• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בית חכם למניעת בזבוז חשמל

הinput מחובר בקצה שרשרת המפסקים בשביל לקבל אינדיקציה מתי הם השתנו (וזה לא משנה אם הם זזו מ0 ל 1 או מ1 ל 0).
והoutput הולך למנורה
הבנתי. אז הוא לא חכם. הוא ממש חכם ;)
אתה אומר שהוא יודע לזהות שינוי ולזכור אותו. יפה! לא בשמיים, אבל באמת יותר חכם מהחלפה מכאנית פשוטה.

אתה אומר שהוא יודע לזהות שינוי ולזכור אותו. יפה! לא בשמיים, אבל באמת יותר חכם מהחלפה מכאנית פשוטה.
אנחנו מדברים על מתגים חכמים, כן? כאלה שמתחברים לWIFI ומקבלים פקודות מהענן, בתזמון שעון וכו'.
לזכור סטטוס ביט אחד זה ממש לא כזה סיפור יחסית לכל שאר הדברים שהוא עושה...

לפי הכותרת "בית חכם למניעת בזבוז חשמל", רק לזכור שכל מתג חכם צורך בעצמו בין 5 ל־10 וואט בשעה (בין 22.97 ל־45.95 ₪ לשנה לפי תעריף החשמל הנוכחי (52.46 אג' לקוט"ש), אמנם יחסית זניח, אבל כדאי לזכור זאת לפני שמפגיזים את הבית במתגים חכמים...

כל נושא ההחלפה בין המפסקים קורה בין המפסקים לבין עצמם. את הshelly זה לא מעניין. הוא מסתכל בסוף רק על הפלט של כל המפסקים. אם הפלט השתנה הוא משנה את מצב המנורה. (אפשר להגדיר שבכל שינוי קלט יהיה שינוי במצב המנורה ואפשר להגיד שהשינוי בקלט צריך להיות ב"כיוון" הנכון, כלומר רק כשמדליקים אז להדליק וכשמכבים נורה כבויה אז לא לעשות כלום).
האמת מגניב.
השאלה עד כמה זה ישים,
אתה צריך שיהיה לך באחת הנקודות, גם הזנה של פאזה ואפס וגם את הפלט של כל השרשרת.. זה לא המצב תמיד.
ממה שאני נתקלתי בעיקר (בפרט כשיש יותר מ 2 מפסקים) הזנת פאזה ואפס מגיע ישירות לנורה, וממנה והלאה למתגים.
אפס אף פעם לא ראיתי במתגים הללו, וגם הזנה של פאזה לא תמיד יש יחד עם הפלט, הרבה פעמים מגיע בתעלה של המתג 3 חוטים וזהו (ראה תמונה.
אפשר אולי בתנאים מסוימים לחבר את הממסר בתוך בית הנורה.

IxRQZ2q.png

אתה צריך שיהיה לך באחת הנקודות, גם הזנה של פאזה ואפס וגם את הפלט של כל השרשרת.. זה לא המצב תמיד.
נכון, זה לא תמיד המצב.
אבל דוקא אצלי במקומות שהייתי צריך את זה מצאתי פאזה ואפס קרובים יחסית שהיה מאוד קל להביא לשם.
ממה שאני נתקלתי בעיקר (בפרט כשיש יותר מ 2 מפסקים) הזנת פאזה ואפס מגיע ישירות לנורה, וממנה והלאה למתגים.
אם ככה אז בכלל אין בעיה - אתה יכול לשים את המפסק החכם בתוך בית המנורה. שם הרי יש לך את כל מה שאתה צריך - אפס, פאזה וקלט מהמפסק.
אפס אף פעם לא ראיתי במתגים הללו
אפס זה אכן קצת יותר בעייתי, כי גם במפסקים רגילים הרבה פעמים לא תמצא אותם לייד המפסק.
יצא לי כבר כמה פעמים למשוך קו אפס מנקודת פיצול קרובה למפסק, לא באמת כזה מסובך.
בנוסף shelly יצאו לאחרונה עם מפסקים חדשים שלא צריכים קו אפס כדי לפעול.
אפשר אולי בתנאים מסוימים לחבר את הממסר בתוך בית הנורה.
כן, כמו שאמרתי גם את זה יצא לי לעשות :)
מבחינת מקום אין בעיה, אבל דוקא מהנסיון שלי די נדיר שכל החוטים מגיעים לבית המנורה. בד"כ מגיע לשם רק 0 ו"פאזה חוזרת", והרבה יותר קל למשוך פשוט 0 למפסק מאשר למשוך פאזה לבית המנורה.

