• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רכישת רכב חדש - איזה כדאי ? מבולבל מאוד, ועליית מחירים

רכב בנזין ממוצע (כולל ה suv) שוקל טון וחצי.
ממוצע.....
ועדיין יאריס שוקלת טון אחד ומרצדס GL שוקלת 2.5 טון.
בסופו של יום הדבר הכי חשוב שיכול להגן עליך הוא טיב התכנון הבטיחותי. הקורולה המדוברת היא בתכנון של לפני חמש שנים. עולם הבטיחות התקדם מאז, לכן אישית הייתי מעדיף את היאריס שתוכננה והצליחה במבחנים של 2020.
אם יד על הלב
תאונה חזיתית ב100 קמ"ש אתה מעדיף לשבת ביאריס שנת 2022 או בGL שנת 2019?
המבחנים האלה הם ביחס לקטגוריה ולא בהשוואה לכלל הרכבים בכביש.
ורוב האנשים לא מודעים לזה(נראה לי שזה מוצנע במכוון)
זה מאוד משמעותי וגם בגלל שבהרבה מהתאונות מעורב יותר מרכב אחד.

המצב הרבה יותר גרוע. רכבי החשמל החדשים שמתרבים בארץ הם בעלי ממוצע משקל של כמעט 2 טון. רכב בנזין ממוצע (כולל ה suv) שוקל טון וחצי. כך שכל רכב בנזין שהוא יקנה יפגין הגנה פאסיבית גרועה מול רכב חשמלי בעל תכנון בטיחותי דומה. בסופו של יום הדבר הכי חשוב שיכול להגן עליך הוא טיב התכנון הבטיחותי. הקורולה המדוברת היא בתכנון של לפני חמש שנים. עולם הבטיחות התקדם מאז, לכן אישית הייתי מעדיף את היאריס שתוכננה והצליחה במבחנים של 2020.
אז מה ההגיון לקנות יאריס ששוקלת 1065?

אז מה ההגיון לקנות יאריס ששוקלת 1065?
זה
בנוסף לרכב קטן יכולות תמרון טוב יוצרוטווח עצירה (לרוב) קטן יותר, כך שהיכולת להמנע או להקטין את העוצמה טובים יותר

זה
בנוסף לרכב קטן יכולות תמרון טוב יוצרוטווח עצירה (לרוב) קטן יותר, כך שהיכולת להמנע או להקטין את העוצמה טובים יותר
וולוו משנות ה90 בנויה אחרת מן הסתם.
תשווה קורולה 2017 שמתנגשת ביאריס 2022.

לגבי תמרון אני גם לא בטוח, ליאריס צמיגים קטנים יותר ממה שאני זוכר.

טנקס חשבתי על זה, בהחלט רכב לא רע. העניין הוא שהוא מגיע 2.0 ליטר, ונראה מאוד בזבזני בדלק. הוא גם לא זול, לדעתי מתחיל מ 137 חדש, אם כי נראה לי שיש 0 קמ שלו ב 128.

אם אני לא טועה גם, 2.0 ליטר מנוע יותר יקר גם בטיפולים, טסט, וכו' לעומת רכב 1.6 ליטר.
אני גם חושב לקנות רכב ויש לי שיקולים דומים מאוד לשלך וחקרתי את העניין, אבל לא הגעתי להחלטה. צריכת הדלק של מאזדה 3 קצת גבוהה, אבל לא חסרים רכבים גם גרועים יותר מבחינת צריכת דלק. אם אתה לא נוסע הרבה, זה לא כזה משנה. ממה שהבנתי, האחזקה שלה דווקא מאוד זולה, בין הרכבים היותר זולים לאחזקה. יש לזה קשר לצריכת דלק גבוהה יותר. יצרנים אחרים פיתחו מנועים ותמסורות חסכוניים יותר בדלק, אבל גם מורכבים יותר, שנוטים להתקלקל יותר ודורשים אחזקה יקרה יותר. הדגמים של מאזדה שנמכרים בארץ משתמשים בטכנולוגיות מוכחות ואמינות, אבל פחות חסכוניות בדלק.
הבנתי אבל שגונבים אותה הרבה וזה כנראה גם מעלה את עלות הביטוח המקיף או לחילופין חושף אותך לסיכון שהרכב יעלם יום אחד.
הבעיה העיקרית שלי עם מאזדה 3 היא שהיא ארוכה מדי וזה מקשה על חניה בעיר. יש גם גרסת האצ'בק, אבל יש איתה בעיות אחרות, שבגללן החלטתי לא לקנות אותה. אם הייתי מחפש משפחתית סדאן, אז מאזדה 3 בלי לחשוב פעמיים.(או אולי טסלה אם יש איפה להטעין אותה)

