• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המדריך המלא להשקעה פסיבית במדדים +FAQ

אחלה מסמך לגבי סוג פקןגה אז בIB אפשר גם לעשות פקודת MKT בתוך IBAGO שזה בגדול אומר שהאלגוריתם שלהם דואג לקנות עבורך במחיר השוק עם אופטימיזציות. הוא מחלק את הקנייה לכמה סדרות של קנייה בצורה חכמה
תמיד שאלתי את עצמי - הפעלה של האלגו הזה עולה לי כמו פעולה אחת או לפי כמות הרכישות?

תמיד שאלתי את עצמי - הפעלה של האלגו הזה עולה לי כמו פעולה אחת או לפי כמות הרכישות?
אחת. ולרוב זולה יותר למי שלא במסלול עמלות Fixed

במידה ויש צורך למכור - האם אפשר להעביר את התיק בשלמותו מ-IB לבנק/בית השקעות ישראלי ואז למכור אותו ובכך להמנע מהצורך בהגשת דו"ח למס הכנסה בעת אירוע מכירה?

אם הבנתי נכון, הפטור מהגשת דוח הוא למעשה מתוקף סעיף 134א(4) (ובחוברת של דע את זכויותך מופיע בתנאי שהכנסות אלו עד 333K)
134א. שר האוצר, באישור ועדת הכספים של הכנסת, רשאי לפטור, בתנאים או ללא תנאים, מחובת הגשת דו"ח את המפורטים להלן:
(4) מי שקיבל הכנסה שנוכה ממנה מס במקור כדין או שחל לגביה פטור ממס, וללא הכנסה זו היה פטור מחובת הגשת דין וחשבון;

במידה ויש צורך למכור - האם אפשר להעביר את התיק בשלמותו מ-IB לבנק/בית השקעות ישראלי ואז למכור אותו ובכך להמנע מהצורך בהגשת דו"ח למס הכנסה בעת אירוע מכירה?
לפעולה הזו overhead גבוה יותר מאשר הגשת דוח..

כן.

מדוע? יש עלות להעברת התיק מ-IB?
(נשים בצד את עלות המכירה אצל הברוקר הישראלי)

לפעולה הזו overhead גבוה יותר מאשר הגשת דוח..

מדוע? יש עלות להעברת התיק מ-IB?
לא, אבל יש כאב ראש, מרדף אחרי ני"ע שאולי לא הגיע, מרדף אחרי מחירי עלות שלא הגיעו ועמלות מכירה גבוהות הרבה יותר בארץ מאשר בIB.

יש אולי איזה מדריך לפתיחת החשבון ב-IB ומילוי הטפסים הנלווים?

קודם כל תודה רבה! לא ראיתי פה עוד פוסט כזה יעיל וברור! שאפו. חשבתי לא לסחור בחשבון זר בגלל הסיבוך והנה אולי בזכותך אעשה זאת.

מצטרף לשאלה.

מצטרף גם לשאלה

(התייחסותך לפלח האג"חי בתיק).

תשלום עבור MARKET DATA נגבה בשקלים. זה לא נוח אם כל הכסף נמצא בדולרים, אך מטבע הבסיס הוא שקלי.
אחת לחודש מופיע מינוס של מספר שקלים.

תשלום עבור MARKET DATA נגבה בשקלים. זה לא נוח אם כל הכסף נמצא בדולרים, אך מטבע הבסיס הוא שקלי.
אחת לחודש מופיע מינוס של מספר שקלים.
פחות מוכר לי החיוב השקלי במידע. החיוב אצלי היה דולרי כשהשתמשתי במידע שוק. יכול להיות שזה עניין של הגדרות מטבע דיפולט בחשבון. בדוק מול השירות-לקוחות.

יש אולי איזה מדריך לפתיחת החשבון ב-IB ומילוי הטפסים הנלווים?
יש ל-IB-IL (ביטרייד בשמם הקודם) סרטונים ומצגת הסבר.
עדכון: טעות שלי. הם מעבירים את ההסברים לכל מי שפותח את החשבון. בשירות לקוחות אמנם עוזרים אם נתקעים אבל למעשה הפתיחה היא כמעט self service כך שלא באמת בטוח עד כמה שווה לכל אחד להירשם דווקא אליהם ולא ישירות.
ולמי שרוצה ישירות ל-IB העולמי - כמו שנאמר מקודם, יש גם סרטונים ברחבי היוטיוב.

נערך לאחרונה ב:
לא מצאתי כפתור עריכה כדי לעדכן את ההודעה המקורית עם התיקונים שהציעו לי בשרשור הזה + בפרטי,
יש לזה פיתרון ?

