• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן השתלמות - s&p מחקה מדד בהלמן

ilyaf

משתמש רגיל
דירוג
77
היי,
נקודה שאשמח לחידוד לגביה:
אני קורא את "90 שאלות פיננסיות שהתביישתם לשאול" של הסולידית:
https://www.hasolidit.com/90-שאלות-...um0i_Qk2vwbEHT9v3iYsDEMGNSN7g3p1oHtwOrWFL9VZw

ונתקלתי בהתייחסותה לקרן השתלמות.
לפי מה שהיא אומרת שם (בהגיון רב),היות ויש פטור מס רווחי הון על הפקדה לקרן השתלמות עד תקרה,כדאי לדעתה להשתמש בקרן ההשתלמות באפיק המנייתי כדי לא לבזבז את הפטור הנל.
בספטמבר שנה שעברה העברתי את קרן ההשתלמות שלי (שנוהלה עד כה חלקה בילין לפידות וחלקה באלטשולר שחם) להלמן דרך קבוצת הרכישה של 8200 (מסלול s&p מחקה מדד ב0.3% דמי ניהול). עד כה שמחתי מאוד על ההחלטה הזו,במיוחד לאור נפילת השוק עכשיו עקב הקורונה (והעליה הצפויה שלו שתפצה על כך - להבנתי - בקרן מחקה מדד לאחר סיום המשבר). אני מפספס משהו? יש לי אפשרויות טובות יותר?

תודה.

כנראה שעדיף להחזיק קרן אירית על סנופי בIRA (או קרן עם פיזור עולמי / אחר שתבחר) אבל אני לא ממליץ / מייעץ ;)

כנראה שעדיף להחזיק קרן אירית על סנופי בIRA (או קרן עם פיזור עולמי / אחר שתבחר) אבל אני לא ממליץ / מייעץ ;)
הגיוני,תודה :) אם כי להבנתי אני עדיין לא יכול לעשות זאת בשלב הזה ולשמר את אותה רמת דמי הניהול (ההצעה של הלמן ב8200 לIRA תקפה לקופות מעל 100 אלף ש"ח להבנתי, בעוד שלי יש קצת יותר מ80 אלף כרגע,וגם זה מחולק ל2 קופות של כ50 וכ30 אלף - תולדה של החלוקה המפגרת בין אלטשולר וילין שבזמנו עשה לי הסוכן הקלוקל במקום העבודה). ובכל מקרה אני משער שלא חכם לעשות שינויים עד שהמצב יתייצב.

היתרון המרכזי בקרן המנוהלת הוא שהיא לא דורשת תפעול מצידך וה s&p500 הוא אמנם מדד של השוק האמריקאי, אבל רוב החברות בו הן חברות בעלות חשיפה גלובלית יחסית נרחבת, לכן הוא נחשב למדד שמייצג באופן מסוים (בטח לא מושלם) את כלכלת העולם.

לעומת זאת בIRA, יש שני יתרונות מרכזיים:
1. אפשרות לקנות קרן יעילה יותר מבחינת צבירת דיבידנדים (לדוגמא הקרן המחקה סנופי של בלאקרוק שמשלמת רק 15% מס על הדיבידנדים לעומת תשלום של 30% מס דיבידנדים לדוד סם בקרן המנוהלת שאתה מחזיק)
2. אתה יכול לשלוט יותר טוב בנכסים ולהשיג פיזור עולמי טוב יותר כמו שכתבו למעלה.

נראה לי שיש גם יתרון קל מבחינת דמי הניהול לIRA בדרך כלל.
מה עדיף?
לדעתי אין כאן תשובה נכונה וזה תלוי באופי שלך ובמה שחשוב לך.

תלוי איך הם מחזיקים בסנופי, יש סיכוי שהשיטה שלהם דווקא עדיפה.

מגניב! תודה לכולכם.
אישית,אני מעדיף לא לקחת כרגע סיכונים מיותרים עד שהמשבר יגמר. וגם (למזלי) אני ממשיך לעבוד כרגע אז כמות הזמן הפנוי שיש לי בינתיים היא מאוד מצומצמת. אז נראה לי שאשאר בינתיים עם הs&p 500.
השאלה רק,במידה וכן אחליט לעבור לIRA,האם הלמן מאפשרים זאת (עם דמי ניהול 0.3% ומטה) לקופות מתחת ל100 אלף שח?
ועוד שאלה באותו נושא - איזה חיסכון אם כן מומלץ כן לנהל כקרן עוקבת מדד? (באפיק הסולידי). קופת גמל?

