קרן השתלמות - דמי ניהול או מחקה מדד

Taln03

משתמש סולידי
דירוג
6
שלום לכולם,
כיום אני מצוי במסלול מניות בקרן השתלמות אצל אחת מחברות הביטוח בדמי ניהול של 0.29%.
לאור המידע בפורום ורצון אישי שלי להסתמך על מחקי מדד, ראיתי אפשרות לנייד את קרן ההשתלמות למסלול מחקה מדד S&P500 (האפשרות היחידה למחקי מדד) בחברה אחרת אך תמורת דמי ניהול מעט גבוהים יותר 0.39%.

האם במקרה כזה עליי להעדיף את דמי הניהול הנמוכים יותר? על פניו אני נוטה לומר שלא וכדאי לבחור במחקה מדד, גם אם הוא מעט יקר יותר, משום שאינו נסמך על החלטות ההשקעה של מנהל כלשהו (אם כי עשוי להיות בעל פיזור נמוך יותר, בסוף מסתמך ככה"נ בחיקוי סינטתי רק על השוק האמריקאי).

אשמח לדעתכם ותודה!

Solid seat

משתמש ותיק
דירוג
1,264

קרא את הפוסט של בעלת הבית בנושא

Taln03

משתמש סולידי
דירוג
6
היי תודה.
קראתי, אבל עקרונית שני האפיקים עתירי סיכון, בהתאם להמלצה - כך שאני מרגיש שעדיין אני לא יודע להגיד מה עדיף.
נוטה להגיד שאפיק מעט יקר יותר, אך מחקה SP500 עדיף לפי העקרונות שמופיעים בפירמידה. לא?

grimble grumble

משתמש ותיק
דירוג
648
וידאת שבחברה הנוכחית אין מסלול מחקה?

אני לא זוכר בשלוף את כל החברות שיש להן אופציה של מחקה S&P500 בקרן השתלמות אבל לכל הפחות: מיטב דש, מנורה מבטחים, סלייס, אינפיניטי, מור, אקסלנס, אנליסט, הראל... כנראה שיש עוד.

יש גם קרנות השתלמות מחקות מדדים עולמי. לא זוכר כרגע איפה, תצטרך לחפש בפורום או בגוגל.

אם החלטת שאתה מעוניין בקרן מחקה S&P500 אז תתחיל לבקש הצעות, תתמקח, תשווה ותקח את הקרן שתציע לך את דמי הניהול הטובים ביותר.
כמובן תלוי בצבירה הנוכחית ובהפקדות שלך, אולי לחלק מהן יש הסדר טוב עם מקום העבודה, לפעמים אפשר לקבל הצעה טובה אם מעבירים גם את הפנסיה לדוגמה.

סלייס נותנים 0.3% ישר ובלי משחקים, פתוח לכולם ולמיטב ידעתי אין אופציה להוריד אותם. זה כבר זהה לדמי הניהול שאתה משלם כיום.
בחברות האחרות דמי הניהול ההתחלתיים יהיו גבוהים יותר אבל אפשר להוריד אותם גם לפחות מ-0.3%.

Taln03

משתמש סולידי
דירוג
6
וידאת שבחברה הנוכחית אין מסלול מחקה?

אני לא זוכר בשלוף את כל החברות שיש להן אופציה של מחקה S&P500 בקרן השתלמות אבל לכל הפחות: מיטב דש, מנורה מבטחים, סלייס, אינפיניטי, מור, אקסלנס, אנליסט, הראל... כנראה שיש עוד.

יש גם קרנות השתלמות מחקות מדדים עולמי. לא זוכר כרגע איפה, תצטרך לחפש בפורום או בגוגל.

אם החלטת שאתה מעוניין בקרן מחקה S&P500 אז תתחיל לבקש הצעות, תתמקח, תשווה ותקח את הקרן שתציע לך את דמי הניהול הטובים ביותר.
כמובן תלוי בצבירה הנוכחית ובהפקדות שלך, אולי לחלק מהן יש הסדר טוב עם מקום העבודה, לפעמים אפשר לקבל הצעה טובה אם מעבירים גם את הפנסיה לדוגמה.

סלייס נותנים 0.3% ישר ובלי משחקים, פתוח לכולם ולמיטב ידעתי אין אופציה להוריד אותם. זה כבר זהה לדמי הניהול שאתה משלם כיום.
בחברות האחרות דמי הניהול ההתחלתיים יהיו גבוהים יותר אבל אפשר להוריד אותם גם לפחות מ-0.3%.
תודה רבה!
לא ראיתי שיש יותר קרנות מחקות מדדים עולמיים, נראה שכל מי שהיה לו והוזכר בפורום כבר לא מחזיק בקרנות כאלה.

