• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קניית דירה ראשונה להייטקיסט בן 26

בסיטואציה דומה לשלך !

בן 24 עם הון של 500k ויכולת חיסכון דומה
לפני חודש עשיתי את הצעד וקניתי מקבלן לעוד 3-4 שנים ב2.3m

אם הכיוון שלך הוא כן דירה ממליץ להסתכל על עסקאות קבלן בשלב ראשוני, יש פוטנציאל מעולה בשוק

כל פעם כשאני רואה שרשורים לפני 7באוק' אני תוהה ביני לבין עצמי עד כמה דברים רלוונטיים. לעיתים קרובות מרגיש לי כאילו העולם נעצר מאז
ודברים נהיו פחות חשובים.

מעניין אותי [לא בציניות] למה אדם שעושה שכר כזה יפה, לא יוצא מהבית של ההורים? לא מפריע לך עם העצמאות, בני זוג, להקיא על עצמך בסופש ושאר מרעין בישין ?
זה לא פוגע בצמיחה האישית ? או שיש לך יחידה נפרדת ?

בלי קשר.
תצליח !
זה קצת לסטות ממטרת הדיון אבל אענה לך בשמחה ובפשטות:
להקיא על עצמי בסופש כבר נגמר בגיל צעיר יותר, עם בנות זוג עכשיו מתחיל להפריע.
לגבי צמיחה אישית - אני חושב שזה מאוד אינדיבידואלי. כלומר, יש כאלו שיפגע בהם יותר ויש כאלו שפחות. אני די משוכנע שזה לא פוגע בי ומתישהו יש דדליין ללגור עם ההורים, שנה לפה או 3 לשם אני לא חושב שזה ביג דיל. בסופו של יום הצלחתי לחסוך סכום אותו רציתי ומאמין שאעזוב השנה :)
בסיטואציה דומה לשלך !

אם הכיוון שלך הוא כן דירה ממליץ להסתכל על עסקאות קבלן בשלב ראשוני, יש פוטנציאל מעולה בשוק
מסכים שיש פוטנציאל. דירה לעוד 3-4 שנים פחות רלוונטית עבורי משום שאני מעדיף להיות חשוף למדד המחירים לצרכן ולא לשל הבניה (זו הסיבה המשנית).
בנוסף, אין איזשהו פרויקט מעניין ובתקציב שלי (תקציב דומה לשלך) שאני רוצה לגור בו (זו הסיבה העיקרית).

זה קצת לסטות ממטרת הדיון אבל אענה לך בשמחה ובפשטות:
להקיא על עצמי בסופש כבר נגמר בגיל צעיר יותר, עם בנות זוג עכשיו מתחיל להפריע.
לגבי צמיחה אישית - אני חושב שזה מאוד אינדיבידואלי. כלומר, יש כאלו שיפגע בהם יותר ויש כאלו שפחות. אני די משוכנע שזה לא פוגע בי ומתישהו יש דדליין ללגור עם ההורים, שנה לפה או 3 לשם אני לא חושב שזה ביג דיל. בסופו של יום הצלחתי לחסוך סכום אותו רציתי ומאמין שאעזוב השנה :)

מסכים שיש פוטנציאל. דירה לעוד 3-4 שנים פחות רלוונטית עבורי משום שאני מעדיף להיות חשוף למדד המחירים לצרכן ולא לשל הבניה (זו הסיבה המשנית).
בנוסף, אין איזשהו פרויקט מעניין ובתקציב שלי (תקציב דומה לשלך) שאני רוצה לגור בו (זו הסיבה העיקרית).
יכול להבין את הכיוון מחשבה שלך, מציע לך לחשוב מכיוון אחר

- היום קבלנים מציעים פטור מדד מלא
- דירה לא חייבת להיות למגורים

לדירה ראשונה בסכום המדובר (2.3m~) יש הטבות מס משמעותיות מאוד

- מס רכישה כמעט אפסי (15k לעומת 180k לדירה שניה והלאה) בגלל המדרגות מס
- אין מס שבח במכירה

