• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עזרה- רוצה להתחיל להשקיע וטובע מרוב חומר

Tabuk

משתמש סולידי
דירוג
9
אהלן חברים,

אני צעיר ויש לי קצת הון עצמי, ואני רוצה להתחיל להשקיע.
יש לי כסף בכמה מכשירי השקעה, אבל אני מעוניין להתחיל להשקיע לבד פאסיבית עם דמי ניהול נמוכים.
יצא לי לקרוא הרבה בבלוג ובפורום בחודשיים האחרונים, אבל אני מרגיש שככל שאני מתעמק אני רק מבלבל את עצמי יותר.
אני מעוניין להשקיע לטווח ארוך (10+ שנים לפחות), עם סכום התחלתי נמוך יחסית של כמה עשרות אלפים וכל חודש להכניס עוד כמה אלפים, תיק שיהיה 70/30 או 80/20. אני רוצה כבר לקפוץ למים ולהתחיל לנסות וללמוד תוך כדי.

הבלבול העיקרי שלי הוא על:

* לפתוח חשבון בברוקר אמריקאי- IB, או בבית השקעות ישראלי. מצד אחד הישראלי יותר פשוט, מצד שני באמריקאי הדמי ניהול נמוכים, עמלות וכו' נמוכים יותר. כמה באמת חוסך לפתוח חשבון בברוקר אמריקאי? כמה זה באמת מסובך לפתוח באמריקאי ולהתעסק עם המס? יש איזה מדריך?
* לגבי הקרנות- בלאקרוק, ואנגארד, ישראליות, אמריקאיות, איריות. מס ירושה, גידור מט"ח... איבדתם אותי לגמרי o_o
* לגבי אג"ח. האם עניין הפיזור הוא אותו דבר לגבי אג"ח גם? כדאי לקנות רק אג"ח ישראליות או גם עולמיות?

אני יודע שבטוח שכבר היו המון אשכולות כמו שלי, ובאמת ניסיתי לקרוא שרשורים ישנים. הבעיה שכל שרשור מתפרס על פני עשרות עמודים וככל שאני קורא אני רק מתבלבל יותר. בגלל זה אשמח לתשובות ממוקדות על השאלות שלי או מקור ממוקד לקרוא את התשובה עליהן.

תודה רבה מראש ! :)

בבית השקעות ישראלי
זה. בסכומים קטנים אין הצדקה לברוקר זר והעמלות ועמלות המינימום יעלו לך ביוקר.
תמשיך לקרוא על זה תגלה את התשובה.
רק אג"ח ישראליות
זה.
אשמח לתשובות ממוקדות
יותר ממוקד מזה? :)
בשמחה.

תודה רבה, באמת נראה ממצה. הבעיה שאני לא מוצא אופציה של השקעה בכל העולם בבית השקעות הישראלי. אני טועה?

זה. בסכומים קטנים אין הצדקה לברוקר זר והעמלות ועמלות המינימום יעלו לך ביוקר.

השאלה, אם אני מתכוון להכניס כמה אלפים בחודש, ואני מדבר על טווח ארוך, הסכומים הקטנים יהפכו לגדולים. גם אז עדיין עדיף לי בית השקעות ישראלי?

השאלה, אם אני מתכוון להכניס כמה אלפים בחודש, ואני מדבר על טווח ארוך, הסכומים הקטנים יהפכו לגדולים. גם אז עדיין עדיף לי בית השקעות ישראלי?
בשלב הזה יותר חשוב להגדיל את הצבירה ולצבור ניסיון. כשהתיק יגדל מספיק תמיד תוכל לעבור אחרי שתדע מה בדיוק אתה רוצה וצריך. וכלל לא בטוח שתחליט שאתה צריך דווקא ברוקר זר.

תודה רבה, באמת נראה ממצה. הבעיה שאני לא מוצא אופציה של השקעה בכל העולם בבית השקעות הישראלי. אני טועה?

לא ממש טועה אבל גם לא ממש צודק. יש קרן כלל עולמית שנסחרת בישראל אבל דמי הניהול שלה גבוהים (0.6) ורוב החברים כאן נמנעים ממנה בעקבות זה. מה שכן, החברות שנסחרות בS&P500 הן חברות ענק כלל עולמיות אשר מושפעות ומשפיעות מ/על הכלכלה העולמית כולה. לדעתי זה נותן פיזור מספיק רחב. אולי היה עדיף יותר, אבל אני לא רואה בעיה להתחיל בזה ולהוסיף עוד אם וכאשר תעודות אחרות ייסחרו בישראל.
כדאי לקרוא גם את הפוסט של הסולידית שנקרא ״הסלע השחור״ ולראות אילו עוד אופציות בלאקרוק מציעה בישראל.