לא מצאתי כפתור עריכה כדי לעדכן את ההודעה המקורית עם התיקונים שהציעו לי בשרשור הזה + בפרטי,
יש לזה פיתרון ?
לעשות google doc עם הגרסה הכי עדכנית ולבקש מ @מתכנת שישים לינק אליו בפוסט הפותח.

זהירות! Google doc מחשבון ה-gmail הרגיל שלך עלול לחשוף פרטים מזהים לגביך.

@Jackl56 עבודה יפה!
מה גרם לך ללכת על קרנות אמריקאיות ולא איריות?

מה גרם לך ללכת על קרנות אמריקאיות ולא איריות?
שאלה טובה. בהתחלה חשבתי לפזר בין האמריקאיות לאיריות, אבל רציתי תיק פשוט כמה שאפשר אז החלטתי לבחור אחד מביניהם
אז יכולתי ללכת על האיריות, והאמת שאין לי תשובה טובה, אני אתן לך כמה נקודות שאני זוכר שהן רלבנטיות
  • חוק הירושה לא רלבנטי אליי כרגע (ואם מסתכלים הרבה שנים קדימה, עדיין, האכיפה של החוק כרגע לא מיושמת - ובעוד 2-3 עשורים הכל יכול להשתנות - לפי איך שישראל תבקש למסות מול שינויים באירלנד או ארה"ב) - אז השיקול הזה מרגיש לי פחות רלבנטי
  • מבחינת מס ודמי ניהול - לא העמקתי בבירור ההבדל בין שניהם. לא הייתה תשובה חותכת בין שניהם
  • אולי הסיבה העיקרית שהלכתי על האמריקאיות זה כי ההבדלים ביניהם זניחים, ויש עוד כל מני ניחושים שהטו את הכף מבחינתי: יציבות - vanguard (המנפיקה של הקרן) מאוד יציבה, ולמשל הקרן VTI התחילה בסביבות 2002 לעומת האיריות שהתחילו כמה שנים מאוחר יותר. אחד הדברים החשובים זה שהקרן לא תפסיק באמצע ואז צריך לשלם את ה-25% מס רווחי הון. וגם, לא יודע כמה זה משנה, אבל אני משקיע דרך ברוקר אמריקאי, אז נראה לי יותר מתאים להשקיע בקרן אמריקאית
אני יודע שמה שרשמתי לא מדויק - אשמח לתיקונים

לגבי האכיפה: אני עוד בתחילת 2017 קיבלתי מכתב מלאומי בנושא זה והובהר שם שאני חשוף למס ירושה. אני בשוק ההון הרבה שנים ואף פעם לא קיבלתי מכתב כזה בעבר. צמד איריות עושה כמעט אותה עבודה כמו הצמד האמריקאי (הוא לא כולל small cap שאמריקאיות כוללות). לגבי החקיקה בעתיד, אז היא לא רטרואקטיבית לרוב. בקיצור כדאי לחשוב על הנושא כתכנון מס עושים מראש.

לגבי האכיפה: אני עוד בתחילת 2017 קיבלתי מכתב מלאומי בנושא זה והובהר שם שאני חשוף למס ירושה. אני בשוק ההון הרבה שנים ואף פעם לא קיבלתי מכתב כזה בעבר.
המכתב הוא סתם כסת"ח של הבנק. היו כבר מספיק דיונים על מס ירושה בפורום, בשורה התחתונה החוק קיים כבר המון זמן אבל בפועל עדיין לא מיושם על זרים.
לגבי החקיקה בעתיד, אז היא לא רטרואקטיבית לרוב.
זה לא מדוייק בנושא של מס ירושה.
אומנם חוק חדש כנראה לא יוחל רטרואקטיבית על אנשים שנפטרו בעבר, אבל מרגע החוק הוא תקף לכל ירושה בלי קשר למתי הרווחת את הכסף.
בקיצור כדאי לחשוב על הנושא כתכנון מס עושים מראש.
עם כל השינויים בחוקי המס, קצת קשה לתכנן מראש לטווח כזה רחוק של מעל 50 שנה.
תסתכל איזה שינויים היו בחוקי המס הרלונטיים ב50 שנה האחרונות

