• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

עזרה- רוצה להתחיל להשקיע וטובע מרוב חומר

Tabuk

משתמש סולידי
דירוג
9
אהלן חברים,

אני צעיר ויש לי קצת הון עצמי, ואני רוצה להתחיל להשקיע.
יש לי כסף בכמה מכשירי השקעה, אבל אני מעוניין להתחיל להשקיע לבד פאסיבית עם דמי ניהול נמוכים.
יצא לי לקרוא הרבה בבלוג ובפורום בחודשיים האחרונים, אבל אני מרגיש שככל שאני מתעמק אני רק מבלבל את עצמי יותר.
אני מעוניין להשקיע לטווח ארוך (10+ שנים לפחות), עם סכום התחלתי נמוך יחסית של כמה עשרות אלפים וכל חודש להכניס עוד כמה אלפים, תיק שיהיה 70/30 או 80/20. אני רוצה כבר לקפוץ למים ולהתחיל לנסות וללמוד תוך כדי.

הבלבול העיקרי שלי הוא על:

* לפתוח חשבון בברוקר אמריקאי- IB, או בבית השקעות ישראלי. מצד אחד הישראלי יותר פשוט, מצד שני באמריקאי הדמי ניהול נמוכים, עמלות וכו' נמוכים יותר. כמה באמת חוסך לפתוח חשבון בברוקר אמריקאי? כמה זה באמת מסובך לפתוח באמריקאי ולהתעסק עם המס? יש איזה מדריך?
* לגבי הקרנות- בלאקרוק, ואנגארד, ישראליות, אמריקאיות, איריות. מס ירושה, גידור מט"ח... איבדתם אותי לגמרי o_o
* לגבי אג"ח. האם עניין הפיזור הוא אותו דבר לגבי אג"ח גם? כדאי לקנות רק אג"ח ישראליות או גם עולמיות?

אני יודע שבטוח שכבר היו המון אשכולות כמו שלי, ובאמת ניסיתי לקרוא שרשורים ישנים. הבעיה שכל שרשור מתפרס על פני עשרות עמודים וככל שאני קורא אני רק מתבלבל יותר. בגלל זה אשמח לתשובות ממוקדות על השאלות שלי או מקור ממוקד לקרוא את התשובה עליהן.

תודה רבה מראש ! :)

Body Solid

משתמש בכיר
דירוג
1,425
בבית השקעות ישראלי
זה. בסכומים קטנים אין הצדקה לברוקר זר והעמלות ועמלות המינימום יעלו לך ביוקר.
תמשיך לקרוא על זה תגלה את התשובה.
רק אג"ח ישראליות
זה.
אשמח לתשובות ממוקדות
יותר ממוקד מזה? :)
בשמחה.

Tabuk

משתמש סולידי
דירוג
9

תודה רבה, באמת נראה ממצה. הבעיה שאני לא מוצא אופציה של השקעה בכל העולם בבית השקעות הישראלי. אני טועה?

זה. בסכומים קטנים אין הצדקה לברוקר זר והעמלות ועמלות המינימום יעלו לך ביוקר.

השאלה, אם אני מתכוון להכניס כמה אלפים בחודש, ואני מדבר על טווח ארוך, הסכומים הקטנים יהפכו לגדולים. גם אז עדיין עדיף לי בית השקעות ישראלי?

Body Solid

משתמש בכיר
דירוג
1,425
השאלה, אם אני מתכוון להכניס כמה אלפים בחודש, ואני מדבר על טווח ארוך, הסכומים הקטנים יהפכו לגדולים. גם אז עדיין עדיף לי בית השקעות ישראלי?
בשלב הזה יותר חשוב להגדיל את הצבירה ולצבור ניסיון. כשהתיק יגדל מספיק תמיד תוכל לעבור אחרי שתדע מה בדיוק אתה רוצה וצריך. וכלל לא בטוח שתחליט שאתה צריך דווקא ברוקר זר.

Rahash

משתמש בכיר
דירוג
750
תודה רבה, באמת נראה ממצה. הבעיה שאני לא מוצא אופציה של השקעה בכל העולם בבית השקעות הישראלי. אני טועה?

לא ממש טועה אבל גם לא ממש צודק. יש קרן כלל עולמית שנסחרת בישראל אבל דמי הניהול שלה גבוהים (0.6) ורוב החברים כאן נמנעים ממנה בעקבות זה. מה שכן, החברות שנסחרות בS&P500 הן חברות ענק כלל עולמיות אשר מושפעות ומשפיעות מ/על הכלכלה העולמית כולה. לדעתי זה נותן פיזור מספיק רחב. אולי היה עדיף יותר, אבל אני לא רואה בעיה להתחיל בזה ולהוסיף עוד אם וכאשר תעודות אחרות ייסחרו בישראל.
כדאי לקרוא גם את הפוסט של הסולידית שנקרא ״הסלע השחור״ ולראות אילו עוד אופציות בלאקרוק מציעה בישראל.

