום מתחמם ולא רק בפורום / ישראל
הבאת לינק מה-IRS, האינטרס שלו ברור, הוא רוצה למקרה שידרש להוכיח שהוא "הזהיר" ו"יידע". הדף הזה קיים כבר המון שנים, זה לא דף חדש שה-IRS שמו החל מ-2017.
הבאת לינק מחברת ראיית חשבון, האינטרס שלהם שתגיש גם אם ה-IRS לא אוכף.
הבאת לינק בודד מבוגלהדס מ-2014.

במקרה הטוב מדובר במשב רוח חמים, לא התחממות.

1. עד עכשיו כאשר שונתה החקיקה (לפחות באירלנד) זה לא היה רטרואקטיבי ועבור תושבי אירלנד תקרת הפתור השתנתה. כפי הנראה זה מה שיכול לקרות גם לתושבים זרים, תהיה תקרת הפתור.
2. כמה זה כבר עולה להשקיע דרך מוצרים איריים ולא אמריקאיים. כל המודלים שנעשו פה מראים שההבדלים הם זניחים יחסית לטווח ארוך. אז עדיף להיות זהיר מאשר אופטימי מדי, במיוחד כאשר התשלום הוא נמוך אם בכלל קיים.

מסכים עם @איליה . היתרון בתשואה של אמריקאיות על איריות לא גדול, ומי שיחזיק לאורך זמן (כמה זה כבר תלוי בהנחות תשואה) ההבדל קטן ובאיזשהו שלב מתהפך. מס הירושה קיים כחוק, השאלה היא רק אם יאכפו. נראה לי יותר ריאלי מאכיפת חוקים שעוד לא נחקקו, ודאי לאור האקלים הנוכחי. מסכים שלא ניתן לדעת בודאות, ומסכים שההבדלים לא כבירים כך או כך. אפשר לומר שהזהירים/פסימיים יקנו איריות, והנועזים/אופטימים אמריקאיות. אפשר תמהילי 30/70 40/60 למתחבטים.

ג״נ: פחדן ידוע, עוד מהילדות.

ד עכשיו כאשר שונתה החקיקה (לפחות באירלנד) זה לא היה רטרואקטיבי ועבור תושבי אירלנד תקרת הפתור השתנתה
מה הכוונה רטרואקטיבית במקרה הזה?
להבנתי אם יעבירו חוק כזה הוא יגיד משהו בסגנון "כל מי שנפטר מהיום והלאה אנחנו לוקחים 30% מס על נכסים שהוא מוריש ומחזיק באירלנד".
קשה לי להאמין שיגידו שהחוק יכול רק על נכסים שנרכשו אחרי תאריך מסויים, ככה שמבחינה מסויימת הוא רטרואקטיבי (חל על כל הנכסים)
כפי הנראה זה מה שיכול לקרות גם לתושבים זרים, תהיה תקרת הפתור.
אבל גם בארה"ב זה אותו דבר - יש תקרת פטור (שכרגע לא נאכפת בכלל ויכולה גם לזוז)
כמה זה כבר עולה להשקיע דרך מוצרים איריים ולא אמריקאיים. כל המודלים שנעשו פה מראים שההבדלים הם זניחים יחסית לטווח ארוך. אז עדיף להיות זהיר מאשר אופטימי מדי, במיוחד כאשר התשלום הוא נמוך אם בכלל קיים
השאלה מול איזה סיכון אתה מנסה להתגונן ואיזה סיכונים אחרים אתה לוקח.
למשל יש סבירות הרבה יותר נמוכה שהקרנות האמריקאיות של ונגארד יסגרו לעומת הקרנות האיריות.
יש סיכוי שחוקי המס על דיבידנד באירלנד ישתנו (או ההסכם שלהם עם האמריקאים) מה שיוביל לנחיתות משמעותית לקרנות הצוברות
ויש עוד הרבה יתרונות בקרנות של ואנגרד (בעיקר בגלל המבנה שלהן) שלא בהכרח מתבטא בדמי ניהול.

אתה בסופו של דבר מחליף סיכון אחד (מס ירושה) בסיכונים אחרים שקיימים בקרנות איריות

זה שהתחום מתחמם לא אומר שיתחילו ממחר לגבות מס ירושה מזרים.
וגם אם יתחילו מחר, זה לא אומר שהם ימשיכו ב50-70 שנה הבאות (אלא אם אתה מתכנן למות מחר)
וגם אם כן, מי מבטיח לך שהאירים לא יוציאו חוק דומה עד שתמות? או מדינת ישראל?
או אולי בכלל תהגר למדינה אחרת שיש שם חוק דומה בלי קשר לשאלה איפה הנכסים שלך?
בקיצור, לעשות היום פעולות בגלל מס שאולי יגבה בעוד 70 שנה נראה לי בעייתי. אין לך שום מושג מה ישתנה עד אז.

