• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אז לכל מי שרצה כרטיס אשראי ישראלי עם 1% עמלת המרה

אני יודע שבארה"ב אם הסולק הוא הבנק המנפיק אז לא משתמשים ברשת של ויזה/מסטרכרט אלא "סוגרים מעגל" קצר.
אני מניח שגם בארץ אם הסולק הוא המנפיק אין סיבה לערב את ויזה/מסטרכרט וכו.
אם הסולק והמנפיק שונים לא בטוח אם רק שב"א מעורבת או גם ויזה/מסטרכארד
אני מניח שזה יותר נושא חוזי/משפטי של המנפיק מול הבנק והסולקים מאשר ענין טכני.
בארץ התחום די נשלט ע"י מונופול אז לא אתפלא אם המותגים הבינ"ל הגבילו את האפשרות לעקוף אותם.

להבנתי ניתן לשייך כרטיס אשראי לחשבון מט"ח ואז אין המרה ואין עמלת המרה.
לא נכון .
אפשר לשייך את הכרטיס לחשבון מט״ח ויזה הולכת עם חשבון דולרי ומאסטרקארד עם היורו . ואז הבנק לא יקח כסף על ההמרה של המטח כי יש לך דולרים / יורים בחשבון ולכן הכסף ירד ישירות אחד לאחד בלי המרות, אתה גם לא תראה שום דבר בפירוט של חשבון הבנק שלך.
אבל חברת האשראי תמיד ! תיקח 3% עמלה. למה כי הם יכולים. אם תשים לב לדף פירוט חשבון האשראי מתחת לעיסקה בדולק מופיע שורת עמלת מט״ח.
התקשרתי בזמנו לחברת האשראי ולבנק ולכל העולם אין מה לעשות זו עמלה קבועה שהם לוקחים לא הבנק, חברת האשראי. היחידם שמקבלים הנחה אלה כרטיסים מיוחדים (כמו הייטקזון והכרטיס החדש הנדון בשירשור זה) .

התקשרתי בזמנו לחברת האשראי ולבנק ולכל העולם אין מה לעשות זו עמלה קבועה שהם לוקחים לא הבנק, חברת האשראי.
אז שיקרו לך!
אם אין המרת מט"ח אין עמלת המרת מט"ח
ויזה הולכת עם חשבון דולרי ומאסטרקארד עם היורו
גם זה ממש לא נכון.
אין בעיה לשייך כרטיס ויזה לחשבון יורו ומאסטרכרד לחשבון דולרי.
אבל חברת האשראי תמיד ! תיקח 3% עמלה. למה כי הם יכולים.
לא נכון.
על חיובים דולריים מחשבון דולרים לא יגבו עמלה.
היחידם שמקבלים הנחה אלה כרטיסים מיוחדים (כמו הייטקזון והכרטיס החדש הנדון בשירשור זה)
בכרטיסים מיוחדים יש הנחה על עמלת המרת מט"ח. כלומר חיוב במט"ח ותשלום מחשבון שקלי.
לי למשל יש 2 כרטיסים עם 1% עמלת המרה לש"ח (לפי היציג) ו2 כרטיסים עם עמלת המרה של 0% (יציג וזהו).
כל זה לא קשור לחשבון מט"ח.

אין בעיה לשייך כרטיס ויזה לחשבון יורו ומאסטרכרד לחשבון דולרי.
צודק.
כנראה חלק מהבלבול נובע מכך שהיסטורית בלאומי-קארד המרת מטבעות להם אין בארץ שער יציג תמיד תעבור דרך הדולר כשמשתמשים בויזה, ודרך היורו כשמשתמשים במסטרכארד (כשההמרה הזאת תתבצע לפי שערי ויזה/מסטרכארד העולמית).

לחב' מסטרכארד יש אכן שורשים אירופיים והזיקה אולי מוסיפה לבלבול.

אגב שערי מסטרכארד העולמית (למטבעות להם אין שער יציג כאן) לרוב עדיפים טיפה יותר משערי ויזה העולמית, עובדה שכמובן מקנה עדיפות למסטרכארד כברירת מחדל.

