• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בית חכם למניעת בזבוז חשמל

הזמנתי אחד הדווח בהמשך איך זה עובד.
אז כמובטח הזמנתי והתקנתי לפני שבוע אחד כזה 16A:
https://www.aliexpress.com/item/Tis...558.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.74804c4dwYlvfl
זה עובד נהדר לא היו שום בעיות,התקנה קלה ומהירה.
ניתן לקבוע בהפליקציה שעות הפעלה וכיבוי ליום\קבוצת ימים יש גם 2 סוגי טיימר,כפתור הפעלה\כיבוי וכמובן הפעלה מרחוק.
לשים לב שהמוצר לא מתאים בדיוק לשקע של המתג שקיים בארץ ולכן למי שמפריע לקחת בחשבון ולישקול להתקין מוצר שיתאים במידות או עם כפתור נפרד למי שרוצה כפתור פיזי אבל במיקום אחר.
לדוגמא:
https://www.aliexpress.com/item/Sma...6.0&pvid=cff8ebfc-d912-4581-86e6-5d7bb3d6a1ae

https://www.aliexpress.com/item/110...pm=a2g0s.13010208.99999999.265.19d13c00QzQmN0

לא ממליץ\מייעץ
אין לי קשר למוצרים והם מובאים לדוגמא בלבד.
מסוכן להתקין מוצרי חשמל למי שאין ניסיון\רשיון מתאים.

• אהבתי
Reactions: Roi
לאחרונה יצא לי להתעסק עם פתרונות "בית חכם" לעצמי ולמשפחה אז מחייה את השרשור עם כמה מוצרים קשורים מאליאקספרס במחיר עדכני:
https://www.aliexpress.com/item/4001109023735.html?spm=a2g0o.cart.0.0.6a313c00fDsPlK&mp=1
פשוט מפסק לשקע שניתן להפעלה\כיבוי מרחוק ותכנות.
מעולה לכיבוי של מפצל בלילה כמו שהסולידית תיארה באחד הפוסטים
טוב גם למערכות השקיה חשמליות וכול דבר שמתחבר לשקע ודורש הפעלה מרחוק או תכנות והכול במחיר נמוך מאוד.

https://www.aliexpress.com/item/4000965465592.html?spm=a2g0o.cart.0.0.6a313c00hxod8S&mp=1
שליטה לדוד מים חמים,מאפשר כיבוי\הדלקה מרחוק ותכנות,נראה טוב והכול במחיר יותר נמוך משעון שבת מכני בארץ.

https://www.aliexpress.com/item/4000061622279.html?spm=a2g0o.cart.0.0.6a313c00hxod8S&mp=1
הוספתם רהיט שחוסם מפסק חשמלי או שסתם אין אליו גישה נוחה?
המכשיר הזה מאפשר להזיז את המפסק למקום אחר בבית בלי חוטים או חציבות,בקלות רבה ובעלות מאוד נמוכה
אני השתמשתי בדגם משופר שגם מתחבר לWIFI(נותן אפשרות תכנות והפעלה מרחוק)וגם המתג נראה יותר טוב לטעמי ועדיין במחיר יחסית נמוך מאוד:
https://www.aliexpress.com/item/4000169546154.html?spm=a2g0o.cart.0.0.6a313c00hxod8S&mp=1

בהצלחה לכול מי שמנסה וכמובן לא לשכוח לשמור על כללי בטיחות בחשמל!

אבא שלי הרכיב שעון שבת וגם טיימר ב "או".
נראה לי הפתרון הכי פשוט.
אצלי יש רק שעון שבת ואני לא משתמש בשעות קבועות כי יש דוד שמש.
בדירה קודמת שלא היה דוד שמש פשוט הפעלתי אותו בשעה קבועה. וגם הרבה פעמים פשוט הייתי מתקלח אחרי אימון בערב בחדר כושר (נוחות לא חסכנות)

https://www.aliexpress.com/item/4000061622279.html?spm=a2g0o.cart.0.0.6a313c00hxod8S&mp=1
המכשיר הזה מאפשר להזיז את המפסק למקום אחר בבית בלי חוטים או חציבות,בקלות רבה ובעלות מאוד נמוכה
אני השתמשתי בדגם משופר שגם מתחבר לWIFI(נותן אפשרות תכנות והפעלה מרחוק)וגם המתג נראה יותר טוב לטעמי ועדיין במחיר יחסית נמוך מאוד:
https://www.aliexpress.com/item/4000169546154.html?spm=a2g0o.cart.0.0.6a313c00hxod8S&mp=1
אם אני מבין טוב המכשיר הזה חייב גם חיבור אפס בשביל אספקת חשמל לעצמו.
זה לא מתאים לרוב המתגים שמכילים רק ניתוק של חוט פאזה.
במתג של דוד שמש באמת יש ניתוק של פאזה + אפס

אם אני מבין טוב המכשיר הזה חייב גם חיבור אפס בשביל אספקת חשמל לעצמו.
זה לא מתאים לרוב המתגים שמכילים רק ניתוק של חוט פאזה.
במתג של דוד שמש באמת יש ניתוק של פאזה + אפס
אצלי יש אפס בכול המפסקים,במקרים שאין אתה צודק.
קיימים דגמים שעובדים רק על פאזה ובנוסף יש שיטות להתגבר על הבעיה גם ברגילים ,במקרה ומעניין אותך יש סרטונים ביוטיוב בנושא.

לאחרונה יצא לי להתעסק עם פתרונות "בית חכם" לעצמי ולמשפחה אז מחייה את השרשור עם כמה מוצרים קשורים מאליאקספרס במחיר עדכני:
https://www.aliexpress.com/item/4001109023735.html?spm=a2g0o.cart.0.0.6a313c00fDsPlK&mp=1
פשוט מפסק לשקע שניתן להפעלה\כיבוי מרחוק ותכנות.
מעולה לכיבוי של מפצל בלילה כמו שהסולידית תיארה באחד הפוסטים
טוב גם למערכות השקיה חשמליות וכול דבר שמתחבר לשקע ודורש הפעלה מרחוק או תכנות והכול במחיר נמוך מאוד.

https://www.aliexpress.com/item/4000965465592.html?spm=a2g0o.cart.0.0.6a313c00hxod8S&mp=1
שליטה לדוד מים חמים,מאפשר כיבוי\הדלקה מרחוק ותכנות,נראה טוב והכול במחיר יותר נמוך משעון שבת מכני בארץ.

בהצלחה לכול מי שמנסה וכמובן לא לשכוח לשמור על כללי בטיחות בחשמל!
nice ;)
ניסית אולי את הדגם הזה?
וכמה שאלות:
אתה יודע אם הם מתאימים לקופסאות של gewis?
הם יכולים לשמש גם כמפסק מחליף? (הכונה למספר מפסקים שמחוברים ב-xor וכל אחד מהם יכול להדליק ולכבות את האור).
האם הם מתאימים לתריסים חשמליים?

ניסית אולי את הדגם הזה?
לא.
אתה יודע אם הם מתאימים לקופסאות של gewis?
לדעתי כול קופסא בגדול הסטנדרטי תעבוד הם לא עמוקים יותר מרוב המפסקים הרגילים.
הם יכולים לשמש גם כמפסק מחליף? (הכונה למספר מפסקים שמחוברים ב-xor וכל אחד מהם יכול להדליק ולכבות את האור).
במידה ואתה מחליף מפסק קיים אז כן,במידה ואתה רוצה עוד מפסק בנקודה חדשה צריך אחד שפועל גם על 433MHZ ומפסק נוסף מתאים.
האם הם מתאימים לתריסים חשמליים?
לתריס חשמלי צריך אחד אחר כי הפיקוד שונה, לדוגמא(לא ניסיתי או ממליץ יש מלא דגמים אחרים):
https://www.aliexpress.com/item/329...earchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

לדעתי כול קופסא בגדול הסטנדרטי תעבוד הם לא עמוקים יותר מרוב המפסקים הרגילים.
משהו לא ברור לי, אתה מדבר על הלחצן האלחוטי או על ה receiver ? ממה שהבנתי ה receiver מדי גדול בשביל להיכנס לקופסה
במידה ואתה מחליף מפסק קיים אז כן,
זה ממש לא הבנתי
מתג של מפסק מחלף כולל 3 חיבורים, אחד הזנה ו 2 יציאות (ואם זה יותר מ2 מחלפים אז ביניהם יש מפסק מוצלב)
המתגים שבלינקים שרשמת מכילים 2 נקודות הזנה ו 2 נקודות יציאה
איך מחווטים אותם במקום מפסק מחלף ?

415332.gif

משהו לא ברור לי, אתה מדבר על הלחצן האלחוטי או על ה receiver ? ממה שהבנתי ה receiver מדי גדול בשביל להיכנס לקופסה
דברתי על הדגם שהוא קישר אליו,הדגמים האלה מתוכננים להחליף מפסק סטנדרטי ונכנסים לקופסה סטנדרטית(תכנס לקישור שלו יש שם אפילו תמונה של הקופסאות).
זה ממש לא הבנתי
מתג של מפסק מחלף כולל 3 חיבורים, אחד הזנה ו 2 יציאות (ואם זה יותר מ2 מחלפים אז ביניהם יש מפסק מוצלב)
המתגים שבלינקים שרשמת מכילים 2 נקודות הזנה ו 2 נקודות יציאה
איך מחווטים אותם במקום מפסק מחלף ?
עוד פעם דברתי על המוצר בקישור של @סולידי תראה שם יש סרטוט של איך לחבר 2 מפסקים למנורה אחת,האמת שלא ניסיתי לעבוד על מערכת כזאת אז השמח לשמוע דעתך אחרי שתראה את החיבור שהם מראים.

כשחושבים על זה ניתן לקנות גם דגם דומה בצורה שיש לו גם RF ועוד משדר בצורת מתג ופשוט לבטל את המתג הנוסף(המקורי)ולהדביק עליו את המתג\משדר ואז אין בעיה בטוח והעלות דומה או יותר נמוכה.

דברתי על הדגם שהוא קישר אליו,הדגמים האלה מתוכננים להחליף מפסק סטנדרטי ונכנסים לקופסה סטנדרטית(תכנס לקישור שלו יש שם אפילו תמונה של הקופסאות).
אם ככה אז מובן, השאלה שלי התייחסה ללינקים שאתה קישרת, ה receiver שם מגושם
עוד פעם דברתי על המוצר בקישור של @סולידי תראה שם יש סרטוט של איך לחבר 2 מפסקים למנורה אחת,האמת שלא ניסיתי לעבוד על מערכת כזאת אז השמח לשמוע דעתך אחרי שתראה את החיבור שהם מראים.
אני הבנתי שהמוצר תומך בשני מצבים:
* הן במתג שמזין אותו גם באפס בשביל אספקת חשמל למתג עצמו (כמו שענית לשאלתי הראשונה שאצלך כל המפסקים בבית עם אפס)
* והן במתג שמזין אותו רק בפאזה ואז צריך לחבר קבל בין האפס לפאזה (אני מניח שזה הטריק שמספק חשמל למתג עצמו)
אבל אינו מתאים למיתוג של מפסק מחלף.
כשחושבים על זה ניתן לקנות גם דגם דומה בצורה שיש לו גם RF ועוד משדר בצורת מתג ופשוט לבטל את המתג הנוסף(המקורי)ולהדביק עליו את המתג\משדר ואז אין בעיה בטוח והעלות דומה או יותר נמוכה.
נכון, חשבתי על זה. זה פתרון ממש טוב לרוב המקרים. יש גם לקנות מתגים שמגיעים מראש מקלט בודד עם מספר משדרים.
אבל במצבים מורכבים יותר זה לא ישים, בחדרי מדרגות למשל יכול להיות מרחק של כמה קומות ובמתגים ללא wifi טווח הקליטה הוא עשרות מטרים בודדים בשטח פתוח.
עכשיו, אם אתה פוגע במתג אחד לאורך הקו של המחלפים כל הקו נהרס
אם כי בדרך כלל בחדרי מדרגות יש מתג מסוג אחר עם טיימר אוטומטי
172160.JPG

השאלה שלי התייחסה ללינקים שאתה קישרת, ה receiver שם מגושם
אז כן הוא דיי מגושם למטרה הזאת,לא ניסיתי אבל נראה לי שבאלכסון הוא יכנס, אני התקנתי חיצונית אז לא היה לזה משמעות,קיימים דגמים מקבילים של חברות אחרות בצורה יותר מרובעת שיכולים להיכנס לקופסה בקלות.

השרטוט מתאר מצב or, כך שמספיק שאחד דולק, הנורה דולקת, ומטרתו להסביר את:
אני הבנתי שהמוצר תומך בשני מצבים:
* הן במתג שמזין אותו גם באפס בשביל אספקת חשמל למתג עצמו (כמו שענית לשאלתי הראשונה שאצלך כל המפסקים בבית עם אפס)
* והן במתג שמזין אותו רק בפאזה ואז צריך לחבר קבל בין האפס לפאזה (אני מניח שזה הטריק שמספק חשמל למתג עצמו)
אבל אינו מתאים למיתוג של מפסק מחלף.

כמובן שאם מתקינים מפסקים אלחוטיים תומכי wifi, אין צורך במפסקים מחליפים שכל מטרתם כיבוי והדלקה מכמה נקודות.

השאלה שלי היתה מוכונת למצב קים עם בית שבכמה נקודות יש מפסקים מחליפים. לדוגמא בחדר השינה שלי ניתן להדליק ולכבות משלושה מפסקים: מהכניסה לחדר ומשני צידי המיטה. אם אחליף את אחד המפסקים במפסק אלחוטי רגיל, לא מחליף/מצליב, הוא יעבוד רק אם השניים האחרים מתואמים איתו. בקיצור, זה יפספס את המטרה.

ודרך אגב @מתכנת , ב-gewiss משתמשים במצליב גם עבור המחליף. זה אותו רכיב.

אישית אני מאוד אוהב את הרכיבים של Shelly.
אומנם קצת יותר יקרים מהמקבילים הסיניים, אבל הם של חברה אירופאית עם תו תקן אירופאי ואמריקאי.

מה שעוד נחמד בהם שהם יושבים מאחורי המפסק ולא מחליפים אותו, כלומר אתה נשאר עם המפסק הרגיל שלך. זה אחלה פתרון כשיש לך מפסיקים מחליפים וכו' - פשוט שמים את הshelly במפסק האחרון בשרשרת שמתחבר למנורה.

ודרך אגב @מתכנת , ב-gewiss משתמשים במצליב גם עבור המחליף. זה אותו רכיב.
מבחינה לוגית תמיד אפשר לעשות שימוש במפסק מצליב במקום מחליף, פשוט משאירים רגל אחת מנותקת.
ולזכורני יש לגוויס גם מפסק מחלף אבל כנראה החשמלאי שהתקין את זה אין לו כח להתעסק והוא קונה רק מוצלבים וזהו (למרות שזה יותר יקר)
מה שעוד נחמד בהם שהם יושבים מאחורי המפסק ולא מחליפים אותו, כלומר אתה נשאר עם המפסק הרגיל שלך. זה אחלה פתרון כשיש לך מפסיקים מחליפים וכו' - פשוט שמים את הshelly במפסק האחרון בשרשרת שמתחבר למנורה.
אתה מדבר על ממסר שמכניסים לקופסה והלחצן הישן נשאר כרגיל או ממסר שמביא איתו גם לחצן חיצוני ואז במקום הלחצן הישן יש לחצן חדש + ממסר פנימי ?

אם זו האפשרות הראשונה אז משהו פה לא מסתדר, תסביר לי לוגית איך אפשר לקבל אפקט של מפסק מחלף בלי שכל המפסקים בשרשרת יתמכו בכך
השאלה שלי היתה מוכונת למצב קים עם בית שבכמה נקודות יש מפסקים מחליפים. לדוגמא בחדר השינה שלי ניתן להדליק ולכבות משלושה מפסקים: מהכניסה לחדר ומשני צידי המיטה. אם אחליף את אחד המפסקים במפסק אלחוטי רגיל, לא מחליף/מצליב, הוא יעבוד רק אם השניים האחרים מתואמים איתו. בקיצור, זה יפספס את המטרה.
אפשר לקנות מקלט שמגיע עם 3 לחצנים משדרים ואז להתקין את הממסר על מפסק אחד ולנטרל את השניים האחרים, במקומם לשים את הלחצנים האלחוטיים.

נערך לאחרונה ב:
תסביר לי לוגית איך אפשר לקבל אפקט של מספק מחלף בלי שכל המפסקים בשרשרת יתמכו בכך
לוגית: מתקינים רכיב נוסף במנורה
( לא יודע אם זה מה שמתבצע )

רק אוסיף שמבחינת אבטחה, הצעצועים האלו שמתחברים לרשת האלחוטית מאוד פריצים ולא מאובטחים.
במידה והם לא זקוקים לתקשורת החוצה לאינטרנט, והשליטה בהם היא רק מתוך הבית , ממליץ לחבר אותם לרשת אלחוטית ולחסום להם בראוטר גישה החוצה.

קודם כל הוא דיבר על ממסר שיושב מאחרי המפסק
אבל אגיב גם לגבי רכיב במנורה.
אם הלחצן הנוסף יבצע חיבור מקביל אז לא יוכלו לכבות את הנורה במפסק הרגיל, כלומר מספיק שאחד מהם יהיה לחוץ כדי שהנורה תפעל אבל צריך ששניהם יהיו מנוטרלים בשביל שהנורה תכבה.
אם הלחצן הנוסף מחובר בטור אז צריך ששניהם יהיו לחוצים בשביל שהנורה תדלק ומספיק אחד מנוטרל כדי שהנורה תכבה.

אתה מדבר על ממסר שמכניסים לקופסה והלחצן הישן נשאר כרגיל
בדיוק.
אם זו האפשרות הראשונה אז משהו פה לא מסתדר, תסביר לי לוגית איך אפשר לקבל אפקט של מפסק מחלף בלי שכל המפסקים בשרשרת יתמכו בכך
הם כולם תומכים, כמו שתמכו עד עכשיו.
תסתכל על זה ככה - הפלט של כל המפסקים מגיע כ input ליחידה החכמה (במקום ישירות למנורה), ככה תקבל בדיוק את אותו האפקט.
לא צריך במנורה. הוא יושב לוגית בין המנורה לבין המפסק האחרון בשרשרת. פיסית הוא יושב בתוך הקופסא של המפסק האחרון.
רק אוסיף שמבחינת אבטחה, הצעצועים האלו שמתחברים לרשת האלחוטית מאוד פריצים ולא מאובטחים.
במידה והם לא זקוקים לתקשורת החוצה לאינטרנט, והשליטה בהם היא רק מתוך הבית , ממליץ לחבר אותם לרשת אלחוטית ולחסום להם בראוטר גישה החוצה.
אבל כל היופי זה השליטה בהם מרחוק כשאתה לא בבית...
אם הלחצן הנוסף יבצע חיבור מקביל אז לא יוכלו לכבות את הנורה במפסק הרגיל, כלומר מספיק שאחד מהם יהיה לחוץ כדי שהנורה תפעל אבל צריך ששניהם יהיו מנוטרלים בשביל שהנורה תכבה.
אם הלחצן הנוסף מחובר בטור אז צריך ששניהם יהיו לחוצים בשביל שהנורה תדלק ומספיק אחד מנוטרל כדי שהנורה תכבה.
אתה שוכח שהרכיב החכם הוא חכם. הוא מקבל את הפלט של כל המפסקים כinput ובסוף עושה איתו מה שהוא רוצה.
הם כולם מחוברים בטור, בדיוק כמו שהיו מחוברים עד עכשיו. פשוט במקום להיות מחוברים ישירות למנורה הם מחוברים לרכיב החכם.

אתה שוכח שהרכיב החכם הוא חכם. הוא מקבל את הפלט של כל המפסקים כinput ובסוף עושה איתו מה שהוא רוצה.
הם כולם מחוברים בטור, בדיוק כמו שהיו מחוברים עד עכשיו. פשוט במקום להיות מחוברים ישירות למנורה הם מחוברים לרכיב החכם.
זה לא עוזר שהוא חכם. הוא צריך שתי כניסות פאזה ושתי יציאות פאזה עם יכולת להחליף ביניהן בכל לחיצה כמו בשרטוט הזה:

זה לא עוזר שהוא חכם. הוא צריך שתי כניסות פאזה ושתי יציאות פאזה עם יכולת להחליף ביניהן בכל לחיצה כמו בשרטוט הזה:
לא, נראה לי שלא הבנת איפה הוא יושב או איך הוא מחובר.
בגדול לרכיב יש 4 חיבורים:
1. אפס
2. פאזה
3. input
4 output

האפס והפאזה תמיד מחוברים ישירות, לא דרך המפסק.
הinput מחובר בקצה שרשרת המפסקים בשביל לקבל אינדיקציה מתי הם השתנו (וזה לא משנה אם הם זזו מ0 ל 1 או מ1 ל 0).
והoutput הולך למנורה.

כל נושא ההחלפה בין המפסקים קורה בין המפסקים לבין עצמם. את הshelly זה לא מעניין. הוא מסתכל בסוף רק על הפלט של כל המפסקים. אם הפלט השתנה הוא משנה את מצב המנורה. (אפשר להגדיר שבכל שינוי קלט יהיה שינוי במצב המנורה ואפשר להגיד שהשינוי בקלט צריך להיות ב"כיוון" הנכון, כלומר רק כשמדליקים אז להדליק וכשמכבים נורה כבויה אז לא לעשות כלום).

עריכה: הנה למשל סרטוט שמסביר איך הshelly מחובר עם 2 מפסקים. אפשר כמובן להרחיב את אותו הרעיון ל N מפסקים.
46bdd019d8c6df6653ce809a1af4e009.png

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
סתןלי ת'כסף בית חכם "בקטנה" מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
U חלופה לפיקדון בחשבון ועד בית שוק ההון 0
F סיכון בקריסת בית השקעות ibi למשל פוסטים מאיכות נמוכה 14
R רכישת בית עם היתר בניה מאושר להוספת 2 קומות נוספות נדל"ן 14
A דילמת רכישה בית בקיבוץ נדל"ן 9
עלילה מסלול בדק בית בדירה שעברה שיפוץ נדל"ן 8
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
ש מה לעשות בגירושין למכור או לקנות בית נדל"ן 11
C מה בית ההשקעות עושה עם הכסף הנזיל בחשבון? שוק ההון 1
T קניית בית במערב אירופה נדל"ן 32
D איזה בית השקעות נותן דו"חות מס צרכנות פיננסית 8
ח החלטת בית הדין בהאג והתארגנות כלכלית לקראתה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 12
י בית עם 5 יחידות דיור, האם זה כאב ראש או שדווקא הזדמנות? נדל"ן 33
ב נתונים סטטיסטיים לגבי הוצאות משק בית לפי עשירון, מס׳ נפשות, מיקום... פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
N בית השקעות ישראלי או זר? שוק ההון 1
O בית השקעות למסחר עצמאי ללא הפקדה ראשונית. שוק ההון 11
ב להתחיל בניית בית פרטי עכשיו או לחכות כשנה נדל"ן 2
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
C רכישת בית למגורים עם חריגות בניה נדל"ן 21
C אפשרויות מימון לרכישת בית ב-2.2 מ' צרכנות פיננסית 10
C רכישת בית קרקע לעומת שכירות ושימור תיק השקעות נדל"ן 12
S IB מול בית השקעות מיסים 1
E סכנות בקריסת בית השקעות שוק ההון 2
ד דרך איזה בית השקעות אפשר לקנות ביטקוין ? השקעות אלטרנטיביות 2
י כספית דולרית - בנק או בית השקעות? שוק ההון 3
ח טעות של בית ההשקעות צרכנות פיננסית 2
R בנק\בית השקעות שוק ההון 6
P הבדלים עיקריים בין משכנתא לפני קניה, לכזו על בית בבעלות? נדל"ן 8
ptom נזילות תיק השקעות בבנק לעומת בית השקעות צרכנות פיננסית 8
M כמה מרוויח בעלים של בית תוכנה או מפתח ובעל מוצר תוכנה ממוצעים אוף טופיק 3
A בית השקעות מומלץ למסחר עצמאי בארה״ב שוק ההון 9
ד איך משקיעים במניות ישראליות ללא בנק או בית השקעות ישראלי שוק ההון 11
V פגישה ראשונה עם קבלן לטובת בניית בית פרטי נדל"ן 51
א השקעה בSCHD דרך בית השקעות בארץ או דרך שוואב אינטרנשיונל שוק ההון 2
N קרן כספית דולרית דרך הבנק או דרך בית השקעות + חריגת מט"ח שוק ההון 3
מ איך להשקיע כסף עבור קניית בית בקנדה שוק ההון 15
AbuNafha פנסיה בחברת ביטוח / בית השקעות VS ניהול פנסיה בצורה עצמאית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
L הכנסות משקי בית (זוג) מיגיעה אישית בשנת 2022 ממוצע חודשי פוסטים מאיכות נמוכה 24
I מישהו מכיר סוכן של בית השקעות מומלץ? פוסטים מאיכות נמוכה 0
R מה לעשות עם כספים שמיועדים לבניית בית ? שוק ההון 21
C פתיחת בית תוכנה התפתחות אישית 15
The Thinker בית השקעות טוען שקרן השתלמות כעצמאי תמוסה 25% מס מכיוון שקרן השתלמות כשכיר עברה את התקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
מ קבלן לבניית בית פרטי - חוות דעת על ניר ושגיא פרוייקטים פוסטים מאיכות נמוכה 1
A דרישות לא חוקיות מבנק לפתיחת חשבון ועד בית אוף טופיק 18
W ביטוח בריאות חיות בית אוף טופיק 65
Y האם עדיף לרכוש קרן שמנוהלת בידי בית ההשקעות שלי? שוק ההון 2
S קרן כספית - דרך הבנק או דרך בית השקעות שוק ההון 3
M קנית בית לגור נדל"ן 7
ס מה לעשות עם מיליון שקלים שמיועדים לקניית ובנייה בית במושב חקלאי כבן ממשיך נדל"ן 11
M שווי בית בהצהרת הון מיסים 3

נושאים דומים

Back
למעלה