בקיצור, הכל תלוי באיך החשמל אצלך בבית מסודר, ויותר מזה איך הוא מסודר ספציפית במנורה ומפסק הרלונטיים.
אגב, מנורות זה באמת אחד היותר בעיתיים בהקשר הזה, אבל דברים כמו תריסים חשמליים ודוד חשמל לרוב הרבה יותר קל לחבר. עדיין לא יצא לי להתקל במפסק של דוד/תריס שלא היה לו פאזה ואפס. ולדעתי אלו גם הרבה יותר שימושיים מאשר מנורות.

המתגים האלה צורכים פחות מ1W (לפחות אלו של shelly, לא יודע לגבי המוצרים האחרים). כלומר כ4.5 ש"ח בשנה.
מחזק אין בסיס ל5 ל10 וואט מבדיקות שראיתי לכמה סוגים כולם צורכים פחות מ1W חלקם פחות מ0.5

אתה יודע מה חשבתי,
אפשר לעשות את זה גם עם החלפה מכאנית פשוטה!
המתג החכם יכול להכיל שני ממסרי מחלף חשמליים (קונדקטור) שהם ישלטו בהזנת המעגל של הנורה.
ההפעלה של ממסר חשמלי אחד תהיה על ידי הפלט של מתגי המחלף הקיימים
ההפעלה של הממסר חשמלי השני תהיה על ידי המתג החכם.
1nrU789.png

אפשר, אבל זה הרבה יותר מסובך ויקר מאשר לרשום עוד שורת קוד אחת :)
חוץ מזה שאתה בסוף רוצה לראות באפליקציה את הסטטוס האמיתי של המנורה

אוי וויי... טעות שלי, אכן 0.5W עד 1W, לא יודע למה זכרתי בטעות 5W עד 10W, לוקח דבריי בחזרה, הייתי מתקן בפוסט המקורי לו יכלתי לערוך, מקווה שלא אטעה אף אחד.

אתה יודע מה חשבתי,
המתג החכם יכול להכיל שני ממסרי מחלף חשמליים (קונדקטור) שהם ישלטו בהזנת המעגל של הנורה.
ההפעלה של ממסר חשמלי אחד תהיה על ידי הפלט של מתגי המחלף הקיימים
ההפעלה של הממסר חשמלי השני תהיה על ידי המתג החכם.
1nrU789.png
יפה!
אבל אם יש מפסק חכם מחליף או מצליב אז אני יכול פשוט לשים אותו במקום אחד המפסקים הקימים.

אישית אני מאוד אוהב את הרכיבים של Shelly.
אומנם קצת יותר יקרים מהמקבילים הסיניים, אבל הם של חברה אירופאית עם תו תקן אירופאי ואמריקאי.
איפה אתה קונה אותם רונן?

ישירות באתר היצרן.
באמת נראה מוצר איכותי, גם התכוונתי לשאול איפה אתה רוכש.
עדיין נראה שכולל עלויות משלוח מדובר בבערך כפול במחיר(הUL אפילו יותר).
למרות שליחידה אחת לא מדובר בהרבה כסף זה יכול להצטבר.
לי מנסיון אישי (ומדווחים ברשת)לא נראה שיש בעיית אמינות\איכות במוצרים הזולים יחסית של SONOFF אז לא בטוח לטעמי שיש הצדקה לשלם כפול ויותר.

עדיין נראה שכולל עלויות משלוח מדובר בבערך כפול במחיר(הUL אפילו יותר).
לא יודע כמה בדיוק עולה הסונאוף
ופעם אחרונה שבדקתי ה UL לא עלה יותר.