למה נהג יחיד צריך רכב משפחתי?
שנים היו לי רכבים יד2 משפחתיים עד שגיליתי את הנפלאות של רכב קומפקטי.
נושא הבטיחות חשוב מאוד אבל יותר חשוב זה אם את.ה נהג זהיר.
לפני שנה וחצי נכנסתי לדילר והמרתי את המשפחתית לשברולט ספארק 2017.
צריך להשקיע זמן בחיפוש אחר רכב יד שניה טוב.
הספארק החמוד הזה הגיע מליסינג פרטי [ז"א מנהג יחיד] עם 43K קילומטרים, נקיה לגמרי עם אחריות לשנה.
בינתיים החלפתי רק פעם אחת שמן ופילטרים, והיום אני מדגדג את ה 50K ק"מ.
רכב קומפקטי זו חוויה, נכנס לכל חור בחניות, צריכת דלק סבירה, ביטוח חובה ומקיף זול יותר וגם כמובן הטסט זול יותר מרכב משפחתי.
מתאים ליחיד או זוג וכשהמשפחה גדלה מחליפים.
אז תשקיעו זמן במציאת רכב יד 2 ואל תחששו לבדוק את חברות הליסינג כמו שלמה או אלבר [לא אוויס ודומיו כי אלו רכבים מהשכרה].
כמובן לדרוש את ספר הטיפולים של הרכב.
שילמתי כ 1-2K מעל מחיר מחירון אבל שווה כל גרוש כי עדיין מרגיש כמו חדש.
דרך אגב, בגלל המחסור ברכבים חדשים היום בגלל הקורונה מחיר הספארק המשומש קפץ והיום ערכו כמעט זהה למחיר הקניה שלי.

מבחני ריסוק מראים בצורה ברורה שיש יתרון בטיחותי ככל שהרכב גדול וכבד יותר (לרכבים בשנתונים דומים). למרות זאת אני מסכים שרכב משפחתי ליחיד הוא מיותר ובזבזני, אם כי נוח יותר בנסיעות ארוכות.
כיחיד, הייתי הולך על קטגוריית הסופר מיני, שהיא קטנה ממשפחתית אבל עדיין מרווחת מספיק גם למשפחה קטנה.
הספארק שהוזכרה כאן היא מקטגוריית מיני שהיא אחת קטנה יותר מסופר מיני.

אני גם חושב לקנות רכב ויש לי שיקולים דומים מאוד לשלך וחקרתי את העניין, אבל לא הגעתי להחלטה.
נראה שאנחנו חושבים דומה :) נא עדכן אם תגיע למסקנה.

אז תשקיעו זמן במציאת רכב יד 2 ואל תחששו לבדוק את חברות הליסינג כמו שלמה או אלבר [לא אוויס ודומיו כי אלו רכבים מהשכרה].
כמובן לדרוש את ספר הטיפולים של הרכב.
אתה יכול להסביר את ההבדל - ליסינג מול השכרה, ואילו חברות משתייכות ? כי ליסינג מטופלים טוב יותר, ואילו השכרה נאנסים על ידי פרטיים ולא נשמרים ?

ספר הטיפולים - איך זה נראה בפועל ? פעם אחד נפגשתי עם מוכר יד2, הוא טען שספר הטיפולים נמצא במוסך. זה ספר פיזי/מסמך ?
מבחני ריסוק מראים בצורה ברורה שיש יתרון בטיחותי ככל שהרכב גדול וכבד יותר (לרכבים בשנתונים דומים). למרות זאת אני מסכים שרכב משפחתי ליחיד הוא מיותר ובזבזני, אם כי נוח יותר בנסיעות ארוכות.
כיחיד, הייתי הולך על קטגוריית הסופר מיני, שהיא קטנה ממשפחתית אבל עדיין מרווחת מספיק גם למשפחה קטנה.
הספארק שהוזכרה כאן היא מקטגוריית מיני שהיא אחת קטנה יותר מסופר מיני.
אני מסכים, אני קצת ביאסד לכיוון משפחתי עקב בטיחות. לדעתי חלילה במקרה של תאונה, כל השיקולים של החיסכון הם מינוריים לעומת סכנה עם רכב קטן. לכל אחד יש את האיפה הוא מוכן לחסוך - למשל אני לא בררן עם חו"ל (לא אוהב לטוס) + עם אוכל ועוד תחומים. החיסכון שאני מרשה לעצמי עם רכב, זה אולי בשנתון או בדגם, אבל לא בהיות הרכב גדול ועם אביזרי בטיחות.

