• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן השתלמות מחקה מדד

• פותח הנושא elad
  • פורסם בתאריך

elad

משתמש רשום
דירוג
0
שלום לכולם,

אתמול הגיעה יועצת פנסיונית במקום העבודה ודיברנו על קרנות השתלמות.

בעקבות ההמלצה בפוסט על קרנות השתלמות על קרן השתלמות מחקה מדד s&p 500 עם אחוז ניהול של 0.50 ב ibi, פתחתי שם קרן השתלמות.

היועצת פנסיונית אמרה לי שהיא יכולה לפתוח לי קרן השתלמות כללית של לפחות 70 אחוז השקעה במניות של אלטשולר שחם עם ניהול של 0.8 וטענה שלאורך שנים, התשואה שאני אקבל מאפיק זה תהיה גבוה בהרבה מאשר מחקה מדד s&np500 זה באופן אמפירי ל 20 שנה האחרונות.

האם זה נכון? כלומר אם מסתכלים על ה 20 שנה האחרונות בשקלול של תשואות + דמי ניהול, קרן ההשתלמות של אלטושלר שחם הייתה נותנת תשואה גבוה יותר?

תודה

טענה שלאורך שנים, התשואה שאני אקבל מאפיק זה תהיה גבוה בהרבה מאשר מחקה מדד s&np500 זה באופן אמפירי ל 20 שנה האחרונות.
זה לא יכול להיות נכון באופן אמפירי, ולו מהסיבה שלא קיימות קרנות השתלמות של אלטשולר שחם במשך 20 שנה.

מויקיפדיה:
בשנת 2002 השיקה אלטשולר שחם את קופות הגמל וקרנות ההשתלמות הראשונות שלה.

@elad לא שזה צריך לשנות משהו בהחלטה שלך, תבקש מהיועצת שתשלח לך את התשואה השנתית של הקרן המדוברת בניכוי דמי ניהול מיום היווסדה ותפרסם אותה פה.

אני חושב שאף אחד לא יכול לדעת מה תיהיה התשואה בעוד 20 שנה.

בנוסף הקרן של אלטשוחר שחם לא קיימת 20 כמו שנאמר לעיל.

מה שאתה כן יכול לעשות זה לשבת איתה ולבנות סימולציה ולהניח הנחות של תשואת שוק המניות האמרקאי ב x שנים עם הדמי ניהול של הקרן השתלמות פלוס ההפקדות שלך למול התושאה של הקרן של אלטשולר עם הדמי ניהול והפקדות שם.

ושוב לא ממליץ ולא מבין כלום.אבל אף אחד לא יכול לדעת מה יהיה עוד 20 שנה!

זה לא יכול להיות נכון באופן אמפירי, ולו מהסיבה שלא קיימות קרנות השתלמות של אלטשולר שחם במשך 20 שנה.

ויותר גרוע מזה - קרן ההשתלמות המנייתית שלהם קיימת רק משנת 2010!
https://www.as-invest.co.il/gemel/kranot/hishmen/.aspx

כן אפשר לבדוק מה קרה בחמש השנים האחרונות (6/11-5/16). התשואה השנתית הממוצעת שהם מדווחים עליה באתר שלהם היא 6.5%. לעומת זאת, התשואה השנתית הממוצעת של סנופי NTR על אותה התקופה היא 11%.

עריכה: כתבתי את תשואת הסנופי הדולרית. אם מסתכלים על תשואה שקלית, שזו ההשוואה ההוגנת לקרן השתלמות ישראלית, מגיעים כבר ל-13% שנתי, כלומר עוד יותר לרעת הקרן!

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
היועצת פנסיונית אמרה לי שהיא יכולה לפתוח לי קרן השתלמות כללית של לפחות 70 אחוז השקעה במניות של אלטשולר שחם עם ניהול של 0.8 וטענה שלאורך שנים, התשואה שאני אקבל מאפיק זה תהיה גבוה בהרבה מאשר מחקה מדד s&np500 זה באופן אמפירי ל 20 שנה האחרונות.

בלי לייעץ, באופן כללי, 0.8% דמי ניהול זה גבוה להחריד. אם לדוגמה לוונגארד s&p 500 דמי ניהול של 0.05%, המשמעות היא שהקרן המהוללת של אלטשולר צריכה להשיג בכל שנה תשואה גבוהה ב-0.75% מהמדד רק כדי להשתוות עליו. הרבה בהצלחה עם זה.

בלי לייעץ, באופן כללי, 0.8% דמי ניהול זה גבוה להחריד. אם לדוגמה לוונגארד s&p 500 דמי ניהול של 0.05%, המשמעות היא שהקרן המהוללת של אלטשולר צריכה להשיג בכל שנה תשואה גבוהה ב-0.75% מהמדד רק כדי להשתוות עליו. הרבה בהצלחה עם זה.