לא ממש טועה אבל גם לא ממש צודק. יש קרן כלל עולמית שנסחרת בישראל אבל דמי הניהול שלה גבוהים (0.6) ורוב החברים כאן נמנעים ממנה בעקבות זה. מה שכן, החברות שנסחרות בS&P500 הן חברות ענק כלל עולמיות אשר מושפעות ומשפיעות מ/על הכלכלה העולמית כולה. לדעתי זה נותן פיזור מספיק רחב. אולי היה עדיף יותר, אבל אני לא רואה בעיה להתחיל בזה ולהוסיף עוד אם וכאשר תעודות אחרות ייסחרו בישראל.
כדאי לקרוא גם את הפוסט של הסולידית שנקרא ״הסלע השחור״ ולראות אילו עוד אופציות בלאקרוק מציעה בישראל.

ראיתי שיש לבלאקרוק גם מניות אירופה ושווקים מתעוררים בדמי ניהול יחסית נמוכים, אז אני חושב שאשלב ואז יהיה פיזור רחב יותר.
לגבי בית השקעות, ראיתי שהעמלות הכי אטרקטיביות הן אצל איי בי איי, אפשר לסחור אצלם בקרנות של בלאקרוק?

ראיתי שיש לבלאקרוק גם מניות אירופה ושווקים מתעוררים בדמי ניהול יחסית נמוכים, אז אני חושב שאשלב ואז יהיה פיזור רחב יותר.
לגבי בית השקעות, ראיתי שהעמלות הכי אטרקטיביות הן אצל איי בי איי, אפשר לסחור אצלם בקרנות של בלאקרוק?

רעיון טוב, לדעתי. שים לב למשקל שאתה נותן לכל חלק. ולגבי אייביאיי - כן

לא ממליץ ולא מייעץ:

אפשר לסחור אצל כולם בבלאקרוק, פסגות נותנים את דמי ניהול הנמוכים ביותר (10 ש"ח לחודש) וכולם פחות או יותר אותו הדבר מבחינת עמלות קנייה ומכירה אז אני בחרתי להשקיע דרכם.

ראיתי ניתוח פעם של מישהו שהראה שעם 3 הקרנות של בלאקרוק (מתפתחים, אירופה וS&P) אפשר להגיע לכיסוי של 87% מהכלכלה העולמית (בעיקר חסרה שם יפן למיטב זכרוני).
הממוצע דמי ניהול של שלושתן במשקלים יחסיים של (שהם המשקלים של הבורסות שהם מייצגות בכלכלה העולמית):
65% - S&P
15% - מתפתחים
20% - אירופה
הוא בערך 0.1%

גילוי נאות - משקיע לפי החלוקה הנ"ל

נערך לאחרונה ב:
רעיון טוב, לדעתי. שים לב למשקל שאתה נותן לכל חלק. ולגבי אייביאיי - כן

מצויין, תודה לך

לא ממליץ ולא מייעץ:

אפשר לסחור אצל כולם בבלאקרוק, פסגות נותנים את דמי ניהול הנמוכים ביותר (10 ש"ח לחודש) וכולם פחות או יותר אותו הדבר מבחינת עמלות קנייה ומכירה אז אני בחרתי להשקיע דרכם.

ראיתי ניתוח פעם של מישהו שהראה שעם 3 הקרנות של בלאקרוק (מתפתחים, אירופה וS&P) אפשר להגיע לכיסוי של 87% מהכלכלה העולמית (בעיקר חסרה שם יפן למיטב זכרוני).
הממוצע דמי ניהול של שלושתן במשקלים יחסיים של (שהם המשקלים של הבורסות שהם מייצגות בכלכלה העולמית):
65% - S&P
15% - מתפתחים
20% - אירופה
הוא בערך 0.1%

גילוי נאות - משקיע לפי החלוקה הנ"ל

אשווה בין שניהם ואראה מי נותנים לי עמלות נמוכות יותר.
ואשקיע פחות או יותר לפי האחוזים האלה.
תודה רבה!

אני התחלתי בבית השקעות ישראלי גם מהסיבות שאחרים כתבו וגם בגלל שאחרי שהתיק שלי כבר יהיה יותר גדול אני אעביר אותו ל-IB.
זה התכנון בכל אופן אבל אלוהים גדול ואולי בסוף השאר בחברה שאני איתה היום.