אתה יכול להסביר את ההבדל - ליסינג מול השכרה
ליסינג זה כמו השכרה אבל לטווח ארוך כמו שנתיים-שלוש.
הליסינג מוצע לחברות גדולות ואלו נותנות לעובדים את הרכבים.
רכבי החברה לפעמים מחליפים ידיים בין העובדים [חדשים, מתפטרים, משודרגים וכו'].
כשעבדי בהייטק וקיבלתי רכב צמוד, אחת מהבדיחות הייתה - איזה רכב שטח הוא הטוב ביותר? רכב חברה...
ליסינג אחר הוא פרטי ז"א לאדם בודד שמשתמש ברכב בתקופת הליסינג והוא כמובן חייב בתחזוקה ואהבה כי זה כמו רכב פרטי משפחתי.
השכרה זה סיפור אחר לגמרי ולא ארחיב.
אני רכשתי את הספארק מליסינג פרטי בשלמה סיקסט.
ספר הטיפולים - איך זה נראה בפועל ?
ספר הטיפולים הוא חלק בלתי נפרד מספר הרכב.
נפגשתי עם מוכר יד2, הוא טען שספר הטיפולים נמצא במוסך.
בולשיט, לא קיים. במינימום היה צריך להראות קבלות על כל טיפול.

בולשיט, לא קיים. במינימום היה צריך להראות קבלות על כל טיפול.
מוסכים מסודרים, בוודאי מורשים, מנהלים אצלם תיעוד של היסטוריית הטיפול. אתה יכול לשאול את המוכר באיזה מוסך טופל ולבדוק מולם טלפונית לפי מספר רכב.

מוסכים מסודרים, בוודאי מורשים, מנהלים אצלם תיעוד של היסטוריית הטיפול. אתה יכול לשאול את המוכר באיזה מוסך טופל ולבדוק מולם טלפונית לפי מספר רכב.
צודק,

נראה שאנחנו חושבים דומה :) נא עדכן אם תגיע למסקנה.
לצערי לא מצאתי רכב שעונה היטב לדרישות הדי פשוטות שלי מבין הדגמים הזמינים עכשיו בישראל. צריך להחליט על מה להתפשר.

אפשרות אחת היא לקנות רכב קטן וזול, אבל פחות בטיחותי, והרבה מהדגמים הרלוונטיים גם מיושנים ואמורים להתחלף. סוזוקי סוויפט הוא דגם אפשרי כזה. יש גם טויוטה יאריס, שהוא חדש יותר, אבל לי אישית הוא היה לא נוח. צריך ללכת לסוכנויות ולשבת ברכב ולראות אם בכלל נוח לך. אני לא אהבתי את הטויוטות החדשות.

אם הולכים על משפחתית סדאן בנזין, אז לדעתי חד משמעית מאזדה 3 בגרסת הבסיס. אין פה שאלה בכלל. הבעיה שאני לא רוצה משפחתית סדאן ארוכה כי זה יקשה על חניה בעיר.

יש דגם אחר של מאזדה עם כל היתרונות של מאזדה 3 סדאן בלי החיסרון של האורך המוגזם - CX-30. זאת אותה מאזדה 3, רק מעט קצרה וגבוהה יותר. הבעיה היא שהתמחור שלה מוגזם. זה מעצבן כי זה די אותו הרכב כמו מאזדה 3, ואין שום הצדקה לכזה הפרש במחיר. כמו כן, הצורה שלו פחות אווירודינאמית והוא די שותה דלק.

אם מחפשים משהו יותר קטן, אבל גדול ובטיחותי יותר מסופרמיני, אז יש פולקסווגן גולף. היא יושבת בול במשבצת של גודל שהייתי רוצה. יש איתה אבל שתי בעיות. הראשונה היא שראיתי הרבה טענות שהיא מאוד לא אמינה. הבעיה הגדולה עוד יותר היא שבכלל אין אותה במלאי ולא ברור מתי היא תגיע. אז אפשר לחכות. השאלה אם יש לזה הצדקה.