מגניב! תודה לכולכם.
אישית,אני מעדיף לא לקחת כרגע סיכונים מיותרים עד שהמשבר יגמר. וגם (למזלי) אני ממשיך לעבוד כרגע אז כמות הזמן הפנוי שיש לי בינתיים היא מאוד מצומצמת. אז נראה לי שאשאר בינתיים עם הs&p 500.
השאלה רק,במידה וכן אחליט לעבור לIRA,האם הלמן מאפשרים זאת (עם דמי ניהול 0.3% ומטה) לקופות מתחת ל100 אלף שח?
ועוד שאלה באותו נושא - איזה חיסכון אם כן מומלץ כן לנהל כקרן עוקבת מדד? (באפיק הסולידי). קופת גמל?
הלמן מקבלים עם צבירה של מינימום 200k פעם אחרונה שבדקתי. (יכול להיות סכום של קה"ש וקופות גמל)

הלמן מקבלים עם צבירה של מינימום 200k פעם אחרונה שבדקתי. (יכול להיות סכום של קה"ש וקופות גמל)

ההצעה של 8200 מדברת על צבירה של 100k,אלא אם משהו השתנה

ההצעה של 8200 מדברת על צבירה של 100k,אלא אם משהו השתנה
דיברה. קבוצת הרכישה נסגרה וה"מבצע" נגמר. מי שנכנס נכנס, מי שלא לא.
לא יודע אם מי שנכנס לקבוצה במסלול מנוהל יכול לעבור למסלול IRA לפי התנאים הללו או לא

דיברה. קבוצת הרכישה נסגרה וה"מבצע" נגמר. מי שנכנס נכנס, מי שלא לא.
לא יודע אם מי שנכנס לקבוצה במסלול מנוהל יכול לעבור למסלול IRA לפי התנאים הללו או לא
כרגע אני בקבוצה במסלול s&p 500. סעיף 2 להצעה אומר "חברי הקבוצה יוכלו לעבור בין מסלולים ומסלולי מחקה מדדים שונים על פי דין ללא עלות נוספת ובתנאח שהעבירו טפסי מעבר מלאים ותקינים בהתאם לדרישת הלמן-אלדובי". זה לא מתייחס למעבר בין המסלולים שהוצעו?

זה לא מתייחס למעבר בין המסלולים שהוצעו?
להבנתי זה מדבר על מעבר בין מסלולים מנוהלים שונים ולא על מעבר לIRA.
בכל מקרה, לא אומר שהם לא יתנו לעבור לIRA לפי המחיר שסיכמו עם הקבוצה, רק לא בטוח שהדרישה תישאר 100K.

אני במצב דומה לשלך, גם ב8200 בהלמן אלדובי, רק עם סכום קטן יותר בקרן ההשתלמות (היה שם כ38K לפני הירידות, ומעולם לא בדקתי את מצב התיק), ולכן דמי הניהול שלי הם 0.35.
השאלה שלי, שאולי רלוונטית גם לגביך-
לא עדיף כשעוברים את רף ה50K לוותר על דמי הניהול הזולים של ה8200 (ב0.3 או 0.35) ולעבור לIRA במיטב דש בדמי ניהול של 0.2?
על פניו נראה שאין שום יתרון בלהשאר בהלמן אלדובי ולא ללכת למסלול הIRA במיטב דש אלא אם יש משהו שאני מפספס.
ההנחה של ה8200 מאד מבוקשת, ואני כנראה מהיחידים (או אולי היחיד) שהצליח לקבל אותה אחרי שהקבוצה נסגרה.
אבל יוקרה לחוד ומספרים לחוד, והמספרים לטובת IRA מיטב ד"ש.
אז אשמח לשמוע דעות לכאן או לכאן ולהבין מה אני מפספס כאן- ולמה אנשים עם קופה מעל 50K לא מעבירים את קרן ההשתלמות לIRA, אפילו במחיר של יציאה מקבוצת ה8200.

