• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אז מה היא אינפלציה? הנה הסבר לכל מי שלא יודע...

מה שמעניין זה שאפילו לפי ההגדרה שלך - עדיין היה רווח בשוק ההון
אם אתה משקיע במדד וקנית אותו אז לאורך הרבה שנים אז רואים שהאינפלציה גבוה מהרווח. לא ככה? אולי הקטע של הריבית דריבית עובד שם באחוז פיצי מאוד של רווח.

אם אתה משקיע במדד וקנית אותו אז לאורך הרבה שנים אז רואים שהאינפלציה גבוה מהרווח. לא ככה?
זה לא מה שהטבלה שצירפת מראה.

למשל עבור טווח הזמן בין 10.1930 ל10.2012, לפי הטבלה שלך (שלא בדקתי את נכונותה) -
התשואה השנתית הממוצעת משוק ההון הייתה 9.66%, והגידול השנתי הממוצע בהיצע הכסף היה 7.73%.
כלומר - עדיין יש רווח ממוצע של כ2% לשנה.

מאוד כללי אבל תודה על הכיוון. יכול לשתף את התיק שלך?
לא... אבל אני נותן לך רעיונות.... למשל תראה שחברות של אורניום קפצו במאות אחוזים בשנתיים האחרונות (למשל לדעתי הם יעלו עוד במאות אחוזים כי אני חוקר את הדברים לעומק)... זה תחום שאני חוקר וזאת התשוקה שלי בגלל זה אני מאוד יסודי החל מההגדרות. כל שתרחיב את הידע שלך ככה תרוויח בצורה מטורפת לעומת המדדים.

הנה דוגמה למניה כזאת

נערך לאחרונה ב:
אין הבדל בין זה:
יש אנשים שברגע שיש ריבית של אחוז הם מכניסים את הכסף לבנק אבל זה אחוזים נמוכים
לבין זה:
עיקר הסיבה שהעלאת ריבית ממתנת את השוק זה בגלל שיקר לקחת הלוואות
עד כאן ציטטתי את השאלה שלך
תשובה: שעולה הריבית זה ממתן את הכלכלה אבל יכול להיות שני סיבות פשוטות למה זה קורה, סיבה ראשונה בגלל שאנשים שווה להם להכניס לבנק וסיבה שניה בגלל שלאנשים יקר לקחת הלוואות.

הסיבה הראשונה כבר למעלה מעשור זה לא משמעותי מספיק, יש אנשים שזה משפיע אבל זה חלק קטן יחסית.
הסיבה השנייה זה מה שגורם היום למתן את השוק
וההבדל ביניהם שהסיבה הראשונה קיימת גם בין אם נעשה הרחבה כמותית לכסף ובין אם לא. הסיבה השנייה אם לא עושים הרחבה כמותית של הכסף אם תוריד ריבית אנשים לא יפקידו את הכסף בבנק וממילא לא יוכלו לקחת הלוואות וממילא יהיה מיתון.

זה אומר שאתה לא יכול להציע
אחרת אם הריבית הייתה גבוהה אפשר היה פשוט להוריד אותה כדי להקל על הכלכלה ולשפר נזילות במקום ההרחבה הכמותית.

למה? קראת את הקטע על ה-20%?
דבר ראשון לא מגדילים את החוב ב20 אחוז שנתי כל שנה.
ובמדינת ישראל החוב ביחס לתוצר ירד בשנים האחרונות.
דבר שני תחשוב את המציאות שנוצרה, אנחנו הדור של 2020 עובדים קשה כדי שיהיה לנו בית וכבישים ותשתיות ועוד ועוד, בעוד 50 שנה אנחנו מעבירים את כל מה שבנינו לדור הבא שהם לא עבדו כלום הם לא היו בכלל, אז למה שהם לא ישלמו לפחות חלק מהעליות.... במיוחד שעוד 50 שנה די ברור שהחיים יהיו יותר קלים בגלל ההתפתחות הטכנולוגית בדיוק כמו שקרה ב50 שנה האחרונות שהיום בשביל לחיות ברמת חיים של לפני 50 שנה מספיק לעבוד שעתיים ביום, אז אין שום סיבה שאנחנו לא נשלם את התשתיות שההורים שלנו בנו בעמל רב.