אם משווים בין גולף ל-CX-30, אז מצד אחד מאזדה אמינה הרבה יותר, אבל מצד שני היא צורכת הרבה יותר דלק. אז אני תוהה אם לא שווה בכל זאת ללכת על גולף(אם היא בכלל תהיה זמינה). יש 3 שנים אחריות, וגם אם היא תתקלקל אחרי זה, אז סביר שהחיסכון בדלק יותר מיפצה על עלות התיקון. CX-30 בטיחותית יותר, אבל גם גולף היא כבר בתחום הסביר. זה כבר לא הסופרמיני הקטנות.

אז אני בעצמי בהתלבטות ולא יודע מה נכון לעשות.

נערך לאחרונה ב:
אם משווים בין גולף ל-CX-30, אז מצד אחד מאזדה אמינה הרבה יותר, אבל מצד שני היא צורכת הרבה יותר דלק. אז אני תוהה אם לא שווה בכל זאת ללכת על גולף(אם היא בכלל תהיה זמינה). יש 3 שנים אחריות, וגם אם היא תתקלקל אחרי זה, אז סביר שהחיסכון בדלק יותר מיפצה על עלות התיקון. CX-30 בטיחותית יותר, אבל גם גולף היא כבר בתחום הסביר. זה כבר לא הסופרמיני הקטנות.

אז אני בעצמי בהתלבטות ולא יודע מה נכון לעשות.
אני מעדיף יפאניות, אם כי אין לי מה לומר רע על גולף שהיא אמינה ומצויינת - אבל יקרה + רכב גרמני שכנראה כל הטיפולים יהיו מאוד יקרים והחלפים.

אם אתה לא מודאג מהגודל ולא נעול על סדאן, מה לגבי מאזדה 2 ? היא לא יקרה מדי, והיא עם כל ההגנות + היא עם מנוע 1.5 ולכן יותר חסכונית.

אני מעדיף יפאניות, אם כי אין לי מה לומר רע על גולף שהיא אמינה ומצויינת - אבל יקרה + רכב גרמני שכנראה כל הטיפולים יהיו מאוד יקרים והחלפים.
דווקא שמעתי הרבה טענות שהיא מאוד לא אמינה.

אם אתה לא מודאג מהגודל ולא נעול על סדאן, מה לגבי מאזדה 2 ? היא לא יקרה מדי, והיא עם כל ההגנות + היא עם מנוע 1.5 ולכן יותר חסכונית.
מאזדה 2 היא דגם ישן מאוד עם בטיחות מבנית נמוכה ומערכות בטיחות אקטיבית דלות. אם היה יוצא דגם חדש ועדכני, היה אפשר לשקול, אבל אין כזה.

אין מקבילה חדשה לטויטה אוריס 5 דלתות ?
לי יש אוריס בת כעשור ומבחינת גודל היא יותר קומפקטית ונוחה לחניה מהמאזדות 3 סדאן ישנות יותר שהיו לי.
המאזדות כמובן היו עדיפות מבחינת יציבות ונוחות נהיגה מחוץ לעיר.

@deussex מה קנית בסוף? והאם אתה מרוצה?
גם אני מתחיל בסאגה של רכב, ועם שיקולים דיי דומים.
היום אני עם קורולה 2011, קניתי אותה ב-2017.
בגדול היא בסדר בנתיים, פשוט לא רוצה לחכות גם שתיהיה ממש ישנה ותאבד ערך לגמרי. וגם יותר סיכוי לבעיות חדשות.

@deussex מה קנית בסוף? והאם אתה מרוצה?
גם אני מתחיל בסאגה של רכב, ועם שיקולים דיי דומים.
היום אני עם קורולה 2011, קניתי אותה ב-2017.
בגדול היא בסדר בנתיים, פשוט לא רוצה לחכות גם שתיהיה ממש ישנה ותאבד ערך לגמרי. וגם יותר סיכוי לבעיות חדשות.
סליחה על העיכוב בתגובה, הייתי קצת אופליין.

קניתי בסוף מאזדה 3 0 ק"מ, לפני כשנתיים - כן, מאוד מרוצה. חווית הנהיגה ברכב חדש, אי אפשר להשוות לרכב מתפרק, וגם כמובן בטיחות. נפח מנוע שלה יותר גדול 2, לעומת 1.6 של הישנה, אבל היא לוקחת פחות למרות שהיא בנזין, כי המנוע חדש ויותר יעיל.

היו לי חששות, וגם בראש של "הסולידי" לא רציתי להוציא סכום גדול, אבל לדעתי היה שווה. מה גם שתכלס - קניתי אותה ב 128 אלף, כיום 107. לא נורא מבחינת איבוד ערך.