כשקניתי את ה שלי2.5 פעם אחרונה (מתאים ל2 מנורות שונות או תריס) עלו לי רביעיה כולל משלוח והכל 90 דולר. וזה משלוח מהיר של DHL שמגיע עד הבית תוך פחות משבוע.
כלומר פחות מ 80 ש"ח ליחידה (שוב - יחידה כפולה) כולל הכל.
יחידה בודדת עולה בערך חצי מזה
אולי לא הכי זול, אבל ממש לא נורא
לי מנסיון אישי (ומדווחים ברשת)לא נראה שיש בעיית אמינות\איכות במוצרים הזולים יחסית של SONOFF אז לא בטוח לטעמי שיש הצדקה לשלם כפול ויותר.
השאלה גם מה אתה מחבר לשם וכמה זמן זה דלוק.
ממה שראיתי סונוף תומך בזרם הרבה יותר נמוך ואין לו הרבה מההגנות שיש לשלי (כמו מד טמפ' ומד זרם מובנה אם ניתוק אוטומטי וכו)

לא יודע כמה בדיוק עולה הסונאוף

אולי לא הכי זול, אבל ממש לא נורא
צודק שהמחיר האבסולוטי לא בשמיים ועדיין בדקתי שוב וההבדלים באחוזים גבוהים מאוד למוצרים שבדקתי יותר מפי 3 וזה כבר יכול להיות שיקול(בכול זאת אתר סולידי)

להשוואה ראיתי את הסונאף מיני ב5 דולר כולל משלוח,במידה וכול מה שאתה רוצה זה נגיד לחבר מנורה של 20W אני לא רואה המון ערך מוסף שהשלי נותן לך(למרות שהוא יותר איכותי)והוא עולה 18.5 דולר כולל משלוח.

מערכת להפעלת תאורה כמו שתיארתי שהתקנתי שכוללת ערוץ אחד חיבור WIFI ומפסק נייד שאפשר להתקין במקום אחר ועלתה לי 12 דולר יוצא בשלי 39 דולר.

אז בעקבות השרשור הזה הזמנתי לי שלי2.5 אחד, והתקנתי בקופסא של גוויס כמפסק לתריס. עם קצת מאמץ הוא נכנס לקופסא ולא נודע כי בא אל קירבה. עובד נחמד מאוד. הייתי צריך להחליף את מפסק התריס משלושה מצבים למפסק תריס שחוזר למצב ניטרלי אם לא לוחצים עליו.

בכל אופן מוצא חן בעיני ומתחשק לי להתקין ברוב הבית. הבעיה היא עם המפסקים המחליפים. בהמשך לדיון שהיה כאן:
נכון, זה לא תמיד המצב.
אבל דוקא אצלי במקומות שהייתי צריך את זה מצאתי פאזה ואפס קרובים יחסית שהיה מאוד קל להביא לשם.
המצב אצלי הוא כזה:
למנורות מגיע החוט מהמפסק המחליף האחרון, אפס והארקה. אין פאזה.
ליד המפסק האחרון אין פאזה, אין אפס ואין הארקה.
לעומת זאת הם קימים ליד המפסק המחליף הראשון.
הפתרון שחשבתי עליו הוא להתקין שלי 2.5 ולהשתמש בשני הערוצים שלו כמפסק מחליף ראשון. מישהו יודע האם זה יעבוד? האם יש לו מצב שבו לחיצה בודדת תחליף את שני הערוצים שלו (תסגור את הפתוח ותפתח את הסגור)?

הייתי צריך להחליף את מפסק התריס משלושה מצבים למפסק תריס שחוזר למצב ניטרלי אם לא לוחצים עליו.
למה?
אפשר לסדר את זה בתוכנה בלי בעיה.
אצלי המפסק עם 3 מצבים והכל עובד כמו שצריך.
המצב אצלי הוא כזה:
למנורות מגיע החוט מהמפסק המחליף האחרון, אפס והארקה. אין פאזה.
ליד המפסק האחרון אין פאזה, אין אפס ואין הארקה.
לעומת זאת הם קימים ליד המפסק המחליף הראשון.
נשמע מצב קצת מסובך.
השאלה אם יש לך במקום קרוב למפסק האחרון מקום שאתה יכול למשוך ממנו 0 ופאזה, או אולי למשוך פאזה למנורה?
אם זה גביס, הרבה פעמים המפסק באותה קופסא עם עוד מפסקים, או עם שקע או משהו כזה שאפשר למשוך ממנו בקלות.
הפתרון שחשבתי עליו הוא להתקין שלי 2.5 ולהשתמש בשני הערוצים שלו כמפסק מחליף ראשון. מישהו יודע האם זה יעבוד? האם יש לו מצב שבו לחיצה בודדת תחליף את שני הערוצים שלו (תסגור את הפתוח ותפתח את הסגור)?
פתרון מעניין.
הבעיה עם זה שלא תוכל לדעת בתוכנה אם האור דלוק או לא. לא תוכל "לכבות" ו"להדליק" אלא רק "לשנות מצב".
מבחינת מצב, זה נשמע קצת דומה למצב תריסים שעובד במוד של לחיצה אחת. הבעיה היחידה שבמצב תירסים השלי בנוי להפסיק להעביר חשמל אחרי זמן מסויים.