למיטב הבנתי היתרון ב8200 זה הבטחה לדמי הניהול הזולים לתקופה ארוכה

אני במצב דומה לשלך, גם ב8200 בהלמן אלדובי, רק עם סכום קטן יותר בקרן ההשתלמות (היה שם כ38K לפני הירידות, ומעולם לא בדקתי את מצב התיק), ולכן דמי הניהול שלי הם 0.35.
השאלה שלי, שאולי רלוונטית גם לגביך-
לא עדיף כשעוברים את רף ה50K לוותר על דמי הניהול הזולים של ה8200 (ב0.3 או 0.35) ולעבור לIRA במיטב דש בדמי ניהול של 0.2?
על פניו נראה שאין שום יתרון בלהשאר בהלמן אלדובי ולא ללכת למסלול הIRA במיטב דש אלא אם יש משהו שאני מפספס.
ההנחה של ה8200 מאד מבוקשת, ואני כנראה מהיחידים (או אולי היחיד) שהצליח לקבל אותה אחרי שהקבוצה נסגרה.
אבל יוקרה לחוד ומספרים לחוד, והמספרים לטובת IRA מיטב ד"ש.
אז אשמח לשמוע דעות לכאן או לכאן ולהבין מה אני מפספס כאן- ולמה אנשים עם קופה מעל 50K לא מעבירים את קרן ההשתלמות לIRA, אפילו במחיר של יציאה מקבוצת ה8200.
שאלה טובה.
בבקשה, עשה בדיקה כשמתאפשר,
האם יש התחייבות לתקופה ?

האם יש התחייבות לתקופה ?

ממה שזכור לי... וזה זכרון בלי שום סימוכין, אבל ב8200 אני זוכר שאמרו משהו על חמש שנים.

בבקשה, עשה בדיקה כשמתאפשר,

נפלת על אחד שלא מתקשר להלמן אלדוביא או בודק את התיק בכלל במדיניות ההשקעה שלו, ורק מעביר אליהם כסף אחת לשנה. (זה הרעיון מבחינתי בהשקעה פאסיבית). אז לא הייתי בונה עלי שאברר בקרוב.
מה שכן, אם זה באמת מעניין אותך אתה מוזמן לפנות למנהל הקבוצה של 8200 ולשאול אותו ישירות.

לי אישית ההתחייבות הזאת היא אמנם יתרון קל אבל לא מרגשת במיוחד. לא יכול שלא לתהות כמה ההתחייבות הזאת מהותית שבשבילה גם נשלם 0.15 יותר, גם לא נקבל קרן פיזית אלא סינטטית, וגם נהיה חייבים להשקיע רק בארצות הברית (כי במקרה שלי אשמח להחליף לקרן עולמית או מספר קרנות משלימות לעולמי). התייחבות אולי אפשר להוציא עצמאית גם ממיטב ד"ש, בתמורה למעבר אליהם.

אתה יכול בבקשה לפרט איך קיבלת אותה?
האם ניתן להוריד אותם מדמי ניהול של 0.5 אחוז?

אתה יכול בבקשה לפרט איך קיבלת אותה?
האם ניתן להוריד אותם מדמי ניהול של 0.5 אחוז?

אינני יכול לפרט כי הדגש היה להשתמש ביכולות האישיות שלי ובקשר הבין אישי שרלוונטי רק אלי ולנציגים שאיתם הזדמן לי לפגוש.
העצה היחידה שאני יכול לתת היא לא לבקש הנחות בטלפון אלא ללכת למשרדים שלהם בחולון ולדבר אליהם פנים מול פנים.
להתייחס אליהם כבני אדם ולא כנציגי חברה- הכוונה לא להיות מנומס, למרות שזה חשוב כמובן, אלא ממש לראות אותם כבני אדם כדי שיתייחסו אליך כבני אדם ולא כנציגי החברה.
לדבר איתם, במידת האפשר, על נושאים שלא קשורים למטרה אליה באת.
לתת להם את ההרגשה שהם מכירים אותך, ושיהיה להם חבל לתת לך ללכת מבלי שיוכלו לעזור לך.
אציין שיש לי מיומנות גבוהה מאד מול אנשים (אני איש במה שמפעיל קהל), אז פה אלו הנקודות שאני מצטיין בהם, אבל ממליץ לכולם לנסות.

אציין גם שאני בכלל שוקל להעביר את המסלול שלי מהמסלול של הלמן לקל גמל.
בעוד שבהלמן אני מקבל 0.35 אחוז
בIRA בקל גמל היום אפשר לפתוח בלי בעיה IRA ב0.28 אחוז בכל סכום (בתקופתי זה היה 0.9).
אם בתקופתי היתה אפשרות זולה יותר בסכומים קטנים, לא הייתי מתאמץ כל כך ומשגע את המערכת כפי שעשיתי.
מה הבעיה פשוט לפתוח IRA בקל גמל ולהשקיע אם רוצים בסנופי? משלמים שם פחות כרגע...

