קרן השתלמות מומלצת מלבד IBI מחקה סנופי?

תפוזינה

משתמש ותיק
דירוג
241
לאחרונה הרבה אנשים מסביבי שואלים על קרן השתלמות מומלצת. לא IRA כי הם לא מבינים בהשקעות, ואני לא מוסמכת לנהל להם את ההשקעות... (וחוץ מזה יש להם פחות מדי כסף, אני חושבת. או שבIRA ישראל זה באמת בפועל מהשקל הראשון? אני לא מעודכנת)
אני מבינה שאין בישראל עוד קרנות השתלמות מנייתיות פאסיביות מלבד זו של IBI?
יש משהו נוסף, לא פאסיבי, שכדאי לדעתכם להסתכל עליו מבחינת דמי ניהול ואופן ההשקעה?

FIYaacov

מודרטור
דירוג
14,445
יש את של אינטגמל. אותם מסלולים שיש ב-IBI. אבל לפחות ב-sp500 דובר כאן ש-IBI עוקבים בצורה יותר טובה כך שהעלות הכוללת זולה יותר למרות שעל הנייר דמי הניהול של אינטרגמל נמוכים יותר (0.35 מול 0.5)

אנטארטיקה

משתמש ותיק
דירוג
254
הקרן היא 100% מנייתית וחלק משמעותי מהחוסכים מושך אותה אחרי 6 שנים, לא כלכלי אבל זה מה שקורה בפועל. רמת סיכון כזאת פשוט לא מתאימה לרוב האנשים...

FIYaacov

מודרטור
דירוג
14,445
הקרן היא 100% מנייתית וחלק משמעותי מהחוסכים מושך אותה אחרי 6 שנים, לא כלכלי אבל זה מה שקורה בפועל. רמת סיכון כזאת פשוט לא מתאימה לרוב האנשים...
לאיזה מהשאלות של פות"ש את/ה עונים?

TunaGolem

משתמש בכיר
דירוג
8,132

FIYaacov

מודרטור
דירוג
14,445
רמת סיכון כזאת פשוט לא מתאימה לרוב האנשים...
זה נכון בתנאי שאותם אנשים צריכים את כל הכסף בדיוק בתום שש השנים ושזהו הסכום היחיד שעומד לרשותם (האמת שהסעיף האחרון נכון להרבה אנשים).
אל תשכח שגם ממשיכים להפקיד אחרי 6 שנים גם אם פודים, ולכן לא נכון לעשות ניתוח סיכונים לשש שנים בלבד.
בנוסף, לא צריך לעשות אופטימזציה של רמת הסיכון בכל תיק בנפרד (פנסיה/השתלמות/חשבון השקעות רגיל), אלא של כל הכספים בכללותם.
ובנוסף, מה ש@TunaGolem אמר...

מתכנת

מודרטור
דירוג
8,149

TunaGolem

משתמש בכיר
דירוג
8,132
אתה הרצת בדיקה על חמש שנים, ואני על שש (בהנחה שסכום קבוע מופקד בסוף השנה במקום כל חודש). מכיוון שהכל מנורמל לסכום ההשקעה, העדפתי להשתמש במספר גדול כדי להקטין שגיאות נומריות (PV מאזן לדולר הקרוב), וכן השתמשתי במספר עגול כדי שההסטוגרמה בעמוד השני תהיה ברורה.

מתכנת

מודרטור
דירוג
8,149
אתה מתבסס על הסכום ההחלתי + 5 הפקדות ?

מתכנת

מודרטור
דירוג
8,149
הערה:
התשואות בPV הן דולריות.
כי סכום ההשקעה גם הוא דולרי.
אבל אפשר לשם הנוחות להתייחס לזה כאל מטבע X וזה לא משנה את החישוב.

אנטארטיקה

משתמש ותיק
דירוג
254
זה נכון בתנאי שאותם אנשים צריכים את כל הכסף בדיוק בתום שש השנים ושזהו הסכום היחיד שעומד לרשותם (האמת שהסעיף האחרון נכון להרבה אנשים).
אל תשכח שגם ממשיכים להפקיד אחרי 6 שנים גם אם פודים, ולכן לא נכון לעשות ניתוח סיכונים לשש שנים בלבד.
בנוסף, לא צריך לעשות אופטימזציה של רמת הסיכון בכל תיק בנפרד (פנסיה/השתלמות/חשבון השקעות רגיל), אלא של כל הכספים בכללותם.
ובנוסף, מה ש@TunaGolem אמר...
אני חושב שאתם סומכים על ההיסטוריה קצת יותר מידי ... כל עוד אנשים מודעים למה שהם עושים ולמידת הסיכון שהם לוקחים, הכל בסדר.