הממ...

יש עוד כמה אופציות שאני חושב עליהן:
1. לוותר על אחד המפסקים (הכי פשוט יהיה לוותר על השני) ולהשתמש רק באחד מהם (ואז אין בעיה לשים שם שלי 1 פשוט).
2. לנסות למשוך עוד כבל בתעלות. לפעמים זה די קל אם התעלה מספיק גדולה.
3. להשתמש בדגם החדש של שלי שלא דורש N (למרות שזה פותר לך רק חלק מהבעיה).

אפשר לסדר את זה בתוכנה בלי בעיה.
הכונה ל settings או לצרוב firmware חדש?

אצלי המפסק עם 3 מצבים והכל עובד כמו שצריך.
כשהמפסק נשאר במצב פתוח או סגור, השלי התנהג מוזר.

השאלה אם יש לך במקום קרוב למפסק האחרון מקום שאתה יכול למשוך ממנו 0 ופאזה, או אולי למשוך פאזה למנורה?
אם זה גביס, הרבה פעמים המפסק באותה קופסא עם עוד מפסקים, או עם שקע או משהו כזה שאפשר למשוך ממנו בקלות
לצערי אין משהו קל. אני מנסה להמנע מהרבה עבודה.

1. לוותר על אחד המפסקים (הכי פשוט יהיה לוותר על השני) ולהשתמש רק באחד מהם (ואז אין בעיה לשים שם שלי 1 פשוט).
על השני אני לא יכול לותר. הוא זה שבשימוש. על הראשון אני מוכן לותר, ולידו יש גם אפס וכמובן פאזה.
להשתמש בדגם החדש של שלי שלא דורש N (למרות שזה פותר לך רק חלק מהבעיה).
הבעיה שלי היא הפאזה. אפס יש במנורה עצמה.

פתרון מעניין.
הבעיה עם זה שלא תוכל לדעת בתוכנה אם האור דלוק או לא. לא תוכל "לכבות" ו"להדליק" אלא רק "לשנות מצב".
מבחינת מצב, זה נשמע קצת דומה למצב תריסים שעובד במוד של לחיצה אחת. הבעיה היחידה שבמצב תירסים השלי בנוי להפסיק להעביר חשמל אחרי זמן מסויים
שיחקתי קצת עם ה settings של המפסק שלי. מסתבר שכשמעבירים אותו למצב ממסר, יש לו מוד שבו שני הערוצים קשורים, אבל הם עוברים בין 4 מצבים, שזה לא פותר את הבעיה. מבאס שאין לו אפשרות לעבור בין שני מצבים.