נערך לאחרונה ב:
מבירור עם ויזה:
ניתן לחייב אשראי תוך בנקאי ישירות מחשבון מטח של דולר או יורו - אבל לא ניתן את שניהם
כי חשבון הבנק (איגוד) משויך או לדולר או ליורו
האם יש עוד בנקים חוץ מפועלים בו ניתן לשייך גם לדולר וגם ליורו?
2 כרטיסים עם עמלת המרה של 0% (יציג וזהו)
אפשר לשאול איזה אשראי זה?

אגב שערי מסטרכארד העולמית (למטבעות להם אין שער יציג כאן) לרוב עדיפים טיפה יותר משערי ויזה העולמית, עובדה שכמובן מקנה עדיפות למסטרכארד כברירת מחדל.

מה באמת מנגנון העסקה בקניה באשראי במטבעות שאין להם שער יציג?
שלב א המרה ממטבע העסקה לדולר/יורו על פי שער חברת האשראי ואז בשלב ב המרה לשקל על פי ההסכם הפרטי שלי אל מול חברת האשראי?
אם זה אכן כך איפה ניתן לראות את שערי ההמרה של שלב א?

תודה

שלב א המרה ממטבע העסקה לדולר/יורו על פי שער חברת האשראי ואז בשלב ב המרה לשקל על פי ההסכם הפרטי שלי אל מול חברת האשראי?

תודה
אתה צריך להבין שיש שתי עלויות.
1) מרווח המרה
2) עמלת המרה

כאשר חברות האשראי משתמשות בשער משלהם הם בעצם לקוחים עמלה סמויה בשם של מרווח המרה, שזה בעצם ההפרש בין השער שלוקחים לשער הרציף (אני מניח שבעסקאות אשראי יותר רלוונטי להשוות ליציג).
בנוסף הם יכולים לקחת עמלה נוספת שנקראת עמלת המרה שמיוצג לרוב כאחוז משווי העסקה.

בדוגמא שלך, הם לוקחים מרווח המרה על שתי ההמרות (משער ההעסקה לדולר/יורו ואז מדולר/יורו לשקלים).
את עמלת ההמרה אני מניח שהם פשוט מחשבים ביחס לכמות השקלים שהעסקה הייתה בה.

תודה
כן. המרה כפולה. שלב א' כמו שכתבת ושלב ב' המרה לשקל לפי דולר/יורו יציג שאז גם גובים העמלה .
לא יכול לפרסם לינקים עדיין, אז לגבי השערים של הרשתות העולמיות תכתוב בגוגל Visa/MasterCard exchange rate calculator
לכל חברה יש דף רשמי עם מחשבון

@FIYaacov , אני מודע להבדל, תודה.
הנעלם מבחינתי זה שלב א - אינני יודע את מרווח ההמרה שחברת האשראי לוקחת.
שלב ב הרבה יותר ברור. בהסכם הספציפי של כרטיס האשראי של I need it המרווח הוא 1% מעל השער היציג.

@nomad, ראיתי את המחשבונים הנ"ל, תודה. לא ממש ברור לי איך ניתן להסיק מהם על עמלת ההמרה של צד ג' בסיטואציה ומה הוא אותו Bank Fee.

לא ממש ברור לי איך ניתן להסיק מהם על עמלת ההמרה של צד ג' בסיטואציה ומה הוא אותו Bank Fee.
מרווח ההמרה עליו דיבר FIYaacov@ הוא זעום (הרבה פעמים ברמות סביב 0.1%) ומשתנה (בין מטבעות, בין ימים) ולא תדע אותו מראש . חב' האשראי לא מגלות כיצד הן בדיוק קובעות את השערים.

ככלל מסטרקארד זולה יותר ביותר מטבעות מויזה כשבודקים אחורה.