המכתב הוא סתם כסת"ח של הבנק. היו כבר מספיק דיונים על מס ירושה בפורום, בשורה התחתונה החוק קיים כבר המון זמן אבל בפועל עדיין לא מיושם על זרים.
האקדח מופיע במערכה הראשונה
https://www.irs.gov/individuals/int...s-with-us-assets-must-file-estate-tax-returns

http://www.sgrlaw.com/newsletter/ne..._trends/trustsnestatestrends_winter11/1622-2/

https://www.bogleheads.org/forum/viewtopic.php?t=150851

זה שבנק מכסת״ח זה לא אומר שאין לו סיבה, התחום מתחמם ולא רק בפורום / ישראל

, התחום מתחמם ולא רק בפורום / ישרא
זה שהתחום מתחמם לא אומר שיתחילו ממחר לגבות מס ירושה מזרים.
וגם אם יתחילו מחר, זה לא אומר שהם ימשיכו ב50-70 שנה הבאות (אלא אם אתה מתכנן למות מחר)
וגם אם כן, מי מבטיח לך שהאירים לא יוציאו חוק דומה עד שתמות? או מדינת ישראל?
או אולי בכלל תהגר למדינה אחרת שיש שם חוק דומה בלי קשר לשאלה איפה הנכסים שלך?
בקיצור, לעשות היום פעולות בגלל מס שאולי יגבה בעוד 70 שנה נראה לי בעייתי. אין לך שום מושג מה ישתנה עד אז.

בכל מקרה, לי כרגע אין יורשים ככה שזה פחות מטריד אותי. וגם כשיהיו, אני לא חושב שזה כזה נורא אם הם יקבלו קצת פחות .

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S המדריך השלם למשקיע האמריקאי שוק ההון 34
A יצא ספר של גון בוגול בעברית: "המדריך למשקיע המתחיל" אוף טופיק 4
yossik המדריך להעברת חשבון בין בנקים צרכנות פיננסית 8
adamshalev התיק המלא שלי (גרסה 2) שוק ההון 42
Nons Ense רכישת דירה ראשונה להשקעה מיד 2 איך וממה מתחילים? נדל"ן 1
O תשואה דירה להשקעה נדל"ן 9
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ח קצבה מקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
A התעייצות לגבי שימוש חכם ביתרת מט"ח גדולה להשקעה (חשבון ממוסה) שוק ההון 8
R עצה בקשר להשקעה שוק ההון 10
S דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 17
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1
רוטב פיצה מחפש 20/80 באיזור המרכז להשקעה מעולה. מכירים? נדל"ן 1
M דירה ראשונה להשקעה- כמה שאלות נדל"ן 20
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
D דירה שלישית להשקעה. נדל"ן 5
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ד דירה אחת למגורים (שמתחלפת עם הזמן) ודירה אחת להשקעה שנותרת קבועה נדל"ן 3
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ה גמל להשקעה לכמה דברים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
כ ת"א רמת גן 3 חד' ב 2.3 להשקעה - דעתכם? נדל"ן 12
ש גמל להשקעה VS מסחר עצמאי שוק ההון 15
י שידרוג דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 5
F דירה ראשונה להשקעה בשדרות למשל נדל"ן 17
ס השוואת קופת גמל להשקעה מול מסחר עצמאי שוק ההון 15
ח לבטים לגבי דירת מגורים + דירה להשקעה נדל"ן 17
G יש קופג להשקעה פאסיבי מחקה מדד עולמי ? שוק ההון 2
C דירה ראשונה להשקעה - תחילת המסע נדל"ן 11
Y לבטים לפני רכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 0
D דירה להשקעה - ״מחיר למשתכן״ - איפה להתחיל? נדל"ן 5
G ניוד כספים של קרה"ש ושל קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A מבולבל מכמות האפשרויות להשקעה ארוכת טווח.. שוק ההון 8
י כדאיות התקנת חימום תת רצפתי בדירה להשקעה מקבלן נדל"ן 11
T דירה בהנחה- דירה להשקעה נדל"ן 40
A קופת גמל להשקעה- אזרח אמריקאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R משיכת קופת גמל להשקעה עבור תיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
כ מתעניין בדירה חדשה להשקעה עד 2 מ' (10\90) שאלות נדל"ן 12
A מדד s&p500 בקופת גמל להשקעה ורווחים שוק ההון 3
S קופת גמל להשקעה עוקב סנופי VS השקעה בסנופי בחשבון מסחר עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
Y ייעוץ בנוגע לרכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 18
M קיבלתי הצעה לרכישת דירה ראשונה להשקעה - דעתכם? נדל"ן 4
G למה להמשיך להחזיק קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
ר דירה להשקעה ללא חניה נדל"ן 15
Y קופת"ג להשקעה מחקה S&P500- לא כולן אותו הדבר... פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26
N קופת גמל להשקעה או תיק מחקה מדדים באקסלנס? פוסטים מאיכות נמוכה 4
Y הבדלים בתשואות קופת גמל להשקעה עוקבות SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א דירה להשקעה - בת ים או נתניה? נדל"ן 14
ש דירה להשקעה עד 2 מ' נדל"ן 27
N קיזוז רווחים והפסדים משתי קופות גמל להשקעה שונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1

נושאים דומים

Back