לגבי סלייס - לא מכיר אותם. הם אמינים? מעט חושש לשים כספים בבית השקעות קטן (סיכון תפעולי יותר גבוה לטעמי)

grimble grumble

משתמש ותיק
דירוג
648
לא ראיתי שיש יותר קרנות מחקות מדדים עולמיים, נראה שכל מי שהיה לו והוזכר בפורום כבר לא מחזיק בקרנות כאלה.
מחיפוש זריז נראה שיש לאינפיניטי ולמנורה קרנות כאלו. אם תחפש עוד בטח תמצא, לחלופין תוכל לפתוח פוסט יעודי לכך בפורום אם לא תמצא.
לגבי סלייס - לא מכיר אותם. הם אמינים? מעט חושש לשים כספים בבית השקעות קטן
אני באופן אישי לא חושש. הם לא גרועים יותר משאר הקרנות. מנסיון אישי רחב יחסית והמון קריאה בפורום נראה שכולן גרועות באותה מידה פחות או יותר.
כל החוויות השליליות איתם שיצא לי לקרוא עליהן היו בהקשר ל-IRA - קופה בניהול אישי ולא לקופות המנוהלות. אם תחפש תראה ש-IRA זה הרבה פעמים בלאגן בכל הקרנות וזה לא משהו יחודי לסלייס.

(סיכון תפעולי יותר גבוה לטעמי)
מה הכוונה?
אני לא חשב שיש סיכון נוסף מעבר לסיכונים שיש בכל חברה אחרת.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S דמי ניהול - קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Aslan קרן השתלמות מחקה s&p פטורה vs קרן סל מחקה s&p אירית צוברת - מתי דמי הניהול בעוכרי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ דמי ניהול באינפיניטי קרן השתלמות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
C דמי ניהול קרן השתלמות שוק ההון 3
C קרן השתלמות: השוואת דמי ניהול, והאם כדאי לי להשקיע את כל המניות דרך הקרן? צרכנות פיננסית 1
hommie קרן השתלמות - דמי ניהול מחשידים אוף טופיק 2
M קרן השתלמות על חשבון העובד - השפעה על דמי לידה צרכנות פיננסית 3
א קרן השתלמות-דמי ניהול שוק ההון 2
י קרן השתלמות- תשואה לעומת דמי ניהול צרכנות פיננסית 2
I דמי ניהול שונים עבור קרן השתלמות דרך סוכן הסדר מהמעסיק צרכנות פיננסית 20
א קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
flower קרן השתלמות - מנורה מבטחים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ל קרן השתלמות של אזרח ארהב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
F קרן השתלמות וקרן פנסיה לעצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T קרן השתלמות עוקבת ביטקוין? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N קרן השתלמות כפולה - עצמאי ושכיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
O קרן השתלמות IRA מינימום פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
R דילמה בנוגע להלוואה כנגד קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
T מחשבון - קרן השתלמות מול תיק ממוסה שוק ההון 2
M מעבר קרן השתלמות כתושב חוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
N קרן השתלמות - האם לשקול מסלול כללי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ל קרן השתלמות מול השקעה בבורסה שוק ההון 8
C איפה הכי משתלם וכדאי לקחת קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T קרן השתלמות מנוהלת VS פיזור גדול יותר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
א קרן השתלמות- אפשר למשוך רק את החלק שמעל התיקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M לפדות קרן השתלמות ולהשקיע את הסכום בשוק ההון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 53
M קרן השתלמות לעוסק פטור - מה קורה שאני סוגר את העסק? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D קרן השתלמות עם תשואה שלילית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
stamEhad הטבות מס ו"קומבינות אפשריות" בפתיחת קרן השתלמות לעצמאים שהוא גם שכיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
ו שאלות לגבי קרן השתלמות IRA לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A אזרח ארה"ב - PFIC בהקשר קרן השתלמות מיסים 9
ד הלוואה מקרן השתלמות\קרן פנסיה - לעבור ממיטב למוסד אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
I קרן השתלמות מחקה סנופי -הפרידה מאלטשולר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 44
C אין קרן השתלמות Ira במעמד עצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
deussex פתיחת עוסק פטור שאינו עומד בתנאי ביטוח לאומי, בשביל קרן השתלמות נוספת + הוצאות מוכרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
C קרן השתלמות מעמד עצמאי לחברי קיבוצים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
J העאלה בשכר VS קרן השתלמות . התפתחות אישית 15
R פתיחת קרן השתלמות כעצמאי לאדם שכיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
נ פדיון חלקי קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
א מי נותן הלוואה כנגד קרן השתלמות בתנאים טובים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
מ מעבר עבודה - קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
M קרן השתלמות וקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
A אופן בחירת גוף מנהל לקופת פנסיה/קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
ש התלבטות בין העלאה בשכר לבין פתיחת קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
B קרן השתלמות - IRA בדמי ניהול של 0.35% או עוקב S&P ב-0.18% + קופת גמל מול פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
א מיסים עבור קרן השתלמות וקופות גמל להשקעה לאזרח ארה"ב מיסים 11
1337justme קרן השתלמות בחוזה עבודה בהייטק - הפרשה מעל תקרת הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
I שקלול קרן השתלמות וקופת גמל בתיק שוקולד מריר שוק ההון 1
לאץ' החזר הלוואה על חשבון קרן השתלמות שוק ההון 22
D קרן השתלמות ממונפת של אלטשולרר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24

נושאים דומים

למעלה