בכל מקרה, לי כרגע אין יורשים ככה שזה פחות מטריד אותי. וגם כשיהיו, אני לא חושב שזה כזה נורא אם הם יקבלו קצת פחות .

כמו שבשוק ההון אני מפזר בין סוגי נכסים ואזורים גאוגרפים, כי לא לעולם חוסן, כך גם בכל מה שקשור למיסוי, אם הייתי אל-הןרי אדוק בן 25 הייתי אולי מדלג על נושא גידור מס ירושה, אבל אני לא (אל-הורי, בן 25 , אדוק) מותר לך להאמין שזה ״סתם״ אני חושב שזה אופטימיות לא זהירה ואני בהחלט מוכן לשלם פרמית ביטוח דרך קרנות איריות/קנדיות/ישראליות ו IRA ישראלי כדי להפחית סיכון במחיר שולי (עבורי)

מה הכוונה רטרואקטיבית במקרה הזה?
להבנתי אם יעבירו חוק כזה הוא יגיד משהו בסגנון "כל מי שנפטר מהיום והלאה אנחנו לוקחים 30% מס על נכסים שהוא מוריש ומחזיק באירלנד".
קשה לי להאמין שיגידו שהחוק יכול רק על נכסים שנרכשו אחרי תאריך מסויים, ככה שמבחינה מסויימת הוא רטרואקטיבי (חל על כל הנכסים)

אבל גם בארה"ב זה אותו דבר - יש תקרת פטור (שכרגע לא נאכפת בכלל ויכולה גם לזוז)

השאלה מול איזה סיכון אתה מנסה להתגונן ואיזה סיכונים אחרים אתה לוקח.
למשל יש סבירות הרבה יותר נמוכה שהקרנות האמריקאיות של ונגארד יסגרו לעומת הקרנות האיריות.
יש סיכוי שחוקי המס על דיבידנד באירלנד ישתנו (או ההסכם שלהם עם האמריקאים) מה שיוביל לנחיתות משמעותית לקרנות הצוברות
ויש עוד הרבה יתרונות בקרנות של ואנגרד (בעיקר בגלל המבנה שלהן) שלא בהכרח מתבטא בדמי ניהול.

אתה בסופו של דבר מחליף סיכון אחד (מס ירושה) בסיכונים אחרים שקיימים בקרנות איריות
אם אני משקיע בקרן אירית בתוך IRA ישראלי - והקרן ״נסגרת״ אז או שפתאום אני מקבל המון מניות או שאני מקסל את שווה הערך לחשבון, זה הסיכון, זה בעיני קצת פחות חמור ממס ירושה.

כמו שבשוק ההון אני מפזר בין סוגי נכסים ואזורים גאוגרפים, כי לא לעולם חוסן, כך גם בכל מה שקשור למיסוי
אני גם מאמין בפיזור.
בגלל זה אני מחזיק גם קרנות איריות וגם אמריקאיות, גם ira וגם קרן פנסיה וגם חשבון חייב כ'ו
להחזיק הכל רק בקרנות איריות רק בגלל סיכון אחד קטן של מס ירושה, תוך התעלמות מסיכונים אחרים שקיימים בקרנות איריות, זאת טעות לדעתי

אם אני משקיע בקרן אירית בתוך IRA ישראלי - והקרן ״נסגרת״ אז או שפתאום אני מקבל המון מניות או שאני מקסל את שווה הערך לחשבון, זה הסיכון, זה בעיני קצת פחות חמור ממס ירושה.
חשבון ira זה סיפור אחר.
א. אין שם סכנה של מס ירושה, גם בקרנות אמריקאיות (לא אתה מחזיק את הניירות אלא קרן הגמל/השתלמות שלך)
ב. אין בעיה שהקרן תיסגר ויכפו עליך ארוע מס, כי זה חשבון פטור.
ג. אין גם בעיה של מיסוי כפול על דיבידנדים בקרן צוברת, מאותה סיבה. בעצם יש יתרון מיסויי מאוד גדול לקרנות איריות צוברות בחשבון פטור.

הבאת לינק מה-IRS, האינטרס שלו ברור, הוא רוצה למקרה שידרש להוכיח שהוא "הזהיר" ו"יידע". הדף הזה קיים כבר המון שנים, זה לא דף חדש שה-IRS שמו החל מ-2017.
הבאת לינק מחברת ראיית חשבון, האינטרס שלהם שתגיש גם אם ה-IRS לא אוכף.
הבאת לינק בודד מבוגלהדס מ-2014.

במקרה הטוב מדובר במשב רוח חמים, לא התחממות.