סיבה מאוד לא כלכלית.
אני מודה שהסיבה שאני רוצה להתחדש היא לא רק כלכלית, אבל למה זה לא גם כלכלי? אתה יכול להרחיב?
איך שאני רואה את זה אני בכל מקרה אשתדרג בשנים הקרובות, אז למה לא לקבל יותר על הרכב הקיים?

קניתי בסוף מאזדה 3 0 ק"מ
מניח שהכוונה גם של אותה שנה? 2022?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M רכישת רכב. מה הדבר הנכון כלכלית? צרכנות פיננסית 18
Z התלבטות בנוגע לכספי פיצויים/קרן השתלמות/הלוואה לצורך רכישת רכב צרכנות פיננסית 9
א רכישת רכב - הלוואה על קרן ההשתלמות צרכנות פיננסית 6
V רכישת רכב חדש ע''י מינוף קופה צרכנות פיננסית 12
C רכישת רכב מהיבואן צרכנות פיננסית 13
T רכישת רכב או ליסינג? צרכנות פיננסית 26
unrealx התלבטות לגבי רכישת/השכרת רכב בארץ צרכנות פיננסית 6
G התייעצות לגבי רכישת רכב ולקיחת הלוואה. צרכנות פיננסית 18
chen15 רכישת רכב סולידית - עזרה לחדשים בתחום מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 52
א רכישת רכב משומש מול חדש+מימון צרכנות פיננסית 6
א רכישת רכב חדש או יד שנייה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 121
S התלבטות לגבי רכישת דירת גן מקבלן - עצות? נדל"ן 6
Nons Ense רכישת דירה ראשונה להשקעה מיד 2 איך וממה מתחילים? נדל"ן 1
X רכישת אופציות מחברה בחו״ל מיסים 2
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
L רכישת דירה ראשונה מקבלן נדל"ן 4
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
R רכישת בית עם היתר בניה מאושר להוספת 2 קומות נוספות נדל"ן 14
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
S רכישת שטח למגורים נדל"ן 17
M מינוף נכס קיים לטובת רכישת נכס נוסף נדל"ן 11
M רכישת דירה ראשונה נדל"ן 12
ר שאלה על רכישת קרן לעתיד שוק ההון 5
ש רכישת שליש דירה לאחר זכייה במחיר למשתכן. נדל"ן 3
Y לבטים לפני רכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 0
לאץ' רכישת מניות של חברות קטנות עבור תזרים דיבידנדים שוק ההון 11
R רכישת שבר מניה בבנק שוק ההון 5
B רכישת מקרר - מעבר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
littleSeal רכישת דירת פינוי בינוי בצל המלחמה נדל"ן 15
C רכישת בית למגורים עם חריגות בניה נדל"ן 21
T רכישת דירה ראשונה באיזור חיפה ללא משכנתא נדל"ן 14
C רכישת בית קרקע לעומת שכירות ושימור תיק השקעות נדל"ן 12
T האם חייב לקחת שמאי מקרקעין לפני רכישת דירה? נדל"ן 7
R פיקוח ממשלתי על מחירי הדיור בעת רכישת דירה נדל"ן 43
השועל רכישת דירה שנייה או שדרוג דירה נדל"ן 1
B רכישת מניות ללא עמלת קנייה שוק ההון 17
ל רכישת גג לצורך בניית דירה נוספת נדל"ן 4
O רכישת קרן ריט שוק ההון 5
וינסנט רכישת US Treasury לעומת CD שוק ההון 16
341Omer רכישת אג״ח דרך מערכת המסחר Viewtrade שוק ההון 6
O רכישת אג"ח ארה"ב במינוף דרך Interactive Brokers שוק ההון 7
O רכישת מולטי פמילי בארה"ב להשקעה - איפה ולמה? נדל"ן 1
י שכירות של 12,000 ש"ח או רכישת דירה נדל"ן 30
T איך עובד תהליך רכישת דירה? נדל"ן 1
A מתלבטים בין רכישת דירה למגורים לבין רכישת דירה להשקעה נדל"ן 32
A רכישת אגח'ים שוק ההון 0
B רכישה קרן אירית רחבה ב-IB לעומת רכישת אותה קרן בארץ: יש הבדל במדד היחוס? מיסים 7
M רכישת דירה למגורים - האם זה הזמן הנכון? נדל"ן 8
T רכישת דירה מהון עצמי בלבד בזמן של ריבית גבוהה נדל"ן 20

נושאים דומים

Back
למעלה