הכונה ל settings או לצרוב firmware חדש?
Settings.
כשהמפסק נשאר במצב פתוח או סגור, השלי התנהג מוזר.
מוזר.
על איזה מצב הגדרת אותו?
אצלי זה עובד ככה כבר כמעט שנה ואין שום בעיה גם כשהמפסק נשאר סגור על למטה או למעלה.
לצערי אין משהו קל. אני מנסה להמנע מהרבה עבודה.
ומה עם קצת עבודה?
נגיד להשחיל עוד חוט אחד באחת התעלות?
על השני אני לא יכול לותר. הוא זה שבשימוש. על הראשון אני מוכן לותר, ולידו יש גם אפס וכמובן פאזה.
יש 2 חוטים שרצים ביניהם. אתה יכול להפוך אחד מהם ל0 ואת השני לפאזה ואז לשים את השלי בקופסא השניה.
הבעיה שזה מאוד לא תקין להשתמש בחוט חום ל0 ויכול לגרום להתחשמלות אם מישהו אחר יתעסק בחשמל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
סתןלי ת'כסף בית חכם "בקטנה" מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
F סיכון בקריסת בית השקעות ibi למשל פוסטים מאיכות נמוכה 14
R רכישת בית עם היתר בניה מאושר להוספת 2 קומות נוספות נדל"ן 14
A דילמת רכישה בית בקיבוץ נדל"ן 9
עלילה מסלול בדק בית בדירה שעברה שיפוץ נדל"ן 8
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
ש מה לעשות בגירושין למכור או לקנות בית נדל"ן 11
C מה בית ההשקעות עושה עם הכסף הנזיל בחשבון? שוק ההון 1
T קניית בית במערב אירופה נדל"ן 32
D איזה בית השקעות נותן דו"חות מס צרכנות פיננסית 8
ח החלטת בית הדין בהאג והתארגנות כלכלית לקראתה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 12
י בית עם 5 יחידות דיור, האם זה כאב ראש או שדווקא הזדמנות? נדל"ן 33
ב נתונים סטטיסטיים לגבי הוצאות משק בית לפי עשירון, מס׳ נפשות, מיקום... פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
N בית השקעות ישראלי או זר? שוק ההון 1
O בית השקעות למסחר עצמאי ללא הפקדה ראשונית. שוק ההון 11
ב להתחיל בניית בית פרטי עכשיו או לחכות כשנה נדל"ן 2
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
C רכישת בית למגורים עם חריגות בניה נדל"ן 21
C אפשרויות מימון לרכישת בית ב-2.2 מ' צרכנות פיננסית 10
C רכישת בית קרקע לעומת שכירות ושימור תיק השקעות נדל"ן 12
S IB מול בית השקעות מיסים 1
E סכנות בקריסת בית השקעות שוק ההון 2
ד דרך איזה בית השקעות אפשר לקנות ביטקוין ? השקעות אלטרנטיביות 2
י כספית דולרית - בנק או בית השקעות? שוק ההון 3
ח טעות של בית ההשקעות צרכנות פיננסית 2
R בנק\בית השקעות שוק ההון 6
P הבדלים עיקריים בין משכנתא לפני קניה, לכזו על בית בבעלות? נדל"ן 8
ptom נזילות תיק השקעות בבנק לעומת בית השקעות צרכנות פיננסית 8
M כמה מרוויח בעלים של בית תוכנה או מפתח ובעל מוצר תוכנה ממוצעים אוף טופיק 3
A בית השקעות מומלץ למסחר עצמאי בארה״ב שוק ההון 9
ד איך משקיעים במניות ישראליות ללא בנק או בית השקעות ישראלי שוק ההון 11
V פגישה ראשונה עם קבלן לטובת בניית בית פרטי נדל"ן 51
א השקעה בSCHD דרך בית השקעות בארץ או דרך שוואב אינטרנשיונל שוק ההון 2
N קרן כספית דולרית דרך הבנק או דרך בית השקעות + חריגת מט"ח שוק ההון 3
מ איך להשקיע כסף עבור קניית בית בקנדה שוק ההון 15
AbuNafha פנסיה בחברת ביטוח / בית השקעות VS ניהול פנסיה בצורה עצמאית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
L הכנסות משקי בית (זוג) מיגיעה אישית בשנת 2022 ממוצע חודשי פוסטים מאיכות נמוכה 24
I מישהו מכיר סוכן של בית השקעות מומלץ? פוסטים מאיכות נמוכה 0
R מה לעשות עם כספים שמיועדים לבניית בית ? שוק ההון 21
C פתיחת בית תוכנה התפתחות אישית 15
The Thinker בית השקעות טוען שקרן השתלמות כעצמאי תמוסה 25% מס מכיוון שקרן השתלמות כשכיר עברה את התקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
מ קבלן לבניית בית פרטי - חוות דעת על ניר ושגיא פרוייקטים פוסטים מאיכות נמוכה 1
A דרישות לא חוקיות מבנק לפתיחת חשבון ועד בית אוף טופיק 18
W ביטוח בריאות חיות בית אוף טופיק 65
Y האם עדיף לרכוש קרן שמנוהלת בידי בית ההשקעות שלי? שוק ההון 2
S קרן כספית - דרך הבנק או דרך בית השקעות שוק ההון 3
M קנית בית לגור נדל"ן 7
ס מה לעשות עם מיליון שקלים שמיועדים לקניית ובנייה בית במושב חקלאי כבן ממשיך נדל"ן 11
M שווי בית בהצהרת הון מיסים 3
A התלבטות על רכישת בית בתקופת ריבית עולה נדל"ן 39

נושאים דומים

Back
למעלה