צודק, אבל למען ההגינות צריך לציין שמדובר בקרן השתלמות. זה כסף שבוי, שאי אפשר להשקיע אותו בוונגארד, אלא לכל היותר בקרן מחקה של IBI עם דמי ניהול של 0.5% (פלוס הוצאות ניהול השקעה).
מה שכן, הם ממש לא מכים את המדד, הם משיגים בערך חצי ממנו - ראה התגובה הקודמת שלי.

@תל אביבי אפשר לעבור לIRA עם דמי ניהול נמוכים עד 0.22% שהשיגו פה כקבוצה ולקנות את הקרן של וואנגארד. סך דמי ניהול 0.27%.

* לא ממליץ

@תל אביבי אפשר לעבור לIRA עם דמי ניהול נמוכים עד 0.22% שהשיגו פה כקבוצה ולקנות את הקרן של וואנגארד. סך דמי ניהול 0.27%.

* לא ממליץ

ודאי, וגם אני מחזיק IRA, כמעט באותם דמי ניהול. לזה להוסיף בהפקדות החודשיות המרה לדולרים, ועמלות קניה (או הפסד תשואה בקנייה רבעונית / חצי שנתית, או עלות של חניה על קרן ישראלית לבינתיים...)
סה״כ מבחינת סדר הגודל קרוב יותר לחצי אחוז מאשר לחמש מאיות.
וכאמור למעלה, כל זה זניח לעומת זאת שקרן ההשתלמות המהוללת הפסידה בחמש השנים האחרונות כ-6.5 אחוז בשנה יחסית לסנופי :)

המרה לדולרים, ועמלות קניה (או הפסד תשואה בקנייה רבעונית / חצי שנתית, או עלות של חניה על קרן ישראלית לבינתיים...)
ומה אתה חושב עושות הקרנות השתלמות המנוהלות? מגלגלות עליך את עמלות המרת מט"ח וגם מחזיקות בנגזרים בדיוק כמו קרן ישראלית מחקה, הדבר היחיד שהם חוסכים זה עמלות ק/מ אז כאלטרנטיבה לקרן מנוהלת ב 0.8% אפשר בשקט לקנות קרן ישראלית מחקה ב IRA או סנופי של IBI.

ומה אתה חושב עושות הקרנות השתלמות המנוהלות? מגלגלות עליך את עמלות המרת מט"ח וגם מחזיקות בנגזרים בדיוק כמו קרן ישראלית מחקה, הדבר היחיד שהם חוסכים זה עמלות ק/מ אז כאלטרנטיבה לקרן מנוהלת ב 0.8% אפשר בשקט לקנות קרן ישראלית מחקה ב IRA או סנופי של IBI.

ברור, אין לי שום דבר טוב להגיד על קרנות השתלמות מנוהלות :)
רק כתבתי שההשוואה לאחזקה ישירה של וונגארד לא היתה הוגנת.

בהמשך לנושא, מסתבר שibi שמו אותי במסלול הכללי עם דמי ניהול של 0.50 שזה כנראה זול, השאלה היא האם להישאר במסלול הכללי או לעבור למחקה מדד, בנוסף יש לי עוד 3 קרנוץ השתלמות שאני רוצה לפתוח בשביל אשתי ושני היךדים שלי(אשתי עצמאית), השאלה היא על מה ללכת על המסלול הכללי שלהם עם דמי ניהול של 0.50 או מחקה מדד

תודה

בהמשך לנושא, מסתבר שibi שמו אותי במסלול הכללי עם דמי ניהול של 0.50 שזה כנראה זול, השאלה היא האם להישאר במסלול הכללי או לעבור למחקה מדד, בנוסף יש לי עוד 3 קרנוץ השתלמות שאני רוצה לפתוח בשביל אשתי ושני היךדים שלי(אשתי עצמאית), השאלה היא על מה ללכת על המסלול הכללי שלהם עם דמי ניהול של 0.50 או מחקה מדד

תודה
אף אחד לא יכול להגיד לך מה עדיף לך.
הדבר היחיד שאנחנו יכולים לסייע בו הוא לנסות ולהסביר מה ההבדלים בין מסלול כללי לבין מסלול מחקה מדד.
אם אתה לא מבין מה ההבדלים בין המסלולים אז תרגיש חופשי לשאול.
מעבר לכך זה עניין של אופי, סדרי עדיפויות ואמונות כלפי העתיד/עבר.

ודאי, וגם אני מחזיק IRA, כמעט באותם דמי ניהול. לזה להוסיף בהפקדות החודשיות המרה לדולרים, ועמלות קניה (או הפסד תשואה בקנייה רבעונית / חצי שנתית, או עלות של חניה על קרן ישראלית לבינתיים...)
סה״כ מבחינת סדר הגודל קרוב יותר לחצי אחוז מאשר לחמש מאיות.

בגדול, אתה צודק.
בסוף יוצא שב-IRA אתה משלם עמלות (אולי טיפה פחות) באיזור של 0.5%. זה כמובן נובע מהעמלות המופרכות שנלקחות ע"י מערכת המסחר של קרנות IRA.
הם לוקחים עמלות על המרה וקנייה של ניירות בחו"ל (עמלות מינימום, עמלת סליקה, עמלת המרה, עמלת קנייה, ועוד ועוד). בערך פי 100 מאשר בנק או ברוקר בחשבון רגיל. התחרות הרבה בין הקרנות לא עוזרת, כי ככל הנראה יש קרטל, ונדרשת התערבות הרגולטור. זה כמובן אף פעם לא יקרה, כי את מספר האנשים שמשתמשים בIRA אפשר לספור על כף יד אחת, וכולם פה בפורום. אז את הרגולטור זה פשוט לא מעניין.

אבל, היתרון של IRA זה השקיפות. ב-IRA אתה קונה נייר VTI או IWDA או משהו אחר, אתה יודע מה אתה מקבל בדיוק.
בקופה שעוקבת אחרי מדד S&P500 רק אלוהים יודע באיזה שעה בדיוק בוצעה ההמרה לדולרים, באיזה שעה נקנה המדד, כמה עמלות שולמו על זה (עמלת ניהול השקעות) ואיך זה מחושב. אין לאדם מן הישוב (בעל דוקטורט ומעלה) שום יכולת לבדוק שהקופה אכן נתנה מה שהיא אמורה לתת.

הם לוקחים עמלות על המרה וקנייה של ניירות בחו"ל (עמלות מינימום, עמלת סליקה, עמלת המרה, עמלת קנייה, ועוד ועוד). בערך פי 100 מאשר בנק או ברוקר בחשבון רגיל.
זה פשוט לא נכון. בקבוצה של איליה שהתארגנה פה בפורום וסגרה עם הלמן-אלדובי (פלטפורמת מסחר של בנק מזרחי) עמלות המסחר נמוכות משמעותית מעמלות המסחר בבית השקעות בתיקים ממוסים רגילים.
הסיבה היא שבתיק השקעות רגיל בית ההשקעות גובה דמי שימוש במערכת קבועים (כלומר לא תלויים בגודל התיק), וב-IRA משלמים דמי ניהול באחוזים מגודל התיק.

זה פשוט לא נכון. בקבוצה של איליה שהתארגנה פה בפורום וסגרה עם הלמן-אלדובי (פלטפורמת מסחר של בנק מזרחי) עמלות המסחר נמוכות משמעותית מעמלות המסחר בבית השקעות בתיקים ממוסים רגילים.
לא מכיר את הקבוצה של איליה, אבל אני משתמש בפלטפורמה מסחר של בנק מזרחי דרך בית השקעות אחר.
תקן אותי בבקשה אם אצלכם זה יותר נמוך, אבל אצלי יש עמלת מינימום 10$ על קניית נייר בחו"ל + 7$ עמלת קורספונדנט + 10$ סליקה.
סה"כ מינימום על כל עסקה קטנה כגדולה של 27$. זה לא כולל המרה לדולרים.
גם בבנק שלך אתה משלם 27$ על כל פעולה של נייר ערך? אני לא.
ודרך אגב, מה זה בכלל "עמלת קורספונדנט" ? לא שמעתי על זה בכלל לפני שהתחלתי להתעסק ב-IRA.

שלום לכולם,

אתמול הגיעה יועצת פנסיונית במקום העבודה ודיברנו על קרנות השתלמות.

בעקבות ההמלצה בפוסט על קרנות השתלמות על קרן השתלמות מחקה מדד s&p 500 עם אחוז ניהול של 0.50 ב ibi, פתחתי שם קרן השתלמות.
עקב השרשור היום שעלה על "אינטרגמל", נכנסתי שוב לאתר שלהם ואני רואה שהם פעילים/מנהלים כספים...
קרן ההשתלמות/קופת גמל מחקה שלהם עם דמי ניהול של 0.35%.

עם כל הכבוד ל @איליה על עבודתו הקשה והקמת הקבוצה (שאני זכיתי להיות חלק בה) לטעוןן ש-10 דולר לפעולה זה זול מבתי השקעות אחרים זו טענה בלי בסיס במציאות בעיקר לאור העובדה שיש גופים אחרים שגובים עמלות של 6 דולר (כמו מגדל למשל) או 7.5 דולר (כמו IBI).
אל תשכח את עמלות הקורספונדנט שמתווספות לעמלות הרגילות!

