• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תיק השקעות סולידי.

• פותח הנושא giv
  • פורסם בתאריך

giv

משתמש רשום
דירוג
2
הנני בן 58. יש ברשותי סכום של 200000 אלף .פתחתי ב-2014 תיק השקעות פרטי פסיבי במגדל שוקי הון. כל רבעון אני מפקיד סכום של 7500 שח. טווח ההשקעה מעל 10 שנים. 60% אגח ממשלתי.40% מניות הקרן מחקה+ תעודת סל. הפירוט הוא.1-הראל סל מדדיות ממשלתי 0-2 [5111885]--20%. 2-קרן מחקהMTF מגדל אגח ממשלתי כללי-[5116181 ]-20%.
3-מקרן מחקה פסגות ממשלתי שיקלי-[2-5 ]-10%-5111422. 4-קרן מחקה פסגות ממשלתי מדד [2-5 ]-5111240.-10%.מניות-1.-קרן מחקה MTF מגדל SP500 מנוטרל [5117965 ]-15%. קרן מחקהMTF ראסל-2000 מנוטרל\5118336 ]-4%. 3- תכלית תעודת סל מנוטרל [1129873 ]-10%.4. מגדל קרן מחקה ניקיי225 [5121454]-4%. 5-תעודת סל-SP60 קנדה מנוטרל [1108695 ]. 6-קרן מחקה שווקים מתעורריםאיבי [5119318 ]-2%. 7-קרן מחקה MTF תא-100 [5109889 ].-3%. ברצוני לשאול לחוות דעתכם לגבי התיק. האם הוא תיק סביר ל-10 שנים+ או לשנות משהו בתמהיל. אשמח לתשובה. תודה.

באופן כללי לדעתי יש לך לא מעט ניירות. בחלק של המניות אני לא מכיר תחליף טןב לחשיפה בינלאומית רחבה (מחפש בעצמי) אבל לפחות בחלק של האגח יש הרבה אופציות להחזיק קרן אחת שמשקיעה בכל האגחים הממשלתיים או תת פלחים שלו. חשבת על להשתמש בקרן כזאת במקום לפזר על כמה קרנות?

ספציפית לגבי תמהיל התיק, אסור לחברי הפורום לתת ייעוץ השקעות מותאם אישית. נסה לשמור את השאלות ברמה מופשטת.

חס וחלילה לתת יעוץ. אבל דברים שנראים לי מוזרים:
1. כמו שאדם ציין, לא ברור מה נועדה לשרת חלוקת האג״ח לקרנות, ונראה שאחת כללית היתה משיגה מטרה דומה. ומה הרעיון במדדיות ל-0-2 שנים? במח״מ כזה, אי הוודאות בקשר למדד די נמוכה, ולא ברור למה להצמיד.
2. האם שקלת עד הסוף, לפני שהחלטת לעשות גידור מט״ח למדדי המניות? אם תדפדף בפורום תראה דיונים ארוכים עם טיעונים לכאן ולכאן, אני אישית לא מוצא טעם בגידור כזה.

@giv רוב המניות שלך מנוטרלות מטבע. זה בעצם אומר שאתה מהמר שהשקל יתחזק יותר מאשר מטבעות אחרים.
מכיוון שגם ככה יש לך חשיפה גדולה לשקל דרך האג"חים, אולי דווקא עדיף לפזר את סיכון המט"ח.
שים לב שהגידור גם מייקר לך את האחזקה. חפש דיונים קודמים בפורום בנושא הגידור.

*עריכה* כן, @תל אביבי הקדים אותי בכמה דקות

תמיד אפשר לחשוב על אופטימיזציות אבל לא פחות חשוב, לעיתים, פשוט להניח לתיק ולא לגעת.
סה"כ נראה (לי, ואני לא מומחה בשום צורה) לגיטימי ביותר (בהנחה שהאלוקציה אכן מתאימה לפרופיל האישי שלך).
בהצלחה.

אני רק אוסיף את דעתי בנוסף לדברי החוכמה שנאמרו לפני.

אם טווח ההשקעה שלי היה בסה"כ 10 שנים אז אני לא הייתי מתקרב למניות.
אם טווח ההשקעה שלי היה 20 שנים לפחות אז הייתי רוכש מניות לפי סיבולת הסיכון.

אני מאוד מפחד מתנודתיות כלפי מטה בדיוק כשאני צריך את הכסף ובטווח של פחות מ-20 שנה אני ממש לא רגוע.

אם הוא לא ישקיע במניות אז מה הסיכוי שלו לקבל תשואה סבירה.התשואה של האגח היא אפסית,עדיף כבר להשאר עם מזומן..אבל ל10 שנים?

ובמילים אחרות אין לא מה לחפש בשוק ההון,אלא להטמין את הכסף בכספת..:)

אני רוצה לציין שב-10 השנים אחרי גיל 67 שהוא גיל הפנסייה אני אמור לחיות מכספי ביטוח המנהלים +כספי ירושה כך שלמשוך כספים מתיק השקעות שלי זה ייקח בעוד 20 שנה+. כמו כן אני מתכנן לצמצם את מרכיב המניות כך שבעוד 8 שנים התמהיל המשועא אמור להיות 80% אגח+20% מניות. מה דעתכם. תודה.

תודה . חבר

@giv איבדתי אותך, יותר מדי ני"ע בתיק לטעמי.
יש דרכים יותר פשוטות להחשף לשוק המניות העולמי.
גם אני לא מבין למה יש לך שתי קרנות על אגח.