Tabuk

משתמש סולידי
דירוג
9
לא ממש טועה אבל גם לא ממש צודק. יש קרן כלל עולמית שנסחרת בישראל אבל דמי הניהול שלה גבוהים (0.6) ורוב החברים כאן נמנעים ממנה בעקבות זה. מה שכן, החברות שנסחרות בS&P500 הן חברות ענק כלל עולמיות אשר מושפעות ומשפיעות מ/על הכלכלה העולמית כולה. לדעתי זה נותן פיזור מספיק רחב. אולי היה עדיף יותר, אבל אני לא רואה בעיה להתחיל בזה ולהוסיף עוד אם וכאשר תעודות אחרות ייסחרו בישראל.
כדאי לקרוא גם את הפוסט של הסולידית שנקרא ״הסלע השחור״ ולראות אילו עוד אופציות בלאקרוק מציעה בישראל.

ראיתי שיש לבלאקרוק גם מניות אירופה ושווקים מתעוררים בדמי ניהול יחסית נמוכים, אז אני חושב שאשלב ואז יהיה פיזור רחב יותר.
לגבי בית השקעות, ראיתי שהעמלות הכי אטרקטיביות הן אצל איי בי איי, אפשר לסחור אצלם בקרנות של בלאקרוק?

Rahash

משתמש בכיר
דירוג
750
ראיתי שיש לבלאקרוק גם מניות אירופה ושווקים מתעוררים בדמי ניהול יחסית נמוכים, אז אני חושב שאשלב ואז יהיה פיזור רחב יותר.
לגבי בית השקעות, ראיתי שהעמלות הכי אטרקטיביות הן אצל איי בי איי, אפשר לסחור אצלם בקרנות של בלאקרוק?

רעיון טוב, לדעתי. שים לב למשקל שאתה נותן לכל חלק. ולגבי אייביאיי - כן

Harpagon

משתמש ותיק
דירוג
170

לא ממליץ ולא מייעץ:

אפשר לסחור אצל כולם בבלאקרוק, פסגות נותנים את דמי ניהול הנמוכים ביותר (10 ש"ח לחודש) וכולם פחות או יותר אותו הדבר מבחינת עמלות קנייה ומכירה אז אני בחרתי להשקיע דרכם.

ראיתי ניתוח פעם של מישהו שהראה שעם 3 הקרנות של בלאקרוק (מתפתחים, אירופה וS&P) אפשר להגיע לכיסוי של 87% מהכלכלה העולמית (בעיקר חסרה שם יפן למיטב זכרוני).
הממוצע דמי ניהול של שלושתן במשקלים יחסיים של (שהם המשקלים של הבורסות שהם מייצגות בכלכלה העולמית):
65% - S&P
15% - מתפתחים
20% - אירופה
הוא בערך 0.1%

גילוי נאות - משקיע לפי החלוקה הנ"ל

נערך לאחרונה ב:

Tabuk

משתמש סולידי
דירוג
9
רעיון טוב, לדעתי. שים לב למשקל שאתה נותן לכל חלק. ולגבי אייביאיי - כן

מצויין, תודה לך

לא ממליץ ולא מייעץ:

אפשר לסחור אצל כולם בבלאקרוק, פסגות נותנים את דמי ניהול הנמוכים ביותר (10 ש"ח לחודש) וכולם פחות או יותר אותו הדבר מבחינת עמלות קנייה ומכירה אז אני בחרתי להשקיע דרכם.

ראיתי ניתוח פעם של מישהו שהראה שעם 3 הקרנות של בלאקרוק (מתפתחים, אירופה וS&P) אפשר להגיע לכיסוי של 87% מהכלכלה העולמית (בעיקר חסרה שם יפן למיטב זכרוני).
הממוצע דמי ניהול של שלושתן במשקלים יחסיים של (שהם המשקלים של הבורסות שהם מייצגות בכלכלה העולמית):
65% - S&P
15% - מתפתחים
20% - אירופה
הוא בערך 0.1%

גילוי נאות - משקיע לפי החלוקה הנ"ל

אשווה בין שניהם ואראה מי נותנים לי עמלות נמוכות יותר.
ואשקיע פחות או יותר לפי האחוזים האלה.
תודה רבה!

Spinier

משתמש ותיק
דירוג
53
אני התחלתי בבית השקעות ישראלי גם מהסיבות שאחרים כתבו וגם בגלל שאחרי שהתיק שלי כבר יהיה יותר גדול אני אעביר אותו ל-IB.
זה התכנון בכל אופן אבל אלוהים גדול ואולי בסוף השאר בחברה שאני איתה היום.