לכן עבורי, לנצל את הטבות המס המשמעותיות האלה + תנאים טובים שקיבלתי מקבלן הייתה החלטה הרבה יותר הגיונית מאשר להחזיק את הכסף

היי מופסה,
עונה כיועץ משכנתא.
היי,
הייטקיסט בן 26 עם הון נזיל של 500,000 ש״ח.
ההון הנזיל הוא מה שנמצא אצלי כרגע בבורסה פלוס בעו״ש.
יש גם קרן השתלמות שתהיה זמינה ב 2025.
התכנון הוא לרכוש דירה ולעזוב את הבית (חי עם ההורים. מאזור המרכז ומתכנן להישאר גם כאן.

קראתי את כל הבלוג של הסולידית כדי להצליח לנהל לעצמי תיק השקעות עצמאי ב IBI ואני משחק בו אחת לכמה זמן. לגבי נדל״ן, פחות הצלחתי למצוא מידע בבלוג אבל מסיור מהיר בפורום נראה שהגעתי למקום הנכון.

בגדול, אני מניח שבתור התחלה השאלות שלי יהיו:
1) האם כדאי לקנות דירה בתקופה הנוכחית? נראה שהריביות גבוהות, מה אני אמור לקחת בחשבון?
בדומה להשקעה במניות, לא ניתן לתזמן השקעה בנדלן. מחיר הרכישה של הנכס הוא דבר שאתה מקבע. יחד עם זאת, עלות ריביות המשכנתא, הן דבר דינמי שניתן לשנות אותו לאורך הזמן (על ידי מחזור משכנתא).
אם אתה קונה באזורי הביקוש, ובהתבסס על קצב הריבוי הטבעי, לא מן הנמנע שהדירה שאתה לא קונה כעת, כי ריביות המשכנתא יקרות, תעלה יותר כאשר ריביות המשכנתא ירדו.

2) מה האינטרס שלי לא לקחת משכנתא ל 30 שנים? נראה שאכן בסוף באמת מחזירים יותר כסף אבל האם בקיזוז אינפלציה זה לא יכול לצאת נוח יותר לעומת להיחנק ולהתעקש על 20 שנים למשל?
זו שאלה של:
1. שינאת סיכון. יש אנשים שרוצים לסיים את המשכנתא מוקדם כי הם לא רוצים להיות חייבים לבנק.
2. תשואה אלטרנטיבית - איפה יושבות ההשקעות שלך. אם אתה לא יודע להשקיע את הכסף שלך (ונראה שכן, לאור מה שתיארת), אז החיסכון הכלכלי מתקבל מסיום מהיר של המשכנתא.

אני מחזיק בדעתך וחושב שמשכנתא צריכה להילקח לפרק זמן ארוך, כחלק מניהול ההון המשפחתי (ובכפוף לכך שאתה באמת משקיע את הכסף).

3) איך נכון להתנהל מול הבנקים? מה הדברים שחייב לקחת בחשבון ולהתעקש עליהם לפני שמתחילים משא ומתן עם הבנק?
אתה צריך:
1. למצוא נכס בגבולות הגזרה שלך: זו התוכנית הכלכלית - אתה תחליט כמה הון עצמי אתה שם, מה ההחזר החודשי, האם אתה תבצע פרעונות משכנתא וכו'.
2. לבנות תמהיל משכנתא מתאים - זו בעצם תוכנית מימון המיישמת את התוכנית הכלכלית שתבחר.
3. לנהל משא ומתן מול הבנקים על תוכנית המימון - לראות מי נותן אותה במחיר הנמוך ביותר.

זה ממש תיאור ממעוף הציפור, בפועל מדובר על תהליך רב שלבי.
מעריך מאוד כל עזרה, טיפים ומתנצל מראש אם אני יותר מידיי בגינר בשבילכם.

מופסה

בהצלחה רבה!
אייל ריטברג מFINWIZ

בסיטואציה דומה לשלך !

מאיפה מוצאים ׳הזדמנויות׳ של קנייה על הנייר..?