בשדה של ה-bank fee שראית בדפי המחשבונים מזינים את עמלת ההמרה שחב' האשראי המקומית גובה ממך. זה רק לעזור לך לחשב חיובים ספציפיים. אם אתה רק צריך לדעת את שער ההמרה תשים שם 0.

מה הוא אותו Bank Fee.
בגדול זה ה1% שכרטיס האשראי שלך. אבל שים לב שהוא נגבה רק פעם אחת להמרה ולא פעמיים.
בגדול האתר בנוי לכרטיסים עולמיים. ברוב המדינות ההמרה היא לפי "שער ויזה" (או מסטרכרד/אמקס/דינרס) + עמלה שהמנפיק (הבנק/חברת האשראי) שלך גובה.
בארץ הם מחוייבים להמיר לפי היציג ולא לפי שער ויזה, ורק למטבעות שאין הם משתמשים בשערי ויזה.

הזמנתי את הכרטיס בשישי ותיאמתי דרך אתר חברת המשלוחים משלוח ליום שני. מאז נעלמו עקבותיהם.

הזמנתי את הכרטיס בשישי ותיאמתי דרך אתר חברת המשלוחים משלוח ליום שני. מאז נעלמו עקבותיהם.
אצלי היה אותו דבר. התקשרתי ללאומי קרד הבוקר, אמרו שהייתה תקלה מערכתית אצלם ולכן הזמנה לא הושלמה. השלמנו בטלפון ועכשיו אמור לקבל כרטיס ביום ראשון

כן דרשו הצטרפות לקבוצה, נאלצתי למלמל משהו בזמן שיחה והצטרפתי תוך כדי.
07.07 הרשמה
08.07 קיבלתי שיחה עם בירורים ושאלה האם אני בקבוצה)
09.07 קיבלתי SMS לתיאום מסירה
12.07 קיבלתי את הכרטיס. וואלה רשום עליו מסטרקארד פלטינום. מדליק! :) (בזמן הרשמה\הזמנה לא נתנו לי לבחור את סוג\חברה, משהו השתבש בדרך ונזרקתי לטיפול טלפוני).

תודה רבה!

איך ביררו אם אתה בקבוצה?

שאלו אותי האם אני חבר וגם את שם\משפחה איך שאני מופיע בפייסבוק בשיחה הראשונה (יחד עם כל הפרטים הפיננסיים), כנראה הם באמת נכנסים לפייסבוק ובודקים. (אמר לי שעד שאני לא יהיה חבר בקבוצה לא אקבל אישור הזמנה).