באופן כללי לדעתי יש לך לא מעט ניירות..
אני בשלב מסויים החלטתי להחזיק כמה קרנות מחקות דומות על מדד (למשל אגח) כדי לפזר סיכון של העלאת דמי ניהול.
השיקול היה אם מנהל קרן מסויים מעלה דמי ניהול - למכור אותה הקרן באיזון תיק הבא. בגלל שהיא פלח יחסית קטן מהתיק (לאומת למשל מצב של קרן אחת שעוקבת אחרי כלל אגח ישראלי) ולצמצם פגיעה ממס רווחי הון. או אפילו להצליח לתכנן מס ע"י מכירה של נכס אחר שנמצא בהפסד.
אבל אחרי שחשבתי קצת על הרעיון פחות אהבתי אותו בגלל צורך במעכב על דמי ניהול ופעילויות מכירה מיותרות וגם ריבוי ניירות בתיק.
אז באיזון הבא אני פשוט הולך להעיף רוב הקרנות מחקות אגחיות שלי (חוץ מאלה שצברו טיפה יותר רווחים ואין לי עכשיו איך לקזז מס עבורם) ולקנות אגח בצורה ישירה עם אחזקה לפדיון. במיוחד שמבחינת ברוקר שלי אין הבדל בעמלות קניה מכירה בין אגח לקרנות מחקות.

שים לב שלאחזקה של אגח ישירות בחשבון חייב במס יש חסרון גדול - והוא שאתה משלם מס על תשלום הריביות ואילו בקרן אגח אתה לא משלם ישירות על הריביות אלא על סך תשואת הקרן.
יוצא מצב שלמרות שהמס על אגח לא צמוד הוא נמוך יותר 15%) סך התשואה שלך תהיה נמוכה יותר ואף שלילית לעומת בקרן אגח.
תקרא על תשואה לפדיון נטו וברוטו.

איפה אפשר למצוא מידע על אגחים ועל תשואה לפדיון ברוטו ונטו. אגב בבנק שלי ראיתי כי הם מורידים 3% על הפידיון ברוטו, מה זה אומר?

באתרים כמו ביזפורטל, דמ מרקר וכד'.
לא בטוח מה זה, אבל זה לא נשמע טוב.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N תיק השקעות סולידי ועליית הריבית שוק ההון 8
J תיק השקעות סולידי בניהול עצמי שוק ההון 27
OrZ יצרתי כלי למעקב ואיזון תיק השקעות סולידי בordernet שוק ההון 141
cypriano de rore תיק השקעות סולידי - טבלת אפשרויות שוק ההון 41
B ניהול תיק השקעות סולידי בשוק דובי שוק ההון 9
D מבקשת עצה - תיק השקעות סולידי שוק ההון 19
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 11
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
T התיעצות לאיזון תיק השקעות שוק ההון 3
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
N ניוד חלקי של תיק השקעות שוק ההון 3
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
ר תיק השקעות לטווח בינוני לסטודנטית שוק ההון 7
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
Omer Daniel העברת תיק השקעות מאקסלנס לIB : אירוע מס? שוק ההון 1
ה העברת תיק השקעות בין אחים מיסים 9
IAmSam ניהול כולל של קה״ש IRA + תיק השקעות ב-IB ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S שאלת תם\מתחיל בעניין מעקב אחר תיק\קרן השקעות שוק ההון 8
R משיכת קופת גמל להשקעה עבור תיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
S בניית תיק השקעות - חשיפה לנדלן, אבטחת מידע וחשיפה למט"ח שוק ההון 0
littleSeal חוות דעתכם על תיק השקעות ראשון שוק ההון 0
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
U שאלה גסה - חברה מומלצת לניהול תיק השקעות שוק ההון 7
Y תיק השקעות למטרת פרישה מוקדמת (35) - אשמח לדעתכם. שוק ההון 34
G תיק השקעות לפנסיונרים (67+) שוק ההון 17
C רכישת בית קרקע לעומת שכירות ושימור תיק השקעות נדל"ן 12
ס מכירת תיק השקעות בשביל החזר מס מיסים 9
י תיק השקעות לאזרח אמריקאי אוף טופיק 12
S חלוקת תיק השקעות - כולל נכס למגורים, מזומן, אג״ח ומשכנתא שוק ההון 4
E העברת תיק השקעות לחול שוק ההון 23
S החל מאיזה גודל תיק השקעות בנק הפועלים נותן תנאים דומים לבתי השקעות ? צרכנות פיננסית 36
D העברת תיק השקעות לInteractive Brokers דרך הבנק שוק ההון 7
K שאלה לגבי ניהול תיק עי בתי השקעות שוק ההון 3
A פתיחת תיק השקעות גדול בבנק שוק ההון 4
ptom נזילות תיק השקעות בבנק לעומת בית השקעות צרכנות פיננסית 8
R העברת תיק השקעות מפידליטי לבנק בארץ שוק ההון 2
N סיוע בבניית תיק השקעות מאפס למטרת generational wealth שוק ההון 36
T ניוד תיק השקעות ל-IB ומעבר לקרנות איריות שוק ההון 1
י תיק השקעות וזכאות לקצבת נכות כללית אוף טופיק 1
ס בניית תיק השקעות-גיל 20 שוק ההון 19
N תיק השקעות מגוון שוק ההון 5

נושאים דומים

Back