מאיפה מוצאים ׳הזדמנויות׳ של קנייה על הנייר..?
מתחילים באתר "יד1" וממשיכים למדלן ומשם לפגישות פיזיות במשרדי מכירות.
ממש ככה

להתמקד באיזור -> להתמקד בפרוייקטים רלוונטים בעיר -> להתחיל ללכת לפגישות

שאתה מתחיל "להתערבב" באיזור מסויים עם קבלנים תוכל לשמוע מהם על פרויקטים שצפויים לצאת לשיווק אבל עדיין לא, שם תוכל לסגור לקבלן פינה והוא לך

יכול להבין את הכיוון מחשבה שלך, מציע לך לחשוב מכיוון אחר

- היום קבלנים מציעים פטור מדד מלא
- דירה לא חייבת להיות למגורים

לדירה ראשונה בסכום המדובר (2.3m~) יש הטבות מס משמעותיות מאוד

- מס רכישה כמעט אפסי (15k לעומת 180k לדירה שניה והלאה) בגלל המדרגות מס
- אין מס שבח במכירה

לכן עבורי, לנצל את הטבות המס המשמעותיות האלה + תנאים טובים שקיבלתי מקבלן הייתה החלטה הרבה יותר הגיונית מאשר להחזיק את הכסף
אולי לא ציינתי, אבל אני מתכנן לעזוב ב 2024 את הבית הנוכחי לבית שהוא שלי. אני אהנה מהיתרונות שציינת של דירה ראשונה בסכום המדובר כי זה הסכום בו אקנה את הדירה שלי (גם אם היא דירה יד שניה).
היי מופסה,
עונה כיועץ משכנתא.

בדומה להשקעה במניות, לא ניתן לתזמן השקעה בנדלן. מחיר הרכישה של הנכס הוא דבר שאתה מקבע. יחד עם זאת, עלות ריביות המשכנתא, הן דבר דינמי שניתן לשנות אותו לאורך הזמן (על ידי מחזור משכנתא).
אם אתה קונה באזורי הביקוש, ובהתבסס על קצב הריבוי הטבעי, לא מן הנמנע שהדירה שאתה לא קונה כעת, כי ריביות המשכנתא יקרות, תעלה יותר כאשר ריביות המשכנתא ירדו.

זו שאלה של:
1. שינאת סיכון. יש אנשים שרוצים לסיים את המשכנתא מוקדם כי הם לא רוצים להיות חייבים לבנק.
2. תשואה אלטרנטיבית - איפה יושבות ההשקעות שלך. אם אתה לא יודע להשקיע את הכסף שלך (ונראה שכן, לאור מה שתיארת), אז החיסכון הכלכלי מתקבל מסיום מהיר של המשכנתא.

אני מחזיק בדעתך וחושב שמשכנתא צריכה להילקח לפרק זמן ארוך, כחלק מניהול ההון המשפחתי (ובכפוף לכך שאתה באמת משקיע את הכסף).

אתה צריך:
1. למצוא נכס בגבולות הגזרה שלך: זו התוכנית הכלכלית - אתה תחליט כמה הון עצמי אתה שם, מה ההחזר החודשי, האם אתה תבצע פרעונות משכנתא וכו'.
2. לבנות תמהיל משכנתא מתאים - זו בעצם תוכנית מימון המיישמת את התוכנית הכלכלית שתבחר.
3. לנהל משא ומתן מול הבנקים על תוכנית המימון - לראות מי נותן אותה במחיר הנמוך ביותר.

זה ממש תיאור ממעוף הציפור, בפועל מדובר על תהליך רב שלבי.