@yk304 מה הbottom line שאתה בעצם מנסה להבהיר?
נכנסת לנושא הזה ממש לעומק גם בעבר בשרשורים ענקיים עם תגובות שרודפות אחרי הזנב של עצמן. נראה שממש ממש חשוב לך להצדיק את ההגדרה שלך או של האסכולה האוסטרית לאינפלציה. אבל ממש... אתה כל כך נחוש שלדעתי האישית זה גובל בטרוליות...

בפרקטיקה - איך המידע שאתה ממש "נלחם" להציג כאן ולדקדק על העובדות המילוניות שלו עוזר לנו?
אתה אומר שהשקעה במניות מניבה בתוחלת ערך שלילי כאשר מתייחסים לאינפלציה לפי האסכולה האוסטרית... נו ו?
מה זה אומר שעדיף לעולם לא להשקיע במניות ? שלא עדיף להשקיע בכלל? שעדיף להשקיע בזהב? הנדל"ן?
תן לי שורה תחתונה ברמה הפרטית. אשמח גם אם תוכל לשתף את תיק ההשקעות שלך

דעתי היא שתסובב את ההגדרה איך שתרצה, בסוף השקעה לטווח ארוך במדדי מניות סיכוי גבוה מאד שיטיבו עימי ולא יפגעו בי. אתה מסכים?

@yk304 מה הbottom line שאתה בעצם מנסה להבהיר?
נ

בפרקטיקה - איך המידע שאתה ממש "נלחם" להציג כאן ולדקדק על העובדות המילוניות שלו עוזר לנו?
אתה אומר שהשקעה במניות מניבה בתוחלת ערך שלילי כאשר מתייחסים לאינפלציה לפי האסכולה האוסטרית... נו ו?
מה זה אומר שעדיף לעולם לא להשקיע במניות ? שלא עדיף להשקיע בכלל? שעדיף להשקיע בזהב? הנדל"ן?

דעתי היא שתסובב את ההגדרה איך שתרצה, בסוף השקעה לטווח ארוך במדדי מניות סיכוי גבוה מאד שיטיבו עימי ולא יפגעו בי. אתה מסכים?
האסכולה האוסטרית היא לא בית ספר להשקעות, ואין לה פוזיציה כזו או אחרת. ברמה האישית, לדעתי השקעה במניות אולי מניבה ערך שלילי ביחס להשארתו בזהב בתקופות מסויימות אבל החלט מניבה ערך חיובי בהשוואה לזהב בתקופות אחרות. הכל עניין של היחס בין מחיר המניות למחיר הזהב. כרגע לא נראה משתלם להחזיק במניות, השוק צריך לרדת עוד 50-70% ככה לפני שזה יהפוך למשתלם למכור את הזהב ולקנות מניות.כמובן שתיק כמו הארי בראון כנראה ישמר כוח קניה, גם אם לא יעלה ראלית.

דבר ראשון לא מגדילים את החוב ב20 אחוז שנתי כל שנה.
לא זה מה שדיברתי עליו למרות שאני בטוח שגם החוב וגם ההתחייבויות עולות. אני מדבר על זה שמדינת ישראל נמצאת בגרעון של הוצאות מול מסים של בערך 20% (תלוי בשנה). נתתי דוגמה של 2019 כמה הודעות למעלה (לפני הקורונה) שזה היה 27%.
יש תקופות ששווה להשקיע במניות.... לא כיום.... אתה מנסה להגיע למסקנה הסופית בלי לעבור את הדרך ולהבין את הבעיה. בלי להבין את הבעיה אתה לעולם גם לא תיקח את המסקנות הסופיות.