הכל נכון, העובדה היא שזה לא עניין של כמה ניקים אנונימים בפורום קונספירציה ישראלי, זה נושא שהוא מוכרז ועל השולחן (למי שאינו אזרח אמריקאי או אל-הורי מושבע, או עירירי או שלא אוהב את יורשיו החוקיים או האחרים)

תמיד מדובר כאן כאילו זו המצאה של ״פחדנים״ , אז״ש , ואני לא הייתי מזלזל באזהרות הIRS , בייחוד כשלוקח להם הרבה שנים להתממש (בקורלציה עם הסיכון ההולך וגובר למוות עבורי)

להחזיק הכל רק בקרנות איריות רק בגלל סיכון אחד קטן של מס ירושה, תוך התעלמות מסיכונים אחרים שקיימים בקרנות איריות, זאת טעות לדעתי
בחשבון ממוסה אני כיום מחזיק רק קרנות ישראליות, ובעתיד קרנות קנדיות, אין ולא תהיה לי אחזקה משמעותית בקרנות אמריקאיות (מעל 5% מהתיק)

נערך לאחרונה ב:
מבטיח לך שהאירים לא יוציאו חוק דומה עד שתמות
בנוסף לאירלנד יש גם לוקסמבורג.
יש וודאות הרבה יותר גבוה כי אירלנד/ לוקסמבורג לא יוציאו חוק כזה בנוגע למשקיעים זרים מאשר ברוקרים ברחבי העולם יתחילו לאכוף חוק קיים של ארה''ב.
בכלל תהגר למדינה אחרת
אז בכלל עדיף איריות צוברות, כי יש מספיק מדינות בהן לא קיים מס רווחי הון וקיים מס דיבידנד.

תיקנתי לך
מס דיבידנד של 12% (בהנחת קרן עולמית) במקום 25% (או אפילו 30%+ אם מסתכלים על המיסוי הכפול שיש על דיבידנדים זרים בקרנות אמריקאיות) נראה לי כמו יתרון די גדול.

אז בכלל עדיף איריות צוברות, כי יש מספיק מדינות בהן לא קיים מס רווחי הון וקיים מס דיבידנד.
לצערך, אם תהגר למדינה אחרת תצטרך קודם לשלם למדינת ישראל מיסים על הרווחים שעשית בינתיים בקרנות, גם אם לא מכרת אותם עדיין.
אחרי שתהגר אולי יהיה משתלם לקנות קרנות איריות במקום האמריקאיות שתמכור :)

מס דיבידנד של 12% (בהנחת קרן עולמית) במקום 25%
בהנחת דיב' שנתי 2%~
המס באיריות יגלח ממנו "רק" 12% במקום 25% מדובר תכלס על 0.13% 0.26% {נערך}
יתרון קטן לטעמי, מסכים להתפשר על בינוני ;)

נערך לאחרונה ב:
המס באיריות יגלח ממנו "רק" 12% במקום 25% מדובר תכלס על 0.13%
13% מ2% זה 0.26% (שכחת להכפיל ב2). 0.26% זה יותר מדמי הניהול שאני משלם בIRA (אפילו לפני קבוצת הרכישה ;) )
ואם תיקח בחשבון שבקרנות אמריקאיות תשלם כנראה סביב ה30% (בגלל מיסוי כפול על דיבידנדים זרים), ההפרש כבר מגיע ל0.36%
מסכים שזה לא המון, מצד שני כמה זמן ומשאבים אנחנו משקיעים בשביל להוריד דמי ניהול בIRA בעוד 0.1%?

קרן אמריקאית שמחזיקה מניות של חברות מחוץ לארה"ב (למשל VXUS או VT) משלמת מס למדינה הזרה (המדינה שבה יושבת החברה שאת המניה שלה VXUS מחזיקה) על כל דיבידנד שהיא מקבלת.
את מה שנשאר לקרן היא מחלקת למשקיעים (במקרה של VXUS - פעם ברבעון) ואם המשקיע ישראלי הברוקר שלו מנכה לו 25% מזה.
אתה יכול לראות באתרים של הקרנות כמה "מס זר" הן משלמות. אם הבנתי נכון זה יוצא כ7% בVXUS ולכן 3-4% בסה"כ.
אמריקאים יכולים לקבל זיכוי על המס הזה שהקרן שילמה, ואני מנסה לבדוק אם גם ישראלי יכול (היה על זה דיון קצר לא מזמן פה), אבל בכל מקרה זה כנראה לא רלונטי לIRA.

שאלה לגבי IB - חלק מהכסף שלי שם נמצא במזומן (דולרים) - סתם כי אני משאירה לי קצת כסף בצד למשהו מעניין..
בדוח שהם מפיקים ( PortfolioAnalyst) הם משום מה שמים "הפסד" על הכסף המזומן.. כאילו מאחר ובתחילת השנה (אן התקופה) היה לי יותר מזומן וכרגע יש לי פחות (כי השקעתי חלק ממנו..) אז החלק הזה כאילו ב"הפסד".. נורא מוזר.. לא יודעת איך להתיחס לזה, יש משהו שאפשר לעשות? זה מעוות לי את כל ההסתכלות על התיק.