בהצלחה רבה!
אייל ריטברג מFINWIZ
תודה על הפירוט אייל. אני מנסה למצוא תמהיל שיורכב מהחזר חודשי של שליש אולי קצת יותר מהמשכורת נטו שלי.
ככל הנראה זה יהיה לפרק זמן ארוך. אתה חושב שכדאי להתחיל משא ומתן מול הבנקים לפני או אחרי סגירת העסקה על הנכס?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M קניית דירה ראשונה בפרויקט דירה בהנחה - השוואת תמהילים נדל"ן 52
J קניית דירה ראשונה - התלבטויות נדל"ן 2
J קניית דירה ראשונה נדל"ן 4
A קניית דירה ראשונה - איפה מתחילים? נדל"ן 3
N קניית דירה ראשונה למגורים בזמן המלחמה אוף טופיק 10
S שאלות בנוגע למחקר לפני קניית דירה ראשונה להשקעה - בדגש על התחדשות עירונית נדל"ן 11
ולנטין קניית דירה ראשונה למגורים בצפון נדל"ן 14
ה קניית דירה ראשונה ומינוף עתידי נדל"ן 6
N קניית דירה דירה ראשונה נדל"ן 7
ישראלי מצוי קנית דירה יד 2 בתקווה לתמ״א יום אחד או קניית דירה חדשה על הנייר נדל"ן 4
Y קניית דירה להשקעה ב״מחיר למשתכן״ בפרוייקט לאוכלוסיה החרדית נדל"ן 19
י התייעצות לגבי קניית שליש דירה נדל"ן 9
M התייעצות - קניית דירה להשקעה בפסגת רמות ב"ש נדל"ן 8
T קניית דירה ברחוב שאמור לעבור בו מטרו נדל"ן 0
צ קניית דירה - זוג לפני חתונה נדל"ן 24
D קניית דירה בפולין נדל"ן 14
D קניית דירה בלי משכנתא נדל"ן 19
ה קניית דירה חדשה לפני קבלת מפתח נדל"ן 4
D קניית דירה בהתניה של המוכר, שימכור הדירה אם לא ישלם מיסים . אשמח לטיפים, וממה להזהר. נדל"ן 246
י התלבטות על מזומן לפני קניית דירה נדל"ן 10
D אשמח לטיפים, איך אפשר למנוע קניית דירה ע'י אמא שלי, ושהחלופה תהיה שכירות לכמה שנים... נדל"ן 78
D קניית דירה שהיא לא בית משותף, אלא מושע, מגורים או השקעה לעתיד בפינוי בינוי, אם יהיה נדל"ן 27
D שאלה בנושא התקדמות בהליך קניית דירה , מהם השלבים הנדרשים? שלב העורכי דין, המו"מ , התשלום נדל"ן 6
D שאלה לגבי קניית דירה ללא חנייה נדל"ן 14
ה קניית דירה נוספת לאחר זכייה במחיר למשתכן נדל"ן 25
O איך להוציא הון מדירה קיימת לצורך קניית דירה נוספת נדל"ן 0
O איך להוציא הון מדירה קיימת לצורך קניית דירה נוספת נדל"ן 42
מ קניית דירה במגדל מגורים (כ-20 קומות) לעומת דירה בבניין עד 9 קומות נדל"ן 22
מ קניית דירה מעמידר ללא קבלת הנחה ולחסוך את הערת הזהרה נדל"ן 7
א קניית דירה מדיור ציבורי נדל"ן 10
משקיע בתבונה כדאיות לקיחת הלוואה מקופת גמל להשקעה לצורך קניית דירה להשקעה נדל"ן 9
F קניית דירה בחכירה - כמה משפיע על השווי? נדל"ן 11
מומו הברווז קניית דירה כמשפר דיור... בלי חרטות? נדל"ן 1
M משכנתא על קניית חצי דירה נדל"ן 17
ד קניית דירה לטווח קצר נדל"ן 8
B קניית דירה למגורים כדירה שנייה נדל"ן 8
L קניית דירה חדשה למגורים, שתהיה גם השקעה טובה נדל"ן 74
O השוואה בין אלטרנטיבות - קניית דירה אחת או שתי דירות (הון התחלתי זהה) נדל"ן 2
A הון עצמי נמוך קניית דירה נדל"ן 21
ח קניית דירה להשקעה , עם מינוף וחלוקה לשלישים נדל"ן 7
Y התלבטות לגבי קניית דירה בנאות אפק בקריית ביאליק דרך מחיר למשתכן נדל"ן 5
ד שאלה לגבי קניית דירה מכונס נכסים נדל"ן 13
D התלבטות לגבי קניית דירה ליד מסילת רכבת בפרויקט שחלקו מחיר למשתכן נדל"ן 3