אני מכיר את התחושה הזאת שאתה ממש רוצה לההתחיל להשקיע אבל עד שאתה לא מבין עד הסוף את הדברים תחכה.
תמשיך ללמוד ולקרוא עד שבאמת תבין את ההבדלים בין קרנות איריות, אמריקאיות, ישראליות, ממוסה, לא ממוסה, מס ירושה, צוברות, לא צוברות, גידור, לא גידור וכו' וכו'.

אני אישית קורא בנוסף לסולידית עוד פורום שנתקלת בו כאן בפורום אבל אני לא בטוח מה החוקים פה אומרים על שיתוף קישור לבלוג אחר.
מקסימום דבר איתי בפרטי ואני אשלח לך, לי לפחות הוא עשה המון סדר והוא מדביר את הדברים מעולה.

בהצלחה חבר

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G רוצה להתחיל לסחור וצריך עזרה לגבי מסחר דרך ברוקר אמריקאי שוק ההון 9
דניאל פינקלברג ממש רוצה להתחיל להשקיע באמצעות IB, אעריך עזרה מבעלי חשבון שם שוק ההון 20
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
ל עזרה מול המנהל אוף טופיק 5
מ עזרה בדו"ח שנתי מיסים 15
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
D עזרה בתביעת אכ"ע פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M עזרה בטופס 5329 מיסים 3
E צריך עזרה חברים, מי מקבל מאקסלנס טרייד שליח עם שוקולד יוקרתי ממקס ברנר לחג הפסח ? אוף טופיק 10
A עזרה בהבנת עסקאות וזמינות כסף בIB שוק ההון 1
S עזרה למשפחה - סמים אוף טופיק 38
tomchoook עזרה לחבר במינוס צרכנות פיננסית 4
R עזרה בקורס במימון חברות אוף טופיק 1
B עזרה פתחתי חשבון מסחר פעם ראשונה שוק ההון 2
י צריך עזרה בלבחור ברוקר שוק ההון 14
A עזרה בהבנת עסקה מתמשכת נדל"ן 14
דניאל פינקלברג עזרה בגוגל Sheets, חישוב רבית לילד אוף טופיק 6
A עזרה במעבר ל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
S Apple ID מכשירי אפל - עזרה פוסטים מאיכות נמוכה 2
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
D1Ohadi עזרה למשקיע פסיבי במצוקה מיסים 14
S עזרה בבחירת ברוקר במעבר ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
G עזרה בנושא פינוי בינוי ותוכנית מתאר נדל"ן 0
כ עזרה במשמעות הנסח טאבו תאור דירה: אולם נדל"ן 5
א עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
S עזרה בהשקעה לטווח ארוך? שוק ההון 4
Marcus Aurelius עזרה בפיענוח אג"ח מסויים שוק ההון 9
י עזרה בנוגע לפתיחת חשבון מסחר אמריקאי למשקיע פסיבי שוק ההון 12
R טופס 1322 עזרה בהשלמת חישוב הפסדים להעברה מיסים 2
Y עזרה בהבנת גרף portfolio performance בIB שוק ההון 0
O עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
M טריפל סיבים - עזרה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
tomchoook עזרה במילוי טופס 1322 מיסים 16
tomchoook עזרה בחישוב מס על הכנסה משכ״ד נדל"ן 7
I עזרה במילוי 1322 מיסים 2
Michel מחפש עזרה בענייני רישום בטאבו ובטבלת איחוד וחלוקה. נדל"ן 0
I עזרה באסטרטגיה נדל"ן 17
H עזרה במציאת קרן השתלמות פאסיבית מדדי חו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L עזרה - מציאת שער קניה בפלטפורמות פוסטים מאיכות נמוכה 5
E עזרה במציאת תבע באלפי מנשה נדל"ן 4
V עזרה עם מוצר בקניה מאמזון צרכנות פיננסית 8
B עזרה בהלוואה צרכנות פיננסית 16
ב עזרה בהשוואת תשואות שוק ההון 1
O עזרה בנושא דיווח מס רווחי הון חצי שנתי במסחר דרך ברוקר זר מיסים 11
A עזרה בקשר לדירה להשקעה נדל"ן 54
N טופס 134 עזרה במילוי חלק של ק"ה מיסים 32
יבגני_ל עזרה עם טופס 161א פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T עזרה בנושא תיאום מס מיסים 2
Level מבקש עזרה להבין למה האג"ח השקלי של חברת החשמל בחשבון שלי מראה הפסד חריג שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה