• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בחירת מקום ומסלול לימודים - תואר ראשון (ושני?)

מאור@

משתמש רשום
דירוג
4
אהלן חברים!

הגעתי לצומת בחיים ואינני מצליח להחליט באיזה מסלול ומקום לימודים לבחור.

אני מתחיל ללמוד בחודש אוקטובר הראשון ומתלבט בין 2 האופציות הבאות:

1) תכנית איתן באוניברסיטת בן גוריון - מסלול מואץ לתואר ראשון ושני במדעי המחשב (עם חטיבה במדעי המוח) ב- 4.5 שנים.
(קישור לעמוד התכנית באתר של בן גוריון - https://in.bgu.ac.il/welcome/Pages/degree_1/eytan.aspx).

2) מסלול מדעי המחשב, פסיכולוגיה ומדעי המוח באוניברסיטת תל אביב (תואר ראשון דו חוגי).

השילוב של מדעי המוח/פסיכולוגיה חשוב לי מכיוון שמדובר בתחום מרתק בעיניי שיוסיף המון טעם לתואר.
כמו כן השילוב של המוח והמחשב נשמע כמו נושא מאוד מעניין עבור תואר שני ועבור המשך הקריירה שלי.
נכון להיום קשה לי לחשבו על תחום שיהיה מעניין יותר לעסוק בו.

היתרונות של תל אביב:
אוניברסיטה נחשבת יותר.
העיר תל אביב, עיר שאני מאוד אוהב.
אין לחץ להמשיך לתואר שני - אמנם הכיוון נשמע לי מאוד מעניין, אך קשה לדעת מראש האם ארצה בכך.
יהיה קל יותר לשלב עבודה במהלך התואר ולצבור ניסיון חשוב (בתל אביב קיים מבחר גדול משמעותית והתכנית קצת פחות עמוסה).

היתרונות של באר שבע:
תכנית מצטיינים מואצת לתואר שני עם מלגה מלאה (כולל מלגת קיום) וליווי אישי, חיסכון של חצי שנה במידה ואחליט לעשות תואר שני.
אווירה חברתית מצוינת (אני רוצה גם ליהנות מהתואר).
זול יותר.

אשמח לשמוע מהידע ומהניסיון שלכם בנושא:
מה דעתכם באופן כללי?
מה דעתכם על תואר שני במדעי המחשב?
האם האווירה החברתית באוניברסיטת תל אביב באמת לא נעימה כמו ששמעתי ממספר אנשים?
יש שיקולים נוספים שאני אולי מפספס?

אני אובד עצות. אעריך כל תגובה :)

דעתי בלבד:
תואר דו חוגי: לא יעזור לך בתעשייה, עשוי להוסיף עניין כמו שכבר ציינת, עלול להוסיף מעמסה ולגרום לממוצע לרדת.
תואר שני: פותח עוד דלתות בתעשייה, תוכל להמשיך למחקר לאחר מכן אם אתה חפץ בכך, תאורטי ברובו ולא פרקטי לתעשייה.

המלצתי: תגדיר מטרות זה הכי חשוב, אתן לך את עצמי כדוגמא שהייתי במצבך. הגדרתי לעצמי מטרה למצוא עבודה כמה שיותר מהר בשכר גבוה, לכן הלכתי על תואר ראשון חד חוגי ושמרתי על ממוצע 88+ כדי לא לסגור לעצמי את האופציה לתואר שני, התחלתי לעבוד מאמצע השנה הראשונה.

מבחינה חברתית: לא למדתי באף אחד מהמוסדות שציינת אבל חבריי הקרובים כן, אף אחד מהם לא התלונן על כך ודי הסתדרו בקטע הזה. אני באופן אישי הייתי שם את השיקול הזה במקום האחרון, אתה הולך ללמוד לא לשחק.

נערך לאחרונה ב:
דעתי בלבד:
תואר דו חוגי: לא יעזור לך בתעשייה, עשוי להוסיף עניין כמו שכבר ציינת, עלול להוסיף מעמסה ולגרום לממוצע לרדת.
תואר שני: פותח עוד דלתות בתעשייה, תוכל להמשיך למחקר לאחר מכן אם אתה חפץ בכך, תאורטי ברובו ולא פרקטי לתעשייה.