FIYaacov

מודרטור
דירוג
14,445
כל עוד אנשים מודעים למה שהם עושים ולמידת הסיכון שהם לוקחים, הכל בסדר.
אם הייתי אומר לי שזה חיסכון רק ל-6 שנים שחייבים לפדות בסוף ולא ניתן להשקיע את הכסף אחר כך, ולא ממשיכים לעשות הפקדות אחרי שפודים, אז אולי מנייתי 100% לא באמת מתאים.

אנטארטיקה

משתמש ותיק
דירוג
254
יש הרבה אנשים שזהו החסכון קצר טווח היחידי שלהם ואשר סופרים את הימים לשחררו.

ביולוג ירושלמי

משתמש בכיר
דירוג
2,966
לא, לא עצוב.
בתור אחד שלא מרוויח המון/הרבה ומתנהל בזהירות רבה בהתאם, כולל קבלת החלטות הרות גורל (למשל, לא להביא ילדים לעולם) אני כבר לא כזה מרחם על אלו שלא מרוויחים הרבה ובוחרים אחרת - כלומר, חבריי לעשירון.
יש כאלו שבמודע ומבחירה (כמו אצלי בעבודה) בוחרים לא לחסוך ולחיות את הרגע (שוב, מבחירה ובמודע). זו זכותם המלאה לכך (כולל הזכות המלאה שאני לא אבלבל להם בשכל על חסכון אגרסיבי והסולידית) ואני מעריך אותם על כך. שיהיה להם בכיף.
אני באמת מאחל להם שיהיה להם בכיף ושהחיים יאירו להם פנים.
יש כאלו שבמודע ומבחירה בוחרים לעבר את רעייתם, אחרי שכבר יש 2 ילדים בבית וכשהם יודעים שהם נסמכים על תשלומי הביטוח הלאומי/הבטחת הכנסה כי יש להם פריצת דיקס והם מקווים לקבל נכות 100%.
זו גם זכותם המלאה.
המציאות מראה שיש המון אנשים שלצערם הסכום שאותו הם מרוויחים הוא לא גבוה מספיק שעל מנת להקנות להם חלומות לטווח רחוק, אז הם לא חולמים לטווח רחוק. זו מציאות אנושית רציונאלית או בלתי רציונאלית שכותבים עליה המון.
מבחינתי, אחרי שהפנמתי את רעיון הסוכנות האישית והאחריות על בחירותיך - זה לא עצוב כי זו הבחירה שלהם.
אני יודע, זה די קשוח לכתוב את מה שכתבתי. לא אכפת לי. כל עוד הבנאדם לא נכה, תשוש נפש, ניצול שואה או באמת מוכה גורל (התעללות וכו') - שיהיה לו לבריאות עם הבחירות שלו. וזה כולל אותי.

לגבי קרן השתלמות מנייתית - אני חושב שמי שלא מבין את הכוונה של מנייתי = יום אחד השוק ייפול והלך הכסף... עדיף לו שלא יתקרב למנייתי כי אם הוא ינזל את קרן ההשתלמות הוא ינעל הפסדים.
רוב האנשים מצפים, מחכים ומתכננים להגיע בריאים למעמד הנזלת קרן ההשתלמות קרי שיפוץ, החלפת רכב, טיפול שיניים או הרמת חזה.
זכותם המלאה.

אני חולק עליך. לדעתי רוב האנשים יוכלו להתמודד מצויין עם קרן 100% סנופי לשש שנים.
מכאן, שלא... זה פשוט לא נכון. או שאנחנו מדברים על אנשים אחרים?
אתה מדבר על האנשים המודעים. ואם כן, הם הרי יודעים את הנ"ל והם מודעים לכך שקרן ההשתלמות היא רק חלק אחד מתיק ההשקעות הכולל שלהם (ומכאן שהיא חלק מנייתי).
אלו שלא מודעים - ממש לא יתמודדו אם חצי שנה לפני שעברו 6 שנים השוק יפול אפיים מטה ובמקום סביבות ה- 72,000 ש"ח (הכנסה ברוטו של 10K, הפקדה מקסימלית של המעסיק 7.5%) ישארו להם רק 4,000 ש"ח. זה יגניב להם את השכל מה שנקרא.