תודה!

שאלה לגבי IB - חלק מהכסף שלי שם נמצא במזומן (דולרים) - סתם כי אני משאירה לי קצת כסף בצד למשהו מעניין..
בדוח שהם מפיקים ( PortfolioAnalyst) הם משום מה שמים "הפסד" על הכסף המזומן.. כאילו מאחר ובתחילת השנה (אן התקופה) היה לי יותר מזומן וכרגע יש לי פחות (כי השקעתי חלק ממנו..) אז החלק הזה כאילו ב"הפסד".. נורא מוזר.. לא יודעת איך להתיחס לזה, יש משהו שאפשר לעשות? זה מעוות לי את כל ההסתכלות על התיק.

תודה!
מזומן באיזה מטבע? עשית המרות מט״ח? יכול להיות שמדובר בפוזיציה ווירטואלית.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S המדריך השלם למשקיע האמריקאי שוק ההון 34
A יצא ספר של גון בוגול בעברית: "המדריך למשקיע המתחיל" אוף טופיק 4
yossik המדריך להעברת חשבון בין בנקים צרכנות פיננסית 8
adamshalev התיק המלא שלי (גרסה 2) שוק ההון 42
Nons Ense רכישת דירה ראשונה להשקעה מיד 2 איך וממה מתחילים? נדל"ן 1
O תשואה דירה להשקעה נדל"ן 9
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ח קצבה מקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
A התעייצות לגבי שימוש חכם ביתרת מט"ח גדולה להשקעה (חשבון ממוסה) שוק ההון 8
R עצה בקשר להשקעה שוק ההון 10
S דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 17
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1
רוטב פיצה מחפש 20/80 באיזור המרכז להשקעה מעולה. מכירים? נדל"ן 1
M דירה ראשונה להשקעה- כמה שאלות נדל"ן 20
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
D דירה שלישית להשקעה. נדל"ן 5
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ד דירה אחת למגורים (שמתחלפת עם הזמן) ודירה אחת להשקעה שנותרת קבועה נדל"ן 3
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ה גמל להשקעה לכמה דברים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
כ ת"א רמת גן 3 חד' ב 2.3 להשקעה - דעתכם? נדל"ן 12
ש גמל להשקעה VS מסחר עצמאי שוק ההון 15
י שידרוג דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 5
F דירה ראשונה להשקעה בשדרות למשל נדל"ן 17
ס השוואת קופת גמל להשקעה מול מסחר עצמאי שוק ההון 15
ח לבטים לגבי דירת מגורים + דירה להשקעה נדל"ן 17
G יש קופג להשקעה פאסיבי מחקה מדד עולמי ? שוק ההון 2
C דירה ראשונה להשקעה - תחילת המסע נדל"ן 11
Y לבטים לפני רכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 0
D דירה להשקעה - ״מחיר למשתכן״ - איפה להתחיל? נדל"ן 5
G ניוד כספים של קרה"ש ושל קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A מבולבל מכמות האפשרויות להשקעה ארוכת טווח.. שוק ההון 8
י כדאיות התקנת חימום תת רצפתי בדירה להשקעה מקבלן נדל"ן 11
T דירה בהנחה- דירה להשקעה נדל"ן 40
A קופת גמל להשקעה- אזרח אמריקאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R משיכת קופת גמל להשקעה עבור תיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
כ מתעניין בדירה חדשה להשקעה עד 2 מ' (10\90) שאלות נדל"ן 12
A מדד s&p500 בקופת גמל להשקעה ורווחים שוק ההון 3
S קופת גמל להשקעה עוקב סנופי VS השקעה בסנופי בחשבון מסחר עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
Y ייעוץ בנוגע לרכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 18
M קיבלתי הצעה לרכישת דירה ראשונה להשקעה - דעתכם? נדל"ן 4
G למה להמשיך להחזיק קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
ר דירה להשקעה ללא חניה נדל"ן 15
Y קופת"ג להשקעה מחקה S&P500- לא כולן אותו הדבר... פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26
N קופת גמל להשקעה או תיק מחקה מדדים באקסלנס? פוסטים מאיכות נמוכה 4
Y הבדלים בתשואות קופת גמל להשקעה עוקבות SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א דירה להשקעה - בת ים או נתניה? נדל"ן 14
ש דירה להשקעה עד 2 מ' נדל"ן 27
N קיזוז רווחים והפסדים משתי קופות גמל להשקעה שונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1

נושאים דומים

Back