ממש לא .... כמו שגבר אחרים כתבו פה... השקעה במניות לטווח רחוק בעיקר נותנת את האינפלציה וגם את זה היא לא נותנת
האסכולה האוסטרית היא לא בית ספר להשקעות, ואין לה פוזיציה כזו או אחרת. ברמה האישית, לדעתי השקעה במניות אולי מניבה ערך שלילי ביחס להשארתו בזהב בתקופות מסויימות אבל החלט מניבה ערך חיובי בהשוואה לזהב בתקופות אחרות. הכל עניין של היחס בין מחיר המניות למחיר הזהב. כרגע לא נראה משתלם להחזיק במניות, השוק צריך לרדת עוד 50-70% ככה לפני שזה יהפוך למשתלם למכור את הזהב ולקנות מניות.כמובן שתיק כמו הארי בראון כנראה ישמר כוח קניה, גם אם לא יעלה ראלית.
מסכים

ממש לא .... כמו שגבר אחרים כתבו פה... השקעה במניות לטווח רחוק בעיקר נותנת את האינפלציה וגם את זה היא לא נותנת
אבל אם אני להגדרתך משיג את האינפלציה או קצת פחות ממנה בהשקעה במניות, אז זה סך הכל יופי של דבר, האם אני טועה? מה היה קורה אם לא הייתי משקיע במניות/זהב/נדלן?

אני לא חושב שמשקיעי מדדים לטווח ארוך מצפים להתעשר מזה... אבל לפחות לא להפסיד ולשמור על אותה רמת חיים, וזה בלי קשר להכנסות שוטפות מעבודה.
אני חושב שבלונג ראן השקעה במניות בהסתברות גבוהה כן מניבה רווח ריאלי, אבל אתה "יודע" שלא אז נעזוב את זה.

לא ענית לנו על השאלה
במה אתה משקיע? איך בנוי התיק שלך? איך אתה מגן על עצמך מגידול בכמות הכסף?
איך אתה מיישם את דברי האסכולה האוסטרית ברמה הפרקטית האישית שלך?
באמת מעניין אותי.

אבל אם אני להגדרתך משיג את האינפלציה או קצת פחות ממנה בהשקעה במניות, אז זה סך הכל יופי של דבר, האם אני טועה? מה היה קורה אם לא הייתי משקיע במניות/זהב/נדלן?
אולי קצת פחות ממנה אבל להערכתי שוק המניות מאוד מנופל ולכן המדדים צפויים להתרסק.... לא בהכרח במונחי דולר אלא במונחי כוח קניה. אם החשמל על ב-10% והתיק שלך הרוויח 5% טז הפסדת 5% בכוח קניה.... לדעתי זה לא יסתכם ב-5% אלא בהרבה יותר
אני לא חושב שמשקיעי מדדים לטווח ארוך מצפים להתעשר מזה... אבל לפחות לא להפסיד ולשמור על אותה רמת חיים, וזה בלי קשר להכנסות שוטפות מעבודה.
זה הקטע שיש כאן יותר אשליה של רווח מאשר רווח באמת...
לא ענית לנו על השאלה
במה אתה משקיע? איך בנוי התיק שלך? איך אתה מגן על עצמך מגידול בכמות הכסף?
איך אתה מיישם את דברי האסכולה האוסטרית ברמה הפרקטית האישית שלך?
באמת מעניין אותי.
בניית תיק זה משהו אישי... כי כל פוזיציה משקפת ערוץ סיכון מסוים ותשואה פוטנציאלית מסוימת.... נכון, בארץ החלומות S&P500 מתאים לכולם אבל לא ככה אני רואה את למי שבוחר לבחור בהשקעות שמטרתם לתת רווח על האינפלציה בצורה ניכרת...

בניית תיק זה משהו אישי... כי כל פוזיציה משקפת ערוץ סיכון מסוים ותשואה פוטנציאלית מסוימת.... נכון, בארץ החלומות S&P500 מתאים לכולם אבל לא ככה אני רואה את למי שבוחר לבחור בהשקעות שמטרתם לתת רווח על האינפלציה בצורה ניכרת...
אתה ממשיך לכתוב הרבה דברים, ללכת סחור סחור ולא מגיע לbottom line. זה נרטיב חוזר בכל ההודעות שלך.