שאלו אותי האם אני חבר וגם את שם\משפחה איך שאני מופיע בפייסבוק בשיחה הראשונה (יחד עם כל הפרטים הפיננסיים), כנראה הם באמת נכנסים לפייסבוק ובודקים. (אמר לי שעד שאני לא יהיה חבר בקבוצה לא אקבל אישור הזמנה).
מה האישו? אפשר להצטרף לקבוצה למטרת רישום ואחר כך להתנתק ממנה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y אז מה היא אינפלציה? הנה הסבר לכל מי שלא יודע... שוק ההון 163
1337justme אז למה לא קצבה לכל החיים? שוק ההון 45
E האם המשפט “אקנה דירה , מקסימום לא אוכל לעמוד בהחזרים ,אז אמכור אותה”-הוא מטעה מאוד נדל"ן 18
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד האם הגיע הזמן להוציא את ההשקעות מהארץ? ואם כן, אז איך? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 145
B אחוז משכנתא רצוי עוד 2-6 שנים + השקעה עד אז נדל"ן 5
de dud מחפש קטע ג׳אז כבר שנים .. HELP! אוף טופיק 4
Flex אז למה לא בעצם? בן 27 יומני מסע אישיים 38
Sp0 אם אני מחזיק מק"מ עד תאריך הפירעון אז אני יכול להתעלם מעליות\ירידות? שוק ההון 3
stamEhad זכייה במחיר למשתכן - אז עשיתי סימולציות. מנסה כעת להבין מה הצעדים הבאים ומשתדל לא לעשות טעויות יקרות נדל"ן 33
א האם זה זמן טוב להתחיל ליצור שכבות מלאכותיות, ואם כן אז איך לעשות את זה? שוק ההון 19
T אז.. ממה מתחילים? שוק ההון 7
N קרן מחקה אג"ח ממשלתי כללי - אז מה קורה עכשיו? שוק ההון 16
M אז איך אתם עם הוצאות החגים פורים ופסח? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
ת בבואי לשלם היום ארנונה באתר-שגיאה. אז לחצתי שוב - האם תשלום ירד פעמיים? מיסים 9
Gambit אז… איך אתם עוקבים אחרי תיק ההשקעות שלכם? שוק ההון 32
S אז מה עוד אפשר לעשות עם הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 35
aminadav האם נכון להסיק שגם אם מחירי הנדל"ן ירדו או יעלו אז ת"א בניה לא יושפע מזה ישירות? שוק ההון 1
Y אז מה בעצם העלות של משכנתא כמינוף לשם מינוף? נדל"ן 13
פ דיון פוסט - אז אתם רוצים “להשקיע” בביטקוין? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 143
ס אז איך נכון לבקש מהבוס העלאת שכר ? אשמח לעזרתכם אוף טופיק 18
Y אז מה עושים עם פנסיה משלימה? צרכנות פיננסית 6
ת "אל תמהר להפעיל ביטוח רכב, כי..." אז -האם אני צודק במסקנה שלי אוף טופיק 15
א אז השנה היא 2020 - אג״ח עוד רלוונטיות? שוק ההון 59
K נו... אז הבטיחו תשואה ללא סיכון נדל"ן 1
L אז איפה ככי זול? שוק ההון 8
Wannabe אז מה לעזאזל בעצם קורה פה?! שוק ההון 22
S אז....הצטרפתי לפרוייקט של "דרך ערך" אוף טופיק 31
Cleo אז מה ערך התיק בנקודת הסיום? (אזהרה - פוסט מורבידי) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 32
Wonko פתחתי חשבון בבית השקעות! אבל אז התחלתי לקרוא.. שוק ההון 46
מ אז להעביר את הקרן המחקה שלי לקרן סל? בעקבות הרפורמה שוק ההון 0
M אז למה כן להחזיק אג"ח ממשלתי? שוק ההון 87
tpr אז מה לא בסדר בתיק שוקולד מריר שוק ההון 13
P אז אקסלנס החליטו להעלות לי את דמי הטיפול שוק ההון 45
N משקיע חדש - אז... מה קורה עם אג״ח? שוק ההון 2
R אז מה דעתכם לגבי אג"ח בימים אלו? שוק ההון 24
M אז... מתי בעצם למכור? שוק ההון 13
Frenchman אז בעצם, כל הכסף בעולם הוא דיגיטלי? אוף טופיק 40
Y אם אני מאמין שטסלה הולכת להתרסק אז איפה ואיך כדאי לקנות שוק ההון 29
P אז מה דעתכם על מניית GE? שוק ההון 26
D הבנק שינה את התנאים אז החלטתי לעזוב, האם זו עילה לשיחרור פיקדון? צרכנות פיננסית 5
חסכונית אז כמה אאוטפיטים יש לכם לעבודה משרדית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
גרהם אז מה נקבע בקשר לקיזוז הפסד שנובע מירידת שעח ? שוק ההון 0
מ אז איפה מכירים סולידיות? אוף טופיק 65
BRK אז מה עושים כשהשוק יורד? שוק ההון 13
c881 אז הגעתי לנקודת הפקדה חודשית לפנסיה שיש לחלק את הסכום שוק ההון 40
א אז כמה אפשר להפקיד בקרן השתלמות לעצמאים+שכירים שוק ההון 1
M אז מה הסיפור של קרן החירום שוק ההון 14
R אז מה אתם אומרים על וורן באפט ב-2016? שוק ההון 121
גרהם אז למה לא להשקיע במניות בודדות? שוק ההון 141

נושאים דומים

Back
למעלה