המלצתי: תגדיר מטרות זה הכי חשוב, אתן לך את עצמי כדוגמא שהייתי במצבך. הגדרתי לעצמי מטרה למצוא עבודה כמה שיותר מהר בשכר גבוה, לכן הלכתי על תואר ראשון חד חוגי ושמרתי על ממוצע 88+ כדי לא לסגור לעצמי את האופציה לתואר שני, התחלתי לעבוד מאמצע השנה הראשונה.

מבחינה חברתית: לא למדתי באף אחד מהמוסדות שציינת אבל חבריי הקרובים כן, אף אחד מהם לא התלונן על כך ודי הסתדרו בקטע הזה. אני באופן אישי הייתי שם את השיקול הזה במקום האחרון, אתה הולך ללמוד לא לשחק.
תודה!

מסכים בהסתייגות שתואר שני וגם שלישי יכולים בהחלט להיות פרקטיים.
מנסיוני תואר דו חוגי מוסיף הרבה מעמסה ולדעתי לא שווה את זה.

רוצה להוסיף עוד נקודה: רוב האנשים לא מעריכים נכון את הקושי והאינטנסיביות של לימודים האקדמיים.
לדעתי תואר רגיל בודד במקצוע מדעי מספיק עמוס ומאתגר. רבים הסטודנטים (בטח במדמ"ח) שמאריכים את התואר בשנה ויותר.
לא חייבים לחפש דווקא איזו תוכנית אקסקלוסיבית. אם באמת תהיה טוב, זה באמת יעניין אותך, ולא תרגיש עומס (ואת זה תדע רק אחרי שתתחיל) תוכל להמשיך לתואר שני (אולי אפילו במסלול מואץ) או ללמוד עוד מקצוע במקביל (לא ממליץ).

בנוגע לחיים בעבר לתואר - אני בהחלט חושב שזה חשוב. סה"כ אלו 3-4 שנים מהחיים שלך (ואולי יותר).
לי אישית היה כיף בבאר שבע ושמח שלמדתי שם.

אם התקבלת לתוכנית איתן, כנראה שיהיו לך ציונים טובים בתואר ראשון בתל אביב, ותוכל להמשיך שם לתואר שני ישר אחרי התואר ראשון, סה"כ 5 שנים. לא הבדל משמעותי.
לדעתי הבדלים יחסית זניחים בין שתי האופציות. לך על שאר השיקולים (עלות מחיה, איפה אתה רוצה לגור ב3-4-5 שנים הבאות וכו).
אל תשכח שאם אתה יוצא לתעשייה מומלץ בחום להתחיל לחפש משרת סטודנט לפחות שנתיים לפני סוף המסלול האקדמי.
בהצלחה!

- ה
דעתי בלבד:

מניסיון אישי, התואר הדו-חוגי כזה הרבה פחות עמוס מהתואר החג חוגי במדעי המחשב. הרבה פחות קורסי מדעי המחשב קשוחים שמחליפים בקורסי פסיכולוגיה/מוח הרבה יותר קלים לעיכול/ציונים.

דעתי: לא רואה סיבה ל"חתום" מראש על תואר שני.. מה אתה מרוויח שם? חצי שנה פחות ללמוד (בתוכנית הרגילה יקח לך פשוט 5 שנים).

אם פסיכולוגיה/מוח מעניין אותך, תל אביב לדעתי זה האופציה המנצחת.

הוויה חברתית זה עניין אישיותי... אין לי כל כך מה להוסיף לזה.. לי היה טוב במקום לימודים שהייתי בו ואנשים אחרים פחות מצאו אנשים כמוהם...
אנשים אוהבים בדר"כ להאשים את הכלל ולא את עצמם בזה שלא היה להם "נעים". ממליץ בכל מקום שתגיע אליו לעבוד כמה שצריך כדי למצוא את האנשים שמתאים לך להסתובב איתם. הם בכל מקום, ובפרט בכל אוניברסיטה במדינה הקטנה שלנו.