אתה הרצת בדיקה על חמש שנים, ואני על שש (בהנחה שסכום קבוע מופקד בסוף השנה במקום כל חודש). מכיוון שהכל מנורמל לסכום ההשקעה, העדפתי להשתמש במספר גדול כדי להקטין שגיאות נומריות (PV מאזן לדולר הקרוב), וכן השתמשתי במספר עגול כדי שההסטוגרמה בעמוד השני תהיה ברורה.
:lol: הצחיק אותי כי לא הבנתי כלום! :lol: (מה זה אומר עליי? o_o)

TunaGolem

משתמש בכיר
דירוג
8,132
אתה מדבר על האנשים המודעים. ואם כן, הם הרי יודעים את הנ"ל והם מודעים לכך שקרן ההשתלמות היא רק חלק אחד מתיק ההשקעות הכולל שלהם (ומכאן שהיא חלק מנייתי).
לא. אני התכוונתי גם לאנשים שקרן ההשתלמות היא כל החסכון שלהם. פתחת את הלינק?

מה זה אומר עליי?
שאתה לא מתכנת, או שהיה לי פלוק לקוני במיוחד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T תביעת מעסיק בנוגע לניוד קרן השתלמות פוסטים מאיכות נמוכה 7
A משיכת כספים מתוך קרן השתלמות IRA על ידי הגוף הפנסיוני ללא רשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y משיכת קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
ע שאלות על - קרן השתלמות S&P 500 לעצמאיים + מס רווחי הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S שאלות בנושא קרן השתלמות IRA ואלטרנטיבות ראויות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א קרן השתלמות במעמד עצמאי לאחר סגירת תיק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א קרן השתלמות במקום עבודה חדש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D קרן השתלמות מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ מיטב דש- מינימום לפתיחת קרן השתלמות בניהול אישי- 300 אלף? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
E האם להתעקש על הפרשת קרן השתלמות מעבר לתקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
D בחירת קרן השתלמות מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S דמי ניהול - קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
פ קרן השתלמות שאלה על הפקדות וסגירה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
פ קרן השתלמות: מסלול 100% מנייתי מחקה מדד עולמי. יש חיה כזאת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
פ קרן השתלמות- מסלול מחקה מדד מחירים לצרכן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
פ מחקה מדד MSCI AC WORLD מנורה מבטחים-קרן השתלמות מבקשת הסבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
א קרן השתלמות- מה פחות סיכון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A קרן השתלמות מחקה s&p פטורה vs קרן סל מחקה s&p אירית צוברת - מתי דמי הניהול בעוכרי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R הלוואת גישור על חשבון קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ דמי ניהול באינפיניטי קרן השתלמות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M קרן השתלמות IRA שמורכבת ממניות דיבידנד בלבד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
E הגבלות קרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T הבהרה קרן השתלמות מנוהלת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
G שאלת השאלות של קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
S יש סעיף בעבודה שלי לגבי קרן השתלמות והייתי אמור לקבל אותו (כנראה) אבל עדיין לא, מה לעשות? אוף טופיק 2
G פתיחת קרן השתלמות עבור שכיר שהמעסיק אינו מפריש עבורו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
SwingMan קרן השתלמות פאסיבית מחקה מדדי מניות חו"ל פוסטים מאיכות נמוכה 3
פ קרן השתלמות מקסום תשואות ע"י פיזור הכסף בין מסלולי ההשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
פ הלמן אלדובי קרן השתלמות SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
Y בחירת קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
K קרן השתלמות הפקדה מעבר לפטור ממס הוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
K קרן השתלמות עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
P קרן השתלמות שכיר בונוסים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
כ קרן השתלמות - הפקדה מעל לגבול הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
K סדר בפתיחת קרן השתלמות ותיק ממוסה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A שאלות לגבי קרן השתלמות ופנסיה ומעבר לחשבון IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T קרן השתלמות כתיק ממוסה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T למה אסור לוותר על קרן השתלמות בניהול אישי (IRA) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 31
E קרן השתלמות עוסק פטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
N פתיחת קרן השתלמות ראשונה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
T יש דרכים למנף קרן השתלמות כשכיר? פוסטים מאיכות נמוכה 6
S כמה שאלות על קרן השתלמות IRA בסלייס (קל גמל לשעבר) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
R העברת קרן השתלמות לs&p500 בהראל או המתנה לניהול עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ש ייעוץ: העלאה בשכר / קרן השתלמות / פתיחת תיק השקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
ה האם אתם מחשיבים את כספי הפנסיה/קרן השתלמות כ״מנייתים״? שוק ההון 44
א קרן השתלמות/פנסיה/גמל דרך סוכן או לבד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ה ניוד קרן השתלמות עצמאי-שכיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ח קרן השתלמות או שכר חודשי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
R עזרה בנוגע לחלוקת נכסים בין קרן השתלמות לתיק ממוסה שוק ההון 17
גרהם פיצול קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10

נושאים דומים

למעלה