אני מכיר את התחושה הזאת שאתה ממש רוצה לההתחיל להשקיע אבל עד שאתה לא מבין עד הסוף את הדברים תחכה.
תמשיך ללמוד ולקרוא עד שבאמת תבין את ההבדלים בין קרנות איריות, אמריקאיות, ישראליות, ממוסה, לא ממוסה, מס ירושה, צוברות, לא צוברות, גידור, לא גידור וכו' וכו'.

אני אישית קורא בנוסף לסולידית עוד פורום שנתקלת בו כאן בפורום אבל אני לא בטוח מה החוקים פה אומרים על שיתוף קישור לבלוג אחר.
מקסימום דבר איתי בפרטי ואני אשלח לך, לי לפחות הוא עשה המון סדר והוא מדביר את הדברים מעולה.

בהצלחה חבר

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G רוצה להתחיל לסחור וצריך עזרה לגבי מסחר דרך ברוקר אמריקאי שוק ההון 9
דניאל פינקלברג ממש רוצה להתחיל להשקיע באמצעות IB, אעריך עזרה מבעלי חשבון שם שוק ההון 20
ר תיק השקעות, צריכה עזרה שוק ההון 13
ב צריך עזרה לעשות סדר בפנסייה וביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ב עזרה בפתיחת תיק השקעות והכנסת ראש למים שוק ההון 14
E עזרה בהכנסה פסיבית התפתחות אישית 7
R עזרה בטיסה לחול אוף טופיק 16
R עזרה בנוגע לחלוקת נכסים בין קרן השתלמות לתיק ממוסה שוק ההון 17
S עזרה בהשוואה בין IB -TD AMERTRADE ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
S עזרה עם credit score צרכנות פיננסית 1
ד עזרה בניהול החשבון של ההורים שוק ההון 8
D.Tanz עזרה טכנית במסחר ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
B עזרה בהבנת השקעה ראשונה בקרן נאמנות שוק ההון 7
B עזרה לפני כניסה ראשונה לשוק ההשקעות שוק ההון 21
S עזרה בהפקדה למיטב דש טרייד אוף טופיק 1
S קרן סל מחקה MID/SMALL CAP גלובאליות - צריך עזרה בחיפושים שוק ההון 1
A עזרה בניצול ומקסום הטבות מס בפנסיה מקיפה צרכנות פיננסית 1
קוף שמבין עזרה בהבנה דחופה שוק ההון 9
A עזרה בבניית תיק לזוג המתחיל שוק ההון 14
ה עזרה במילוי מקדמות מיסים 13
מ עזרה בתכנון מס מיסים 14
מישהו12 עזרה לגבי בגרות במחשבים התפתחות אישית 101
R עזרה לגבי איזה קורס ללמוד התפתחות אישית 5
י עזרה מההורים לצורך רכישת דירה נדל"ן 24
W עזרה להורים מבוגרים בהתארגנות כלכלית והשקעה של סכום שניתן לסכנו שוק ההון 1
א עזרה בהגשת טפסים למס הכנסה מיסים 4
א עזרה בנושא ועד בית אוף טופיק 8
B עזרה בשינוי מסלול התפתחות אישית 6
A עזרה איך לקרוא את דו"ח הפנסיה בצורה נכונה יותר צרכנות פיננסית 2
סול בקשת עזרה באיזון התיק עם קרן ההשתלמות שוק ההון 3
מ צריך עזרה בנוגע למס מיסים 5
S עזרה -למידת הערכת שווי חברות שוק ההון 11
ב עזרה בנושא מיסוי - בחשבון אחד הרווחתי, ובשני יש לי מגן מס. מה אני עושה? מיסים 14
S עזרה בבחירת קרן פנסיה צרכנות פיננסית 2
ד עזרה במציאת etf מתאים שוק ההון 12
D עזרה למשקיעה המתחילה שוק ההון 18
ל עזרה בבחירת תחום לימודים התפתחות אישית 5
A עזרה בתחילת תכנון פיננסי נכון צרכנות פיננסית 2
ה עזרה עם תשלום לשירותי אחסון בלוג אוף טופיק 8
D עזרה- קרנות ריט שוק ההון 17
M עזרה בפיענוח ETF מסויים שוק ההון 8
ל עזרה למתחיל, מונחים בסיסיים בהשקעה. שוק ההון 5
H עזרה בנושא קרנות נאמנות אג"ח שקליות ריבית קבועה ממשלתיות שוק ההון 0
O עזרה בנוגע ללימודים אוף טופיק 1
D עזרה בנושא פיננסי אוף טופיק 75