ברור שבניית תיק זה משהו אישי לחלוטין.
איך אתה חושב, בהינתן הגדרת האינפלציה של האסכולה האוסטרית, שמשקיע צריך להגן על עצמו מפני גידול בהדפסת המזומנים?
האם אתה מיישם את זה? במה אתה כן משקיע?

ובקשר לזה
זה הקטע שיש כאן יותר אשליה של רווח מאשר רווח באמת..
כן אוקיי, הבנו שזה מה שהאסכולה האוסטרית אומרת. אתה לא חייב לחזור על זה בכל הודעה.

לא זה מה שדיברתי עליו למרות שאני בטוח שגם החוב וגם ההתחייבויות עולות. אני מדבר על זה שמדינת ישראל נמצאת בגרעון של הוצאות מול מסים של בערך 20% (תלוי בשנה). נתתי דוגמה של 2019 כמה הודעות למעלה (לפני הקורונה) שזה היה 27%.
נו אז היא נכנסת לגירעון ועל זה עניתי לך.

נראה לי שהתחלנו בשאלה "מהי אינפלציה?", שאלה לשונית חסרת חשיבות, ועברנו לשאלה משמעותית הרבה יותר - "איך צריך משקיע למדוד את הצלחת ההשקעה שלו?"

התשובה המקובלת היא שמירת כח הקניה, כלומר עליית ערך התיק לפחות בקצב עליית המחירים. מחירים של מה? זה תלוי בכל אחד, מה הוא קונה, אבל מדד המחירים לצרכן נותן קירוב, שנכון ל"אדם הממוצע" ויש להניח שרובנו לא מאוד רחוקים ממנו.

אבל yk304 טוען שלא - צריך להשוות לא לקצב עליית המחירים (אינפלציה בלשון העם) אלא לקצב גידול כמות הכסף (אינפלציה בלשון האוסטרית).

נשאלת השאלה - למה?

אני יכול להעלות כמה רעיונות:

1. המדד הוא שקר, המחירים עולים יותר, כאן ועכשיו. אם שילמתי X לפני שנה, אז למרות שהמדד עלה ב-4% בלבד, אני משלם השנה 1.2X.
כל אחד מאיתנו יכול לבדוק אם זה מה שקורה להוצאות שלו.

2. המחירים לא עולים עכשיו, אבל בהכרח יעלו בעתיד. אם ההשקעה שלי משיגה את מדד המחירים לצרכן, אז בינתיים כח הקניה שלי נשמר, אבל בעתיד הוא יישחק. רק מי שישמור על חלקו בסך הכסף הקיים יצליח לשמור על כח הקניה לא רק היום אלא גם בעתיד.
לא יודע איך לבחון את הטיעון הזה.

3. לא משנה מחירים וכח קניה. מה שחשוב זה לא מה אני יכול לקנות, אלא כמה אחוז מכלל הכסף במשק יש לי.
זה טיעון אידאולוגי קצת מוזר, שלא באמת עונה ל"למה?"

איך אתה חושב, בהינתן הגדרת האינפלציה של האסכולה האוסטרית, שמשקיע צריך להגן על עצמו מפני גידול בהדפסת המזומנים?
האם אתה מיישם את זה? במה אתה כן משקיע?
נראה שעניתי על זה כמה פעמים בדיוק בתוך דיון זה.... מה לדעת לא הייתי ברור לגביו?
נו אז היא נכנסת לגירעון ועל זה עניתי לך.
אני לא דיברתי על החוב.... אני דיברתי על המאזן השנתי. כמה נלקח ממסים מול כמה הוצאות היו.

נראה לי שהתחלנו בשאלה "מהי אינפלציה?", שאלה לשונית חסרת חשיבות
זאת שאלה קריטית....הרי כל קוף יכול להרוויח על פני 100 שנים אם לא משקללים את האינפלציה

זאת שאלה קריטית....הרי כל קוף יכול להרוויח על פני 100 שנים אם לא משקללים את האינפלציה
ממש לא שאלה קריטית.
לגורמים ששוחקים את החסכון יש אותה השפעה בין אם קוראים להם "אינפלציה" ובין אם משתמשים בכל מילה אחרת.