הנה שני הסנט שלי כאיש אקדמיה:
אינטר-דיסציפלינריות היא נהדרת, אבל לא בתואר הראשון. בעיקר אם אתה שוקל להמשיך לתואר שני, עדיף תואר ראשון שנותן לך את הבסיס הכי טוב, בעיקר בסיס מתמטי, ודברים אחרים אפשר להשלים בהמשך.

תודה לכולם על העזרה!
בחרתי בתל אביב :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E בחירת דירה בדירה בהנחה נדל"ן 2
Y בחירת קרן כספית שוק ההון 3
א בחירת דירה - מחיר למשתכן נדל"ן 16
ג קנית קרן מחקה מדד סנופי + בחירת פלטפורמה שוק ההון 0
י בחירת האינסטרומנט המתאים לגידור שוק ההון 0
ד בחירת יועץ משכנתא נדל"ן 7
B בחירת מסלול אצל אקסלנס שוק ההון 4
D מיסוי espp, בחירת אופן חישוב המס מיסים 2
T בחירת דרך השקעה מתאימה לשנה בלי משכורת שוק ההון 7
caterpillar בחירת מקבילה דואלית מתאימה לנייר שקלי שוק ההון 0
ס בחירת בורסה לרכישת נייר דולרי שוק ההון 9
T בחירת דירה בפינוי בינוי נדל"ן 32
ס בחירת מסלול מס להשכרה - 10% או פטור חלקי: האם ניתן לקזז הוצאות גדולות של התקנת המזגן / אי השכרה? מיסים 4
S בחירת שכונה למגורים אוף טופיק 16
doc29 בחירת עורך דין מייצג פינוי בינוי נדל"ן 7
ttmoon בחירת דירה ומשכנתא נדל"ן 26
Y בחירת קרן פנסיה ו"אנומליה" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L בחירת קרן כספית שוק ההון 9
ד בחירת מסלול לימודים - העברית? רייכמן? התפתחות אישית 5
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
M בחירת קרן פנסיה בשלב שבו מתחילים למשוך קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Y בחירת מסלול במשכנתא לסילוק נדל"ן 5
ה בחירת בנק וכרטיס אשראי צרכנות פיננסית 2
S התייעצות - בחירת נושא ומנחה לתואר שני/שלישי [מדעי המחשב] התפתחות אישית 4
I בחירת קרנות מתאימות דרך ib לנאסדק100 ו״לכל העולם״ שוק ההון 1
S ייעוץ בנושא מחיר למשתכן -בחירת דירה נדל"ן 24
א בחירת מסלול השקעה לs&p500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
O בחירת סוכן פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ל בחירת דירה בפרוייקט מחיר למשתכן נדל"ן 6
F בחירת קרן עוקבת זרה מגודרת/חשופת מט״ח שוק ההון 2
yanosh34 בחירת קרן כספית\מק"מ לפי רמת סיכון שוק ההון 0
ישראלי מצוי בחירת ביטח בריאות - אחד עם הצרת בריאות והשני ללא הצהרה אוף טופיק 0
א התייעצות בחירת בית השקעות ישיר או דרך יועצים פנסיונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A אופן בחירת גוף מנהל לקופת פנסיה/קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
J בחירת מסלול פאסיבי - קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M בחירת דירה נדל"ן 28
E התלבטות לגבי בחירת תחום לימודים התפתחות אישית 13
C בחירת ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 6
Lag בחירת כיוון לאחר תואר ראשון התפתחות אישית 14
Y בחירת קרן פנסיה בעניין דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S בחירת קרן פנסיה והשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Z בחירת מסלול קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
B בחירת דמי ניהול מ3 אופציות שניתנו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ב בחירת פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
כ תהיות לגבי בחירת מדד להשקעה ב IRA שוק ההון 5
D בחירת קרן השתלמות מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A בחירת מסלול קרנות פנסיה למורים / משרד החינוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
J בחירת חבר בורסה במיטב דש IRA‎‎ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 74
L בחירת גודל רכב - בטיחות מול נוחות מציאת חניה ועלות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 48
yancuk בחירת קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8

נושאים דומים

Back
למעלה