10 דולר לפעולה
מאיפה הבאת את המספר הזה? בהסכם עם הלמן אלדובי כתוב 6$ מינימום ולא 10, וזה גם מה שגבו ממני בפועל.
עמלת קורספונדנט יש בכל מקום, בתיק ממוסה או בIRA.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I קרן השתלמות לעצמאים - מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R קרן השתלמות מחקה מדד עבור אזרח אמריקאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L קרן השתלמות מחקה מדד s&p500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 34
מ קרן השתלמות מחקה מדד - חשיפה למטח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T קרן השתלמות - דמי ניהול או מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
I קרן השתלמות מחקה סנופי -הפרידה מאלטשולר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 46
I קרן השתלמות מחקה מדד s&p 500 - התאמה לצרכים צרכנות פיננסית 37
D קרן השתלמות מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D בחירת קרן השתלמות מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
פ קרן השתלמות: מסלול 100% מנייתי מחקה מדד עולמי. יש חיה כזאת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
פ קרן השתלמות- מסלול מחקה מדד מחירים לצרכן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
פ מחקה מדד MSCI AC WORLD מנורה מבטחים-קרן השתלמות מבקשת הסבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Aslan קרן השתלמות מחקה s&p פטורה vs קרן סל מחקה s&p אירית צוברת - מתי דמי הניהול בעוכרי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
SwingMan קרן השתלמות פאסיבית מחקה מדדי מניות חו"ל פוסטים מאיכות נמוכה 3
M קרן השתלמות מחקה מדד S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
N קרן השתלמות מחקה S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 47
twister קרן השתלמות מחקה מדדי מניות חו”ל (?) - הלמן אלדובי שוק ההון 14
ל קרן השתלמות IRA מול קרן השתלמות מחקה- ממש אשמח לעזרה שוק ההון 5
Henchman34 האם יש קרן השתלמות מציע קרן מחקה מדד רחב מ-s&p500? שוק ההון 8
M ניוד קרן השתלמות IRA או מחקה מדד שוק ההון 15
נ קרן השתלמות - מחקה ישראלית או קרן סל אירית שוק ההון 16
I קרן השתלמות - s&p מחקה מדד בהלמן צרכנות פיננסית 36
ס כניסה לקופת גמל/קרן השתלמות מחקה שוק ההון 4
ע קרן השתלמות מחקה מדד S&P500 - פוגשת קורונה שוק ההון 2
W קרן השתלמות מחקה מדד או IRA שוק ההון 14
L קרן השתלמות הלמן מחקה מדד SP500 שוק ההון 2
-michael- קרן השתלמות מחקה שוק ההון 1
1337justme התלבטות בהעברת קרן השתלמות להלמן אלדובי מחקה s&p 500 צרכנות פיננסית 10
E קרן השתלמות מסלול מחקה מדד לעומת IRA והשקעה מחקת מדד שוק ההון 0
Yos קרן השתלמות מחקה מדד עולמי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 12
yuvalnsn שאלה לגבי קרן השתלמות מחקה מדד שוק ההון 4
E קרן השתלמות מחקה מדד שוק ההון 3
ט לגבי קרן השתלמות מחקה מדד ואינטגרמל צרכנות פיננסית 80
M למה קרן השתלמות מחקה מדד S&P500 נמצא רק בחברה אחד? אוף טופיק 2
itamaratz קרן השתלמות IBI מחקה מדד S&P 500 שוק ההון 6
S עלויות קרן השתלמות מחקה S&P לעומת IRA שוק ההון 3
תפוזינה קרן השתלמות מומלצת מלבד IBI מחקה סנופי? צרכנות פיננסית 22
R קרן השתלמות מחקה מדד: אזהרה שוק ההון 59
Lamur קרן השתלמות מחקה של אינפיניטי צרכנות פיננסית 13
א קרן השתלמות מחקה מדד S&P500 שוק ההון 11
T קרן השתלמות מחקה מדד צרכנות פיננסית 12
א קרן השתלמות לעצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
R קרן פנסיה וקרן השתלמות לעצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ דעה לגבי דמי ניהול פנסיה+קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
O ירושה של קרן השתלמות בניהול עצמי (IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
A קרן השתלמות מפסידה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
O קרן השתלמות במסלול כללי פניקס 964, האם מומלץ לעבור למסלול כללי פסיבי 8629 לאור המצב בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
S שימוש בכספי קרן השתלמות לטובת רכישת דירה שניה נדל"ן 17
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
N האם להוציא קרן השתלמות אחרי 6 שנים? שוק ההון 90

נושאים דומים

Back
למעלה