תבדוק את האפקט שהזכרתי באשכול זה לפחות פעמים... הוא עונה על הסיבה
אם אתה רוצה התייחסות כדאי שתציג את הטיעון שלך במקום להפנות לשלל מקורות.
נדמה לי שאתה מתייחס ל-Cantillion Effect, ואם כך אני מניח שהסיבה היא:
2. המחירים לא עולים עכשיו, אבל בהכרח יעלו בעתיד. אם ההשקעה שלי משיגה את מדד המחירים לצרכן, אז בינתיים כח הקניה שלי נשמר, אבל בעתיד הוא יישחק. רק מי שישמור על חלקו בסך הכסף הקיים יצליח לשמור על כח הקניה לא רק היום אלא גם בעתיד.
לא יודע איך לבחון את הטיעון הזה.

אם אתה רוצה התייחסות כדאי שתציג את הטיעון שלך במקום להפנות לשלל מקורות.
נדמה לי שאתה מתייחס ל-Cantillion Effect, ואם כך אני מניח שהסיבה היא:
כאשר מנסים לפשט משהו אז הרבה מידע נעלם.... האפקט נותן עיקרון תיאורטי אבל ביישום שלו יש עוד הרבה דברים שצריך לחשוב עליהם... אתן לך דוגמה קטנה:
הציטוט שלך:
רק מי שישמור על חלקו בסך הכסף הקיים יצליח לשמור על כח הקניה לא רק היום אלא גם בעתיד.
במציאות אפילו הפירוש שלך שגוי....הרי אם משהו יורד באופן יחסי נניח מדד מניות מסוים אז יש משהו שעולה...עכשיו אם מדד המניות שלך עלה הרבה אז בהמשך הוא חייב לרדת באופן יחסי לחלופה...לכן גם אם הרווחת המון בעליה במדד אז בהמשך המדד חייב לרדת המון באופן יחסי לחלופה...

.הרי אם משהו יורד באופן יחסי נניח מדד מניות מסוים אז יש משהו שעולה
"יש משהו" זה מאוד כללי. אם X יורד ביחס ל-Y אז Y עולה ביחס ל-X. אם סנופי יורד ביחס לדולר אז הדולר יורד ביחס לסנופי. יופי.

עכשיו אם מדד המניות שלך עלה הרבה אז בהמשך הוא חייב לרדת באופן יחסי לחלופה
מה פתאום?
ב-10 השנים האחרונות הדולר ירד באופן דרמטי ביחס לביטקוין, זה אומר שהוא יעלה מחדש? אולי יעלה ואולי לא, הוא בטח לא חייב.