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I קרן השתלמות לעצמאים - מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R קרן השתלמות מחקה מדד עבור אזרח אמריקאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L קרן השתלמות מחקה מדד s&p500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 34
מ קרן השתלמות מחקה מדד - חשיפה למטח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T קרן השתלמות - דמי ניהול או מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
I קרן השתלמות מחקה סנופי -הפרידה מאלטשולר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 46
I קרן השתלמות מחקה מדד s&p 500 - התאמה לצרכים צרכנות פיננסית 37
D קרן השתלמות מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D בחירת קרן השתלמות מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
פ קרן השתלמות: מסלול 100% מנייתי מחקה מדד עולמי. יש חיה כזאת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
פ קרן השתלמות- מסלול מחקה מדד מחירים לצרכן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
פ מחקה מדד MSCI AC WORLD מנורה מבטחים-קרן השתלמות מבקשת הסבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Aslan קרן השתלמות מחקה s&p פטורה vs קרן סל מחקה s&p אירית צוברת - מתי דמי הניהול בעוכרי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
SwingMan קרן השתלמות פאסיבית מחקה מדדי מניות חו"ל פוסטים מאיכות נמוכה 3
M קרן השתלמות מחקה מדד S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
N קרן השתלמות מחקה S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 47
twister קרן השתלמות מחקה מדדי מניות חו”ל (?) - הלמן אלדובי שוק ההון 14
ל קרן השתלמות IRA מול קרן השתלמות מחקה- ממש אשמח לעזרה שוק ההון 5
Henchman34 האם יש קרן השתלמות מציע קרן מחקה מדד רחב מ-s&p500? שוק ההון 8
M ניוד קרן השתלמות IRA או מחקה מדד שוק ההון 15
נ קרן השתלמות - מחקה ישראלית או קרן סל אירית שוק ההון 16
ס כניסה לקופת גמל/קרן השתלמות מחקה שוק ההון 4
ע קרן השתלמות מחקה מדד S&P500 - פוגשת קורונה שוק ההון 2
W קרן השתלמות מחקה מדד או IRA שוק ההון 14
L קרן השתלמות הלמן מחקה מדד SP500 שוק ההון 2
-michael- קרן השתלמות מחקה שוק ההון 1
1337justme התלבטות בהעברת קרן השתלמות להלמן אלדובי מחקה s&p 500 צרכנות פיננסית 10
E קרן השתלמות מסלול מחקה מדד לעומת IRA והשקעה מחקת מדד שוק ההון 0
Yos קרן השתלמות מחקה מדד עולמי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 12
yuvalnsn שאלה לגבי קרן השתלמות מחקה מדד שוק ההון 4
E קרן השתלמות מחקה מדד שוק ההון 3
ט לגבי קרן השתלמות מחקה מדד ואינטגרמל צרכנות פיננסית 80
M למה קרן השתלמות מחקה מדד S&P500 נמצא רק בחברה אחד? אוף טופיק 2
itamaratz קרן השתלמות IBI מחקה מדד S&P 500 שוק ההון 6
S עלויות קרן השתלמות מחקה S&P לעומת IRA שוק ההון 3
תפוזינה קרן השתלמות מומלצת מלבד IBI מחקה סנופי? צרכנות פיננסית 22
E קרן השתלמות מחקה מדד שוק ההון 52
R קרן השתלמות מחקה מדד: אזהרה שוק ההון 59
Lamur קרן השתלמות מחקה של אינפיניטי צרכנות פיננסית 13
א קרן השתלמות מחקה מדד S&P500 שוק ההון 11
T קרן השתלמות מחקה מדד צרכנות פיננסית 12
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
N האם להוציא קרן השתלמות אחרי 6 שנים? שוק ההון 86
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R איך מאזנים קרן השתלמות IRA כשאין הפקדות? שוק ההון 6
ב דו"ח מס שנתי - קרן השתלמות ובטוח לאומי מיסים 0
ל האם למשוך קרן השתלמות לטובת סילוק הלוואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
Y קרן השתלמות הטבת פטור ממס רווח הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ש קרן השתלמות לעצמאי/ת כדאית אל מול הפרשה לחשבון פרטי ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9

נושאים דומים

Back
למעלה