כאשר מנסים לפשט משהו אז הרבה מידע נעלם....
כאשר מנסים לסבך נעלם הרבה יותר.
אני חושב שיש לך איזה שהוא טיעון מהותי בשרשור הזה, אבל הוא קבור תחת כל כך הרבה הסחות דעת שממש קשה למצוא אותו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ד אז למה לא לעבור עכשיו מהסנופי לזמן מה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
E האם המשפט “אקנה דירה , מקסימום לא אוכל לעמוד בהחזרים ,אז אמכור אותה”-הוא מטעה מאוד נדל"ן 18
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד האם הגיע הזמן להוציא את ההשקעות מהארץ? ואם כן, אז איך? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 145
B אחוז משכנתא רצוי עוד 2-6 שנים + השקעה עד אז נדל"ן 5
de dud מחפש קטע ג׳אז כבר שנים .. HELP! אוף טופיק 4
Flex אז למה לא בעצם? בן 27 יומני מסע אישיים 38
Sp0 אם אני מחזיק מק"מ עד תאריך הפירעון אז אני יכול להתעלם מעליות\ירידות? שוק ההון 3
stamEhad זכייה במחיר למשתכן - אז עשיתי סימולציות. מנסה כעת להבין מה הצעדים הבאים ומשתדל לא לעשות טעויות יקרות נדל"ן 33
א האם זה זמן טוב להתחיל ליצור שכבות מלאכותיות, ואם כן אז איך לעשות את זה? שוק ההון 19
T אז.. ממה מתחילים? שוק ההון 7
N קרן מחקה אג"ח ממשלתי כללי - אז מה קורה עכשיו? שוק ההון 16
M אז איך אתם עם הוצאות החגים פורים ופסח? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
ת בבואי לשלם היום ארנונה באתר-שגיאה. אז לחצתי שוב - האם תשלום ירד פעמיים? מיסים 9
Gambit אז… איך אתם עוקבים אחרי תיק ההשקעות שלכם? שוק ההון 32
S אז מה עוד אפשר לעשות עם הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 35
aminadav האם נכון להסיק שגם אם מחירי הנדל"ן ירדו או יעלו אז ת"א בניה לא יושפע מזה ישירות? שוק ההון 1
Y אז מה בעצם העלות של משכנתא כמינוף לשם מינוף? נדל"ן 13
פ דיון פוסט - אז אתם רוצים “להשקיע” בביטקוין? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 143
1337justme אז למה לא קצבה לכל החיים? שוק ההון 45
ס אז איך נכון לבקש מהבוס העלאת שכר ? אשמח לעזרתכם אוף טופיק 18
Y אז מה עושים עם פנסיה משלימה? צרכנות פיננסית 6
ת "אל תמהר להפעיל ביטוח רכב, כי..." אז -האם אני צודק במסקנה שלי אוף טופיק 15
א אז השנה היא 2020 - אג״ח עוד רלוונטיות? שוק ההון 59
K נו... אז הבטיחו תשואה ללא סיכון נדל"ן 1
L אז איפה ככי זול? שוק ההון 8
Wannabe אז מה לעזאזל בעצם קורה פה?! שוק ההון 22
S אז....הצטרפתי לפרוייקט של "דרך ערך" אוף טופיק 31
Cleo אז מה ערך התיק בנקודת הסיום? (אזהרה - פוסט מורבידי) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 32
Wonko פתחתי חשבון בבית השקעות! אבל אז התחלתי לקרוא.. שוק ההון 46
מ אז להעביר את הקרן המחקה שלי לקרן סל? בעקבות הרפורמה שוק ההון 0
N אז לכל מי שרצה כרטיס אשראי ישראלי עם 1% עמלת המרה צרכנות פיננסית 178
M אז למה כן להחזיק אג"ח ממשלתי? שוק ההון 87
tpr אז מה לא בסדר בתיק שוקולד מריר שוק ההון 13
P אז אקסלנס החליטו להעלות לי את דמי הטיפול שוק ההון 45
N משקיע חדש - אז... מה קורה עם אג״ח? שוק ההון 2
R אז מה דעתכם לגבי אג"ח בימים אלו? שוק ההון 24
M אז... מתי בעצם למכור? שוק ההון 13
Frenchman אז בעצם, כל הכסף בעולם הוא דיגיטלי? אוף טופיק 40
Y אם אני מאמין שטסלה הולכת להתרסק אז איפה ואיך כדאי לקנות שוק ההון 29
P אז מה דעתכם על מניית GE? שוק ההון 26
D הבנק שינה את התנאים אז החלטתי לעזוב, האם זו עילה לשיחרור פיקדון? צרכנות פיננסית 5
חסכונית אז כמה אאוטפיטים יש לכם לעבודה משרדית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
גרהם אז מה נקבע בקשר לקיזוז הפסד שנובע מירידת שעח ? שוק ההון 0
מ אז איפה מכירים סולידיות? אוף טופיק 65
BRK אז מה עושים כשהשוק יורד? שוק ההון 13
c881 אז הגעתי לנקודת הפקדה חודשית לפנסיה שיש לחלק את הסכום שוק ההון 40
א אז כמה אפשר להפקיד בקרן השתלמות לעצמאים+שכירים שוק ההון 1
M אז מה הסיפור של קרן החירום שוק ההון 14
R אז מה אתם אומרים על וורן באפט ב-2016? שוק ההון 121

נושאים דומים

Back
למעלה